Skocz do zawartości
MeoPL

Ati R600

Rekomendowane odpowiedzi

em smarki do [gluteus maximus] z nimi, liczą się testy na grach bo chyba LudwiG Ty w smarki nie grasz no nie ? i jak ATI przegra w smarkach, a wygra w testach gier no to wiesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

em smarki do [gluteus maximus] z nimi, liczą się testy na grach bo chyba LudwiG Ty w smarki nie grasz no nie ? i jak ATI przegra w smarkach, a wygra w testach gier no to wiesz :)

:damage_wall: Chodziło o to, że wyniki w marku za niskie a w grach coś dziwnie wysokie przez co te "testy" wyglądają na fake a w dodatku Fan AMD nie mógł już dać całęgo artykułu...

 

Na forum Crysisa stwierdzili, że nie ma żadnego dema a ten test jest wyssany z palca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:damage_wall: Chodziło o to, że wyniki w marku za niskie a w grach coś dziwnie wysokie przez co te "testy" wyglądają na fake a w dodatku Fan AMD nie mógł już dać całęgo artykułu...

 

Na forum Crysisa stwierdzili, że nie ma żadnego dema a ten test jest wyssany z palca.

Dokładnie.....chyba się już wszyscy przyzwyczaili do takich testów FAKE ....jeszcze nie jeden wypłynie do premiery R600..............no nic ale przynajmniej Fani ATI się cieszą :lol2: ...dla mnie to bez rużnicy czy będę miał w crisis 70 czy 60 fps.....obie wersje gwarantują płynną gre......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konio68-> różnicy* :) nom ale po tak długim oczekiwaniu na nowego radka to strach pomyśleć gdyby był na równi z serią 8800 albo tylko o te kilka klatek do przodu ...

Edytowane przez Alta1r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zebys chociaz czesc swojej energii jaka wkladasz w zakladanie nowych kont, poswiecil na merytoryczne i sensowne posty. ale nie :?

Jedno wyklucza drugie. Zegnam kolejny raz. Pewnie wieczorkiem bedzie kolejne konto z 86.111.96.91... A pozniej co? 86.111.92.86?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi znajomi (dwóch) sprzedalo juz 8800GTX i czekaja na R600 :)

No ja swojego nie sprzedam na razie , dla 5% wydajności nie warto , osobiście czekam z wymianą grafy do momentu aż:

Wyjdą tytuły pod DX10.

Będą na rynku karty oprócz G80 dla DX10

Będą ceny ustabilizowane

I prawdziwe testy wydajnosci i ergonomi....

a w gry na maxa z pełnym AA i AF nie będę mógł odpalić

Wtedy dopiero można myśleć o wymianie grafy.....myślę że ok grudnia 07.........

Puki co jestem zadowolny z G80 i mam nadzieję że R600 będzie hitem , wszystkim to wyjdzie na dobre - graczom.....zresztą do końca roku wyjdą nowe modele kart......z NV na 100% z ATI ..hmmm może też ...życie pokaże...puki co czekamy z niecierpliwością na premierę......a osobiście wszystkie testy traktuję z przymrużeniem oka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm o ile Radki x1900 przewyższały nieco technologicznie GF7 o tyle nie mozna tego powiedziec o serii x8xx w porównaniu do GF6....

Sry za ot, ale obsluga SM 3.0 i to jeszcze kulawa w GFach 6xxx nie znaczy przewagi nad seria ATi X8xx. Karta ma wiele do zaoferowania ale badzmy szczerzy, wykorzystuje sie bardzo malo tego do czego zostala stworzona. I niestety ludzie, ktorzy masowo kupowali GF68xx pozniej je sprzedawali i przesiadali sie na ATi.

