Skocz do zawartości
kubek7

Matryca Nx7400 Ey508es

Rekomendowane odpowiedzi

Uwagi użytkownika nx7400 ey508es. Zalety tego laptopa są znane. Podstawową dla mnie wadą jest jednak matryca i nie chodzi mi o refleksy świetlne czy odbicia. Kątów pionowych prawie nie ma... Oglądać np. film można właściwie tylko w jednej pozycji.Szczególnie irytująca jest zmieność prezentacji koloru czarnego... Wystarczy choćby minimalna zmiana kąta patrzenia, by czerń stawała się się jakby "jaśniejsza", co bardzo przekłamuje obraz i burzy komfort odbioru. Nie mam porównania z innymi notebookami i nie wiem o ile nx7400 jest gorszy pod tym względem od innych. Ciekawi mnie jak inni użytkownicy oceniaja matrycę tego notebooka i jak poprawiają jej funkcjonalność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwagi użytkownika nx7400 ey508es. Zalety tego laptopa są znane. Podstawową dla mnie wadą jest jednak matryca i nie chodzi mi o refleksy świetlne czy odbicia. Kątów pionowych prawie nie ma... Oglądać np. film można właściwie tylko w jednej pozycji.Szczególnie irytująca jest zmieność prezentacji koloru czarnego... Wystarczy choćby minimalna zmiana kąta patrzenia, by czerń stawała się się jakby "jaśniejsza", co bardzo przekłamuje obraz i burzy komfort odbioru. Nie mam porównania z innymi notebookami i nie wiem o ile nx7400 jest gorszy pod tym względem od innych. Ciekawi mnie jak inni użytkownicy oceniaja matrycę tego notebooka i jak poprawiają jej funkcjonalność.

Witam, zgadzam się z tobą. Ogólnie przy pracy w windowsie jest według mnie wystarczająca, jednakze jeśli chodzi o oglądanie filmu to beznadzieja. Nie moge ustawić tak matrycy, aby nie było rozjaśnienia czarnego koloru na górze matrycy i efektu odwracania kolorów, jest to dość irytujące, o oglądaniu filmu w 2-3 osoby nawet nie myśle ;P Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety musze sie z tym zgodzic w 100%, film w 2 osoby to juz jest spory problem...

 

...ale coz cos za cos ... cena jest dosyc atrakcyjna, wiec hp musial na czyms zaoszczedzic,

 

dodam ze przy pracy biurowej i windows tego sie nie zauwaza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz modelu HP nx7400 EY611EA także mogę wypowiedzieć się na temat jakości obrazu. Niestety tak jak przedmówcy pionowe kąty są kiepskie i bardzo uciążliwe podczas oglądania filmów :/

Ja osobiście przetestowałem matrycę pod względem oglądania filmu w dwie osoby i powiem tak: troche nastawiania matrycy i wiercenia było przy tym ale film obejżeć się dało :D

Jeżeli matryca byłaby ciut lepsza to można by powiedzieć ze ten model byłby prawie że bez wad w tym przedziale cenowym :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...