Skocz do zawartości
MeoPL

Ati R600

Rekomendowane odpowiedzi

:lol2: Dobre, dobre juz dawno sie tak nie uśmiałem, pewnie dlatego ATI sie nie spieszy bo po co skoro jest o rok z technologią do przodu? :lol2: Ale nieeee ... oni pewnie dają fory G80 żeby ich nie dobić hehe.

 

@Luki2 - bardzo lubisz ATI/AMD? :wink:

 

A po co cytujesz zdania wyrwane z kontekstu??

Nie badz smieszny i radze sprawdzic specyfikacje karty, a potem pisac.

Zagrozenie jest zadne ze od strony wydajnosci(tutaj bedzie sie liczyc "kto co lubi" lub czego jest wiecej), ale to, ze Ati staje powoli na przegranej pozycji to inna sprawa.

 

@czytaj ze zrozumieniem i nie cytuj w ten sposob, bo to jest po prostu glupie

 

 

@Luki2 - bardzo lubisz ATI/AMD? :wink:

Nie tak ja Ty NV :wink:

 

Pzdr

 

 

 

EDIT>>

i wystarczy jak dorowna. moga jeszcze zjechac z cena, wyprodukowac ich wieksza ilosc, co automatycznie przelozy sie na lepsza dostepnosc w sklepach. (...)

Zgadza sie, po porstu "kto pierwszy ten lepszy" Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, ze 8900GTX to bedzie odgrzewany kotlet, ktory parametrami conajwyzej moze dorownac R600, wiec zadne to zagrozenie.

Problem lezy w tym, ze R600 nie ma w sklepach.

 

Gdyby R600 wyszedl w tym samym czasie co G80 to krolowalby R600( przy tej samej cenie wybor bylby jasny), ale z takim podejsciem do sprawy jakie przedstawia A/A to NV moze sobie nawet nie wypuszczac podkreconego 8800GTX, a i tak beda mieli najwydajniejsza aktualnie karte na rynku.

Raczej napewno sytuacja sie powtorzy co do rynku middle-end, gdzie to NV znowu bedzie sprzedawac wiecej kart.

Gdyby była... Gdyby wyszła... To by... Ale...

Nie wyszła niema nie jest, więc ja napiszę, że r600 to g...wno i jest gorsza od 8800gtx a nawet gts i 4mx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co cytujesz zdania wyrwane z kontekstu??

Zdanie było spora częścia twojego posta, więc nie odwracaj kota ogonem :>

Specyfikacją nie ma sie co zaslaniac, chyba ze lubi sie tylko cyferki - mnie interesuje realna wydajnosc. Nvm, coraz bliżej mamy do monopolu, a już średni segment to będzie tylko Nvidia ... <_<

 

@czytaj ze zrozumieniem i nie cytuj w ten sposob, bo to jest po prostu glupie

Czytam ze zrozumieniem, a głupi ten co głupio robi. Sam sobie odpowiedz na pytanie czy stwierdzenia typu: R600 jakby wyszlo byłoby meeega super ch** wie czym, a 8900GTX to kotlet odgrzewany wg Ciebie chociaż jeszcze go nie usmarzyli :| ... EOT Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wystarczy jak dorowna. moga jeszcze zjechac z cena, wyprodukowac ich wieksza ilosc, co automatycznie przelozy sie na lepsza dostepnosc w sklepach. wygrywa ten co zalewa rynek tanszym produktem. prawa ekonomii, tu nie ma sentymentow, a tym bardziej dzialalnosci charytatywnej. wystarczy, ze AMD przeprowadzi kalkulacje, tego co maja do tego co moga miec i tyle bedziemy widziec R600. walka na dwa fronty (intel, nv) nigdy nie dawala pozytywnych efektow (jak uczy historia). do tego trzeba miec zaplecze $, a to u AMD coraz bardziej sie kurczy.

Nic tylko usiąść i płakać bo kolejna obsuwa AMD oznacza że ujżymy nowe dziecko NVidii za 3 lata a nie jak dotychczas za rok

Powiem więcej właśnie jesteśmy świadkami zakończenia wyścigu a Ty tu ręce zacierasz udowadniając że jak zwykle masz rację

więcej luzu :wink:

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle się dzieje że brak konkurencji w segmencie kart z wyższej pólki......