 

Zreszta moim zdaniem gdyby komus chcialo sie optymalizowac gry to wymiana kart na lepsze nie miala by sensu, ale wtedy przestaje istniec rynek ;)

 

Co do R600 to po premierze mozna go porownywac z G80 narazie to nie ma sensu. Ja chce zobaczyc oficjalne wyniki, bo naprawde moga byc szokujace. Moze Ati ukrywa do premiery wyniki, zeby zdeklasowac nV ?? Niewiem ale czytajac opis struktury karty to malo prawdopodobne, zeby przegrywala w 3dm06. Nie jestem pasjonatem ATi bo uwazam, ze G80 to kawal dobrej grafy ;]. Premiera R600 byla tyle razy przenoszona bo zawsze cos w niej zmieniali. Shadery w karcie byly robione zupelnie inna technika niz w G80, jednak Ati po uzyciu podobnej techniki co nV zwiekszyla liczbe shaderow z 64 do 320 ;) Oby w maju karta nareszcie ujzala swiatlo dzienne :) A jak wyniki beda zadowalajace to lece na 3 miechy do pracy i kupuje tego monstra lub G80 ;] Trzeba zmienic tego 3 letniego dziadka i 2 letnia grafe.

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sry za ot, ale obsluga SM 3.0 i to jeszcze kulawa w GFach 6xxx nie znaczy przewagi nad seria ATi X8xx. Karta ma wiele do zaoferowania ale badzmy szczerzy, wykorzystuje sie bardzo malo tego do czego zostala stworzona. I niestety ludzie, ktorzy masowo kupowali GF68xx pozniej je sprzedawali i przesiadali sie na ATi.

 

Zreszta moim zdaniem gdyby komus chcialo sie optymalizowac gry to wymiana kart na lepsze nie miala by sensu, ale wtedy przestaje istniec rynek ;)

 

Co do R600 to po premierze mozna go porownywac z G80 narazie to nie ma sensu. Ja chce zobaczyc oficjalne wyniki, bo naprawde moga byc szokujace. Moze Ati ukrywa do premiery wyniki, zeby zdeklasowac nV ?? Niewiem ale czytajac opis struktury karty to malo prawdopodobne, zeby przegrywala w 3dm06. Nie jestem pasjonatem ATi bo uwazam, ze G80 to kawal dobrej grafy ;]. Premiera R600 byla tyle razy przenoszona bo zawsze cos w niej zmieniali. Shadery w karcie byly robione zupelnie inna technika niz w G80, jednak Ati po uzyciu podobnej techniki co nV zwiekszyla liczbe shaderow z 64 do 320 ;) Oby w maju karta nareszcie ujzala swiatlo dzienne :) A jak wyniki beda zadowalajace to lece na 3 miechy do pracy i kupuje tego monstra lub G80 ;] Trzeba zmienic tego 3 letniego dziadka i 2 letnia grafe.

Obsługa SM3.0 w NV40 wcale nie była i nie jest kulawa a to że przy wączonych wszystkich efektach które były dostepne dla kart z obsługa SM3.0, karty te nie wyrabiały czasem z płynym generowaniem obrazu nie było spowodowane jakąs wadą w implementacji SM3.0 tylko tym ze poprostu były to pierwsze karty z SM3.0 i co za tym idzie najzwyczjniej w świecie brakowało im mocy.... Pozatym nie mam pojęcia skąd wziałes takie info ze ludzie którzy kupowali GF6800 przesiadali się na ATI.... :blink: Pierwsze słyszę.... Gdyby tak było naprawdę to seria GF6 nie masakrowałaby produktów ATI pod względem sprzedanych kart.... Zresztą wystarczy przypomnieć sobie wyniki sprzedazy NVIDII i ATI....

 

Ale wracając do r600 to trochę wyników (znów 3D marki niestety :? )

 

http://forum.beyond3d.com/showpost.php?p=9...;postcount=2170

 

10572pkt. 3D Mark 06.... Tyle pkt wyciaga (wg kolesia z Pcinlife)podobno Radeon HD2900xtx z 1GB RAM na procku C2D E6600@2,7Ghz....

Skrin....

http://img404.imageshack.us/img404/6958/at...nt13b44fsm3.jpg

 

I jeszcze jeden wynik.... Procek C2D E6600 (niekręcony).... W tym przypadku jednak nie ma zadnej konkretnej informacji na temat modelu karty.... Wynik - oczywiście tez 3D Mark06 - 9685pkt....

