Skocz do zawartości
koval_ski

Server Works Le Vs. Tualatin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam płytę na chipsecie Server Works LE, wgrałem BIOS który ma w opisie wsparcie dla P3 14000MHz, jak to jest z obsługą procesorów Tualatin, bo jak zamontuje ten procesor to komputer nie wstaje. Czy jest możliwe że oprócz nowego BIOS'a będę potrzebował jeszcze specjalnego adaptera FCPGA->FCPGA2?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak płyta jest dwu procesorowa, próbowałem uruchomić w konfiguracjach: 2 CPU, 1 CPU + terminator oraz sam CPU.

Przy okazji po co jest terminator? pojedynczy 933MHz śmiga zarówno z terminatorem jak i bez.

 

W instrukcji płyty jest napisane że płyta obsługuje "pentium 3 800MHz oraz szybsze" i nie ma dokładnej górnej granicy. Płyta pochodzi z serwera Acer który był fabrycznie sprzedawany tylko z 800-tkami, dodatkowo jest to płyta produkcji Acer'a i domyślnie nie była wykorzystywana do niczego innego niż ten serwer. Pomimo to producent wypuścił nowy BIOS ze wsparciem dla P3 1400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze w tym biosie jest jedynie mikrokod tualatina a plytka i tak ich nie obsluguje proponuje sprobowac odpalic na bxmodzie na stronce www.overclockers.pl w dziale artykuly jest dokladny opis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki rosolini, znalazłem Twój opis jak zrobić BX mod nie uszkadzając niczego, ale mam jeszcze jedną wątpliwość: gdyby się miało okazać że ta modyfikacja nic nie pomoże to czy nie uszkodzi procesora albo płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YYyyyy tak jakby kłaniam się, z moim modem:

 

Dołączona grafika

 

Uszkodzić płytę lekko może, ale tylko trzy dziurki w obudowie socketa. Będziesz je musiał leciutko rozwiercić, ale nie przeszkadza to w ponownym zamontowaniu Coppermine'ów.

Edytowane przez Qroń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Rzeczywiście wystarczyło zrobić BXmod i śmiga, narazie nie wiem czy stabilnie ale pisać się da - jak widać :-).

 

Zastosowałem metodę z kabelkami (podobnie do Qroń'a) z tym że bałem się że standardowy kabelek będzie z gruby (od myszki MediaTech okazał się najcieńszy) i procek będzie za bardzo odstawał od socket'a postanowiłem zrobić własny. Wziąłem dwa druciki z owego kabelka, splotłem i okleiłem raz taśmą przeźroczystą dzięki czemu był tak cienki że nie musiałem z nim "lecieć na około" wszystkich nóżek. izolacje trzech pinów zrobiłem identycznie jak Qroń. Dodatkowo przy rozwiercaniu dziurek w gnieździe zdjąłem górną jego część bo gdy zrobiłem to na próbę na przejściówce slot1-s370 popsułem te styki co są w środku.

 

Jeszcze tylko drugi procek i będzie pełnia szczęścia :-) :-) :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...