Skocz do zawartości
costi

Czym Wyczyscic Czesci Z Pasty Termoprzewodzacej?

Rekomendowane odpowiedzi

Z okazji zmiany platformy czeka mnie wyczyszczenie paru czesci z pasty termoprzewodzacej (procek, chlodzenie, mostek polnocny) i chcialbym to zrobic porzadnie. Procek i chlodzenie byly (a wlasciwie sa ;) ) posmarowane Arctic Ceramique, co jest na NB to sie okaze, jak zdejme fabryczne chlodzenie z nowej mobo.

 

Czym to pousuwac? O ile procek i chlodzenie to problem drugorzedny (beda pewnie potem i tak smarowane taka sama pasta), to NB chcialbym wyczyscic porzadnie, zeby potem pokryc go Ceramique.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nb najpierw skrobalem delikatnie zyletka bo byl na nim taki lepki przyschniety glut, pozniej spirytusem i byl idealnie czysty. Z proca stara paste najpierw zdjalem chusteczka higieniczna a pozniej tez spirytusem i bylo dobrze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jaeszcze dodam od siebie, ze WD-40 tez doskonale sie nadaje. Po bezynie do zapalniczek pozostaje czasem taki bialy nalot na laminacie a po WD wszystko sie swieci jak psu jajca!

Hmmm... to ja nie wiem co ty za benzyny uzywales ;]

 

A co do WD-40 to po nim trza jeszcze i tak przejechać spirytem/benzyną bo przecie WD ma składniki smarujące (tłuste) które powinny zostać usunięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... to ja nie wiem co ty za benzyny uzywales ;]

 

A co do WD-40 to po nim trza jeszcze i tak przejechać spirytem/benzyną bo przecie WD ma składniki smarujące (tłuste) które powinny zostać usunięte.

 

 

 

Ronsona - ale sam nalot nie pochodzil bezposrednio z benzyny, tylko byly to pozostalosci po srebrnej pascie. Za cholere nie moglem sama bezyna tego wyczyscic. WD da sie wytrzec do sucha z rdzenia ale przemyc benzynka na wszelki wypadek nie zawadzi. Zauwazylem, ze WD rowniez doskonale rozpuszcza wszelkiego rodzaju kleje termoprzewodzace, z ktorymi alkohol i bezyna za bardzo sobie nie radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja używam zmywacza do paznokci z acetonem :) najlepszy ;P

Zmywacz owszem, ale najtańszy, ponieważ w droższych są jakieś niepotrzebne dodatki odżywcze i różne inne substancje mogące pogorszyć przewodowość cieplną materiału.

 

Wg najlepszy jest czysty spirytus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzyna, benzyna, benzyna! :D Jeszcze spiryt. Pamietam kiedys, jak przez nieuwage wylalem spirytus na Abita i na stol - nawet nie zdazylem wypic, bo mi cham odparowal (No co? Do butelki to dopiero bym nie zdazyl z powrotem wlac :lol:).

Edytowane przez jvt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywalem rozpuszczalnika nitro, dziala idealnie.

Tak, nitro jest doskonałe. Jedno machnięcie chusteczką nasączoną tym specyfikiem i mamy lustro. Ale jak nie mamy takiego czegoś na składzie to faktycznie najlepszy jest acetonowy zmywacz do paznokci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...