Co do specyfikacji to każdy sobie moze pisać ATI jak i NV ważne aby to miało przełozenie na

wydajnośc , jakośc i cene.

A po 3 jakby R600 było takie dopracowane i wydajne że NV dostało by po dupsku , to jaka firma by czekała ze zwłoką aby konkurent wraz z nadejsciem Visty i DX 10 i wielkiego szumu koło Crisis przetrzebił im rynek zbytu w segmencie najwydajniejszych kart i kart z obsługą DX10.

Proste to co oferuje R600 albo jest nie dopracowane albo poprostu mniej wydajne.Same DDR4 i 512 bit nie pobiją wydajności karty konkurenta , a odrębną sprawą są koszta produkcji takiej karty ,która ma na pokładzie 1G DDR z 512bit szyną , do tego całkiem możliwe że mimo tego G80 by ją biło.

Nie ma R600 i nie ma czego porównywać na chwile obecną bo specyfikacje i niby wyniki w markach moim zdaniem to sobie można .........i tyle.

Jak wyjdzie R600 i faktycznie będzie bił na łeb NV to moze się skusze , ale na razie jest realny G80 , a co pokaże w DX10 , tego też nie wiadomo , dlatego brałem pod uwagę wydajnosc w DX9 a nie 10 kupując go...................nic czekamy dalej - coraz ciekawiej się robi......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem więcej właśnie jesteśmy świadkami zakończenia wyścigu a Ty tu ręce zacierasz udowadniając że jak zwykle masz rację

więcej luzu :wink:

od nv40 traca mnie temat ati ;) szkoda tylko, ze tak powazny gracz traci sily.

ogolnie jedak bardzo jestem ciekaw co w tym r600 upakowali i jak to dziala :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojj coś widzę że robi się w tym temacie powoli wojna ATI vs nVidia :D lepiej poczekać na premierę i się okaże która będzie lepsza ;D

Żadna wojna tylko ludzie już są zniecirpliwieni i gdybają co jest powodem kolejnnego przełozenia premiery......w tej chwili 2 żeczy , NV wypuszcza swoje tańsze modele kart i ukazuje się demo Crisis w DX 10 ,co się dzieje , nie trudno sobie wyobrazić.....ATI traci masę potencjalnych klientów na swoje wyroby......oczywiście jeżeli NV nie sciemnia co do wydajnosci swoich produktów pod nowym DX. Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie, liczyłem na to, ze wraz z premiera R600 wyjda i geforsiki 8900, a tu lipa :| no chyba ze niezaleznie od ATI, nvidia wyda nowe karty.

 

chyba zapomnieć można na razie o spadku cen <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam ten temat to coraz bardziej lubię nV, oni przynajmniej wypuszczają swoje produkty na czas. Ogólnie ATI/AMD schodzi na psy, choć może chcą wypuścić R600 razem z nowymi procami, tylko nie widzę w tym sensu.

Normalnie coraz bardziej mam ochote kupić PS3 i cieszyć się nim przez następne kilka lat, a kompa używać tylko do neta, bo nie ma sensu go unowocześniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o (lubię nie lubię) karta graficzna to nie zastawka by na nią czekać. Ati (ati/amd) kuleje a karta istnieje w marzeniach. Więc, o czym dyskusja? Posty typu, co by było gdyby ATI chciało mnie śmieszą. Nie ma karty >nie ma wydajności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak to ktoś napisał na frazirze ,ktoś z wewnętrznego zarządu ATI powinien stracić stołek .

Przecież tam to chyba pracują jacyś kulawi menadżerowie ,ta firma ma taki potencjał i nie potrafią

sklecić na czas końcowego produktu .

Przypuszczam dlaczego do końca nie podali specyfikacji taktowania GPU , widać do końca mieli nadzieję

że duża część chipów pójdzie na grubo powyżej 700MHz , pewnie żeby być konkurencyjnym wobec G80

musieli by puścić GPU na 750-800MHz a na to im nie pozwoliła technologia 80nm .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Bez przesady aż tak źle się nie dzieje 88GTX spadł już do poziomu 2000zł a GTSa poniżej 1500 można już wyrwać

Widać NV nie przeszkadza brak konkurencji bo GTS 3 miechy temu stał za 1800zł :wink:

 

Być może jest tak ze r600 jest takie mocne że AMD/ATI nawet przekładając premierę

:lol:

 

@luki2 wystarczy spojrzeć w siga i wszystko jasne. Ahh i te gdybanie tak Ati by pewnie rządziło tylko wiesz co? Karty z wyobraźni nie wsadzisz do komputera ;] Zamiast wróżyć radze poczekać na testy i w końcu jakieś konkretne info. Sam bym chciał by R600 było udane spadek cen nikomu nie zaszkodzi.

