Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Przyglądając się bliżej osiągom 86xx myślę, że każdy rozsądny człowiek kupi najmocniejsze karty ze starej serii nvidi lub ati ( 7900gto lub x1950xt )

Przynajmniej ja tak zorbie :wink:

DX10 mi jest niepotrzebny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz po raz kolejny w tym temacie napisze co mysle:

Gry na dx10 zagoszcza na stale dopiero za jakis czas - wtedy trzeba bedzie pomyslec nad nowa grafika . A teraz, kiedy sa same gierki na dx9 najlepiej kupic 7900gs i cieszyc sie dobra grafika :) IMHO nawet do Crysisa na 1024x768 lub wyzej taka grafa wystarczy, gdyz nie bedzie miala do wyrenderowania efektow przeznaczonych dla dx10 .

Do tego patrzac na obecne testy o wiele bardziej oplaca sie brac 8800 niz 8600 . Jednak do 8800 potrzebny jest rowniez dosc mocny procesor, gdyz on moze byc w takim przypadku "waskim gardlem" . Za mocny procesor biore e6300@2.5GHz . Niestety w wielu przypadkach ludzie beda musieli sie zdecydowac, czy kupic 8800 i pozostac na tym 'marnym' AMD, czy przesiasc sie na Intela z 8300/8600.

Wtedy polecam zostac na tym co sie jest i kupic cos ze 'starszej' lecz nie koniecznie gorszej generacji kart graficznych.

 

 

 

no to sie rozpisalem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dzepetto

A jak myślicie, kiedy pojawi się (ile dni po premierze) jakaś wersja 8600GTS z dobrym chłodzeniem, która dobrze by się podkręcała? Bo niestety trafiłem z kupnem kompa na moment krótko po wejściu 8600 na rynek (kupuję na przełomie kwiecień-maj) i nie wiem, czy brać np. gorzej podkręcającą się 8600 czy może 7900GS 256/256 Zalman, która na pewno wtedy stanieje o jakieś 100zł?

a z tych 700/2000 na ile ty chcesz poszybowac moze 1ghz na gpu :o

 

800/2200 to sie wydaje sie max oc na codzien co jest mizeria

Edytowane przez dzepetto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z tych 700/2000 na ile ty chcesz poszybowac moze 1ghz na gpu :o

 

800/2200 to sie wydaje sie max oc na codzien co jest mizeria

Więcej... IMO 900 na gpu na codzień będzie dało radę utrzymać ;)

Ja teraz na 76GS mam na codzień 840Mhz, a on jest w 0.09nm jeszcze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dzepetto

Więcej... IMO 900 na gpu na codzień będzie dało radę utrzymać ;)

Ja teraz na 76GS mam na codzień 840Mhz, a on jest w 0.09nm jeszcze ;)

ja mowie o takich uzytkownikach ktorych oc zaczyna sie i konczy na przesunieciu suwaga w riva tunner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z tych 700/2000 na ile ty chcesz poszybowac moze 1ghz na gpu :o

 

800/2200 to sie wydaje sie max oc na codzien co jest mizeria

NVIDIA 8600GTS Overclocking

http://sg.vr-zone.com/?i=4875

A jednak ;]]

Po podniesieniu napięcia z 1.35 na 1.5 karta lata już na 900Mhz na gpu ;]]

Przy 1.7v idzie ponad 1Ghz na rdzeniu i to na AC :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dzepetto

A jednak ;]]

Po podniesieniu napięcia z 1.35 na 1.5 karta lata już na 900Mhz na gpu ;]]

Przy 1.7v idzie ponad 1Ghz na rdzeniu i to na AC :mrgreen:

i moze tak 24/7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

900mhz można zapomnieć na stockowym chłodzeniu , to chłodzonko na screenach służyło im też do extremalnego kręcenia 7900gt(nie było problemy z uzyskaniem 800mhz). Widać niestety zbyt małą przepustowość pamięci i przy wysoko taktowanym gpu , po prostu się "nudzi". Różnica między 900mhz , a 1000mhz jest praktycznie pomijalna.

 

Pcb karty przypomina to z 7800gt i 7900gs/gt , jak na pierwsze testy spoko karta - tzn nie przeraża gabarytami i poborem mocy.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 1.7v raczej nie 24/7

Przy 1.5v IMO tak ;]]

 

Sam osobiście jadę na 76GS 1.35v @ 1.63v 24/7

Dużo osób posiadających 73GT które jest wykonane w 0.08nm (tak samo jak 8600GTS) działa 24/7 na napięciu 1,55-1,6v i kartom nic sie nie dzieje ;]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zapewnisz niską temp gpu , układowi zasilania gpu i mem(mosfety i pwm) to bedziesz mógł działać na 1.7v 24/7. Prawie wszystkie przypadki uszkodzonych kart po podnosieniu napięcia to przegrzane układy zasilania gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast jestem bardzo ciekaw jak bedzie się kręcić GF8600GT który nie ma dodatkowego zlącza zasilania.... Ciekawe na ile fakt ten wpływnie na jego możliwości OC - oby nie za wiele bowiem może to być hicior na miare GF7600GS DDR3.... (moze Galaxy zamontuje GDDR4??) B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis mega rezultat to to nie jest , super wyciagneli 7k w 3dmarku2006 jak w tescie nizej 8800gts lekko podkrecony bez zadnego modowania z palcem w 4 literach robi 10k? A to raczej przypadek idealny dla tych kart bo mark ma tylko 1280x1024

 

Roznica w cenie pewnie bedzie z 250-300 zeta. Jak ktos zrobi super wersje z wymyslnym chlodzeniem to pewnie jeszcze mniejsza bedzie.

 

Chociaz daje to nadzieje na dobre wyniki 8600gt bo pewnie bedzie tak jak 7600gs/gt rdzen ten sam tylko obnizone napiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1Ghz na AC to już coś :rolleyes: Widać że 86GTS odziedziczyła coś po starszej siostrze :wink:

Spokojnie, pierwsze egzemplarze 7600GT co trafiły do redakcji osiągały na gpu po 680 mhz ale juz wersje seryjne ponad 620 miały ciezko bez "pomcy" sie wybić. Oczwiscie mowa o zwykłych referencyjnych sztukach, a nie Palit & Galaxy bo na ich inerpretacje G86 trzeba bedzie troche poczekac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak a w 3dmarku2003 wyniki jak 7600gt ;) W preyu zreszta tez.

Mysle , ze sterowniki duzo tu nie powinny zmienic bo ta architektura jest na rynku juz od jakiegos czasu.

chce tylko powiedziec, ze w marku 03 8800GTX ma podobny wynik jak 7900GTX wiec go mozna olac... zreszta ma on juz z 4 lata :]

 

z Preyem mysle, ze to tylko kwestia sterow

 

@gbec, Michaelius

 

moze to 512MB daje, az tak duzego kopa w wiekszych rozdzialkach? ale w sumie 128bit powinno ta grafe ograniczac... lub ten test to fake

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile te testy są prawdziwe to karta w FEAR dostaje po tyłku, za to w Riddicku widać jej przewagę....może nowy soft coś zmieni :wink:

Mam nadzieję bo jeśli nie to ta karta będzie miała wydajność 7900gs :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...