Skrin....

http://img341.imageshack.us/img341/639/att...nt239ce1nt9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to prawda to jestem zawiedziony. Pol roku czekania a wydajnosc ~ g80 ;/

Wątpię by marki potrafiły wykorzystać te 512Bit i 1GB :wink: Trzeba poczekać na wyniki z gier w rozdziałkach 1920x1080 i wyżej. No i jeżeli cena będzie około 400Euro to będzie ciakwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsługa SM3.0 w NV40 wcale nie była i nie jest kulawa a to że przy wączonych wszystkich efektach które były dostepne dla kart z obsługa SM3.0, karty te nie wyrabiały czasem z płynym generowaniem obrazu nie było spowodowane jakąs wadą w implementacji SM3.0 tylko tym ze poprostu były to pierwsze karty z SM3.0 i co za tym idzie najzwyczjniej w świecie brakowało im mocy.... Pozatym nie mam pojęcia skąd wziałes takie info ze ludzie którzy kupowali GF6800 przesiadali się na ATI.... :blink: Pierwsze słyszę.... Gdyby tak było naprawdę to seria GF6 nie masakrowałaby produktów ATI pod względem sprzedanych kart.... Zresztą wystarczy przypomnieć sobie wyniki sprzedazy NVIDII i ATI....

 

Ale wracając do r600 to trochę wyników (znów 3D marki niestety :? )

 

http://forum.beyond3d.com/showpost.php?p=9...;postcount=2170

 

10572pkt. 3D Mark 06.... Tyle pkt wyciaga (wg kolesia z Pcinlife)podobno Radeon HD2900xtx z 1GB RAM na procku C2D E6600@2,7Ghz....

Skrin....

http://img404.imageshack.us/img404/6958/at...nt13b44fsm3.jpg

 

I jeszcze jeden wynik.... Procek C2D E6600 (niekręcony).... W tym przypadku jednak nie ma zadnej konkretnej informacji na temat modelu karty.... Wynik - oczywiście tez 3D Mark06 - 9685pkt....

Skrin....

http://img341.imageshack.us/img341/639/att...nt239ce1nt9.jpg

To m/w tyle co GTX na standartowych taktach...................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię by marki potrafiły wykorzystać te 512Bit i 1GB icon_wink3.gif Trzeba poczekać na wyniki z gier w rozdziałkach 1920x1080 i wyżej. No i jeżeli cena będzie około 400Euro to będzie ciakwie.

Tez mam nadzieje, ze w grach da popalic gtx. Konkurencja cena nie zaszkodzi ;) Edytowane przez qbec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię by marki potrafiły wykorzystać te 512Bit i 1GB :wink: Trzeba poczekać na wyniki z gier w rozdziałkach 1920x1080 i wyżej. No i jeżeli cena będzie około 400Euro to będzie ciakwie.

400E ma byc za wersje 512MB ddr3. wersja 1GB ddr4 zapewne na zapisy i ponizej 600E nie zejdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się zdaje, że to są fake. Myślę, że jeżeli wykorzystali technologię podobną do NV, a podobno ma być 320 shaderów, to 2900 powinno bić na łeb gtx. Po drugie nie mamy pewności, czy to rzeczywiście R600. Są programiki to zmiany nazwy grafiki, kto wie jak na to działają smarki. Po trzecie nie uwierzę, dopuki nie zobacze zdjęć tej akurat karty wmontowanej w kompa i obok tego skrin ze smarka. Zdaje mi się, że to będzie niezła karta. W koncu chyba te pare miesięcy coś im dało do myślenia. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się zdaje, że to są fake. Myślę, że jeżeli wykorzystali technologię podobną do NV, a podobno ma być 320 shaderów, to 2900 powinno bić na łeb gtx.