 

Dla nikogo nie jest dobre opóźnianie premiery R600. Panowie z ATI lecą w kulki ale fan(atyk)om widzę to i tak nie przeszkadza.

 

Edit:

poprawione ale i tak nieźle 100zł na miesiąc i to bez konkurencji :)

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję siebie (sprzed ponad pół roku):

Faktycznie scenariusz czarny :? Imo może nie być odwołania projektu/ów, ale mogą pojawić się obsuwy :? Ogólnie to niezbyt podoba mi się ta wiadomość, jeśli oczywiście się potwierdzi :sad: pozdro

:mur: :cry:

...żeczy...

Dość! :evil: Zlituj się człowieku, bo tych Twoich wypocin nie da się czytać! Na jakieś drobne literówki jeszcze można przymknąć oko, ale na takie babole już nie :mad:

 

...

Tak jak to ktoś napisał na frazirze ,ktoś z wewnętrznego zarządu ATI powinien stracić stołek .

...

Czy Wy ludzie nie rozumiecie, że Ati już nie ma! Jak Sulaco pisał swego czasu, że już Ati nie decyduję co i kiedy wyda to się z niego śmialiście i został uznany za heretyka :? Jak widać pomimo tego, że lubi jedną firmę to zna również prawa rynku, a te są okrutne :sad: Smutne ale prawdziwe :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykre, AMD/ATi musi mieć nie lada kłopoty z R600, że nadal przekłada premierę :-|

 

ja to widzę trochę inaczej niż wizje, które nam zaprezentowali Domell i Sulaco :wink: :

1. R600 jest za słabe by powalczyć z G80(jego następcą)

2. dopatrzono się jakiegoś bugu, który skutecznie zatrzymał zapał czerwono-zielonych na wypuszczenie karty w terminie

3. ATi nie che być gorsze od nV i też chce mieć swojego nv30 :lol:

 

Bez przesady aż tak źle się nie dzieje 88GTX spadł już do poziomu 2000zł a GTSa poniżej 1200zł można już wyrwać http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...roducts_id=6893

Widać NV nie przeszkadza brak konkurencji bo GTS 3 miechy temu stał za 1800zł :wink:

...

zapomniałeś dodać, że to GTS'a 320MB można wyrwać za te ~1200zł, a nie GTS'a 640MB, który chodzi po ~1500zł Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

r600 to jednak IMO syf jakich malo, ten chipset nie ma racji bytu w 80nm....

koszt wyprodukwoana akrty giganta czerpiacego rekordowa ilosc wattow jest co raz malo oplacalne w porowaniu do kart nvidii ktore w produkcji kosztuja napewno mniej i nie wymagaja jakeis super skomplokwoanego pcb

teraz nvidia normalnie dobija konajacego ze swoim 320mb 8800gts, ati moze jak co ratowac sie jakims smiesznym x1950xtx uber edition z autografem i walizeczka...

niedlugo nvidia przejdzie na GDDR4, byc moze w niedalekiej przyszlsoci dobije do 512bit magistrali pamieci i wprowadzi pelna unifikacje potokow i shadderow (bo chyba g80 to tak nie do konca jest) i wtedy normalnie ati bedzie musialo chyba wprowadzic jakas 40cm karte ktora by zzerala 350W+ mocy.....

Ati tak samo jak jej nowy wlasciciel: AMD sa w technologicznej zapasci, Moze i r600 jest super nowowczesny(512bit, united) ale biorac wydajnosc/watt to dosc kijowo wychodzi a AMD to juz w ogole obecnie(od premiery c2d) kleska, ciagle tkwia w martwym punkcie i wypuszczaja coraz bardziej podkrecone fabrycznie proce z fabryki(zupelnie jak intel swego p3 ostatniego)

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tobą.

