Skocz do zawartości
romek

[artykuł] Benching Intel Pentium D930, Czyli Intel I Ciekły Azot W Akcji...

Rekomendowane odpowiedzi

Lato było na dobre. Na dworze upały, żar leje się z nieba, komputer ledwo zipie resztkami megaherców, podobnie zresztą jak jego właściciel, półżywy overclocker. Co można zrobić w takiej sytuacji? Zapewnić procesorowi i overclockerowi odrobinę ekstremalnego zimna, i w takiej sytuacji pojawia się jeden z bohaterów naszej konfrontacji: azot, jakiego mamy 77% w naszym wdychanym powietrzu, tylko że w lekko innym stanie skupienia, a mianowicie ciekłym. Mając dostęp do kilkunastu litrów azotu w takiej postaci postanowiliśmy zabrać nasze manatki i pobenchować. Specjalnie dla was relacja z tego zajścia.

 

Dołączona grafika

 

Autorzy: Łukasz „KvaNfield” Poczęsny

Łukasz „genghiskhan” Sulka

 

Artykuł pod tym linkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W samym wstępie są dwa powtórzenia, na dodatek na forum ułożyły się jeden pod drugim.

Na przyszłość radzę unikać :)

"taktowany nominalnie częstotliwością 3.0 GHz przy nominalnym napięciu 1.325 V"

Kolejne powtórzenie.

"Od temperatury około -35 °C na kontenerze odczyt jest już bezużyteczny gdyż pokazuje stale -121.5 °C"

Odczyt na płycie głównej chyba.

Artykuł fajny, aczkolwiek "to już było". Ofc nie z użyciem LN2, ale było.

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PurePC stawia też na ekstremalne OC czego większość osób przecież u siebie nie ma na portalu. Dlatego był wstęp do overclockingu za pomocą DI a tym razem dokonanie wstępne na LN2.

 

Tak te benche leżały już długi czas na komputerze u jednego z naszych redaktorów, wrócił do Polski to podesłał nam długo oczekiwany artykuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem nie bijcie odrazu ;)

:wisielec: ;)

 

Byłem w ang, później czekałem na screeny stąd to takie duże opóźnienie. A że to miała być relacja z benchingu na LN2 to jest. Dlatego też użyłem czasu przeszłego, jeśli wydało to się nie jasne no to jednak minąłem się trochę z własnym założeniem. Od siebie mogę tylko powiedzieć że to jak na razie tylko początek ;) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ładnie, podoba mi się wizja PurePC jako jednego z tych "wybranych" portali z real-life-extreme-OC :-P. Dobra robota Panowie!

 

BTW. Ile to się jeszcze pół roku temu trzeba było namęczyć, żeby z 16M poniżej 10 minut zejść :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce krytykować ale...

 

ent wykręcil na fc 6.4 zdaje sie ghz na celku a ja 5.53 na wc...wiem zę celek to nie pentium d ale oba proce spokrewnione i 0.65 więc na azocie takie takty to zdziebko lipa :?

czy moja kaskada jest tak zlaba ze musisz ja bluzgac ?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce krytykować ale...

 

ent wykręcil na fc 6.4 zdaje sie ghz na celku a ja 5.53 na wc...wiem zę celek to nie pentium d ale oba proce spokrewnione i 0.65 więc na azocie takie takty to zdziebko lipa :?

No tak ale ta płyta była ewidentnie w stanie agonalnym a niecałe 2 tyg później umarła do końca, więc zrobiliśmy maksymalnie to na co ona nam pozwalała, a btw celiny przeważnie kręciły się jak szalone, np te sławetne 300 co latały na 900 czasami :P A po za tym nie wiem czy zwróciłeś uwagę ale na HWBocie dało to nam 3 miejsce w kategorii 930. Następnym razem będzie lepiej, i to o wiele ;) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moja kaskada jest tak zlaba ze musisz ja bluzgac ?;)

ojej tam kaskadka to takie troche lepsze FC, pare stopni :D

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
(BTW: rybus stwierdzilismy ze jutro bierzemy jakis akumulator do Ciebie :wink:, co bys nas pradem nie szantazowal :P)

 

Arcik calkiem fajny, ale kilka powtorzen jest i to takich troche denerwujacych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Art jest świetny, a temat o jakim traktuje, wręcz genialnie ciekawy, ale pozwolę sobie dopierniczyć się do pewnego istotnego detalu. ;-)

Czemu prawie każdy artykuł o chłodzeniu ukazujący się w polskich serwisach komputerowych musi zaczynać się od czegoś w stylu:

"W lato jest cholernie ciepło i nasze komputery nie mogą tego nijak znieść, więc powinniśmy dbać o chłodzenie naszych biednych CPU GPU Chipsetów, pamięci, dysków itp. itd.. Dobrym sposobem na obniżenie temperatury jest...(Tu redaktor prezentuje sposób w który można schłodzić dane podzepoły.)"

Po pierwsze brzmi to głupio, bo nawet jeśli latem na CPU zamiast 30 czy nawet 40 stopni mamy 50, to nie jest to groźne. Poza tym powoływanie się na lato w momencie, gdy za oknem prawie zima nie jest zbyt mądre. ;-) Następnym razem proszę, wysilcie się bardziej. Wiem, że jest was na to stać. :)

 

To nie jest żaden atak na was, drodzy redaktorzy. Chciałem zwrócić uwagę na ten wstęp i tak sobie tylko biadole. ;-) Art naprawdę pierwsza klasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale marudzicie :P Niech widzą ludzie, że nie tylko THG ma dostęp do xtremalnych metod chłodzenia :] Jak narazie PPC pnie się w górę, a dzięki takim artom pieczętuję swoją pozycję na coraz to wyższych szczeblach w środowisku :) IMO Kvan i Gengish zrobili niezłą robotę i mam nadzieje że nie spoczną na laurach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie wynik nadwymiar ponizej przecietnej, takie warunki i tyle czasu....oj slabiutko panowie, slabiutko :P

Na tej mobo wątpie aby można było zrobić więcej :P A btw. 3 miejsce w rankingu an HW Bocie to nie jest znowu tak źle :D B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...