imho to nie tak z tymi 320 shaderami. pomijajac juz aspekt fizyczny upakowania takiej ilosci jednostek ALU, r600 jest rozwinieciem ukladu r500, ktory posiadal 48 jednostek (3x16) wektorowo-skalarnych, gdzie kazda z nich mogla wykonac 5 operacji. w r600 dolozono jeszcze jeden blok i tak mamy 64 jednostki x 5 operacji = 320 "shaderow". bardzo duze uproszenie, biorac pod uwage, ze np. w g70, kazdy z 24 ALU posiadal dodatkowe miniALU i teoretycznie mielismy 48 jednostek. praktyka w porownaniu do r580 pokazala, ze momentami tak bylo, ale znowu gdzie indziej jakby "brakowalo" tych jednostek. jezeli faktycznie tak jest w r600, to porownanie tego ukladu do g80 nie ma wiekszego sensu od strony technicznej - wektor/skalar vs skalar, a tylko od strony praktycznej. i zapewne jak w przypadku g70/r580 tak bedzie, ze czasami rozwiazanie ati (wektor+skalar) sprawdzi sie lepiej niz sam skalar u nv. po prostu jedne gry beda dzialac lepiej na nv, a inne na ati. pomijam tutaj kwestie operacji na teksturach, bo jeszcze nic dokladnego nie wiadomo odnosnie ilosci jednostek TMU/TAU w r600 (r500 ma 16TMU/TAU), ale 64TMU/32TAU w g80 moga sprawic w male "zaklopotanie" nowy produkt ati w tytulach bardziej "obciazonych" teksturami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są fake ponieważ popatrzcie tutaj czemu niema w 3Dmarku pokazanego sprzętu 0.o po drugie jakie są sterowniki nie widziałem nigdy żeby sterownik pokazywał nazwę kodową rdzenia, jak był by to przystosowany sterownik to pokazał by "Radeon HD2900XTX" więc takie testy to sobie mogą robić w paint, czy czym innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że akurat nie ma pokazanego sprzetu to nic nie znaczy.... jak były przecieki odnośnie wydajności G80 (które - jak się później okazało - były prawdziwe) też nie było w ogóle skrinów dokladnego infa nt. sprzętu na którym test miał być robiony itp.

 

A co do tego ze pisze "r600 series", to o ile się nie mylę, wcale nie musi pisac konkretny model karty bo poprostu karta nie jest jeszcze dokładnie rozpoznana przez stery.... No ale odnośnie tej kwestii najlepiej by było jakby wypowiedział się ktoś bardziej zorientowany ode mnie i potwierdził lub tez zaprzeczył czy tak było i czy to jest możliwe....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to prawda to jestem zawiedziony. Pol roku czekania a wydajnosc ~ g80 ;/

Jasne bo jak ktos bedzie kupowal karte po premierze to najbardziej bedzie mu przeszkadzalo , ze ta jest na rynku od tygodnia a ta od x miesiecy ;)

Zwlaszcza jak model porownywalny z 8800gtx bedzie sprzedawany 100$ taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsługa SM3.0 w NV40 wcale nie była i nie jest kulawa a to że przy wączonych wszystkich efektach które były dostepne dla kart z obsługa SM3.0, karty te nie wyrabiały czasem z płynym generowaniem obrazu nie było spowodowane jakąs wadą w implementacji SM3.0 tylko tym ze poprostu były to pierwsze karty z SM3.0 i co za tym idzie najzwyczjniej w świecie brakowało im mocy.... Pozatym nie mam pojęcia skąd wziałes takie info ze ludzie którzy kupowali GF6800 przesiadali się na ATI.... :blink: Pierwsze słyszę.... Gdyby tak było naprawdę to seria GF6 nie masakrowałaby produktów ATI pod względem sprzedanych kart.... Zresztą wystarczy przypomnieć sobie wyniki sprzedazy NVIDII i ATI....

 

Ale wracając do r600 to trochę wyników (znów 3D marki niestety :? )

 

http://forum.beyond3d.com/showpost.php?p=9...;postcount=2170

 

10572pkt. 3D Mark 06.... Tyle pkt wyciaga (wg kolesia z Pcinlife)podobno Radeon HD2900xtx z 1GB RAM na procku C2D E6600@2,7Ghz....