 

Skąd wiesz co szykuje AMD i w dziedzinie CPU (Barcelona) i w obrębie GPU (R600). Nikt tych kart retailowych nie widział, ani nie robił testów. Technologiczna przepaść? No cóż - AMD wprowadziło już 65nm, czyli w procesie technologicznym w tym momencie jest na równi z Intelem. Ponoć słabsze odmiany R600 mają być robione w 65nm (bardzo prawdopodobne), a to jest niski wymiar jak na karty graficzne. Miejmy nadzieję, że AMD nas zaskoczy :)

 

BTW na dzień dzisiejszy X1950 XTX nie jest wcale kartą "przegraną". Do DirectX 9 wystarcza, a DirectX 10 nie ma póki co (gier). Więc póki, co sytuacja nie jest tak fatalna. Niestety cena X1950 XTX nie jest konkurencyjna w stosunku do Nvidii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Nie zgodzę się z tobą.

 

Skąd wiesz co szykuje AMD i w dziedzinie CPU (Barcelona) i w obrębie GPU (R600). Nikt tych kart retailowych nie widział, ani nie robił testów. Technologiczna przepaść? No cóż - AMD wprowadziło już 65nm, czyli w procesie technologicznym w tym momencie jest na równi z Intelem. Ponoć słabsze odmiany R600 mają być robione w 65nm (bardzo prawdopodobne), a to jest niski wymiar jak na karty graficzne. Miejmy nadzieję, że AMD nas zaskoczy :)

 

BTW na dzień dzisiejszy X1950 XTX nie jest wcale kartą "przegraną". Do DirectX 9 wystarcza, a DirectX 10 nie ma póki co (gier). Więc póki, co sytuacja nie jest tak fatalna. Niestety cena X1950 XTX nie jest konkurencyjna w stosunku do Nvidii...

 

Dokładnie no panowie nie popadajcie w skrajności. Jedni wróżą, że będzie super mocna inni, że lipna a inni w wyobraźni już na niej grali :lol: Poczekamy, zobaczymy z taktów i specyfikacji nie raz się zapowiadało nic ciekawego a nie raz sprzęt był mocniejszy niż na papierze ( oczywiście też działa to w drugą stronę).

 

Co do 8800 ahh pamiętam tekst w CDA nie daj się nabrać... teraz już wiem, że mogę go nagrodzić gromkim śmiechem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amd 65nm i co z tego skoro architektura K8 i rozne jej nowe mutacje (K8L) to zdeka gniajcy trupsoz, mzoe i barcelona cos w tym zmieni ale nie oczekuje cudu. amd wprowadzilo 65nm sa zdeka skutki ubcozne w postaci opoznionego cachu czy cos takiego(juz zapomnialem), moze i jest 65nm ale da sie z nich wycinac na lzuach 3,5ghz? watpie, no i skoro uwazasz ze amd = intel w procesie technologicznym to mzoe nie wiesz ale za pare miechow ebda 45nm od intela

a x1950xtx to dla mnie smeiszan karta skoro w podobnej cenie mozna juz wylapac 8800gts 640mb (mwoie o rynku w usa, nie orientuje sie w PL). Testy moze i dowiodly ze nie zawsze x1950xtx jest wolniejsze od gts(ale przewaznie zawsze) ale bez urazy, kupujac obecnie tego radka to strzal w stope...

pewnie r600 bedzie szybsze od g80 ale dlaczego mam sie dziwic? skoro karta wychdozi pol roku(!!!!) po konkurencie, no i ta pradozernosc i mega suszara w postaci 24W wiatraka(!!) (w wersji oem)

 

Licze gleboko ze ati/amd maja jakeis asy w rekawie bo zawsze najlepiej wychodzi na tym klient czyli my, ale szczerze watpie...

 

EDIT: Amd ze swoim quad-fatherem czyli z plyta za gruba kase, procem za gruba kase i pobierajacym kupe wattow, amd narazie moze tylko buciki czyscic intelowi z jego architektura c2d jak i kensfieldowi.

 

Ostatni raz pisze o procach, sorry za OT

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 8800 ahh pamiętam tekst w CDA nie daj się nabrać... teraz już wiem, że mogę go nagrodzić gromkim śmiechem.

