Skocz do zawartości
MeoPL

Ati R600

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko co ma piernik do wiatraka. 2900XT ma byc konkurencja dla GTS a nie dla GTX, tak wiec przyrownywanie wynikow z GTX do XT i jest nie na miejscu :lol2:

 

wg. mnie ma :D może Ty nie oczekujesz od HD 2900XT czegoś więcej niż wydajność na poziomie GTS, ale ja tak. Karta wychodzi pół roku później od GTX i nic sobą nie reprezentuje :? . Wiem, że trochę wybiegam z oceną karty, ale wydajność po obecnych testach jest żenująca!! AMD zapowiada, że nowa karta będzie tania :] teraz pytanie jak tania?? dla mnie karta w przystępnej cenie to przedział 1100-1400. GTS można już dorwać za 1049zł po premierze nowych kart AMD cena pewnie spadnie do ok 950zł. nie chcę mi się wierzyć, że HD 2900XT będzie kosztować 1200zł.

jeszcze dwa dni i wszystko się okaże :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co ma piernik do wiatraka. 2900XT ma byc konkurencja dla GTS a nie dla GTX, tak wiec przyrownywanie wynikow z GTX do XT i jest nie na miejscu :lol2:

To nie jest tak do końca jak piszesz , zobacz ile odstaje XT , XTX to praktycznie większe takty , bo DDR4 aż takiego kopa nie dadzą , a wyniki tragiczne ...taktami tego nie dogonisz.....ale i tak trzeba poczekać jeszcze ze 2 dni i wszystko będzie jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.beyond3d.com/showpost.php?p=9...;postcount=3848

 

Pod tym linkiem sa wyniki w TDU.... Pierwszy to podobno r600, drugi x1950xtx i trzeci to GF8800GTX.... Jesli są prawdziwe to GF8800GTX dostaje niezłe baty.... Radeon HD2900xt jest niemal 2 razy szybszy.... Czyżby GTX rzeczywiście tak słabo chodził na TDU?? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.beyond3d.com/showpost.php?p=9...;postcount=3848

 

Pod tym linkiem sa wyniki w TDU.... Pierwszy to podobno r600, drugi x1950xtx i trzeci to GF8800GTX.... Jesli są prawdziwe to GF8800GTX dostaje niezłe baty.... Radeon HD2900xt jest niemal 2 razy szybszy.... Czyżby GTX rzeczywiście tak słabo chodził na TDU?? :?

No w TDU miałem zdecydowanie więcej FPS :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie ma :D może Ty nie oczekujesz od HD 2900XT czegoś więcej niż wydajność na poziomie GTS, ale ja tak.

XT jest z segmentu Middle to nie jest karta topowa wiec trudno oczekiwac po niej wydajnosci na poziomie GTX, cenowo i wydajnosciowo ma byc docelowo konkurencja dla GTS nie dla GTX. Fakt faktem ze XTX, ktory mial byc konkurencja dla GTX, im kompletnie nie wyszedl i prawdopodobnie w 2900XTX, o ile pojawi sie, bedzie inny/poprawiony rdzen.

 

To nie jest tak do końca jak piszesz , zobacz ile odstaje XT , XTX to praktycznie większe takty , bo DDR4 aż takiego kopa nie dadzą , a wyniki tragiczne ...taktami tego nie dogonisz.....ale i tak trzeba poczekać jeszcze ze 2 dni i wszystko będzie jasne.

Porownywac 2900XT do 8800GTX to jak porownywac 1900XT do 7900GTX. To sa karty z zupelnie innej polki cenowej i wydajnosciowej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w TDU miałem zdecydowanie więcej FPS :D

Na tych ustawieniach?? Hmmm być moze cały knif polega na tym że te skriny zostaly zrobione w zupełnie innych ujęciach wiec n. w tym samym miejscu co GF8800GTX, radeon miał by podobną ilość fps....

 

BTW. Na tym skrinie kolo z GF8800GTS i prockiem Athlon x2 3800+ ma na podobno tych samych ustawieniach czyli 1280x1024 AAx4 i AFx16 + HDR 59fps :)

 

http://www.forum-3dcenter.org/vbulletin/sh...p;postcount=531

 

Dextor - co Ty piszesz?? Z jakiego semgentu Middle?? Z segmentu Middle to jest (a raczej będzie) Radeon HD2600xt....

