Skocz do zawartości
aiding

Czy Bedzie Duzy Skok Wydajnosci ?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Posiadam kompa na Socket A i co za tym idzie pamieci nie sa najwyzszych lotow (266MHz) a chcialbym przesiasc sie na socket 939 wiec tutaj moje pytanie, czy w ogole spadnie mi wydajnosc tego zmodernizowanego kompa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej podstawie ma spasc ??

 

Szybkosc pamieci nie wplywa tak na wydajnosc jak architektura procesora i jego zegar...

 

Roznice miedzy memkami 266 i 400 (bo chyba o to Ci chodzi) w kwestiach uzytkowych (winda, gry) jest marginalna. W testach syntetycznych jest dopiero zauwazalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej podstawie ma spasc ??

 

Szybkosc pamieci nie wplywa tak na wydajnosc jak architektura procesora i jego zegar...

 

Roznice miedzy memkami 266 i 400 (bo chyba o to Ci chodzi) w kwestiach uzytkowych (winda, gry) jest marginalna. W testach syntetycznych jest dopiero zauwazalna.

No takie pytanie czy bedzie mulic i czy komputer mi zwolni. Bo pamieci sa teraz pierunsko drogie a chcialbym kupic tylko plytke i procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej podstawie ma spasc ??

 

Szybkosc pamieci nie wplywa tak na wydajnosc jak architektura procesora i jego zegar...

 

Roznice miedzy memkami 266 i 400 (bo chyba o to Ci chodzi) w kwestiach uzytkowych (winda, gry) jest marginalna. W testach syntetycznych jest dopiero zauwazalna.

Wg mnie (czyt. ja czuję) róznica będzie zauważalna w windzie. Wiadomo, że tutaj liczy się ilość, ale szybkość dla mnie również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie (czyt. ja czuję) róznica będzie zauważalna w windzie. Wiadomo, że tutaj liczy się ilość, ale szybkość dla mnie również.

Hmmm

 

W firmie mam P4 i wlasnie 2x256 266 i przez dlugi czas tak pamieci pracowaly. Jako ze sa to D43 podkrecilem je do wartosci 400 i roznicy w windzie/exelu/wordzie/necie nie odczulem zadnej.

 

P4 to inna platforma niz A64 ale pewnien zarys jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm

 

W firmie mam P4 i wlasnie 2x256 266 i przez dlugi czas tak pamieci pracowaly. Jako ze sa to D43 podkrecilem je do wartosci 400 i roznicy w windzie/exelu/wordzie/necie nie odczulem zadnej.

 

P4 to inna platforma niz A64 ale pewnien zarys jest.

tak samo jak nie widać różnicy miedzy CL2 a CL3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o co Twoim zdaniem? Bo mi sie wydaje, ze wlasnie informacja o pracy w trybie asynchronicznym jest bardzo wazna.

Pierwiej to trzeba zauwazyć, że coś takiego jak tryb 'asunchro' czy też 'synchro' nie istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DaRoN bez zlosliwosci ale chyba cos ci sie pokickalo :) odpowiedz Kuby14 jest jak najbardziej ok, kolega aiding pytał, czy po wsadzeniu starych ramów do nowego kompa spadnie wydajność, z linka mozna wywnioskowac, ze nie wiec o co sie tak rzucasz? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...