Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

sideband z tego co widze w tym topicu http://www.xtremesystems.org/forums/showth...ighlight=8600gt to gość mierzył najpierw opór miedzy pinami FB a GND i wychodził mu opór 50k (u mnie 6k) i według podanego tam wzory wyliczał jaki opór da mu napięcie wyższe, cos mi sie wydaje ze na mojej grafie jest coś inaczej choc wszystko sie zgadza zgodnie z jego zdjeciam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka

 

Czy jest ktokolwiek kto posiada ASUS GF8600GT 256 ddr3 w wersji SILENT (pasywne chłodzenie)? Kupiłem taką kartę i czekam aż do mnie dojedzie, ale mam kilka pytań. Wiem że karta ta grzeje się (nawet bardziej niż inne gf8600gt z pasywnym), dlatego zamierzam zamontować wentylator lub zmienić całkiem chłodzenie. Ale czy jest jakiś sens inwestować w tą kartę? Podobno są to razem z kartą od GIGABYTE najsłabsze (najgorzej wykonane modele gf8600gt), czy to prawda? Przerzuciłem się na ta kartę z piszczącego GIGABYTE GF8500GT na tego ASUS-a (na zagranicznych testach ta karta jest oceniana na "średnią" z wadą przegrzewania się), ale znalazłem też opinie o słabej jakości tych kart (oczywiście jak zawsze, znalazłem to dopiero po zakupie karty :D ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z artefaktami w grach. Opisze dokladnie co i jak:

 

Nie po raz pierwszy spotykam sie z tym problemem. Jednak jak dotad nie udalo sie go rozwiazac i miedzy innymi dlatego jakies 2 miesiace temu sprzedalem Call of Duty 4, jednak ponownie zakupilem no i mam nadzieje, ze tym razem pozbede sie tego *****.

 

Objawy:

Gram bezproblemowo godzinke, po czym nastepuje 30 - sekundowe zatrzymanie i grafika zmienia sie na taka, jaka jest widoczna na screenach.

Kompletnie nie mam pojecia, co moze byc tego przyczyna (na pewno nie stery do mojej 8600 gt).

 

http://img187.imageshack.us/my.php?image=shot0002tq5.jpg

 

 

http://img232.imageshack.us/my.php?image=shot0005ul5.jpg

 

 

Z tego co wyczytalem problemem moze byc nagrzewanie sie karty (pamiec). Zmniejszylem jeszcze taktowanie procka do 550 MHz, a pamiec do 800 MHz, a problem nadal wystepuje. Mam ochote wyrzucic kompa przez okno ;)

 

 

 

pozdrawiam i licze na pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować deczko Ram kompa odkręcić (nie pamięć grafy). Kolega miał problem z Palitem 8600 (na wykręconym kompie i standardowych zegarach grafy wywalał artefakty w AtiToolu) i to mu monoć pomogło....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu zmieniłem karte, tym razem posiadłem Galaxy 8600GT Over Clocked .. . .. I za chiny nie mogę znaleźć jakie to ma parametry tzn częstotliwości, napięcia i jaka jest różnica miedzy zwykłym a tym OC . .. . wystarczy link jak ktoś wie dokładnie gdzie to jest . .. .

 

A tak poza tym to karta jest wg mnie boska :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam problem rodem "z archiwum x" mam palit sonic+ 8600gt 356mb ddr3 .Karta się zepsuła,wyświetla artefakty ,ledwo coś widać,sprawdziłem połączenie gpu-radiator(fabryczny) i ku mojemu zdziwieniu po usunięciu pasty termoprzewodzącej okazało się że procesor nie styka się z radiatorem,brakuje dosłownie 0,5 milimetra,w związku z tym mam pytanie do posiadaczy tej karty czy tak ma być że jedyną przewodność cieplną ma stanowić jakaś gluto-guma tudzież inna pasta?na zdrowy rozsądek nie może być mowy o żadnym odstępie,ale chcę się upewnić i porozmawiać z kimś kto ma taką kartę gg 2547534

post-139364-1209320321_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu zmieniłem karte, tym razem posiadłem Galaxy 8600GT Over Clocked .. . .. I za chiny nie mogę znaleźć jakie to ma parametry tzn częstotliwości, napięcia i jaka jest różnica miedzy zwykłym a tym OC . .. . wystarczy link jak ktoś wie dokładnie gdzie to jest . .. .

 

A tak poza tym to karta jest wg mnie boska :P

Częstotliwości to w GPU-z sprawdź, a napięcia to miernikiem napięć na końcach koili na karcie, lub w necie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie odnośnie chłodzenia "ACCELERO S2".

Jak to to się sprawuje z jakimś nawiewem, to znaczy jaką częstotliwość się da osiągnąć na tym.

Bo ja wiem, że w moim Sonic'u+ siedzi jeszcze potencjał B-) , ale box chłodzenie już nie wyrabia i karta osiąga 90*C (i jeszcze wieje na nią 80mm wiatrak).

Czy 1GHz przy 1,66-1,7V na rdzeniu jest do osiągnięcia na Accelero??

I jeszcze ile *C może być mniej na Accelero S2 w porównaniu do box'a??

 

 

 

EDIT:

 

Już się zdecydowałem, że zmieniam chłodzenie, jeszcze tylko jedno pytanie:

 

Co wybrać??

ACCELERO S1 Rev2 (4 heatpipes) - 80zł

 

CZY

 

ACCELERO S2 (2 heatpipes) - 50 zł

Edytowane przez janusdel25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8600GT na bank da sobie rade z Assasins Creed,zalezy jeszcze w jakiej rozdzielczości oraz w jakich detalach będziesz chciał grać. Bierz 256 MB.