Edytowane przez Domell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod tym linkiem sa wyniki w TDU.... Pierwszy to podobno r600, drugi x1950xtx i trzeci to GF8800GTX.... Jesli są prawdziwe to GF8800GTX dostaje niezłe baty.... Radeon HD2900xt jest niemal 2 razy szybszy.... Czyżby GTX rzeczywiście tak słabo chodził na TDU?? :?

zobacz to mydlo na drodze - 0 aniso, szczegolnie widac to na screenie z 1950xtx. z moich testow wynika, ze 1950xtx z opcjami w sterach ustawionymi tak, aby efekt koncowy wygladal podobnie jak na domyslnych ustawieniach 8800 (hq, aniso16x dot. ati), framerate jest o ponad polowe nizszy od tego na gtx. jezeli tak ma wygladac domyslne aniso na 2900 to ja dziekuje bardzo. zal.pl Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dextor - co Ty piszesz?? Z jakiego semgentu Middle?? Z segmentu Middle to jest (a raczej będzie) Radeon HD2600xt....

Dla mnie Middle to 7900gt, 1950xt czy teraz 8800gts/2900XT i wlasnie te karty nalezy porownywac przy zakupie bo cenowo i wydajnosciowo naleza do tej samej polki. Chyba ze sie myle, ale nie zmienia to faktu ze raczej nikt nie porownuje kart XT z GTX, GTX raczej sa porownywane z XTX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyniczek niczego sobie ;), a najciekawsze jest to, że uzyskany na naprawdę marnym procku :gitarzysta2:

 

ps

i się zgadza z kalkulatorem M3kk

Pozostaje tylko pytanie czy to jest w single`u czy w CF bowiem skoro poprzednie wyniki podawane na tym forum z 3D marka 06 dla Radeona HD2900xt były prawdziwe to ten wynika jest na 200% wynikiem CF....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://r800.blogspot.com/2007/04/radeon-hd-2600xt-vs-geforce-8600-gts-in_21.html ://http://r800.blogspot.com/2007/04/ra...ts-in_21.html ://http://r800.blogspot.com/2007/04/ra...ts-in_21.html ://http://r800.blogspot.com/2007/04/ra...ts-in_21.html

spojrzcie panowie(prepraszam jesli ktos to juz pokazywał) radek 2600xt wypada sporo lepiej od 8600gts. oby to była prawda i cena oscylowałą w granicach 500-600 zł to wtedy skłonny jestem kupic. a ja kbedzie cena jak zwykle 800 to mam ich gdzies. AMD powinno skorzystac z niebywałej okazji!8600gts sa drogie-jesli radek 2600xt bedzie porownywalny(a nawet wydajniejszy o te 10-15%+ jeszcze jakies mozliwosci OC) za mniejsza kase to bedzie hitem

Edytowane przez Mariusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekhm... bylo juz ale i tak nie ma co sie podniecac

 

do tego to pokazne fpsy z menu co nie musi sie zgadzac z realna gra + ze Carbon chodzi o wiele lepiej na ATi

 

imo nic nadzwyczajnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dextor dlaczego odniosłeś się jedynie do pierwszego zdania ?? czyli HD 2900XT będzie można kupić za 1100zł ?? :lol:

a żebyś wiedział ze tak może być...

 

W pepikowych hurtowniach pojawiły sie pierwsze info o 2900XT. wg informacji które tam są podane:

 

Taktowanie GPU: 750 MHz

Taktowanie mem: 1656 MHz

512MB/512bit

 

Dostępność 31.05.2007

 

Cena karty ma wynosić jakies 1100-1200 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekhm... bylo juz ale i tak nie ma co sie podniecac

 

do tego to pokazne fpsy z menu co nie musi sie zgadzac z realna gra + ze Carbon chodzi o wiele lepiej na ATi

 

imo nic nadzwyczajnego

no ale w przypadku carbona ile fps w menu tyle i w grze. co do tego ze radki sa wydajniejsze w carbon to swiadczy tylko na korzysc,dlaczego?to chyba proste-jednostki pixel shader z ktorych carbon korzysta sa wydajniejsze w radeonach.

ja po prostu mam nadzieje ze AMD po takim spoznieniu pokaze klase w segmencie przystepnym dla wiekszosci ludzi,bo najwyzsza półka mnie nie interesuje-nie wydam na grafike 1400 zł. max to 500-600 zreszta to z takich kart producenci czerpia najwiecej korzysci finansowych. amd jest w trudnej sytuacji finansowej,jesli wyda produkty dobre i przystepne cenowo to bedzie super. a jak nie to nie-kto to kupi ja napewno nie bede wymienac teraz..poczekam na crysis i dx 10 i wtedy sie zastanowie

Edytowane przez Mariusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a żebyś wiedział ze tak może być...

