Skocz do zawartości
MeoPL

Ati R600

Rekomendowane odpowiedzi

Gość LudwiG

:lol: Dobre Racuch.

 

Marki to marki mnie tam raczej interesuje jaka różnica będzie w naprawdę wysokich rozdzielczościach (2048x1536) te 512Bit i 1GB powinny coś dawać. A wyjaśniło się coś z tymi wielkościami pamięci? Bo na pierwszej stronie tego tematu można przeczytać, że od 1GB do 4GB pamięci... w te 4GB to coś nie wierze ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze , 1100pkt więcej niż 8800GTX chlodzony wodą ( czytaj: wersja szybsza od standartowej )

to nie jest zły wynik , podejrzewam że to R600 było na GDR3 , wersja na GDR4 powinna być ciut szybsza .

jak się mylę to mnie poprawcie ;)

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze , 1100pkt więcej niż 8800GTX chlodzony wodą ( czytaj: wersja szybsza od standartowej )

to nie jest zły wynik , podejrzewam że to R600 było na GDR3 , wersja na GDR4 powinna być ciut szybsza .

jak się mylę to mnie poprawcie ;)

też kibicuję R600 ale z m-ca na miesiac coraz bardzej powątpiewam.Niby 1100 pkt. zauważ że takty podkręconej 8800 z testu robi prawie 99% ludzi i to na sotcku.No i ten pobór prądu hmmmm, nie chcę znowu zmieniać zasiłki :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość LudwiG

też kibicuję R600 ale z m-ca na miesiac coraz bardzej powątpiewam.Niby 1100 pkt. zauważ że takty podkręconej 8800 z testu robi prawie 99% ludzi i to na sotcku.No i ten pobór prądu hmmmm, nie chcę znowu zmieniać zasiłki :?

A ja kibicuje większej wydajności i spadkowi cen :razz:

 

@mario2k nie koniecznie wiesz jakie wyniki w markach są. Rozdzielczość 1280x960 to za mało by poczuć różnicę768MB 384Bit vs 1GB 512Bit nawet GTS 320MB w takiej rozdzielczości robi wyniki podobne do zwykłego GTSa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" R(V)610 ma szansę stać się najszybciej sprzedającym się układem graficznym wszechczasów - mimo opóźnionej premiery, producenci OEM złożyli już miliony zamówień.

 

Grafika entry-level AMD, jako produkt wspierający DX10, cieszy się ogromnym zainteresowaniem producentów. Branża mówi nawet o prawdziwym "szale", jaki wzbudziły tanie i stosunkowo wydajne grafiki od Advanced Micro Devices.

 

Oprócz ceny głównym powodem zainteresowania producentów jest obecność sterowników WHQL dla całej linii nowych produktów - R600/610/630. Ma to ogromne znaczenie dla korporacji współpracujących z Microsoft i biorących udział w programie lojalnościowym dla Visty.

 

Możliwość oznaczenia komputera naklejkami oznajmiającymi pełną zgodność z nowym system MS oznacza dla producentów odczuwalny dopływ kapitału ze strony Microsoftu ma "wspólne działania marketingowe".

 

Nieoficjalnie można się dowiedzieć, że Dell już wykupił praktycznie wszystkie GPU 65 nm, które AMD wyprodukuje pod koniec kwietnia i na początku maja. Takie zainteresowanie nowymi układami to dla AMD wybawienia, a dla NVIDII, wciąż borykającej się z certyfikacją sterowników, poważny cios.

 

Wedle bardzo optymistycznych prognoz, AMD może do końca roku sprzedać nawet 100 milionów układów graficznych zgodnych z DX10. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze ze ktos to wyzej napisal- o tych low-end ukladach.

 

Trzeba pamietac ze rynek najwiekszych potworow typu 8800 albo r600 potrafiacych wyswietlic 100fps w oblivionie na wyswietlaczu 30-calowym to jest jakis drobny margines calego biznesu.

 

Ludzie zainteresowani sledza to z podnieceniem, dla graczy to jest jak mistrzostwa swiata w pilce- ale tak na prawde topowe uklady stanowia jakas mala czesc calej sprzedazy firm.

 

Widzialem na forach jakies wieszczenia ze "r600 nie uda sie to ATI upadnie" i tym podobne bzdury- pisane dla ludzi zainteresowanych wlasnie topowymi kartami.

 

A to co Jang wkleil dobrze pokazuje z czego jest kasa.