OT. no to bedziesz sie mogl bardziej uhahahac, bo gosc zdaje sie, ze zaczal pisac dla pcl :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amd 65nm i co z tego skoro architektura K8 i rozne jej nowe mutacje (K8L) to zdeka gniajcy trupsoz, mzoe i barcelona cos w tym zmieni ale nie oczekuje cudu. amd wprowadzilo 65nm sa zdeka skutki ubcozne w postaci opoznionego cachu czy cos takiego(juz zapomnialem),

Tak, to prawda, ale różnica wydajności wynosi ledwie kilka %, w normalnej pracy ta różnica jest nie do zauważenia.

moze i jest 65nm ale da sie z nich wycinac na lzuach 3,5ghz?

3,1 GHz ludzie już osiągali na chłodzeniu AC, dodam, że 2,7 - 2,8 GHz to wynik zupełnie normalny

watpie, no i skoro uwazasz ze amd = intel w procesie technologicznym to mzoe nie wiesz ale za pare miechow ebda 45nm od intela

Pod koniec roku prawdopodobnie pokaża się pierwsze rozwiązania dedykowane serwerom, na 45nm w komputerach domowych przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

a x1950xtx to dla mnie smeiszan karta skoro w podobnej cenie mozna juz wylapac 8800gts 640mb (mwoie o rynku w usa, nie orientuje sie w PL).

Cła i inne cuda typu koszta wysyłki czynią zakupy w USA mało opłacalnymi

Testy moze i dowiodly ze nie zawsze x1950xtx jest wolniejsze od gts(ale przewaznie zawsze) ale bez urazy, kupujac obecnie tego radka to strzal w stope...

Zależy za ile, jak okazyjnie, to sam bym chętnie kupił ;)

pewnie r600 bedzie szybsze od g80 ale dlaczego mam sie dziwic? skoro karta wychdozi pol roku(!!!!) po konkurencie, no i ta pradozernosc i mega suszara w postaci 24W wiatraka(!!) (w wersji oem)

Spokojnie, w wersji przeznaczonej na rynek detaliczny będzie lepiej

Licze gleboko ze ati/amd maja jakeis asy w rekawie bo zawsze najlepiej wychodzi na tym klient czyli my, ale szczerze watpie...

 

EDIT: Amd ze swoim quad-fatherem czyli z plyta za gruba kase, procem za gruba kase i pobierajacym kupe wattow, amd narazie moze tylko buciki czyscic intelowi z jego architektura c2d jak i kensfieldowi.

Na PCLab były testy, platforma 4x4 ma swoje plusy i minusy, jak wszystko na tym świecie

Ostatni raz pisze o procach, sorry za OT

Ja też liczę, że Barcelona i R600 będą godnymi konkurentami dla nVidii i Intela, konkurencja musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Nicolassa bo spore OT sie zrobilo :

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Tak, to prawda, ale różnica wydajności wynosi ledwie kilka %, w normalnej pracy ta różnica jest nie do zauważenia.3,1 GHz ludzie już osiągali na chłodzeniu AC, dodam, że 2,7 - 2,8 GHz to wynik zupełnie normalnyPod koniec roku prawdopodobnie pokaża się pierwsze rozwiązania dedykowane serwerom, na 45nm w komputerach domowych przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.Cła i inne cuda typu koszta wysyłki czynią zakupy w USA mało opłacalnymiZależy za ile, jak okazyjnie, to sam bym chętnie kupił ;)Spokojnie, w wersji przeznaczonej na rynek detaliczny będzie lepiejNa PCLab były testy, platforma 4x4 ma swoje plusy i minusy, jak wszystko na tym świecie.Ja też liczę, że Barcelona i R600 będą godnymi konkurentami dla nVidii i Intela, konkurencja musi być.

wow, 2.7-2.8ghz to cos normalnego w 65nm? no juz chyba w athlonach od prawie 2 lat tyle mozna wycisnac bez wiekszych problemow, powiem jeszcze ze 3+ghz tez nie jest jakims magicznym wynikiem ktory nie widzielismy wczesniej na 90nm athlonach

ja wyciagam 3150 na 1.225V (+0.05V real bo plyta zaniza) co jest wynikiem smiesznym bo mam plyta na 975x a bym wyciagnal spokojnie wiecej gdybym mial 965, wedlug ciebie amd tez rownie dobrze sie kreci i do tego pewnie 3ghz c2d=3ghz athlona x2 w wydajnosci i zapotzrebowaniu na prad?? lol

