Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Nicko13 tak napisałeś "W 3dsmarku 2k1 na powyższych ustawieniach 21162pkt" i dlatego mnie to dziwiło ale w takim razie się pomyliłeś i to w 03. No ale to normalne bo masz Sonic+ :) Ja mam ten wynik 16kcoś i więcej już się za wiele nie da bo proc słaby w porównaniu do core@3GHz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem S2 i jestem w szoku.Wczesniej tempy dochodziły do 98 stopni a z S2 i lekkim nawiewem max 68 stopni :) polecam wszystkim chłodzenie warte kazdej zlotówki

łatwo się montuje takie coś, jest możliwość ukruszenia rdzenia czy trzeba być totalna gapą żeby tak się stało???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łatwo się montuje takie coś, jest możliwość ukruszenia rdzenia czy trzeba być totalna gapą żeby tak się stało???

otóz pierwszy raz montowałem takie coś,montaż jest banalny,nie wiem w jaki sposób mozna ukruszyc rdzeń,ale sciagniecie radiatora fabrycznego jest banalną sprawą,troche w lewo ,troche w prawo i radiator odchodzi,scierasz stara paste np spirytusem,zmywaczem do paznokci,zakladasz radiatorki,przykręcasz chłodzenie i to wszystko

 

Podbiłem troche napiecie i teraz mam takie takty

 

Rdzeń 940Mhz/Shader 2052Mhz/Pamięci 2250Mhz zaraz podam wynik z 3DMark06

 

Wszystko robione bez miernika temp max to ok 75 stopni .Trzeba jeszcze podciagnac shadery ale narazie mi sie już nie chce,bo wynik mnie satysfakcjonuje.Proc to E4300@3200Mhz

 

Dołączona grafika

 

i 3DMark05 http://service.futuremark.com/orb/resultan...mp;UID=12763948

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bede wertowal wszystkich stron topicu bo to masochizm. krotka pilka.

palit 8600gt sonic na czerwonym PCB - co to oznacza jesli chodzi o @ i bezawaryjnosc? Teraz widze ze wszystkie klepia na zielonym.

jesli chodzi o OC to sam musisz sprawdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz PM do "flywin" czy jakoś tak :D

 

Teraz bardzo pilna sprawa zaczęła mi skwierczeć i piszczeć moja sonic+ daj ktoś screena z dwóch stron co oradiatorować bo narazie mam tylko na pamiątkach :] PILN! :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale kieruje jeszcze raz pytanko bo sposób naxt który podał mi program NVIDIA nTune niestety nie działa wiec jakim programem mogę zwolnic obroty tej wichury co jest przy palit sonic+

 

 

Jeszcze jedna sprawa odpaliłem przed chwila program Everest i jedna zecz mnie zdziwiła:

Częstotliwość taktowania układu graficznego (Shader Domain) 1350 MHz (oryginalny: 1375 MHz) nie powiano być czasem 1800MHz ??

Edytowane przez robinxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale kieruje jeszcze raz pytanko bo sposób naxt który podał mi program NVIDIA nTune niestety nie działa wiec jakim programem mogę zwolnic obroty tej wichury co jest przy palit sonic+

Jeszcze jedna sprawa odpaliłem przed chwila program Everest i jedna zecz mnie zdziwiła:

Częstotliwość taktowania układu graficznego (Shader Domain) 1350 MHz (oryginalny: 1375 MHz) nie powiano być czasem 1800MHz ??

Riva Tuner :mur:

 

A co do 2, to Shadery mają 1350. 1800 to ma pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YY mógł by ktoś mi powiedzieć gdzie jest sekcja zasilania sonic+ ? bo chciałbym ją trochę oradiatorować ponieważ coś mi syczy i piszczy

piszczą Ci cewki to te czarne kosteczki z uzwojeniem w środku chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur:

 

Wbijasz do zakładki o/c w Riva Tuner i przesuwasz suwaki w prawo. Dajesz zastosuj i sprawdzasz czy karta jest stabilna. Jak tak to idziesz do góry Mhz, jak nie to schodzisz w dół. Ot cały problem :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o to wcześniej ale nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi <_<

 

W Crysis'sie wstępuje u mnie jakby "draw distance" np. z GTAIII, idąc widzę już zarys np. krzaczka ale robiąc krok do przodu natychmiast go wyostrza(nie robi się całkiem ostry tylko wyostrza go stopniowo-krokami), nie ma płynności w przejściach pomiędzy elementami grafiki. Karta to Evga 8600GTS nie kręcona a komp z podpisu też bez @. Sprawdzałem na sterach 169.13 Modded By Side i 169.75(najnowsze ze strony nvidi). Zaznaczam że wcześniej miałem 7900GS na której grałem w Crysis'a na tych samych ustawieniach grafiki i albo tego nie widziałem, albo po prostu nie rzucało mi się to w oczy jak teraz :-| U was też coś podobnego występuje?