 

Na swiecie sa setki milionow komputerow ktorych najpowazniejszym zadaniem graficznym jest wyswietlenie wykresu w excelu- i na tym mozna najwieksza kase zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyswietlenie wykresu w excelu - najwiecej kart graficznych ktore to robia jest produkcji intela. Taka ciekawostka najwiecej na swiecie kart graficznych to produkcja intela :)

Uklady low-end to w obecnym momencie karty pokroju nv7600/7300 badz ati1600/1300 tutaj niestety jedna strona polegla na calej linii. Jezeli i teraz przegraja w tym segmencie ATI/AMD zakonczy obecny rok pod kreska - kilka lat z takimi rezultatami i wiadomo co moze sie stac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to co nas obchodzi, że ATI/AMD sprzedało tyle oemów :) ? I tak my, użytkownicy PC, nie będziemy z nich korzystać. Wiadomość ta oznacza tylko tyle, że nawet jeśli R600 okaże się porażką z Ati nie będzie tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

First, R600 is going to be more affordable than any GPU part after Radeon 9700Pro and 9800Pro. AMD wants to undercut current high-end price bracket by $100-150, so expect an 8800GTX performing part for the price of 8800GTS. This is not all.

:) Taka cena mi pasuje ;) Ale to info z inquirera :) Więc npoczekamy do maja :D

 

Tak na marginesie w tym samym artykule, że ATI już pracuje nad R650 i dopiero ma być rewolucja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Taka cena mi pasuje ;) Ale to info z inquirera :) Więc npoczekamy do maja :D

 

Tak na marginesie w tym samym artykule, że ATI już pracuje nad R650 i dopiero ma być rewolucja :)

Hmmm....oni ciągle pracuja a efektow nie widać......po drugie , jakoś nie chce mi się wierzyć aby ATI sprzedawało lepszą , szybszą karte o 150 papiera taniej , skoro styklo by dać 20-30 mniej aby rynek wykosić jakby R600 czy 650 byl takim geniuszem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lionheart

Nie wiecie nic na temat cen karty z segmentu mid-end? Seria 8600 mnie lekko rozczarowała, a AMD-ATI szaleje z cenami patrząc na R600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wersji polskiej jakby ktos angielski slabo znal

"Agresywne cięcia cen znane z rynku procesorów ogólnego przeznaczenia zostaną przeniesione przez AMD także na GPU.

 

R600 ma być układem high-end osiągalnym dla największej ilości użytkowników od czasu Radeonów 9700 Pro oraz 9800 Pro. AMD chce, by w chwili premiery karty z nowym GPU ATI były tańsze od konkurencji o 100-150 dolarów. Oznacza to, że karty o wydajności GF 8800GTX będzie można nabyć za cenę 8800GTS.

 

AMD chce ponadto zalać każdą możliwą niszę układami ATI; przygotowano cztery różne projekty PCB, dzięki czemu nowe Radeony mają spełniać wymagania jak największej liczby klientów.

 

Niższe ceny są wynikiem decyzji AMD o produkcji GPU od razu w technologii 65 nm, karty z najwyższej półki mają kosztować według nieoficjalnych prognoz 350-400 dolarów."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tez czekam co czerwoni pokaza,nie ma sie co spieszyc zawsze.Skoro maja kosztowac 350-400$ to jak wyjda jakies opinie i testy porownawncze rowniez pod wzgledem oc to nic tylko odrazu kupie ktoras wersje.Wole poczekac az wszystkie karty i nvidi i ati wyjda to wtedy cos wybiore bo po co mam przeplacac teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"nagi" OEM :blink:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

ot

ale AMD zbankrutuje :lol:

AMD już sprzedało miliony R6xx

R(V)610 ma szansę stać się najszybciej sprzedającym się układem graficznym wszechczasów - mimo opóźnionej premiery, producenci OEM złożyli już miliony zamówień.

 

Grafika entry-level AMD, jako produkt wspierający DX10, cieszy się ogromnym zainteresowaniem producentów. Branża mówi nawet o prawdziwym "szale", jaki wzbudziły tanie i stosunkowo wydajne grafiki od Advanced Micro Devices.

 

Oprócz ceny głównym powodem zainteresowania producentów jest obecność sterowników WHQL dla całej linii nowych produktów - R600/610/630. Ma to ogromne znaczenie dla korporacji współpracujących z Microsoft i biorących udział w programie lojalnościowym dla Visty.

 

Możliwość oznaczenia komputera naklejkami oznajmiającymi pełną zgodność z nowym system MS oznacza dla producentów odczuwalny dopływ kapitału ze strony Microsoftu na "wspólne działania marketingowe".

