Skocz do zawartości
DEVILEK

Air Maxed By Oc Team

Rekomendowane odpowiedzi

Lod nie dojechal, wiec poszlo w ruch ac i okno otwarte :lol2:

 

 

Dawno nas tu nie bylo, wiec pora juz przyszla, aby pokazac ze nie tylko potrafimy cos zrobic, gdy trafi sie dobra sztuka ( sprzetowa ) i chlodzenie, ale takze potrafiy zakrecic na ac.

 

Hmm wstep do winter cooling

 

Test system

 

Core 2 Duo X6800

Asus P5W DH i975X

Asus P5B Delux i965P

Crucial Ballistix 667MHz CL 3 2 x 512MB

EVGA GeForce 7900GTX 512MB def 650/1600MHz

Chlodzenie : Tuniq Tower 120 dla CPU - stock cooling EVGA 79GTX

Delta 120mm wspomagajaca Tuniq + Sunon 80mm ( 2.8W <zdziwiony> ) dla mobo + Fander 120mm --> grafa + Asus mosfet cooler na NB.

 

 

No to jedziemy z cala porcja fotek <okulary>

 

 

DEVIL w wlasnej osobie ( kto nie widzial, ten nie wie :P )

Pracuje nad poprawa chlodzenia P5W DH ( fabryczne nie halo )

 

Dołączona grafika

Goly P5W DH + 7900GTX w tle

 

Dołączona grafika

Chlodzenie mobo - moze i ladne, ale nic nie przewodzi dzieki temu ze Asus zastosowal jakas gume zamiast pasy <zdziwiony>

 

Dołączona grafika

Ponizej Core 2 Duo X6800ES - niby fajny, ale nie do konca; dlaczego dowiecie sie dalej.

 

Dołączona grafika

Prawie gotowy P5W DH i dalej juz przygotowany w miare calkowicie, ale nie oblozony ;)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Hmm will be ok ( prawie <rotfl> )

 

Ok - GPU : EVGA 7900GTX

 

Dołączona grafika

G71 - w tej chwili, dla nas to bdb karta do krecenia ( doskonale mody, dobra wydajnosc ). Jednakze powoli zbliza sie do nas seria 8800.

 

Dołączona grafika

Cala karcioszka - duza, ale nie przebija serii 8

 

 

Dołączona grafika

Aby wszystko bylo jasne i nie bylo nie domowien - sticker fabryczny ;)

 

No i tak powoli dobrnelismy do calosci platformy testowej.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Mocowanie Delty 120mm i na dole Sunon 80mm, ktory wydajnoscia i glosnoscia zabija <lol>

 

No to przyszedl czas na wstepne przedstawienie ustawien biosu i pare slow wyjasnien co do CPU.

 

Takiego jeszcze nie widzialem, a mialem juz kilkanascie procesorow z serii C2D ( najlepszy byl E6700@4GHz@1.45V na wodzie <zdziwiony> ), ten niestety taki nie jest.

 

380x10 to dla niego juz bardzo duzy wyczyn, i tym samym vcore nie moglismy szczedzic. Sprawdzalem go juz wczesniej i identycznie bylo na wc. Temp kosmiczne i srednio sie krecil ( 3.9GHz na 1.6V to juz bdb dla niego - ehh )

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Temp i podawane napiecia <okulary>

 

Dołączona grafika

Powyzej - zakladka dotyczaca CPU - btw na codzien jade na 20x100 <rotfl2>

 

Timingi @ 760MHz ( wstepne badanie stabilnosci )

 

Dołączona grafika

3-3-3-8-4 + 4-20-4 z memseta ( w biosie P5W nie ma dodatkowych timingow )

 

Ready to go <peace>

 

Dołączona grafika

Ok initial boot and 3d2k6 ( gpu@stock )

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

No i pare fotek podczas przelotu marka 06 ;)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dragon :-D

 

Dołączona grafika

Zimno : oj tak bylo zimno. Temp za oknem 5C

 

Dołączona grafika

1 wynik - gpu@stock, tylko cpu@3.9GHz ( az sie sam dziwie, ze to dzialalo ;-[ )

 

Ok - chwila przerwy na rozgrzanie - czyli Karpackie cooling :-P

 

Dołączona grafika

I jedziemy dalej :D

 

Dołączona grafika

Poglad na calosc systemu : blyszczy sie Be Quiet 530W Straight Power - dzieki www.madtech.pl

 

Dalsze nasze proby nie daly nam nic. Wiec DEVIL postanowil : podaj lutownice

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ale .... o godzine 4 rano, juz nie za bardzo chcialo nam sie dalej cos czynic. Tym samym udalismy sie na zasluzony spoczynek <lol> ----> spanie.