 

występuje to na skałach, drzewach itd

Edytowane przez Techno_Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otóz pierwszy raz montowałem takie coś,montaż jest banalny,nie wiem w jaki sposób mozna ukruszyc rdzeń,ale sciagniecie radiatora fabrycznego jest banalną sprawą,troche w lewo ,troche w prawo i radiator odchodzi,scierasz stara paste np spirytusem,zmywaczem do paznokci,zakladasz radiatorki,przykręcasz chłodzenie i to wszystko

 

Podbiłem troche napiecie i teraz mam takie takty

 

Rdzeń 940Mhz/Shader 2052Mhz/Pamięci 2250Mhz zaraz podam wynik z 3DMark06

 

Wszystko robione bez miernika temp max to ok 75 stopni .Trzeba jeszcze podciagnac shadery ale narazie mi sie już nie chce,bo wynik mnie satysfakcjonuje.Proc to E4300@3200Mhz

Witam

tak btw te wyniki to na viście ?? czy przerobionym xp ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

tak btw te wyniki to na viście ?? czy przerobionym xp ??

Jeszcze nie widziałem takiego zmodyfikowanego xp'ka ktory by wygladal indentycznie jak vista z aero :P Jest to na 100% vista, nieraz chyba naxt o tym pisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

tak btw te wyniki to na viście ?? czy przerobionym xp ??

vista,ale róznice w markach są marginalne na korzyść XP

 

Jeszcze nie widziałem takiego zmodyfikowanego xp'ka ktory by wygladal indentycznie jak vista z aero :P Jest to na 100% vista, nieraz chyba naxt o tym pisał.

zgadza się :wink: Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Po pewnej przerwie wróciłem, dlaczego mnie nie było -> patrz sig.

 

W niedzielę ściągnąłem S2, założyłem stocka no i było ok. Po ~2h komp się wyłączył na przeglądaniu stron i już nie wstał, padła karta. Czemu tego nie wiem, nalepiłem stickera i oddałem do komputrona, koleś nie stwierdził żadnej nieprawidłowości. Już trochę się kartami bawiłem ale pierwszy raz coś takiego, rdzeń wyglądał ok.

 

Nowej spodziewam się po świętach, może będzie lepsza na rdzeniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pewnej przerwie wróciłem, dlaczego mnie nie było -> patrz sig.

 

W niedzielę ściągnąłem S2, założyłem stocka no i było ok. Po ~2h komp się wyłączył na przeglądaniu stron i już nie wstał, padła karta. Czemu tego nie wiem, nalepiłem stickera i oddałem do komputrona, koleś nie stwierdził żadnej nieprawidłowości. Już trochę się kartami bawiłem ale pierwszy raz coś takiego, rdzeń wyglądał ok.

 

Nowej spodziewam się po świętach, może będzie lepsza na rdzeniu :)

a mocno ją kręciłeś ? robiłeś moda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Kiedy padła nie była ani trochę podkręcona ani nie było na niej moda, może gdybym włączył 3D padłaby szybciej, nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy interesowal sie ktos glebiej tematem piszczacych cewek ?

Zaplanowalem, ze wylutuje winowajce i zaleje go silikonem ale mam straszny problem ze zlokalizowaniem sprawcy. Dotykam paluchem wszystkich elementow i ton sie w zaden sposob nie zmienia, dlatego jestem ciekaw czy ktos zlokalizowal u siebie winny podzespol.

Edytowane przez Taipan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy interesowal sie ktos glebiej tematem piszczacych cewek ?

Też mam ten problem...ale po przegranej bitwie dałem spokój.

Piszczy tylko w 3d a budę mam dobrze wytłumioną...więc przeżyje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czy GT Sonik+ ma możliwość podawani temperatury rdzenia i czegoś jeszcze? w czym najszybciej to sprawdzić, bo grzebę grzebę i nie widzę,, a nawiasem to do ilu ona może żyć spokojnie?

Edytowane przez warn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@warn

 

Tak soniC+ posiadam wbudowaną bazę danych NASA która się z nimi łączy przez ultra WiFi z nieograniczonym zasięgiem i podaje nam temperatury nie tylko rdzenia samej karty ale także.. temperaturę w Moskwie, temperaturę jądra ziemi i czasami jak zadziała to jeszcze temperaturę na okręcie Nautilus i o dziwo mamy także możliwość śledzenia pracy serca kapitana Nemo.

 

Po co Ci coś jeszcze? temp rdzenia grafy sprawdź sobie w " everest" albo "atitool" także może być "rivatuner" a jeszcze lepiej jak wpiszesz "programy do sprawdzania temperatur" w magicznym miejscu sponsorowanym przez FBI i CBŚ czasem sam się trochę dorzucam :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...