Skocz do zawartości
MeoPL

Ati R600

Rekomendowane odpowiedzi

ztcw ma byc E2 - data wydanie nie jest istotna. patrz kuponu na HL2 ;)

fakt, oprócz samego Episode 2 ma być dodawany jeszcze Team Fortress 2 oraz Portal :D

strona już niedostępna :lol2:, AMD czuwa

 

nowe wyniki by fu

QX6700, Radeon HD 2900XT Crossfire score:

3Dmark06 scores ~13100

Shader model 2.0 - 5056

HDR/SM3 - 6245

CPU - 3658

 

3Dmark03 ~ 45k

kto by się spodziewał, że nvidia będzie nam dostarczała przecieków na temat r600 :lol2:

Dołączona grafika

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie taki test mnie interesuje, ale to po premierze, jak narazie cisza :) Zasilacza nie chce mi się zmieniać. Sama karta to kupa kasy i do tego jeszcze rachunki za energię elektryczną polecą w górę :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

270W. Toż to przegięcie pały na całej linii. Czekam na taki ruch producentów chipów GPU, jaki zaprezentował Intel wraz z premierą C2D. Czyli niezmącona moc i umiar w zapotrzebowaniu na energię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ble... 240 W za coś o wydajności 8800 GTS, mój 420 W chieftec by tego nie pociągnął... jak nic sie szykuje zmiana zasilania i trza bedzie wydać ponad 300 zł, kolejny wydatek... a mialo być tak pięknie :-| W dodaktu zeby rozproszyć tyle ciepła trzeba pewno niezłe śmiegiełko mieć, więc z ciszą możemy sie pozegnać... Coś mi to HD 2800 XT sie nie widzi, chyba ze te waty to na wyrost są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

270Wat i wydajnosc na poziomie 8800GTS :(

Ktos w AMD/ATI powinien beknac za takiego wybraka

tym bardziej ze ludziska mieli w cholere czasu na dopracowanei GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

270Wat i wydajnosc na poziomie 8800GTS :(

270 W ma pobierać XTX, a tego to możliwe że w ogóle nie zobaczymy, przypuszczam że wydajnościowo będzie porównywalny z GTX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ble... 240 W za coś o wydajności 8800 GTS, mój 420 W chieftec by tego nie pociągnął... jak nic sie szykuje zmiana zasilania i trza bedzie wydać ponad 300 zł, kolejny wydatek... a mialo być tak pięknie :-| W dodaktu zeby rozproszyć tyle ciepła trzeba pewno niezłe śmiegiełko mieć, więc z ciszą możemy sie pozegnać... Coś mi to HD 2800 XT sie nie widzi, chyba ze te waty to na wyrost są.

i dlatego coś mi nie pasuje te 240W, gdyż ten wiatraczek by po prostu nie dał rady rozproszyć tyle ciepła B-)

 

ps

coś mi się wydaje, że amd szykuje nam godnego następce serii FX od nv :lol2:

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy na oficjalne testy,jakoś nie wierze w te wszystkie przecieki,żeby sama karta graficzna brała ponad ćwierć kilowata :blink: ,to jakieś bzdury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie tak dawno 300 W zasilacz radzil sobie z calym komputerem i zostawal mu zapas mocy :P Edit: PS: która godzina jest teraz w USA? bo zapewne tam będą premiere miały te karty.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy gdzie w US, a o ile się nie myle to g80 też przed premierą był zapowiadany jako pożeracz energii więc nic tylko czekać na pomiary :-| (mogę wykonać osobiście ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie tak dawno 300 W zasilacz radzil sobie z calym komputerem i zostawal mu zapas mocy :P Edit: PS: która godzina jest teraz w USA? bo zapewne tam będą premiere miały te karty.

czytaj wcześniejsze posty

dokladnie. wyluzowac i czekac. maja czas do 12...jutra naszego czasu ;)

a ja jeszcze dodam, lub do 14 maja jak plota vr-zone się nie sprawdzi :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dlatego coś mi nie pasuje te 240W, gdyż ten wiatraczek by po prostu nie dał rady rozproszyć tyle ciepła B-)

