Skocz do zawartości
MeoPL

Ati R600

Rekomendowane odpowiedzi

A jak myślicie, AMD wyda XTX na R600 czy sobie odpuści i dopiero w jakiejś nowej rewizji (65nm?) zrobi? Bo XTX byłby pogromcą 8800 Ultra, tyle że był by też pogromcą... naszych zasilaczy, gdyby pojawił sie na obecnej rewizji rdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta karta to zdaje sie konkurent dla 8800gts a nie gtx :rolleyes:

jezeli piszemu o wersji 2900xt i jej domyslnych taktach to tak, ale nie powiesz mi, ze r600 taktowany 1000MHz nadal mam porownywac do g80gts. przeciez w r600xt nie mozna juz odblokowac niczego, tak wiec pozostaje kwestia taktowania. imho bez zadnych skrupulow mozna porownywac OC wersje r600 i g80gtx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie o wiele bardziej podoba zapowiedz wersji 2900XL w cenie 8800gts 320 ;) Zdaje sie .ze w czerwcu ma byc. Jesli zmniejsza tylko taktowanie i dadza nieco wolniejsze pamieci to moze byc super karta za rozsadne pieniadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem ze nvidia przesadziła z długością a jednak ATi zaszalało jeszcze bardziej :lol:. 12 cali to ok 30 cm i na pewno w budzie mi sie nie zmieści. No chyba ze to wersja OEM i to w dodatku 1GB. Imo (nie pamietam juz dokładnie) wersja z 512RAM bedzie miała "tylko" 9 cali (czyli ok 23cm). Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pewne występuje podział (OEM, retail). Sądzę, że jeżeli są normalni, nie wypuszczą do sklepów karty, która nie będzie się mieścić w budzie, lub będzie się w niej mieścić po modyfikacjach obudowy/karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem ze nvidia przesadziła z długością a jednak ATi zaszalało jeszcze bardziej :lol:. 12 cali to ok 30 cm i na pewno w budzie mi sie nie zmieści. No chyba ze to wersja OEM i to w dodatku 1GB. Imo (nie pamietam juz dokładnie) wersja z 512RAM bedzie miała "tylko" 9 cali (czyli ok 23cm).

Przecierz pcb jest takie samo tylko chłodzenie poronione

 

a tak w dodatku ten 2900XT 1G to nic innego jak XTX........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli piszemu o wersji 2900xt i jej domyslnych taktach to tak, ale nie powiesz mi, ze r600 taktowany 1000MHz nadal mam porownywac do g80gts. przeciez w r600xt nie mozna juz odblokowac niczego, tak wiec pozostaje kwestia taktowania. imho bez zadnych skrupulow mozna porownywac OC wersje r600 i g80gtx

jezeli cena bedzie podobna do gts'a, to chocby 30k osiagal w 2k6 to i tak powinna byc porownywana z karta w podobnej cenie, czyz nie zawsze tak bylo? ;) no ale w sumie nie wiadomo jeszcze jaka jest ta cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli cena bedzie podobna do gts'a, to chocby 30k osiagal w 2k6 to i tak powinna byc porownywana z karta w podobnej cenie, czyz nie zawsze tak bylo? ;) no ale w sumie nie wiadomo jeszcze jaka jest ta cena.

Dokładnie karciochy trzeba porównywać na standartowych taktach cena/wydajność , możliwości OC to już inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co juz pisać. Jezeli to wyniki karty jaka ma byc dostepna w sprzedazy to tylko rece załamać....

Oby to był problem sterów i da sie jeszcze je jakość zoptymalizować bo inaczej cienko to widze (no chyba ze 2900xt bedzie szedł po dużo lepszych cenach niz 8800).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych grach dostaję po łapach i to mocno .. To jakaś kpina i nie wierzę że ta karta jest tak mało wydajna. Wysokim taktowaniem i tak tego nie nadrobi znając dawne ATI. Jeszcze trochę panowie i wszystko się wyjaśni. Jednego jestem pewien... zmieniam front i kupuje GTS'a Nie mam zamiaru popełnić takiego błędu. Wydajność (27 średni FPS w STALKER :| ) i pewnie OC zerowe ,a cena no właśnie może ta będzie konkurencyjna.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te wyniki tak będą wyglądać kiedy karta będzie dostępna to dziwię się że ATI nie odpuściło sobie segmentu higher -end ( bo odniosą nieprawdopodobną porażkę na całej linii ). Powinni się skupić na 2600 ... czyli m. in. magistrala 256 bit ... a tak to mamy/będziemy mieli w średnim segmencie shit od ATI i nVidia a w segmencie wyższym tylko nVidia.

 

Jedyna nadzieja że te wyniki to efekt ogromnego niedopracowania pierwszych sterowników ( co i tak nie zmienia faktu że karty klasy średniej od ATI i nV nie będą za rewelacyjne .... no 8600 już na rynku mamy i wiemy jakie są ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiemy i liczymy ,że będą wydajniejsze od GF86. Magistrala 256 i pewnie mocno wywindowane takty... Dla mniej wymagających to może być jakiś ratunek. Teraz to Ati ma być lepszy w Med-end ? Bo każdy wie co potrafiły x1600 :| Jedynie x1800 i x19xx były wydajne. Teraz karta ma się odwrócić.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie to smierdzi FX'ami...

 

przekladanie premiery, duzy pobor mocy, duze chlodzenie (pewnie glosnie - wnioskuje to po fotkach) no i nie zaciekawa wydajnosc

 

ogolnie jesli ten test jest w miare obiektywny i nowe stery nic nie polepsza lub ta grafa nie pokaze pazurkow w DX 10 to AMD ATI zle skonczy

 

 

tylko, ze HD2600 beda mialy szyne 128 bit

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych grach dostaję po łapach i to mocno .. To jakaś kpina i nie wierzę że ta karta jest tak mało wydajna. Wysokim taktowaniem i tak tego nie nadrobi znając dawne ATI. Jeszcze trochę panowie i wszystko się wyjaśni. Jednego jestem pewien... zmieniam front i kupuje GTS'a Nie mam zamiaru popełnić takiego błędu. Wydajność (27 średni FPS w STALKER :| ) i pewnie OC zerowe ,a cena no właśnie może ta będzie konkurencyjna.

OC zerowe to nie ;]: http://www.fudzilla.com/index.php?option=c...6&Itemid=34

The 840 MHz core on the Radeon HD 2900 XT card is possible with the reference cooler.

Tylko co w sumie da takie OC jak karta i tak jest (oby na razie) przeciętna jeżeli chodzi o wydajność :|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w CoH to jest wydajna niekiedy prawie 2x szybsza od 8800GTS'a zas w STALKERZE to tragedia

przeczytaj podsumowanie - w CoH cos sie sypalo z fsaa na radku, tak wiec te wyniki mozna pominac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna przypuszczac ze w 2-3 miesiace po premierze ,kolejne poprawione sterowniki

przyniosa co najmniej 10% wzrost wydajnosci

W niektorych grach nawet 30% , poprostu dzis programisci nie moga dogonic zmian sprzetowych

widac to na kazdym kroku , np niedopracowane gry , pelne bledow .

Specyfikacja techniczna R600 ,daje raczej duze pole do popisu programistom

tworzacym sterowniki Catalyst .

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...