Skocz do zawartości
maSTHa212

X360 + Pc I Udostepnianie Polaczenia.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sprawa wyglada nastepujaco. W piwnicy stoi sobie "pseudo" Media Center z bezprzewodowa karta sieciową. Obok ma stac X360. Chcialbym podlaczyc konsole do PC i udostepnic jej polaczenie sieciowe, kupowanie adaptera wifi to grubo ponad 200 zeta co mi sie nijak nie usmiecha. Czy to sie da zrobic a jesli tak to jak? W kwestiach sieciowych jestem raczej slabo zorientowany, takze kazda pomoc bedzie mile widziana. Jeszcze tak dla pewnosci :

 

X360 - kabel - PC - Wifi - router - net da sie?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie, mam tak u siebie. :) Udostepnione WiFi z PC (wspoldzielone), a X podlaczony "skretka" do PC. :) Dokladnie to:

1. X'a podlaczasz kablem sieciowym tzw. krosowanym (dwie pary przewodow zamienione ze soba we wtyczkach) do PC.

2. We wlasciwosciach WiFi w PC, dajesz aby udostepnic to polaczenie sieciowe dla innych adapterow.

3. Adres IP karty sieciowej zostanie zmieniony na 192.168.0.1, dlatego WiFi powinno pracowac na innym zakresie IP.

4. W X'ie ustawiasz adres IP 192.168.0.2, a brame dajesz 192.168.0.1, DNS mozesz dac taki jak ma WiFi, albo 192.168.0.1

 

To tak w skrocie.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez .:RoGeR:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...