 

No juz 45nm penrym dziala i bootuje OS(win xp, linux) w laboratoriach intela a wg tego newsa juz w 3 kwartala tego roku mozemy sie spodiewacc quad core w 45nm

a amd dopiero co ochlonelo po przejsciu na 65nm(proce dopiero od grudnia sa dostepne) i jak sam widzisz nie opanowali tego procesu w 100% bo musieli lekko zmodyfikwoac cache (wiem ze to 0.5% wolniej tylko ale sama rzecz ze musieli cos obnizyc/pogorszyc oznacza ze nie czaja do konca :P

 

No masz swieta racje ze sciaganie elektroniki jest bardzo malo opalcalne :(( kurde dobrze ze mi powiedziales bo musze odeslac z powrotem do usa zasilacz, ramy, i karte graficzna, a wczesniej jeszcze 2ram, zasilacz, plyte i proca pod k8. No i zaplacic zalegly Vat i clo, nie mowiac jeszcze o 4GB sciagnietych na handel crucial 10th anniversary wartych tutaj okolo 2500zl...tym swoim zdaniem mnie totalnie dobiles, mowiac szczerze twoja wiedza na ten temat jest wrecz ultra-low...

 

4x4 ma jakies plusy bo ja nie widzialem ani jednego? powiedz co w tym widzisz za plus? cena taka sama jak u intela, 2 proce bo nie umieli w 1 upakowac, plyta za gruba kase i cudem do kupienia, oraz TDP na 125W+ i zerowe niemalze OC?

po drugie 4x4 to juz zapomniany produkt jak przez kosumentow jak i przez samego Amd ktore to zrobilo only dla pokazu ze nie sa gorsi od intela(lecz sa gorsi i tego nie da sie ukryc). Jedynym warunkiem dla AMd to czasu wprowadzenia czegos "nowego&swierzego" jest totalna obnizka cenowa jakiej jestesmy swiadkiem od kilku miesiecy

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz swieta racje ze sciaganie elektroniki jest bardzo malo opalcalne :(( kurde dobrze ze mi powiedziales bo musze odeslac z powrotem do usa zasilacz, ramy, i karte graficzna, a wczesniej jeszcze 2ram, zasilacz, plyte i proca pod k8. No i zaplacic zalegly Vat i clo, nie mowiac jeszcze o 4GB sciagnietych na handel crucial 10th anniversary wartych tutaj okolo 2500zl...tym swoim zdaniem mnie totalnie dobiles, mowiac szczerze twoja wiedza na ten temat jest wrecz ultra-low...

Zgadzam się już nie raz ciągnołem coś z USA , tylko najlepiej jak ktoś może przetestować przed wysłaniem do PL szczególnie grafy.

Dla przykładu w styczniu GF8800GTX w stanach 1650pln 550$ w PL od 2200 do 2500.

Na samej karcie 700pln.Bardziej opłaca się markowe podzespoły targać.Teraz właśnie idzie do mnie kolejne 2x1G Patriot DDRII 800 LLK - 220$ w PL ok 950-1050pln. 250 na plus.

Będzie na pokładzie 4x1G :).W moim przypadku odpadają koszta przesyłek akurat..to mam free. więc czysty zysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już chyba przegięcie.... Jeśli to prawda to r600 miałby być dostępny dopiero w maju :?

jezeli faktycznie to imho z highendem by amd/ati mozemy sie pozegnac. jedynie z low i mid moga jeszcze cos zdzialac. i cos mi sie wydaje, ze tutaj wlasnie "celuja"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli faktycznie to imho z highendem by amd/ati mozemy sie pozegnac. jedynie z low i mid moga jeszcze cos zdzialac. i cos mi sie wydaje, ze tutaj wlasnie "celuja"

Zawsze było wiadomo że produkty low i midend przynoszą największe zyski a z takimi produktami u ATi było ostatnio cienko. Może teraz chcą to poprawić i królować właśnie w tym segmencie kart, który był ostatnio zdominowany przez Nv :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...