 

ps

coś mi się wydaje, że amd szykuje nam godnego następce serii FX od nv :lol2:

Wiatrak da rade , w G80 chodzi na 60% do praktyczne 90C prawie i ma 1350 obr......i jest cichutko ....wystarczy że go puszczą na 2000 i będzie podonie ...z hałasem niestety nie....zauważ też na wylot na śledziu XT .. ma dużo większy przelot niż na G80 ...szczelin jest wiecej i są szersze czyli można się domyślać że wentyl koło 2000 będzie w 2D leciał a to już ciche nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę chyba z tą rekomendacją przesadzili. 270 W to jakaś parodia, przecież kto będzie kupował dodatkowo zasilacz ,za który i tak trzeba będzie dodatkowo zapłacić niemałe pieniądze. Skoro G88 żre te 180 W. Także nawet przy niższej cenie i tak się nie opłaca. Oczywiście jeśli wierzyć tym testom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że prądożerność 2800 XT moze rzutować na całą serie 2xxx i można się spodziewać, że 2600 XT bedzie duzo bardziej chętne na prąd niż jego brat 8600 GTS od nVidia i co za tym idzie, pasywne chłodzenie w 2600 XT bedzie niemozliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie zastanawiała obecność pasywnego chłodzenia zastosowanego w 2600 XT. Myślę że albo to fake albo modele z niższej półki żrą znacznie mniej. Sulaco ty widzę że krytyka r600 po całej linii ;) No ale ja też nie wezmę czegoś grzejącego się z wydajnością =/-/+ i cenie. Pozostaje tylko kwestia ceny no i tego zapotrzebowania na prąd. IMO niezbyt kolorowo to wygląda. Trzeba będzie zmienić front.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że prądożerność 2800 XT moze rzutować na całą serie 2xxx i można się spodziewać, że 2600 XT bedzie duzo bardziej chętne na prąd niż jego brat 8600 GTS od nVidia i co za tym idzie, pasywne chłodzenie w 2600 XT bedzie niemozliwe?

A co to jest 2800xt? Drugi raz piszesz jakąś bzdurę... EOT

 

 

Jak dla mnie AMD jest już na straconej pozycji z tym ich 2900xt, jeśli mamy wierzyć wynikom oraz prądożerności tej grafy. Nie pomoże tu nawet niska cena.

 

Jedyną nadzieje widzę w serii 2600, tym bardziej że 8600gt/s to syf jak dla mnie za te pieniądze.

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byly juz autentyczne zdjecia 2600xt na stronie hisa i nie mialy dodatkowego zasilania wiec max 75W ergo takie zapotrzebowanie na W mozna miedzy bajki wlozyc . Moze ten 750W zasilacz to do CF ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producenci podają takie wielkie wartości ponieważ zakładają że nie wszyscy mają markowe porządne zasilacze. A zasilacze z niższej półki typu. Tracer 400W nie dają takiej mocy dopiero załóżmy 750W da taką moc co potrzebuje grafa. Takie zabezpieczenie żeby nikt nie włożył do słabego zasilacza np. R600. Stąd to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.fudzilla.com/index.php?option=c...91&Itemid=1

 

ATI rekomenduje do tych kart zasiłkę o mocy - bagatela -750W!! Nieźle zaszaleli - nie ma co :angry: NVIDIA do swoich GF8800 rekomendowała zasiłki co najmniej 450W chyba....

