Skocz do zawartości
MeoPL

Ati R600

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja beta sterowników? Może są to sterowniki z czasów, kiedy jeszcze nazwa nie była ustalona?

Pożyjemy zobaczymy teraz to jedno wielkie wróżenie z fusów, jeszcze 3tyg do premiery więc damy radę :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz już wiadomo dlaczego ATI planuje wejsć z takimi cenami :wink:

Moim zdaniem jak ta karta bedzie w cenie około 1300-1400 PLN (czyli takiej jak obecnie GF8800GTS 640MB) to bedzie hicior.... Problem w tym że NVIDIA zapewne obnizy ceny swoich produktów po premierze serii r600....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz już wiadomo dlaczego ATI planuje wejsć z takimi cenami :wink:

Moim zdaniem jak ta karta bedzie w cenie około 1300-1400 PLN (czyli takiej jak obecnie GF8800GTS 640MB) to bedzie hicior.... Problem w tym że NVIDIA zapewne obnizy ceny swoich produktów po premierze serii r600....

No też mam nadzieję, że te 499$ będzie też u nas, czyli 1400zł :), ale znając życie będzie to z 1600-1800zł :(

 

Half Life 2: Episode 1

HD 2900 XT - 112.0 FPS

8800 GTS 640MB - 57.4 FPS * :blink:

* Our benchmarks for Half Life 2: Episode 1 showed an abnormal framerate for the NVIDIA 8800 GTS card that scaled with lower resolutions -- we are still investigating what occurred there.

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie .Co z tego że po wyjściu na rynek cena by oscylowała w granicach do 1.5k jak i tak NV znając życie odpowie obniżką cen za ich układy. Jak mnie to zaczyna denerwować...

 

I pewnie tak szybko jeszcze się nie dowiem co jest wydajniejsze w DX10 ,a wartość mojej obecnej karty spada z tygodnia na tydzień. Będę musiał odłożyć wymianę karty na znacznie później... nie mam zamiaru popełnić błędu. Nie za te pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też mam nadzieję, że te 499$ będzie też u nas, czyli 1400zł icon_smile3.gif, ale znając życie będzie to z 1600-1800zł icon_sad2.gif

1400zł to raczej nie możliwa chyba, że VAT zdjęliby :( - 499*2,7910*1,22=1699zł

 

Ale i tak się opłaca brać HD 2900 XT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne te wyniki G8800GTS....

bo u mnie w fear tyle że na GTX takty standart pod Vistą na 158.

jest średnio 115 fps , a jakoś mi się nie chce wierzyć że GTS jest tyle wolniejszy w FEAR od GTX...min jest 58 a max 256 fps...no i przy właczonym antywirusie i Tibi auto młodego...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne te wyniki G8800GTS....

bo u mnie w fear tyle że na GTX takty standart pod Vistą na 158.

jest średnio 115 fps , a jakoś mi się nie chce wierzyć że GTS jest tyle wolniejszy w FEAR od GTX...min jest 58 a max 256 fps...no i przy właczonym antywirusie i Tibi auto młodego...:)

Zwróć uwagę że nie podano jakości renderowania - AA i AF ( Ty też nie podałeś ) ... więc nie bardzo wiem jak się ma Twoje 115fps do podanych przez nich 54,7 fps. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne te wyniki G8800GTS....

"All game tests were run with the maximum detail settings at resolutions of 1280x1024" max dostępny aa/af z poziomu gry to 4/16. Na takich ustawieniach gts pokazuje obraz z 80 fps.

 

Co w tym dziwnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę że nie podano jakości renderowania - AA i AF ( Ty też nie podałeś ) ... więc nie bardzo wiem jak się ma Twoje 115fps do podanych przez nich 54,7 fps.

Oni podają nie 57 a 83,xx fps.

1280x1024

AAx4

AFx16

tyle ile oferuje poziom gry + wszystko na maxa.........

