Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

Ja wczoraj rozwaliłem pamięć (miernikiem dotknąłem specjalnie nie to co trzeba). W 2D niby ok, w 3D wali artami, idzie na gware ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcailem pisac nowego posta mam kilka pytan do was uczestnikow posiadam 8600GT od Gigabyte model z pasywnym chłodzeniem 256MB pamieci i chcem sie podzielic wrarzeniami z podkrecania owej karty max jaki mi sie udalo uzystac to 725 mhz dla rdzenia 1800 shadery i 875 dla pamieci podkrecalem riva tunerem karta jest stabilna lecz temperatura wg mnie jest za wysoka 85*C w stresie mam zamontowany na niej wiatraczek z PII :).Oto kilka pytan do was czy temperatura wg. was nie jest za wysoka i drugie pytanie do urzytkownikow tej karty jakie wy osiagneliscie takty na tej grafice dzieki za wszystkie odp.i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem :D U mnie wyjście TV śmiga bez problemu tzn. na composite obraz jest czarno-biały z jakimiś zakłóceniami ale na componetcie już jest lepszy chociaż też bez rewelacji bo nie mogę ustawić rozdzielczości HD ale jeszzce pokombinuje...

 

No i niestety moja radość trwałą krótko

Dołączona grafika

 

:/

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie to tak jak pisałem podłączyłem do TV w celu obejrzenie sobie filmu jednak po kilkunastu minutach oglądania krzaki w 3D i filmach w windowsie niby wszystko ok ale chyba karta do wyrzucenia

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi kurka w d..pe jeża Tv-out działa na sonic+ ja to mam nie fart tak bym już słał na gwarę i rączki zacierał na nową a tak mam sonic plusa nie do zajeżdżenia lol ale co by nie gadać dobrze się sprawuje u mnie i w sumie mocniejszej mi nie trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

A co do za filozofia zrobić zwarcie na memkach? Otwierasz obudowę, włączasz kompa i sondami od miernika dotykasz czegoś na karcie i styków od pamięci karty - u mnie efekt murowany: w 2D ideał, w 3D zapier... artami ;)

 

TV nawet nie próbowałem, nie mam jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie zmieniałem paste na sonicu +. Plombe odkleiłem bez problemu (szuszara i żyletka). Zmiana jak narazie za dużo mi nie dała (przynajmniej w iddle jest o 2 stopnie mniej niż było).

Co do pasty na rdzeniu to szkoda gadać.. ledwo co dało się zdrapać zapałką z rdzenia (a z chłodzenia i tak musiałem lekko śrubokrętem bo nie szło zapałką...)

Co do wejścia tv-out to działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Co do pasty na rdzeniu to szkoda gadać.. ledwo co dało się zdrapać zapałką z rdzenia (a z chłodzenia i tak musiałem lekko śrubokrętem bo nie szło zapałką...)

Co do wejścia tv-out to działa ;)

o Matko i Córko a gdzie podziałes spirytus lub zmywacz do paznokci i waciki :razz: Zapałką po rdzeniu :blink: w sumie można i tak ale imo jest to dośc ryzykowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam benzyny ekstrakcyjnej modyfikowanej aka rozcieńczalnik ekstrakcyjny i wacików do uszu w przypadku czyszczenia szarych fabrycznych glutów które po jakimś czasie przypominają taki trochę bardziej elastyczny plastik :) jest nie zastąpiona i tani i nie inwazyjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o Matko i Córko a gdzie podziałes spirytus lub zmywacz do paznokci i waciki :razz: Zapałką po rdzeniu :blink: w sumie można i tak ale imo jest to dośc ryzykowne.

Nie posiadam takich rarytasów w domu :wink: Zapałki są na tyle "miękkie" że nic się nie stanie :lol2: Chyba, że ktoś będzie tarł do oporu po kantach to wszystko może się wydarzyć :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki program jak Nibitor który akurat na mojej karcie oferuję zmianę jednej wartości w Voltages

Dołączona grafika

Chciałbym się dowiedzieć czego jest to napięcie rdzenia czy pamięci??

Czy zmiana tego napięcia jest bezpieczna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

To Palit Sonic+

Jeśli nie ma opcij zmiany napięcia po przez BIOS to dlaczego mam do wyboru dwie wartości 1,2v i 1,32v??

No to sobie "zmień". Może wtedy uwierzysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś link do zdjęcia na którym widać wersję Sonic+ ze zdjętym chłodzeniem?

tzn z widocznym gołym rdzeniem.

Kiedyś ktoś dawał zdjęcie rdzenia tutaj. Nie pamiętam czy był to sonic+ czy nie, ale u mnie wyglądało to identycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mało kto ściąga bo Palit zakłada plombe na śrubkę, przynajmniej mój były Sonic+ miał :wink:

To Palit Sonic+

Jeśli nie ma opcij zmiany napięcia po przez BIOS to dlaczego mam do wyboru dwie wartości 1,2v i 1,32v??

Jak "zmienisz" w biosie to i tak to nie podziała i bedzie tyle ile przed modykikacją. Po prostu nie da się i tyle, też chyba próbowałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podłączony monitor (dvi) i tv (przejście z dvi na hdmi) pod 8600gt. Po uruchomieniu kompa nie wyświetla się obraz na monitorze tylko na tv, dopiero kiedy system załaduje strerownik od grafy wyłącza się tv i uruchamia monitor. Kiedy zamienię wtyczki na karcie sytuacja jest odwrotna. Da się to jakoś ustawić, żeby obraz od samego początku był rzucany na monitor? TV używam tylko do ogladania filmów z kompa, na codzień korzystam z monitora i ta sytuacja jest dość denerwująca. Jak mi się w razie zatrzyma kompa na POSTcie to nawet nie będę widział. Sterowniki najnowsze z WHQL, na wcześniejszych było to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Jeżeli wymieniają na egzemplarze innych firm to się kiepsko zapowiada... z drugiej strony - w moim wypadku wysłali kartę do samego Palita, może zarzucą czymś lepszym.

 

Chociaż z trzeciej strony ( ;) )... 9500GT w 55nm tez by mi podpasowała - prawie się nie grzeje więc można np. accelero bez wentylacji wrzucić, a wydajność: minimalnie więcej jak było. Wiatraczek z Sonica już mi natomiast przeszkadzał.

 

@radiergummi: w jakim procesie jest ta MSI?

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda:

Dołączona grafika

 

Niby pisze 65nm, ale powierzchnia rdzenia się zgadza dla 9500GT.

 

Taką mam wersje: N9500-MD512/D3

 

Dołączona grafika

 

//EDIT

 

padaka straszna. ROP'y jeszcze daja rady i 714MHz idą, ale Shadery 1650MHz i Memki 1697MHz to kpina :P. Jutro puszczam to padło na alledrogo. Btw głośna jest :/

Tempy w IDLE 41C, a po grze w Mirror's Edge 55C.

 

Vantage Performance na cfg z siga:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...