Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Jak najbardziej, bo on juz jest standardowo troche podkrecony a i cena dobra :D

 

MoH:A

Wszystko na high, rozdzielczosc 1024x768 - ani razu nie przycielo! Efekty piekne, grafika naprawde dobra tylko szkoda ze gra krotka..

 

żeby z 2lata minimum dało się na niej pociąć nawet na LOW

Bez problemu mysle no chyba ze porzadnie dowala z Crysisem to moga byc problemy :wink: Edytowane przez Itachi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak przymierzam się do zakupu i CoD4 do tego :D sądzę, że będzie działać aż miło , mam nadzieje też ze Gears of War , PES08, czy MoH:A też będą pięknie działać. I jak kupie to już będzie ostatnia wymiana grafika jak dla mnie :P nie inwestuje więcej w kompa, dlatego chciałbym, żeby z 2lata minimum dało się na niej pociąć nawet na LOW

na sprzęciu z podpsiu gierki te chodza z maxymalnymi detalami w 1280x1024 :) Moh:a az sie zdziwiłem ze tak dobrze bo fps min. 32 a średnio 35-50 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy np. Codzie to grafika nie jest dla mnie ważna :D nawet grafika jak w Wolfie 3D moze byc :D byle było to CoD :D

Co do Crysis to nawet nie licze na to:] przesadzili z wymaganiami...

@Above

mam zdeczka gorszy sprzęt :] no ale kto powiedział, że musi być high :D nawet zeby przez te 2-3 lata leciało na low to już gites :] to teraz poczekać z miecha na CoD 4 może cena grafy spadnie już jest za 375zł ,a jeżeli wyjdzie lada chwila jakas nowa seria to powinna cena spaść, a na dzień dzisiejszy i tak jej nie potrzebuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym wyjde lepiej? C2D E4400 i jedna 8600GT SONIC+ czy C2D 2140 i 2x8600GT SONIC+. W gre oczywiście wchodzi kręcenie procka (na każdej wersji minimum 3GHZ) i graficzke oczywiście też.

aby kręcić 8600Gt Palit Sonic+ 130zl na nowe chlodzenie ..aby ciszej a i kręcenie mozliwe...Jesli wysokie rozdzielczosci 1680x1050 i nowe gry to tak..a lepiej wtedy ,jak piszą 8800GTX :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam kartę Galaxy 8600gt oryginalnie podkręconą do 600/1600. Niedawno zmieniłem chłodzenie na Arctic cooling accesero s2 i zauważyłem że w programie ATITOOL przy opcji scan for artifacts czasami wywala błędy. Nie widzę tego na ekranie ale błędy ponoć są (tak mówi program). Posiadam radiatory na pamięciach, temperatury spadły średnio o 10*C względem oryginalnego chłodzenia a artefakty się pojawiają. Więc założyłem wentylator 92mm i nie ważne czy ustawię go na 5V czy na 12V i tak wywala o artefakty. Chcę jeszcze dodać że nie ma ich w żadnej grze ani 3D Marku. Czy ma ktoś jakiś pomysł? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam kartę Galaxy 8600gt oryginalnie podkręconą do 600/1600. Niedawno zmieniłem chłodzenie na Arctic cooling accesero s2 i zauważyłem że w programie ATITOOL przy opcji scan for artifacts czasami wywala błędy. Nie widzę tego na ekranie ale błędy ponoć są (tak mówi program). Posiadam radiatory na pamięciach, temperatury spadły średnio o 10*C względem oryginalnego chłodzenia a artefakty się pojawiają. Więc założyłem wentylator 92mm i nie ważne czy ustawię go na 5V czy na 12V i tak wywala o artefakty. Chcę jeszcze dodać że nie ma ich w żadnej grze ani 3D Marku. Czy ma ktoś jakiś pomysł? Pozdrawiam.

 

ja mam tylko 1 ;-) nie używaj atitoola :razz:

 

btw witam po długiej przerwie =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AtiTool po prostu przyjmuje najbardziej bezpieczne wartosci, zwykle mozna spokojnie jeszce podkrecic zegary w gore. Jednak jesli pokazuje bledy przy takich ustawieniach oznacza to ze masz slabo podkrecalna sztuke dla ktorej ustawienia deflautowe sa jej bezpiecznym maksimum

ps. wita nowy czlonek sekty

Edytowane przez Cloperflake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AtiTool po prostu przyjmuje najbardziej bezpieczne wartosci, zwykle mozna spokojnie jeszce podkrecic zegary w gore. Jednak jesli pokazuje bledy przy takich ustawieniach oznacza to ze masz slabo podkrecalna sztuke dla ktorej ustawienia deflautowe sa jej bezpiecznym maksimum

ps. wita nowy czlonek sekty

Ja to widze zgola inaczej. W 100% ufam "skanerowi" atitoola z prostego powodu. Jescze mi sie nie zdarzylo, zeby sypiacy artami w atitoolu konfig byl stabilny w grach (nawet jesli te arty byly naprawde male). Kilka razy probowalem to przepchnac - np WiC raz po 3h łupania zaczal sypac artami. Natomiast ustawienia stabilne w atitoolu zawsze w moim przypadku byly stabilne rowniez w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku kartach graficznych, ktore przelazy mi przez rece w ciagu kilku lat, jestem podobnego zdania co darkx.

