Skocz do zawartości
MeoPL

Ati R600

Rekomendowane odpowiedzi

Co oznaczają te skróty:"R600's Z no-AA performance is 2.5x, FP16 blending & filtering performance is 2.7x, FP32 blending & filtering performance is 3.9x, FP16 filtering performance is 8x of R580"

ogolnie to imho wydajnosc/sprawnosc kontrolera pamieci oraz jednostek ROP

swoja droga r580 nie ma wsparcia w hardware dla FP16 filtering, a tym bardziej dla operacji FP32, wiec skad te porowania? do operacji na poziomie software? imho kolejna bzdura z pod znaku vr-zone :angry: zaczynaja byc w tym lepsi od theinq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale może to dotyczy kart w Crossfire? bo te tryby są chyba dostępne w CF

seria r5xx nigdy nie miala FP16 filtrowania, a tym bardziej FP32, a ilosc kart tego nie zmieni. dopiero w g80 wprowadzili FP32 dla operacji w ROP, a wydajnosc ich wtedy spada o polowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to już wiadomo, że wersja R600 z pamięciami GDDR3 i pewnie niższymi taktami jest szybsza o jakieś 5-10%niz 8800GTX w DX10, a w DX9 pewnie jeszcze więcej, ostateczna wersja z wyższymi taktami i GDDR4 pewnie będzie szybsza o jakies 15%, dobrze się zapowiada :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Mam nadzieję że są to prawdziwe informacje, bo nieźle się to zapowiada.

tak samo prawdziwe, jak testy r600, crysis i inne takie. pomyslales na czym testowali ta "wydajnosc" w dx10? na SDK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak samo prawdziwe, jak testy r600, crysis i inne takie. pomyslales na czym testowali ta "wydajnosc" w dx10? na SDK?

Racja... nie ma na DX 10 nic działającego jeszcze nawet na Viście, też jestem ciekaw na czym to testowali w DX10 :P Chociaż to partnerzy, więc pewnie mają jakieś utra-aphla srata tata sterowniki na których chodzi jakieś demo od ATI i nic wiecej :P Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

VR-Zone has learned about some new details on 80nm R600 today and there will be 2 SKUs at launch; XTX and XT. There will be 2 versions of R600XTX; one is for OEM/SI and the other for retail. Both feature 1GB DDR4 memories on board but the OEM version is 12.4" long to be exact and the retail is 9.5" long. The above picture shows a 12.4" OEM version. The power consumption of the card is huge at 270W for 12" version and 240W for 9.5" version. As for R600XT, it will have 512MB of GDDR3 memories onboard, 9.5" long and consumes 240W of power. Lastly, there is a cheaper R600XL SKU to be launched at a later date.

Pod względem gabarytów i "prądożerności" ta karta na pewno będzie liderem :blink: co do wydajności to czas pokaże :D

 

ps

co za ... :lol2: skasował mojego wcześniejszego posta ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja karty co pokazałeś cavarr to ta dłuższa która nie trafi bezpośrednio do klientów, z zdjęcia można wywnioskować że wystaje sam ten wentylator poza a PCB kończy się tam przy wejściu na zasilanie. :) więc długość PCB podobna coś do 8800GTX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samo PCB karty nie poraża rozmiarami ~24 cm :wink: , ale te chore chłodzenie to przesada :mur:

 

trochę lepsze foty :D zapewne XTX

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to zobaczyłem to pierwsze wrazenie: OMG :blink:. Przeciez to sie w wiekszosci bud nie zmieści o ile nie zmienią chłodzenia (ale pewnie zmienia..). Skoro juz sa srkiny r600 to lada dzien powinny sie ukazać jakies bardziej wiarygodne pomiary wydajnosci na ktore z niecierpliwoscia czekam (bo jak narazie i NV i Ati mnie zawodzi :?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMFG!! Czy ich nie pogieło zdeczka?? :blink: Czy ati chce zaimponowac i na siłe zrobić dłuższe PCB od G80....fajnie..ciekawe ile to prądu zjada i jak sie grzeje, a o głośności tego cacka to nawet niechce myśleć :lol: Noi ciekawe co to potrafi ;]

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMFG!! Czy ich nie pogieło zdeczka?? :blink: Czy ati chce zaimponowac i na siłe zrobić dłuższe PCB od G80....fajnie..ciekawe ile to prądu zjada i jak sie grzeje, a o głośności tego cacka to nawet niechce myśleć :lol: Noi ciekawe co to potrafi ;]

Dla kogos kto kupi te karte, jej ewentualna pradozernosc nie bedzie miala znaczenia.

wydzielane cieplo rowniez nie

Moim zdaniem jezeli ATI na poczatek rabnie kosmiczne ceny, czyli policzy sobie za karte tak jak NV po premierze, za 8800, to ciezko jej bedzie powalczyc na rynku. Zaraz pojawia sie pwnie jakies 8800 gtx ocz sygnowane przez Nv, a i juz niedlugo g81. swiat zwariowal. B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko zastanawiam jak to będzie zasilane. Jak ktoś to kupi to oczywiście będzie miał dobry zasilacz i reste sprzętu, ale jak podłączy wejście 8pin do mobo to co podłączy do grafy?? 4 molexy przez przejściówkę?? A rozmiary chłodzenia też jakieś dziwne, ja tam widze między wiatrakiem a radiatorem dużo miejsca, spokojnie można by to skrócić kilka cm. ATI jak narazie mnie zawodzi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden wielki :lol2: Wczytał się ktoś dokładnie co to za brednie napisali na tym vr-zone :lol2: Wersja OEM XTX dłuższa od retail no rotfl :ploom:

no bo podobno ta wersja z wiatrakiem jest przeznaczona do super komputerow spod marki Area 51, voodoo itp. w ktorych ta cholerna karta bedzie wlozona do specjalnych obudow ktore je bezproblemu mieszcza(no bo w epoce kieszeni dyskow tuz przy mobo to zdeka problem) , wersja krotsza bedzie pewnie ciut drozsza i innaczej bedzie skonstruowane chlodzenie ale za to kazdy szarak bedzie mogl wlozyc do swojej obudowy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie narzekajcie gorzej jak z serią 8800 być nie może (słynny wątek o 8800 i narzekania ludzi ) ,można liczyć na pełne wsparcie HDMI(działające ) i pewnie na mniej kwasów ze sterami i DX10 (współpraca z microsoftem czyt. XBox) ,tak se gdybam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no i gdzie te 80 nm o_O ?

 

Ati R600 = Voodoo 6000 w kwestji rozmiarów hehe

 

Premiera 1 kwietnia 2007 ... Tak? :lol2:

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

Najwazniejsze, zeby karta pobila 8800gtx. jak tak sie stanie to bedzie mi to na reke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsze, zeby karta pobila 8800gtx. jak tak sie stanie to bedzie mi to na reke :)

Dziwne to, co piszesz tak z ciekawości zapytam, jak już "pobije” to, co Ty będziesz miał z tego? W czym Ci to będzie na rękę?

 

Obawiam się, że karta odniesie "sukces” podobny do x1800. Świetna karta tyle, że trochę nie w czas. Długo nadchodziła i szybko odeszła.

A szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...