Skrin....

http://img404.imageshack.us/img404/6958/at...nt13b44fsm3.jpg

 

I jeszcze jeden wynik.... Procek C2D E6600 (niekręcony).... W tym przypadku jednak nie ma zadnej konkretnej informacji na temat modelu karty.... Wynik - oczywiście tez 3D Mark06 - 9685pkt....

Skrin....

http://img341.imageshack.us/img341/639/att...nt239ce1nt9.jpg

No na nowych sterach pod xp betkach g80 na 6700 3,5G i taktach 650/1000 robi już 14k ..w 06 Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na nowych sterach pod xp betkach g80 na 6700 3,5G i taktach 650/1000 robi już 14k ..w 06

ja bym poczekal na oficjalne wyniki ale w grach i pod vista.

amd swoje produkty chce sprzedac jako posiadajace bardziej dopracowane sterowniki pod viste.

nie liczyl bym na super wyniki w xp ale na przewage wlasnie pod vista nad nv.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne bo jak ktos bedzie kupowal karte po premierze to najbardziej bedzie mu przeszkadzalo , ze ta jest na rynku od tygodnia a ta od x miesiecy ;)

Zwlaszcza jak model porownywalny z 8800gtx bedzie sprzedawany 100$ taniej.

Jakby NVIDIA miała co chwila takie obsuwy jak ostatnio ATI i do tego ta spóźniona karta byłaby o 10% wydajniejsza od konkurenta to pod względem wydajności rynek kart graficznych stał by praktycznie w miejscu....

 

A co do ceny to chyba nie myślisz że jak ATI wyda HD2900xt rzeczywiscie w cenie 400$ to NVIDIA konsekwentnie bedzie utrzymywac obecna cenę GTX-a....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do ceny to chyba nie myślisz że jak ATI wyda HD2900xt rzeczywiscie w cenie 400$ to NVIDIA konsekwentnie bedzie utrzymywac obecna cenę GTX-a....

w sumie dlaczego nie? zakladajac, ze nic wiecej topowego (xt) od ati nie bedzie dostepne, to nv ma przewage np. w ilosci pamieci - 768 vs 512. nie wiadomo jeszcze jak wyglada sprawa czysto uzytkowa - pobor mocy, generowany halas, upierdliwosc sterow, nowe upiekszacze. wydajnosc w sumie moze byc bardziej niz porownywalna, a po wydaniu nowych sterow od nv, moze nawet byc na korzysc nv (gtx). do tego jeszcze to ati musi sie postarac o klienta, nawet kosztem zysku. nv ma juz pozycje. moga sobie pozwolic na drobny "przestoj" cenowy przygladajac sie z boku i skupiajac sie na mid i low-endzie. ati musi sie teraz bardzo starac o klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lionheart

XTX pojawi się w końcem maja/początkiem czerwca. Będzie miał już GDDR4.

XT to obecna odpowiedź na GTS głównie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XTX pojawi się w końcem maja/początkiem czerwca. Będzie miał już GDDR4.

XT to obecna odpowiedź na GTS głównie.

wg "sieci" na 14 maja jest zapowiadana premiera wersji xt. wersja xtx ma byc w czerwcu, jezeli nie pozniej. w ogole o wersji xtx pisze sie jako o zupelnie nieoplacalnej, tak wiec byc moze pojawi sie w bardzo malych iloscich lub wcale.

co do "odpowiedzi" xt na gts, mam watpliwosci. xt bedzie imho po prostu wypelnieniem luki (dosc sporej) pomiedzy gts, a gtx. btw: ztcw gts640 mozna juz wyrwac ponizej 1400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc na przecieki.. ostatnio na forum zasiłek padło pytanie o BTQ 700W, ktoś odpisał mniej więcej - po co Ci taki potwór? :lol: coś mnie się wydaje że historia zatoczy koło i 400W - za rok może zacząć brakować mocy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...