 

Nieoficjalnie można się dowiedzieć, że Dell już wykupił praktycznie wszystkie GPU 65 nm, które AMD wyprodukuje pod koniec kwietnia i na początku maja. Takie zainteresowanie nowymi układami to dla AMD wybawienia, a dla NVIDII, wciąż borykającej się z certyfikacją sterowników, poważny cios.

 

Wedle bardzo optymistycznych prognoz, AMD może do końca roku sprzedać nawet 100 milionów układów graficznych zgodnych z DX10.

by itbiznes.pl

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wersji polskiej jakby ktos angielski slabo znal

"Agresywne cięcia cen znane z rynku procesorów ogólnego przeznaczenia zostaną przeniesione przez AMD także na GPU.

 

R600 ma być układem high-end osiągalnym dla największej ilości użytkowników od czasu Radeonów 9700 Pro oraz 9800 Pro. AMD chce, by w chwili premiery karty z nowym GPU ATI były tańsze od konkurencji o 100-150 dolarów. Oznacza to, że karty o wydajności GF 8800GTX będzie można nabyć za cenę 8800GTS.

 

AMD chce ponadto zalać każdą możliwą niszę układami ATI; przygotowano cztery różne projekty PCB, dzięki czemu nowe Radeony mają spełniać wymagania jak największej liczby klientów.

 

Niższe ceny są wynikiem decyzji AMD o produkcji GPU od razu w technologii 65 nm, karty z najwyższej półki mają kosztować według nieoficjalnych prognoz 350-400 dolarów."

pitolenie i tyle, od razu R650 , a co R600 był za cienki lub były z nim problemy ....poprostu duże koszta i duży pobór mocy.........a na te ceny zbytnio bym się nie napalał bo od wieków karty z najwyższej półki zaczynają się od 550$ ....poprostu takie są koszta i pcb i zastosowanych pamięci jak również jej ilości więc 350$ ...śmiać mi się chce....i tyle...nawet w te 400 śmiem wątpić...no ale może się myle...i cuda istnieją.........albo AMD/ATI chwyta się brzytwy......

A co do tych milionów sprzedanych to :):):):) wszyscy kupili kota w worku?...hehe....jeszcze go nie ma a już jest najlepszy ....takie newsy można sobie.....

niech te karty wreszcie wyjdą bo już się powoli mitologia robi........

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej niewiadomej na rynki kart graficznych chyba nie było :damage_wall:

 

Nie wiadomo co przedstawi Nvidia, nie wiadomo co zrobi ATI, kurde nic nie wiadomo! :angry:

 

Czy dopiero w drugiej połowie roku rynek kart sie ustabilizuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pitolenie i tyle, od razu R650 , a co R600 był za cienki lub były z nim problemy ....poprostu duże koszta i duży pobór mocy.........a na te ceny zbytnio bym się nie napalał bo od wieków karty z najwyższej półki zaczynają się od 550$ ....poprostu takie są koszta i pcb i zastosowanych pamięci jak również jej ilości więc 350$ ...śmiać mi się chce....i tyle...nawet w te 400 śmiem wątpić...no ale może się myle...i cuda istnieją.........albo AMD/ATI chwyta się brzytwy......

A co do tych milionów sprzedanych to :):):):) wszyscy kupili kota w worku?...hehe....jeszcze go nie ma a już jest najlepszy ....takie newsy można sobie.....

niech te karty wreszcie wyjdą bo już się powoli mitologia robi........

Nie masz racji.... Wcale karty z najwyższej półki nie kosztowały kiedyś tak dużo.... Nie pamiętam jak to było za czasów Voodoo i Rivy TNT ale pamiętam doskonale jak nowiutki swego czasu GeForce 256 DDR czyli najmocniejsza wtedy karta na rynku chodziła po premierze po około 1300PLN.... GeForce 2 GTS na wstepie kosztował około 1500PLN tak ze jak widac kiedyś były zupełnie inne ceny kart.... Np. ja kupiłem w wakacje 2002 roku GF4 Ti 4200 64MB za 800 PLN a gdyby porównac tak do dzisiejszej sytuacji to za 800 PLN musielibyśmy dostac GF8800GTS 320MB.... I to na dodatek było niedługo po premierze tej karty....

