Skocz do zawartości
shrek999

Piszczaca Cewka W Laptopie?

Rekomendowane odpowiedzi

witam moj problem polega na tym iz od nowosci piszczt mi cewka/cewki w laptopie. Lapek jest na gwarancji ale w usa - dell inspirion 6400. Czy jest jakas opcja zeby to wyciszyc? poiszczec przestaje gdy procesor ma cokolwiek do roboty. I wlasnie nei wiem czy zadzwonic do dell polska i zapytac sie ile by kosztowala wymiana cewek/cewki na plycie gl ale tak zeby nei utracic gwarancji czy odsylac do stanow i czekac 2-3 tygodnie na jego zwrot :( tymbarrdziej ze nei wiadomo czy mi uznaja taki problem, pozatym na zasilaniu wydaje sie z niego ciut inny dzwiek/ton tego dzwieku...

 

lapek raz piszczy a raz nie ..;/ nie wiem czym to jest uzaleznione ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Dellu mojego brata, rowniez model 6400 ( core duo 1,73ghz, 1gb ramu, hdd 120gb i x1400) cewki rowniez piszcza. Czasme komputer ma spora zawieche i dopiero po np minucie lub dwoch dostaje kopa. Braciak mial go odeslac na dniach, wiec jak mu sie uda cos zdzialac to dam Ci znac jak wyglada naprwa tego.

 

ps. tez masz takie zwiechy w lapku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no aj musze odeslac go do sklepu i oni beda go wysylac do usa... pozatym nie moge znalezdz info ile moze kosztowac gwarancja miedzynarodowa poniewaz wykupienie takowej jest mozliwe i lapki beda naprawiane w pl =] uwazam ze warto sie szarpnac jesli to nei bedzie wiecej nz 100$...albo rozszezyc na dluzszy zcas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczenie w laptopach to podobno dość częsta przypadłoś i to niezależnie od marki więc zastanawiał bym się czy opłaca się wam wysłać go do serwisu chociażby dlatego że naprawią jedno a drugie zepsują tak jak zawsze :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, rzeczywiście piszczenie to przypadłość wielu firm, mi piszczy hp nx7400, ale na szczęscie tylko wtedy gdy pracuje na baterii i gdy procesor jest bez obciążenia, wiec nie jest to aż tak uciążliwe :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczenie w laptopach to podobno dość częsta przypadłoś i to niezależnie od marki więc zastanawiał bym się czy opłaca się wam wysłać go do serwisu chociażby dlatego że naprawią jedno a drugie zepsują tak jak zawsze :-)

to podobno przypaddlosc platformy centrino czyli zmienianego napiecia na procesorze..nie no mam nadzieje ze dell jest taka firma ze nie popsuje mi nic jednakze wyslalbym go dla ciszy, pokoju i braku nowej zabawaki na czas kolosow na uczelni...tylko yak nie bardzo sie rozstawac z lapkiem na 2 tygodnie albo i dluzej <sciana>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego HP nx7400 tak samo jak koledze Toudiemu też wydobywają się piski podczas pracy na baterii. Jest to na tyle ciche i mało uciążliwe, że mi to nie przeszkadza. Widać przypadłość wielu modeli różnych firm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego HP nx7400 tak samo jak koledze Toudiemu też wydobywają się piski podczas pracy na baterii. Jest to na tyle ciche i mało uciążliwe, że mi to nie przeszkadza. Widać przypadłość wielu modeli różnych firm :)

Witam, u mnie w sumie jest na tyle głośny, że jak siedze normalnie przy laptopie to jest dość słyszalny, jednakze jak się człowiek nie wsłuciach!e to zapomina o tym :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie wmawiacje sobie, że piszczenie laptopa to tak musi być i że większość laptopów to ma.

 

Błędne rozumowanie ma być cichy i tylko ewentualnie winno być słyszalne praca wentylatora i praca dysku i tylko w zależności od producenta notebooka. Takie laptopy winny odwiedzić jak najszybciej serwis lub zwrot do sklepu jeżeli jeszcze takową mamy możliwość.