 

W pepikowych hurtowniach pojawiły sie pierwsze info o 2900XT. wg informacji które tam są podane:

 

Taktowanie GPU: 750 MHz

Taktowanie mem: 1656 MHz

512MB/512bit

 

Dostępność 31.05.2007

 

Cena karty ma wynosić jakies 1100-1200 zł :)

 

premiera nie jest czasem 14 maja ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytałem i pamietam do chiwli obecnej

2maja mialy pojawic sie jedynie testy(udostępnienie poczytniejszym serwisom kart do testow)

a 14maja ma być "premira swiatowa"...ale oczywiscie w magazynach juz zaczynaja sie pojawiac...i moze niekotrzy spredawcy..."zapomnieli zeby poczekac do 14"

 

na jednym sprawdzonym przemnie sklepie juz jest 2900xt i pisze ze termin dostawy chyba 2dni-czyli4maja....(czeski sklep)

 

wzresztą poczekajmy na pierwsze testy na serwisach w styulu vr-zone to potem pogadamy...:]

modlcie sie o niską cenę :lol2:

Edytowane przez Gierek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mi ślina cieknie, pieniądze są, tylko teraz hd2900xt czy gf8800GTS zawsze byłem z czerwonymi, ale tym razem muszę czekać na testy pobieranej mocy przez radka bo mam konfig z podpisu i po tym co czytałem w tym wątku to nie pociągnę go :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dextor dlaczego odniosłeś się jedynie do pierwszego zdania ?? czyli HD 2900XT będzie można kupić za 1100zł ?? :lol:

No raczej oczywiste jest ze cena 2900xt bedzie bardziej zblizona do 8800gts (pewnie gdzies pomiedzy gts 320 a 640 mb) niz gtx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie chciałbym, aby cena oscylowała w granicach 1.1k-1.2k, ale jest to nierealne :( jak za nowy produkt tej klasy

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Could ATI's upcoming flagship graphics card, the Radeon HD 2900 XTX, be doomed before it's even released? While ATI's red monster does boast higher core and memory speeds (750 MHz core/2.02 GHz memory compared to NVIDIA's GeForce 8800GTX's 650 MHz core/2 GHz memory*) and utilizes GDDR4 memory (the 8800GTX uses GDDR3), it doesn't even come close to the 8800GTX's performance in all games tested. In fact, even its sibling, the Radeon HD 2900 XT, which should be slightly slower than the XTX, bests the XTX in some tests. Even worse, the Radeon HD 2900 XTX has 320 stream processors; the 8800GTX only has 128. If these results are legitimate, then DAAMIT may be in for some rough times.

http://www.dailytech.com/ATI+Radeon+HD+290...article7052.htm

 

XTX - porażka, ATI przejmuje pałkę po 5x00?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie 1 porażka na koncie ATI, ale to raczej przez stery bo to mało prawdopodobne, zeby XTX miał takie słabe wyniki, słabsze nawet od teoretycznie wolniejszego XT.

Poczekajmy na inne testy i na nowe stery ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bosze...czy wy czytacie wszystkie nwesy? czy czytacie to co inni pisza?

 

WERSJI XTX narazien ie bedzie!!!!w maju napewno!!!!

moze wyjdzie pod warunkiem ze ją poprawią -a;le na to sie nie zanosi

 

najmocniejszą wersją bedzie XT ktora nawiąze walkę z 8800gts...

 

i uzalaznie sie przez kolejnych kilka stron ze ati dało ciała bo ich XT nie jest mocniejsze od 8800gtx uwazam za....

 

według moich wyliczen cena bedzie oscylowac ~1300zł(tylko ze w czechach jest mniejszy vat...wiec u nas bedzie prawie 1400 chyba ze hurtownicy zrobią nam prezent...w co wątpię...)

Edytowane przez Gierek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...