 

Minela noc :

 

Przebudzenie, zmiana mobo na P5B Dlx i na powitanie dnia 3d2k1 :-)

 

Dołączona grafika

999 FPS - why not, imho standard ostatnimi czasy ;)

 

Dołączona grafika

Next 999 :-P

 

Dołączona grafika

A dlaczego by nie w naturce 644 FPS'y na nie modowanym GTX :)

 

Dołączona grafika

I na tym zakonczymy nasza zabawe w przedszkole, czyli jakas nudna, nie zmodowana grafa ;-)

 

Mod hunter's --- :D

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Pomiar napiec ---> vgpu i vmem

Default vgpu = 1.5V dla max power 3D i 2.1V dla mem

 

U nas jest odpowiednio :

 

2.33V dla mem i 1.68V dla gpu

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

( Sorki za fotki ---> Matiz robil <rotfl> )

 

Napiecia takie zaoowocowaly tym, ze udalo nam sie zmusic pamieci 1.2ns zamontowane na 7900GTX firmy EVGA do pracy z czestotliwoscia efektywna 2GHz dla testu Nature 2k1

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pierwsze polskie 2GHz na pamieci karty graficznej ;-) ( Wiem, wiem Bachus juz tez mial tyle ) Nie jestesmy pewni, ale chyba tak.

 

 

I na tym koniec fotorecjali i pora na wyniki, jaki udalo sie uzyskac. Nie powalaja one na kolana, ale sadzimy, ze jak na ac i baaardzo cienkiego proca to imho sa ok.

 

Walczylismy w rankingu hwbot.org, czyli globalny ranking serwisow i uzytkownikow internetowych. Co udalo sie uzyskac ?

 

3D Mark 2001 ---> http://service.futuremark.com/compare?2k1=9087254

 

Powiem tylko tyle ... na jednej karcie prawie dogonilismy uzytkownika PPC ( Sulaco, ktry ma doslownie 500 punktow wiecej na SLI 7900GTX + E6700 calkiem niezly )

 

Ale na hwbot : 8 miejsce. Wszystko przez proca, hamulec dla 2k1.

 

3D Mark 2001 --> http://service.futuremark.com/compare?2k3=5047424

 

Wynik daje 2 miejsce na hwbot : single 7900GTX w marku 2003 ( nie jest zle )

 

3D Mark 2005 --> http://service.futuremark.com/compare?3dm05=2323083

 

Takze 2 miejsce w 2k3 single 79GTX

 

3D Mark 2006 ---> pomimo posiadania pelnej wersji programu nie moge opublikowac wyniku, wiec zamieszczam jedynie screen. ( Nie moge opublikowac, poniewaz uzywalismy sterownikow zmodowanych dla SLI na 975X -- moja wina :( )

 

http://www.hwbot.org/results.image.do?resultId=556920

 

1 miejsce single 79GTX w 2k6

 

 

Wyniki te ogolnie przedstawiaja sie tak :

 

http://www.hwbot.org/user.do?userId=5503

 

Co daje : 21 miejsce w rankingu hwbot, gdzie zarejestrowanych jest 3106 uzytkownikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc ;)

 

Dzieki :D

 

Wyniki bylyby lepsze. gdyby wlasnie nie proc :mur: No nie widzialem jeszcze takiego gniota : z wielkim bolem 3950MHz na 1.725V i to tylko dla Aquamarka :blink:

 

Gumki asusowe, ktore byly pod radiatorami wygladaja identycznie jak gumy orbit w listach :lol:

 

Okno na noc przeciez zamkniete bylo, wiemy gdzie mieszkamy.

 

Czy proc zrobi cos wiecej na lepszych chlodzeniu ? Hmmm przekonamy sie nie dlugo. Szkoda kurde, ze nie zabralem E6600 L629B ( 3.9GHz ) na 1.5V :mur:

 

A do extremalnego nie dalem, poniewaz roznie tutaj bywa z pogladami ludzi na slowo extreme. Jesli jednak uwazacie, ze tam ma byc to moge napisac do moda i moze przeniesie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle ... na jednej karcie prawie dogonilismy uzytkownika PPC ( Sulaco, ktry ma doslownie 500 punktow wiecej na SLI 7900GTX + E6700 calkiem niezly )

Tyle, że Sulanco nie robił 2001 z LOD Biasem na +3 czy więcej ... wiec to akurat łatwo przeskoczyć :oops:

 

3D Mark 2006 ---> pomimo posiadania pelnej wersji programu nie moge opublikowac wyniku, wiec zamieszczam jedynie screen. ( Nie moge opublikowac, poniewaz uzywalismy sterownikow zmodowanych dla SLI na 975X -- moja wina :( )

Sorki ale co do ORBA mają zmodyfikowane stery ?? A na jakich niby K|ngp|n robił ORBy ?? Może masz kradzionego 2006 i dlatego nie idzie orba umieścić :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki bylyby lepsze. gdyby wlasnie nie proc :mur: No nie widzialem jeszcze takiego gniota : z wielkim bolem 3950MHz na 1.725V i to tylko dla Aquamarka :blink:

Ja nie wiem czy Ty i Ryba robicie to CELOWO i UMYŚLNIE ??

Tak lekceważąco traktujecie niezłe proce - że powoduje to u mnie (a zapewne nie tylko u mnie) odruch wymiotny.

Ja rozumiem, że jak ma sie dojście do darmówek na kg to można wybrzydzać - ale nie piszcie do cholery o gniocie robiącym na AC 3,9+ - bo zapewniam WAS że 80% C2D tyle nie zrobi ... a takim klepaniem to tylko wkurzacie ludków którzy z trudem zarabiają na wymarzony sprzęt i jeszcze popadają przy tym w depreche, że wywalili kase na życie na pół roku i mają "gniota" co robi "tylko" 3,8GHz na AC ... ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że Sulanco nie robił 2001 z LOD Biasem na +3 czy więcej ... wiec to akurat łatwo przeskoczyć :oops:

Sorki ale co do ORBA mają zmodyfikowane stery ?? A na jakich niby K|ngp|n robił ORBy ?? Może masz kradzionego 2006 i dlatego nie idzie orba umieścić :lol2:

 

A LOD jest zabroniony ? Chyba nie, wiec nalezy z niego koszystac.

 

2K6 - normalnie zaplacony, oryginalny a opublikowac sie nie da :angry: Mam juz tak nie 1 raz, kiedys analogicznie mialem na 2k1 i 2k3 - darmowe konto, a powysylac nawet nie moglem

 

Ja nie wiem czy Ty i Ryba robicie to CELOWO i UMYŚLNIE ??

Tak lekceważąco traktujecie niezłe proce - że powoduje to u mnie (a zapewne nie tylko u mnie) odruch wymiotny.

Ja rozumiem, że jak ma sie dojście do darmówek na kg to można wybrzydzać - ale nie piszcie do cholery o gniocie robiącym na AC 3,9+ - bo zapewniam WAS że 80% C2D tyle nie zrobi ... a takim klepaniem to tylko wkurzacie ludków którzy z trudem zarabiają na wymarzony sprzęt i jeszcze popadają przy tym w depreche, że wywalili kase na życie na pół roku i mają "gniota" co robi "tylko" 3,8GHz na AC ... ehh

Wiesz po procu, ktory jest najwyzszy z serii ( najlepszy ) mozna spodziewac sie czegos wiecej.

 

Proca nie skreslam calkowicie, jest mozliwe, ze on dopiero sie rozpedzi na DI/FC.

 

Ale mialem juz takie proce co potrafily 3.8GHz robic na 1.45V i samej wodzie. E6700 byl w ogole mega ---> 3950MHz na 1.45V FWC i 1.5V na samym wc dla takich samych taktow :blink:

 

Zwykle ac takze to nie bylo, bo nie byly to warunki typowo pokojowe ---> raczej otwartego okna i dwoch wentyli 120mm dla Tuniq'a nie mozna nazwac zwykym ac.

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A LOD jest zabroniony ? Chyba nie, wiec nalezy z niego koszystac.

 

2K6 - normalnie zaplacony, oryginalny a opublikowac sie nie da :angry: Mam juz tak nie 1 raz, kiedys analogicznie mialem na 2k1 i 2k3 - darmowe konto, a powysylac nawet nie moglem

Wiesz po procu, ktory jest najwyzszy z serii ( najlepszy ) mozna spodziewac sie czegos wiecej.