 

Piszczenie laptopa jest bardziej denerwujące niż głośniej pracujący wentylator (wysokie dżwięki). :D

Edytowane przez lucjan1948

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz jestem pesymista i stawiam, ze to bedzie miesiac albo i dluzej. Samo wysalnie sklepowi zajmie jakis czas, a paczka nawet lotnicza moze isc od tygodnia do dwoch.

chyba Cie cos zczyscilo?? a zreszta.. powiedzieli mi ze standardowo saraja sie wyrabiac w 14 dniach ale ze wysylaja do usa to moze wydluzyc sie do 21 dni zatem luzik... w polowie grudnia najpozniej powinien wrocic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz nei moja brocha mogli nie nie sprzedawac nei sprawnego sprzetu co nie?? ;) a pozatym powiedzieli ze sie wyrobia w 3 tygodniach...

 

edit... wiecej jak 3 tyg bo zapomnialem ze robocze

"Mowa jest o 14 dniach roboczych lub więcej w zależności od konieczności sprowadzenia odpowiednich części z USA. NIestety w tym przypadku obawiam się, że ten czas ulegnie wydłużeniu ponad 14 dni."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od o dwoch dni jestem posiadaczem Hp Pavilion dv6008 ea, problem "pisków" rownież u mnie wystepuje. Jest to dzwięk irytujacy-tak po prostu byc nie powinno! Jutro zaczynam działac w tej kwestii, tylko nie wiem czy wchodzi w rachube wymiana sprzetu czy jego naprawa?A kupowalem w Media Markt. A miało byc tak pieknie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczka lotnicza tzw. priorytetowa (czas dostarczenia do 14 dni) ubezpieczona to bedzie koszt koło 200-300zł. Sprawdz sobie najlepiej w cenniku Poczty. Tylko ze w obie strony to juz bedzie spory wydatek..

Moze juz lepiej naprawic sobie tutaj w Polsce, koszty moga wyjsc te same..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczące cewki są częstym zjawiskiem u mnie narazie jeszcze nic nie słychać naszczęśćie odpukać ... :-)

Genialne stwierdzenie :) co się uśmiałem przy tym :)

 

A skąd wiesz że to akurat cewka "piszczy", rozkręciłeś go i szukałeś na włączonym? Kondenstator elektrolityczny jak najbardziej może sobie piskać kiedy się przegrzewa i elektrolit się "gotuje" ale w cewce praktycznie nie ma co piszczeć. Na pacowni i warsztatach (elektornika) przez 3 lata jeszcze nigdy nie spotkałem piszczącej cewki...

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczka lotnicza tzw. priorytetowa (czas dostarczenia do 14 dni) ubezpieczona to bedzie koszt koło 200-300zł. Sprawdz sobie najlepiej w cenniku Poczty. Tylko ze w obie strony to juz bedzie spory wydatek..

Moze juz lepiej naprawic sobie tutaj w Polsce, koszty moga wyjsc te same..

firma w ktorej kupilem lapka swiadczy mi gwarancje zatem ja place wylacznie za kuriera na trasie wawa-wroclaw bodajze ai interesuje mnie tylko kiedy sprawny lapek do mnie wroci...a w polsce chcac zachowac gwarancje jako taka to albo wykupienie gwary international robia za free albo zaplacenie za wymiane plyty glownej bo tak to zalatwiaja ... ale naszczescie nawet za kuriera nei zaplacilem... strauszek w koszty sobie wrzucil i tyle...

 

@roodin czepiasz sie =] i mam nadzieje ze mnei nie obraziles z tym kondensatorem elektrolitycznym:)

Edytowane przez shrek999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... przez to piszczenie czuję się jak u dentysty :angry: ...wiercenie w mózgu! Sam nie wiem czy odsyłać na gwarancji (lapek ma miesiąc)? Czy komuś z was to naprawili? U mnie piszczy tylko przy pracy na baterii ale mimo to jest to dla mnie problem, bo nie uważam tego za coś normalnego. W poprzednim lapku nic nie piszczało, co jakiś czas głośniej włączał się wiatraczek od procka, ale to było nawet przyjemne w prównania do tego pisku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...