Chłodzenie - Zalman.Miałem pasywke,szczerze odradzam. Jak już ma być 86GT to bierz Sonic+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie odnośnie chłodzenia "ACCELERO S2".

Jak to to się sprawuje z jakimś nawiewem, to znaczy jaką częstotliwość się da osiągnąć na tym.

Bo ja wiem, że w moim Sonic'u+ siedzi jeszcze potencjał B-) , ale box chłodzenie już nie wyrabia i karta osiąga 90*C (i jeszcze wieje na nią 80mm wiatrak).

Czy 1GHz przy 1,66-1,7V na rdzeniu jest do osiągnięcia na Accelero??

I jeszcze ile *C może być mniej na Accelero S2 w porównaniu do box'a??

 

 

 

EDIT:

 

Już się zdecydowałem, że zmieniam chłodzenie, jeszcze tylko jedno pytanie:

 

Co wybrać??

ACCELERO S1 Rev2 (4 heatpipes) - 80zł

 

CZY

 

ACCELERO S2 (2 heatpipes) - 50 zł

S1 rev 2, ale za 69 zl (zenfist) lub 70zł (cooling.pl) ;)

 

1.7V prędzej czy później zabije kartę (sekcja zasilania wysiądzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S1 rev 2, ale za 69 zl (zenfist) lub 70zł (cooling.pl) ;)

 

1.7V prędzej czy później zabije kartę (sekcja zasilania wysiądzie).

Dzięki za radę, nie pomyślałem, żeby w sklepach poszukać, bo myślałem, że na Alledrogo taniej będzie :rolleyes:

 

A 1,7V nie powinno jej zabić, bo mam już radiatorki na mosfety przygotowane (tylko nie wiem jak je pod to chłodzenie wcisne <_< )

 

 

 

Czym rozni sie karta z 256mb, a 512mb???

Po pierwsze to ilością pamięci :razz: A tak na poważnie to tym, że jeśli karta ma 512MB to przeważnie montują kości pamięci gorsze (żeby było taniej). Moim zdaniem nie ma sensu kupować GF8600 z 512MB pamięci, bo karta raczej ich nie wykorzysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiatory spokojnie wchodzą pod s1 / s2, chyba, ze są naprawdę duże (wysokie). Ja na swoim sonicu+ mialem oradiatorowana sekcje zasilania + nawiew i przy 1.6v radiatory i tak parzyły... Do benchów fajna sprawa, ale bałbym się 24/7 mieć 1.7v ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiatory spokojnie wchodzą pod s1 / s2, chyba, ze są naprawdę duże (wysokie). Ja na swoim sonicu+ mialem oradiatorowana sekcje zasilania + nawiew i przy 1.6v radiatory i tak parzyły... Do benchów fajna sprawa, ale bałbym się 24/7 mieć 1.7v ;)

Moje radiatorki zrobiłem ze starego radiatora procesora (socket A) i mają ze 3,5cm wysokości, więc normalnie nie wejdą pod accelero. Ale najwyżej je przytne, a i jeszcze jakiś nawiew sie dorzuci i będzie dobrze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem gigabyta 8600GT i mam problem z zapisaniem profilu oc w riva tunerze.W zakładce overclocking profile setings pali się ikona dyskietki tylko jak dam default,a wystarczy,że zmienię zegary choćby o 1Mhz ikona dyskietki gaśnie i nie da sie ich zapisac.Mam stery 158.27.

Edytowane przez SR-71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest mozliwe??moj palit 8600 gt sonic takty 600/1284/1600 osiaga 9000pkt. w 3dmarku05 wyniki maly moze to przez procka athlon 64 3000 S939 1,8 wykrecony na 2,55 ,a przy taktach 700/1600/1750 wynik jest tylko o 300 pkt wyzszy.dlaczego roznica jest tak niska??wiem ze zdarza sie ze wynik sie zaniza bo karta zawiesza sie podczas 3dmark na milisekund,ale zmniejszylem takty a wynik i tak tylko 200-300 pkt wyzszy.ma ktos pomysly??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze nikt nie potrafi mi odpowiedziec.zapytam jeszcze raz prosciej

takty 600/1200/1600 wynik 9000

takty 700?1600?1750 wynik 9300

 

czemu roznica jest tak mala??przeciez wynik powinnien oscylowac w okolicach 12000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj proc jest slaby ale przeciez karta zostala mocno podkrecona i roznica jest zaledwie 300pkt.na tym procku z karta 7600 gt 700/1700 osiagnalem 7300pkt jak dobrze pamietam.wiem o tym ze nie osiagne tyle pkt co na core duo,ale wynik po podkreceniu powinnien byc wyzszy o jakies 3000pkt a ni 300.i nie gadaj mi ze nie oplaca sie krecic bo zawsze sie oplaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze jak ci sie cos przywiesza to ty masz Cool'n'Quiet wlaczone na procku? moj nie krecony non-sonic 8600GT na Athlonie 64 X2 @ 2,7Ghz mial cos kolo 9900 w 3dmarku05. na taktach grafy tak jak w sigu mialem 12357, a po zmianie platformy na intela 14392.

 

 

generalnie to moi przedmowcy napisali prawde, wiec albo sobie zrobisz porzadek ze sterownikami i w systemie (format ftw!), albo swoje zale wylewaj gdzie indziej.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość loRdRumek

Ejj, mam takie pytanko, jaki jest WR taktów na 8600GT (lub chociaż rekord forum), bo nie wiem co mam pobić ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 2 karty 8600GT, które dobrze działają bez mostka SLI, a z mostkiem sieją artefaktami, powodują migotanie obrazu etc. etc.

 

Czy może to być podstawą zwrotu gwarancyjnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...