:lol2: :lol2: przegieła sie miarka. Jeżeli to prawda to imo po ATi.. Nie po to wywalam 400 zł na zasilke zeby zaraz znow kupować... Jezeli to prawda to nawet lepsze wyniki w grach/markach nie uratują 29xx (no chyba ze beda duzo lepsze ale na to sie nie zanosi). Dokąd zmierzasz ATI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega yuucOm nie przeczytał tego co kolega misiek175 napisał i muszę przyznać że miśka zdanie podzielam choć jakaś granica w tym wszystkim (płynna) ale będzie

myślę, że od 450W markowe zasilacze dadzą radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym uznał, ze 500 watowy dobry zasilacz zapewni juz stabilną prace przy O/C. Zakladając że 240 W pojdzie na karte, powinno na styk wystarczyć... A w ogole jezu, rozporszenie 240 watt ciepla po prostu mnie poraża, boje sie ze tylko H2O zapewni tu cisze, a ta turbinka będzie istną szuszarką do włosów. Cieszę się, ze kolejna generacja kart graficznych ma być juz nastaswiona na energiooszczędność, bo dalsza wędrówka w tym kierunku by prowadziła do ślepego zaulka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega yuucOm nie przeczytał tego co kolega misiek175 napisał i muszę przyznać że miśka zdanie podzielam choć jakaś granica w tym wszystkim (płynna) ale będzie

myślę, że od 450W markowe zasilacze dadzą radę

Pomyślcie logicznie... NVIDIA jak i AMD doskonale zdają sobie sprawę z tego jakie PSU będzie zasilać ich produkty. Podają wartości dla dobrych zasilaczy, dla nich nie ma czegoś takiego jak "Tracer 800 Watt Turbo Oktet Fan Quad GT" a wiec typowe elo zasilacze na allegro i w większości sklepów dostępne natychmiast od ręki..

 

Możliwe, że te 750 W jest przesadzone troszkę ale coś w tym musi być skoro są takie donosy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam zaraz h2o ;) ja mam biurowy wiatrak średnica 20cm ;]

przystawi się do budy i na minimalnych obrotach będzie chłodził ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie że R600 będzie hulać aż miło na markowej 450W-500W :) ręczę za to.

No jesli z tym poborem mocy to prawda to przy jakimś kreconym C2Q i Radeonie będzie potrzeba z 6 setek jak nic :mad:

A co do glośności to jest równiez głośniejszy niż GF8800GTX w trybie 3D....

 

http://www.fudzilla.com/index.php?option=c...00&Itemid=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

premiera raczej w 100% bedzie 16 maja (papierowa + testy), nie ma co sie ludzic na 2 maja :)

jak już to 14 maja :D

Pomyślcie logicznie... NVIDIA jak i AMD doskonale zdają sobie sprawę z tego jakie PSU będzie zasilać ich produkty. Podają wartości dla dobrych zasilaczy, dla nich nie ma czegoś takiego jak "Tracer 800 Watt Turbo Oktet Fan Quad GT" a wiec typowe elo zasilacze na allegro i w większości sklepów dostępne natychmiast od ręki..

 

Możliwe, że te 750 W jest przesadzone troszkę ale coś w tym musi być skoro są takie donosy...

te 750W może i będzie potrzebne, ale do crossfire

Zobaczcie że R600 będzie hulać aż miło na markowej 450W-500W :) ręczę za to.

też uważam, że dobre 500W zapewni bezproblemową pracę i oc dla 2900xt

Po wyjściu R600 szykuje sie dobra passa dla producentów pokojowych wiatrakow :P

wyjdzie nowe Accelero Sx i będzie hulać jak ta lala :wink: Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby tak podsumować te wszystkie przecieki wychodzi że.

Wydajność - podobna do GTS....

ale:

Głosniejsza , około 80W papu więcej , a cena chyba porównywalna......jak to się potwierdzi to moim zdaniem wybór jest jeden GTS. Za G80 przemawia też to że już jest troche na rynku , większy wybór modeli i producentów , w miare dobre OC .No i dużo gier jednak jest optymalizowana pod NV .. w tym segmencie cenowym i wydajnosciowym jak te pogłoski się potwierdzą to ATI chyba nie poszaleje.....dobrze że nie czekałem w styczniu na premiere R600 tylko wybrałem GTX..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...