Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie mi Sanctuary wiesza dość często, dokładnie często wiesza przy prezentacji wyników (opcja full screen), w oknie chyba tylko raz testowałem

musze zerknąć jak np w colinie i markach sie zachowa w opcji gdy wiesza w Sanctuary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Sanctuary testowałeś? jestem ciekawy jak to się u Ciebie odnosi

oczywiscie Sanctuary + marki + gry i zero artow

 

natomiast w ATITOOL wywala co jakis czas pojedynczego arta

(dla mnie smieszna sprawa z tym atitoolem gdyz kierujac sie nim stanalbym na ok 900 na rdzeniu, gdzie w grach jak widac robie prawie 50 mhz wiecej, ponoc na Galaxy GE na STOCK taktach w ATITOOL wywala juz arty :lol: )

 

jednym slowem JEb... ATITOOL

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie poki co zmodyfikowalem jedynie Timingi

 

2 kwestie ... czym testujesz stabilnosc Rdzenia ? bo jesli ATITOOLEM to odrazu ci mowie ze strata czasu

u mnie pojedyncze arty co jakies 30-40 sek pokazuje juz przy 890mhz (przy podobnym napieciu jak u ciebie) natomiast gry i marki smigaja spokojnie na 940mhz

 

Kolejna

jaka masz temp Rdzenia ?

bo jesli masz w okolicach 75 stopni to o/c spada drastycznie (przynajmniej na mojej karcie)

(i to jest wlasnie glowny moj problem na chwile obecna gdyz blokuje mnie temperatura)

 

to co podpowiedzial Sideband powinno pomoc (ja sam narazie tego jeszcze nie testowalem, gdyz walcze obecnie z temperatura jak zmienie chlodzenie to moze dobije w okolice 1ghz)

No wiesz, AT nie generuje tych artow od tak sobie, to bardzo wrazliwy test i raczej nic nie przeklamuje, przynajmniej tak wynika z moich obserwacji. Potrafi momentalnie rozgrzac karte i wrzucic na wysokie obroty. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie Sanctuary + marki + gry

Caleb kiedyś pisał o tym ze Sanctuary fullscreen mu wywala czesto - ktoś tak jeszcze ma?

 

fakt ze mam BARDZO krótką tą karte ale Sanctuary jest jednym z pierwszych co mi zawiesi system. wtedy wystarczy w dół deko i jest z reguły OK, z reguły. dopiero 36h mam więc mam czas ... moja poprzednia 7800gt była przeze mnie testowana 1,5roku temu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, AT nie generuje tych artow od tak sobie, to bardzo wrazliwy test i raczej nic nie przeklamuje, przynajmniej tak wynika z moich obserwacji. Potrafi momentalnie rozgrzac karte i wrzucic na wysokie obroty. :]

masz racje - zjade do ok 900mhz i bede NON STOP ogladal ATI TOOLa i podniecal sie ze jest czysto

podczas gdy rownie czysto mam w kazdej aplikacji 3d na taktowaniu o 50mhz wiecej.

Sanctuary (puszczane ok 20x w czasie testow), Marki kilka razy, Gothic3 + prey bo w to aktualnie gram

 

Bezsens totalny KIEROWAC sie strikto ATITOOLEM, ale podejrzewam ze te pojedynczy art co wyskoczy raz na 30-40sek to sprawka b.wysoko taktowanych Shaderow

zrobie za chwile operacje ktora polecil Sideband (a ktora przetestowal ptys) i byc moze zyskam kilka mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje - zjade do ok 900mhz i bede NON STOP ogladal ATI TOOLa i podniecal sie ze jest czysto

podczas gdy rownie czysto mam w kazdej aplikacji 3d na taktowaniu o 50mhz wiecej.

Sanctuary (puszczane ok 20x w czasie testow), Marki kilka razy, Gothic3 + prey bo w to aktualnie gram

 

Bezsens totalny KIEROWAC sie strikto ATITOOLEM, ale podejrzewam ze te pojedynczy art co wyskoczy raz na 30-40sek to sprawka b.wysoko taktowanych Shaderow

zrobie za chwile operacje ktora polecil Sideband (a ktora przetestowal ptys) i byc moze zyskam kilka mhz