 

Natomiast co do tego r650 to troszkę to smieszne jest bowiem ATI jak narazie to dużo mówi i dużo obiecuje tyle ze nic z tego nie wynika.... Niedawno pojawiło się tez info o r700 że ma wyjść w 1 połowie 2008 roku.... Tyle ze zamiast tak się chwalić nad czym to oni nie pracuja to niech wezmą się i wydadzą wreszcie tego r600.... I oby nie okazał się on drugim r520....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ford sprzedaje miliony samochodów!!! Sprzedaje Forda GT ( auto co bez trudu robi 300KM/h) ale najbardziej sprzedaje się jego Ford F czyli pickup do jeżdżenia po wsi? Sensacje znaleźliście...

 

http://www.reghardware.co.uk/2006/12/06/q3...raphics_market/

 

"JPR reckons some 76m PC graphics products shipped in Q3, 53m of which were desktop parts, the rest going into laptops. Out of that 53m, 59.5 per cent - 31.7m units - were graphics engines integrated into chipsets. In the mobile segment, the integrated complement was even higher: 75.6 per cent of the 23m mobile GPUs that shipped in Q3 were integrated parts. Integrated's share of the mobile segment continues to grow as the low-end and mid-range notebook markets expand."

 

 

Zapowiada się to świetnie. Jeżeli takie ceny będą to możliwe, że następna kartą będzie u mnie ATI ( o ile zmieści się do obudowy). Nic tylko liczyć na ostrą odpowiedź NV w spadkach cen i pojawieniu się czegoś czegoś mocniejszego od 8800GTX. Jestem sceptyczny bo gdyby ATI tak zrobiło jak mówi czyli sprzedawało mocniejsze karty o 100$ taniej od NV to był by to krok naprzód czyli więcej i lepiej za mniej mobilizujący do pracy NV a jak NV to i ATI. Producenci kart mogą na tym stracić ale my byśmy na tym na pewno zyskali.

 

Jeżeli R600 będzie kosztował 400Euro to można by było liczyć na ceny poniżej 2 000zł. High end za mniej niż 2k no ja jestem pesymistą więc poczekam i zobaczę.

 

@Domell hmm a jam mam jeszcze gazetę w której GF2 kosztowały koło 2500zł :P A no i nie mówię też, że kiedyś takie 2500zł to było o wiele więcej niż teraz ;

Edytowane przez LudwiG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji.... Wcale karty z najwyższej półki nie kosztowały kiedyś tak dużo.... Nie pamiętam jak to było za czasów Voodoo i Rivy TNT ale pamiętam doskonale jak nowiutki swego czasu GeForce 256 DDR czyli najmocniejsza wtedy karta na rynku chodziła po premierze po około 1300PLN.... GeForce 2 GTS na wstepie kosztował około 1500PLN tak ze jak widac kiedyś były zupełnie inne ceny kart.... Np. ja kupiłem w wakacje 2002 roku GF4 Ti 4200 64MB za 800 PLN a gdyby porównac tak do dzisiejszej sytuacji to za 800 PLN musielibyśmy dostac GF8800GTS 320MB.... I to na dodatek było niedługo po premierze tej karty....

 

Natomiast co do tego r650 to troszkę to smieszne jest bowiem ATI jak narazie to dużo mówi i dużo obiecuje tyle ze nic z tego nie wynika.... Niedawno pojawiło się tez info o r700 że ma wyjść w 1 połowie 2008 roku.... Tyle ze zamiast tak się chwalić nad czym to oni nie pracuja to niech wezmą się i wydadzą wreszcie tego r600.... I oby nie okazał się on drugim r520....

Wszystko się zgadza z jednym ale , zauważ jakie są ilości pamięci zainstalowanej na kartach High-end teraz a jakie były kiedyś...po drugie koszta pcb w tej chwili takie karty mają wielowarstwowe laminaty i nie jest to 4 czy 6 warstw tylko o wiele więcej...chodzi mi o karty tak z przedzialu 2-3 lat.......Dolicz sobie również rosnące koszta produkcji i podwyżki cen paliw itd to wszystko ma wpływ na końcowy koszt wyrobu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przynajmniej zrobienie bloczka wodnego typu fullcover będzie łatwiejsze - elementy są "przyjaźnie" rozmieszczone.

Czy dobrze widze - układ Theater - wspomaganie odtwarzania filmów - ale pewnie HD....

Edytowane przez pietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezwykle interesująca jest ta ostatnia fota... Czy R600 ma być zasilany złączem 6pin i 8pin? Znowu kolejna rewolucja w zasilaczach?

No przeciez pisza juz od dawna ze 2x6 pin wystarczy. 1x6pin i 1x8pin(tu moze byc uzyta 6 pinowa wtyczka rowniez). Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...