Na bardzo wiele roznych kart, jedynie 7900GS byl stabilny w grach gdy w AT sypalo artami. Kazda inna karta predzej czy pozniej sie wysypywala.

 

PS. dosyc dawno temu kupilem 8600GT od GB, krecila sie srednio - 680 na rdzeniu i jakies.. ~~820 na pamieciach z tego co pamietam /a napewno nie 900/. Ostatnio dolozylem nawiew z boku na karte, tak ze przy okazji zaczal wiac miedzy radiator a PCB, i nagle pamieci odzyly... zaczeli robic ~950 w AT stabilnie, wyniki w 3Dmarkach tez skoczyly :) musialy miec bardzo goraco jak wczesniej sie przy 820 sypaly :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

2 dni temu zakupiłem Palita 8600GT (Apollo miało po 326zł więc się nie zastanawiałem zbyt długo ;-) ), no i są dwie zmiany w moim egzemplarzu.

In plus: mam pamiątki oznaczone 1,3ns (oczywiście Quimonda, seria HYB18H512321AF-13 więc to pewnie standardowe 1,4ns tylko ze zmienionym nadrukiem), z domyślnym taktowaniem ustawionym na 800MHz (czarne chłodzenie, takty rdzenia 540, więc VRAM powinien mieć 700MHz).

In minus: zmieniony layout PCB. Elektronika powędrowała pomiędzy rdzeń a śledzia, przez co (póki co) odpada Vmod :/

Karta się słabo kręci: stabilne taktowania to 600/820 (gdu/mem). Możliwe że pamięci jeszcze się da podciągnąć o te 10-25MHz. Stabilność póki co testuję AtiToolem (tak, wiem... ;-) ) - potrzebuję na razie w 101% stabilnych taktowań dlatego nie ryzykuję.

 

Poniżej fotki karty (póki co poglądowe, ale oczywiście jak będzie trzeba to pospisuję oznaczenia scalaków i porobię szczegółowe zdjęcia):

- awers: KLIK

- rewers: KLIK

 

I tu kieruję prośbę do osób, które zajmują się Vmodami. Czy na podstawie fotek jesteście w stanie namierzyć rezystory odpowiedzialne za regulację napięcia dla gpu i pamięci?

Mam miernik, jednak jeśli mam coś mierzyć pod napięciem to chciałbym być na 101% że mierzymy to co trzeba (z rezystorkami oczywiście nie będzie problemu).

 

Pozdrawiam

 

EDIT:

Wyniki z demka UT3 (FRAPS, wartości po kolei: min, max, avg).

Pierwsza mapa (miasto) w trybie deathmatch. 10 botów, do 20 fragów (więc jakieś 5 minut gry).

Oba poziomy detali na "5", post processing zostawiłem na "default".

Starałem się, żeby cały czas się coś działo na mapce ;-)

- 1024x768: [31, 63, 46.504]

- 1280x1024: [23, 49, 35.027]

Edytowane przez m_lesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to, ze elektronika powedrowala na awers karty nic nie znaczy.

 

spisz numerki z trzech ukladow. bez podania numerkow strzelam na razie co jest do czego:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

pomierz napiecia w powyzszych punktach. wtedy okarze sie czy trafilem czy nie. oczywiscie jedna sonda do punktu a druga do masy np. z molexa kompa. mierz przy wlaczonym kompie. wszystko z zachowaniem ostroznosci. /me nie bierze odpowiedzialnosci za to co robisz.

 

jak zrobisz lepsze foty okolic ukladow scalonych to moze uda sie odkryc, ktory rezystor sluzy do vmoda na pamieciach i na gpu. warunek jest jeden - musza byc widoczne sciezki na pcb.

Edytowane przez ultor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

Wyniki z demka UT3 (FRAPS, wartości po kolei: min, max, avg).

Pierwsza mapa (miasto) w trybie deathmatch. 10 botów, do 20 fragów (więc jakieś 5 minut gry).

Oba poziomy detali na "5", post processing zostawiłem na "default".