Test demo podaje 3 wyniki

min :58

średni : 115

max : 256

Stery 158 też ....moje wyniki pod Vistą...a grafa na referencyjnych taktach 575/900...reszta jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....moje wyniki pod Vistą...a grafa na referencyjnych taktach 575/900...reszta jak w podpisie.

przestań się podniecać, te wyniki nic nie dają, jak będzie premiera będą rzetelne i wyczerpujące testy, a to co na razie wycieka ma jedynie na celu zniechęcić potencjalnych nabywców do kupna karty nVidii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestań się podniecać, te wyniki nic nie dają, jak będzie premiera będą rzetelne i wyczerpujące testy, a to co na razie wycieka ma jedynie na celu zniechęcić potencjalnych nabywców do kupna karty nVidii

ale ja się nie podniecam.........a wszystkie testy do czasu premiery traktuje jak zeszłoroczny śnieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie .Co z tego że po wyjściu na rynek cena by oscylowała w granicach do 1.5k jak i tak NV znając życie odpowie obniżką cen za ich układy. Jak mnie to zaczyna denerwować...

(...)

Weź się człowieku siebie posłuchaj :blink: Denerwuje Cię konkurencja i obniżanie cen :huh:

 

Jakoś w sigu nie widzę Quad'a i dwóch GTX'ów więc raczej powinieneś skakać z radości :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź się człowieku siebie posłuchaj :blink: Denerwuje Cię konkurencja i obniżanie cen :huh:

 

Jakoś w sigu nie widzę Quad'a i dwóch GTX'ów więc raczej powinieneś skakać z radości :wink:

 

Chodzi mi o to że będę musiał czekać na spadek cen ATI r600 ,bo wiem że NV szybko obniży ceny po jego wyjściu. I teraz mam dylemat czy brać 8800 GTS czy czekać na HD 2900 XT i obniżkę cen. A jak się okaże że w takim Crysis obie karty będą sobie słabo radzić. Biorę wszystkie możliwości pod uwagę. Teraz chyba już jasne o co mi chodziło.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos mi powie na co idzie te 200W w r600? bo na pewno nie przeklada sie to na wydajnosc, wiec na co?

btw: swietne porwnanie - 2900xt vs 8800gts - 200W vs 100W :blink:

A skąd wiesz jaka jest prawdziwa wydajność R600 ??

i ile R600 żre W ??

 

to są jak narazie ploty więc...

 

R600's 8 pin power secret

If you want to overclock R600 generation of graphic cards you will have to plug the additional eight pin power connector. You might remember this connector our pictures that we showed here.

 

The first six pin connector the standard one now comes on the new Power Supply Units while the second connector might find its place in the new PSUs. Anyhow ATI will bundle this cable and it will be necessary for Overdrive overclocking function.

 

ATI has overdrive in its R5xx and R6xx series and this tool should automatically overclock your GPU. In order to do that you need more power. That is why you need the second power connector. Remember R600 needs 230W if not even more and that is a lot of power for a graphic card.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie .....w Fear mam wybór 1280x1024.......

odpusc. jest taka roznica pomiedzy GTS, a GTX.

btw: chlopaki z dailytech zrobili poprawke testu HL2:E1 na gts i wyszlo im 119,2fps , czyli wiecej niz na 2900xt - 112

cos mi mowi, ze r600 ma zdecydowanie mniej ROP i TMU (16 i 32?) niz g80 (24 i 64/32). i znowu beda probowac nadrabiac MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na początek 800@995 to chyba nieźle

 

 

 

Like Anh, I was able to get pretty close to a 2.0GHz memory clock while still keeping the system stable. For reference, my GeForce 8800 GTX (core clock at 650 MHz, memory at 2.0 GHz) scores 14128 (1280x1024) and 11867 (1600x1200) on the same system with ForceWare 158.19.

Wyniki tutaj są bardzo zbliżone.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...