Skocz do zawartości
TomCat

Nvidia Nforce4-4x I Sataii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Kupiłem sobie płytkę Gigabyte GA-K8NF-9 na chipsecie nForce4-4x. Z tego co czytałem te chipsety nie mają obsługi sataII jednak znalazłem również hasło że malując na tej płytce po chipsecie można te sataII odblokować ( ktoś niby tak zrobił i to działa - tak było napisane w opiniach o tej płytce na komputroniku i benchmarku).

 

Moje pytanie czy ktoś to robił lub wie jak to zrobić ??

 

szukałem ale nie mogłem nic znaleźć konkretnego na ten temat ( może źle szukałem)...

 

dzięki i pozdrawiam !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Primo: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...mp;hl=GA-K8NF-9 <- nie robić śmietnika z forum

Secundo: Google powha -> http://www.google.pl/search?hl=pl&q=nf...=Szukaj&lr=

Tertio: Pierwszy link w powyższym - magia? http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=3876

 

Żal... no ale wybaczyć można jako że nowy user, następnym razem się popraw!

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

a tak w ogole to komus sie ten mod udal?

 

odpowiadam teraz samemu sobie: MOD sie udal. Zglosil sie chipset NF4 Ultra.

 

Sata II wlaczone, widac to zarowno w menadzerze w panelu sterownia w windowsie jak i w programach typu HDtach- po wynikach sadzac :)

Edytowane przez amapi3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, skoro juz ta kwestia zostala poruszona, to czy moglbym prosic o rozjasnienie paru kwestii:

 

- jak zrozumialem, mozna to zrobic na kazdej plycie z nForce4? Patrzac po poscie amapi3d, wnosze ze tak.

- czy w ten sposob mozna odblokowac SLI? Jesli tak, to do ktorego slotu PCI-E montuje sie wtedy druga grafe?

- czy miekki olowek (4B albo wiecej) wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Tak, na każdej płycie na nF4 można to zrobić

*Tak, można odblokować SLI, druga karta w drugi slot, pci-e x8, no chyba że masz ięcej niż 2 sloty na swoim nF4... :P

*Wystarczy teoretycznie HB, ale różnie to bywa, jeden HB drugiemu nie rówien, spróbuj tym, jak nie wyjdzie weź inny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja mam 4 sloty PCI-E - 1 16x, 2 1x i 1 4x :P Stad pytanie.

Skoro masz tylko jeden x16 i żadnego x8 to se SLI nie zrobisz ;]

 

No i wszystko jasne :) Dzieki za pomoc.

Tak żeby było jasne, odblokować możesz, ale nie masz gdzie drugiej kart włożyć ;) Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne :) Dzieki za pomoc.

 

EDIT: jeszcze ostatnia rzecz :) Jak sie domyslam, za pomoca tego moda mozna odblokowac tylko SATA2, zadna inna funkcjonalnosc z Ultry (np. sprzetowy firewall zamiast programowego) sie nie pojawi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej mam pytanie , bo u mnie te mostki od sata są połączone , takim czarnym elementem , chcę zrobić tego moda na sataII ale nie wiem , objechać ten element naobkoło ołówkiem ?? bo nie chcę niczego spalić...a jak z sli , bo płyta ta co w opisie , raczej 2 slotów nie ma , a chciałem sobie wsadzić kartę co ma 2 układy na jednym pcb XD bo tak szczeże mówiąc to u mnie chipset od tego fizycznie różni się tylko nalepką ....

http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=3876 a płyta z siga ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej mam pytanie , bo u mnie te mostki od sata są połączone , takim czarnym elementem , chcę zrobić tego moda na sataII ale nie wiem , objechać ten element naobkoło ołówkiem ?? bo nie chcę niczego spalić...

Nic nie odblokujesz bo masz juz odblokowane sata2.

 

a jak z sli , bo płyta ta co w opisie , raczej 2 slotów nie ma , a chciałem sobie wsadzić kartę co ma 2 układy na jednym pcb XD bo tak szczeże mówiąc to u mnie chipset od tego fizycznie różni się tylko nalepką ....

Do kart z 2 układami na 1 PCB nie potrzeba mieć SLI odblokowanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie cale modowanie skonczylo sie, zanim sie zaczelo, bo Asus nakleja na NB jakas cienka gume oblepajaca dokladnie caly chipset poza scalakiem na srodku (taka gumowa wersja coppershima :) ). Nie idzie tego delikatnie oderwac, a zniszczyc nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne :) Dzieki za pomoc.

 

EDIT: jeszcze ostatnia rzecz :) Jak sie domyslam, za pomoca tego moda mozna odblokowac tylko SATA2, zadna inna funkcjonalnosc z Ultry (np. sprzetowy firewall zamiast programowego) sie nie pojawi?

no mozesz sli odblokowac hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie cale modowanie skonczylo sie, zanim sie zaczelo, bo Asus nakleja na NB jakas cienka gume oblepajaca dokladnie caly chipset poza scalakiem na srodku (taka gumowa wersja coppershima :) ). Nie idzie tego delikatnie oderwac, a zniszczyc nie chce.

 

ja mam ausa a8n-e i to czarne coś da się zdjąć jednak :) bo sam tak mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...