Ja kiedys tak mialem na73gt, ze wszystki gry i marki smigalu lux a r6 vegas wywalal sie wlasnie przez przetaktowanie gpu. Czyli wszystko moze smigac do czasu, az nie trafisz na bardziej wymagajaca gre, ktora wymietosi karte i posypia sie arty, wiesz 3dmarki ludzie robia z artami jak piesci, aby wiekszy wynik, ale na codzien ja bym wolal w pelni stabilne i 'czyste' takty. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego niech zyje safe-mode :lol: Ja moge tylko powiedziec, ze po vmodach to moglbym miec i te 800, ale i co z tego jak i tak gry lapaly freezy 3-5s po godzinie lub dwoch? :/ Narazie vmody ida w odstawke, bo nie potrzebuje az tak tej wydajnosci, a na defie tez bym mogl miec nieco wiecej tylko po? Wole miec troche mniej MHz oraz ta pewnosc ze nigdy nie zobacze zadnego artefa lub freeza :D Kazdy ma wlasna karte niech robi to co chce i tyla :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie taka dzis zakupilem:

 

nizej fotki. sory za jakosc ale mam tylko tel pod reka teraz.

 

http://www.pixel_i.republika.pl/images/8600%201.JPG

http://www.pixel_i.republika.pl/images/8600%202.JPG

http://www.pixel_i.republika.pl/images/8600%203.JPG

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień takty w biosie rop/tmu na 600mhz i shadery na 1284. Powinno ci to dać 30-50mhz więcej na rdzeniu.

Porównywałeś ten stosunek do stosunku podanego przez chrisG (745/1620) ?? Tzn. czy lepiej mieć załadowane te teoretycznie najbardziej wydajne shadery chrisa, czy mieć te, które ty podałeś, ale za to z 40mhz więcej?? Jeśli możesz to zrób test w 1-2 gierkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 1ghz szadery powinny wynosic 2106 gpu 1008mhz,nizsze szadery nizsza wydajnos ale wyzsze GPU dla oka.

Lub 999mhz szadery 2106mhz ustawienie biosu 600/1284

wyglada to tak

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=25d1171c52eb728b

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiłem sobie małe testy w Sanctuary

 

796/1782 -- 1685

810/1782 -- 1686

823/1782 -- 1695

823/1836 -- 1706

 

wyniki dość zamiennie mogą występować ... ;) w tych okolicach kręcenie to sztuka dla sztuki raczej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz miec staego biosa (tego oryginalnego z karty)

 

powiedzmy ze nazywa sie on OLD.ROM

wlaczasz kompa (musi byc ustawione w biosie zeby bootowal najpierw dyskietke)

po wlaczeniu masz pewnie kszaki etc nic nie widac ...

ale pomimo tego bootujesz i jak komp przestanie mielic dyskietka, wpisujesz w ciemno

 

nvflash -4 -5 -6 old.rom

 

czyli procedura identyczna jak przy normlanym flashowaniu

po skoinczeniu flasha powienines uslyszyc pikniecie ... to oznacza ze skonczyl wiec mozesz wyk reseta ...

 

mozna tez stworzyc dysk ratujacy bootowalny z nvflashem i starym biosem

i zrobic autoexec gdzie wpiszesz zeby odrazu sam flashowal starego biosa

(powinno sie zrobic taki dysk zawsze na wszelki niewypadek ;-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, AT nie generuje tych artow od tak sobie, to bardzo wrazliwy test i raczej nic nie przeklamuje, przynajmniej tak wynika z moich obserwacji. Potrafi momentalnie rozgrzac karte i wrzucic na wysokie obroty. :]

To czemu na 8600GE są na def taktach arty? To samo miałem na 6800 na def były arty , także ten test można sobie darować. Najlepiej się sprawdza na grach na których się gra , dobrym testerem też jest sanctuary demo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czemu na 8600GE są na def taktach arty? To samo miałem na 6800 na def były arty , także ten test można sobie darować. Najlepiej się sprawdza na grach na których się gra , dobrym testerem też jest sanctuary demo.

Ja nigdy nie mialem artow bez powodu, att uzywam od czasu 9550, poprzez 6600, 7300gt i 8600gt i zawsze dzialal poprawnie. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ATitool tez nie dziala prawidlowo. Owszem z moimi wczesniejszymi radeonami sprawdzal sie bdb ale teraz kiepsko mu idzie. Wedlug mnie do testowania grafy dobrze nadaje sie sanctuary demo. Obciaza maksymalnie gpu i wtedy wychodza dopiero temperaturki :D. W smarkach i grach tak mocno jej nie przyciska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...