Starałem się, żeby cały czas się coś działo na mapce ;-)

- 1024x768: [31, 63, 46.504]

- 1280x1024: [23, 49, 35.027]

z ciekawości przetestowałem na tej samej mapce u siebie , wszystko na maxa 1280x1024

 

min-26fps

max- 63fps

średnio -43fps

 

Uprzedzam że robiłem ostra zadyme , wsiadłem do tego robota co tam jest i napierdzielałem wszystkich :-P Wiekszośc gry jest na poziomie 50-60fps :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje.

Wieczorem zrobię szczegółowe fotki oraz pomierzę napięcia.

 

Pozdro.

 

EDIT:

Above, porównaj takty grafiki. Masz +100MHz na gpu i +50MHz na memkach (a takty shaderów, to już w ogóle z kosmosu wzięte :D ) :) Ale to dobrze, bo widać że warto kręcić :D

Jakie masz PCB grafy? takie jak w Sonicu czy to samo co u mnie?

 

btw.

Procek to jakiś selekt? Niskie napięcie jak na 3GHz :)

Edytowane przez m_lesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje.

Wieczorem zrobię szczegółowe fotki oraz pomierzę napięcia.

 

Pozdro.

 

EDIT:

Above, porównaj takty grafiki. Masz +100MHz na gpu i +50MHz na memkach (a takty shaderów, to już w ogóle z kosmosu wzięte :D ) :) Ale to dobrze, bo widać że warto kręcić :spoko:

 

btw.

Procek to jakiś selekt? Niskie napięcie jak na 3GHz :)

no tak właśnie chciałem pokazać ile daje o/c grafy w tej grze , chodź wiadomo że nie testowaliśmy identycznie :wink:

 

Procek raczej nie był selekcjonowany , maxymalnie stabilnie udało mi sie na razie 3,2ghz z 1,41V ale pamięci nie dawały rady wiec zostawiłem na razie 3,06Ghz , przynajmniej zimny i wydajny :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie macie problemow z nowa rivą? Niewiem dlaczego ale mam problemy z zapisaniem ustawien taktowania, Gdy biore save (startup settings) to wraca mi do ustawień standardowych...post-117716-1192373038_thumb.jpgpost-117716-1192373066_thumb.jpg Mam też dziwne spadki taktowania co jakis czas widać na fotkach.

Edytowane przez mj18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to widze zgola inaczej. W 100% ufam "skanerowi" atitoola z prostego powodu. Jescze mi sie nie zdarzylo, zeby sypiacy artami w atitoolu konfig byl stabilny w grach (nawet jesli te arty byly naprawde male). Kilka razy probowalem to przepchnac - np WiC raz po 3h łupania zaczal sypac artami. Natomiast ustawienia stabilne w atitoolu zawsze w moim przypadku byly stabilne rowniez w grach.

Dzisiaj zmieniłem chłodzenie na takie jak było oryginalnie i dalej się w Ati wysypuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ultor

 

Zrobiłem pomiary napięcia. Jest odwrotnie jak zaznaczyłeś na fotkach :P

Z brzegu karty, przy tranzystorach, pokazywało 2,11V więc podejrzewam że to ma związek z napięciem na pamięciach, natomiast pomiary na punktach bliżej śledzia wyniosły 1,33V - więc pewnie dotyczy GPU. Nie mierzyłem tej cewki, przy nóżce której dałeś zapytajnik na fotce.

Podejrzewam, że również kontrolery występują odwrotnie jak opisałeś (tzn. od pamięci jest na awersie a od gpu - na rewersie, przy SLI).

 

Teraz oznaczenia scalaków.

2 układy są identyczne (ten na awersie oraz na rewersie przy SLI) i mają następujące oznaczenie:

RT9259A

PS9EQ08

 

Trzeci scalak ten pomiędzy ścieżkami od DVI jest pewnie odpowiedzialny za sygnał Video i nas nie interesuje, ale na wszelki wypadek też przepisałem :)

74HCT08D

L7C7D923

UnG0722E

Przy czym w poprzek, po lewej stronie dwóch dolnych oznaczeń jest napisane "NXP".

 

Zrobiłem trochę fotek w wyższej rozdzielczości. Całość zajmuje ponad 30MB dlatego wrzuciłem na RapidShare: --> KLIK <--

Jeśli będą problemy ze ściągnięciem, postaram się znaleźć inny hosting.

 

btw. na karcie są kondensatory firmy Rubycon (od zasilania gpu i mem w sumie 4x 1500uF, 6,3V).

 

Z góry dziękuję za jakiekolwiek dodatkowe informacje (jeśli trzeba porobić jakieś dodatkowe fotki, to może wyślij(cie) PMkę ).

 

Pozdro

Edytowane przez m_lesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...