LOD nie - ale też i chwalić się że dogoniłeś SLI, które było bez LODa to nie bardzo ... zresztą sam wiesz ile daje LOD w 2001 :lol2:

 

Skoro nie możesz opublikować to albo coś robisz nie tak, albo za mocno wykręcony sprzęt ... i dlatego uwazam że na HWBOta jestem w stanie zrobić sporo lepszy wynik ze screenem niż z ORBem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOD nie - ale też i chwalić się że dogoniłeś SLI, które było bez LODa to nie bardzo ... zresztą sam wiesz ile daje LOD w 2001 :lol2:

 

Skoro nie możesz opublikować to albo coś robisz nie tak, albo za mocno wykręcony sprzęt ... i dlatego uwazam że na HWBOta jestem w stanie zrobić sporo lepszy wynik ze screenem niż z ORBem

No dobra niech Ci bedzie, ale imho jakby nie LOD to byloby cienko - SLI w naturce duzo daje, a my sie poratowalismy LOD'em.

 

Co do publikacji - wyskoczylo, ze nie moze okreslic calej konfiguracji i dlatego nie mozna opublikowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=9087692

 

sory ze tylko tak podaje screna z orba, ale mam inny wynik aktywny :P

 

grafa bez modow

 

edit: nie pamietam czy to bylo z Lod biasem czy bez

edit2: dodany orb :] dzieki Tomek za zwrocenie uwagi

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ze tylko tak podaje screna z orba, ale mam inny wynik aktywny :P

 

grafa bez modow

 

edit: nie pamietam czy to bylo z Lod biasem czy bez

Ryba Ty też ??

Z 2001 można mieć kilka orbów przecież ...

Z jednego konta Free:

http://service.futuremark.com/compare?2k1=9082613

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8421787

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8207009

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A LOD jest zabroniony ?

LOD to pierwszy stopień do piekła :D . Im dalej tym robi się coraz "fajniej" :D . Swoja drogą 3DMarki mozna fakowac jak tylko się chce, wiec nawet bawic mi się w to nie chce ;) . Przykłady?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Yotomeczek, Devilek i reszta - prosze nie rozmawiać na temat uzyskiwania wyników podobnych do powyższych, ponieważ nie chcę rozpocząć fali fake'ów na forum. Google jest ogólnodostepne :? . Chciałem tylko pokazać jakie wyniki można uzyskać bawiac sie paroma "opcjami" i "trikami" ;)

 

Dodam, ze nie jest to błąd programu. Mogę wykonać xx takich samych wyników (+-1%) pod rząd na różnych konfiguracjach.

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki dla OC Teamu >> powiedzcie tylko czemu tak pozno potki sie pojawily? :D

Wiesz mialem kiedys GTX'a co robil 720/960 na nawet ciut wiecej na stock. Ten niestety taki nie jest i trzeba mu bylo pomoc. Powolutku badalismy jego mozliwosci i dlatego tez potki wyladowaly pozno.

 

Ale lepiej pozno niz wcale ;)

 

Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy Ty i Ryba robicie to CELOWO i UMYŚLNIE ??

Tak lekceważąco traktujecie niezłe proce - że powoduje to u mnie (a zapewne nie tylko u mnie) odruch wymiotny.

Ja rozumiem, że jak ma sie dojście do darmówek na kg to można wybrzydzać - ale nie piszcie do cholery o gniocie robiącym na AC 3,9+ - bo zapewniam WAS że 80% C2D tyle nie zrobi ... a takim klepaniem to tylko wkurzacie ludków którzy z trudem zarabiają na wymarzony sprzęt i jeszcze popadają przy tym w depreche, że wywalili kase na życie na pół roku i mają "gniota" co robi "tylko" 3,8GHz na AC ... ehh

myślę że tylko słabi psychicznie popadną w depreche a i paru ludzi z forum robi podobne wyniki na nie modowanych grafach i nie kozackich C2D

ale i tak brawa za chęci do takich testów (z fotkami itp.) bo ostatnio siadło bardzo tzw. ekstremalne OC na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że nazywanie proca robiącego 3,9+ na AC gniotem , jest ignorancją. Przeczyta jeden z drugim takie zdanie i potem, biadolenie "a czemu mój tylko 3,7 robi?". Pamiętam przykład niejakiego christa czy jakoś tak, który dał alldays na AC 1,6V do 3,6 GHz tłumacząc, że wszędzie ludzie mają 3,6 to i on wyszedł z założenia, że to norma i potrzebuje takiego napiecia by mieć stable. Ludzie! A skąd niby to wyczytał? Właśnie z takich postów jak Devilka. To samo dzieje się na XS. Jak dla mnie to jest to tuszowanie prawdy o możliwościach C2D przez osoby mające szeroki dostęp do procków. Bo łatwo jest powiedzieć, że procek robiacy 3,9 GHz jest gniotem jak się miało takie co robiły 4 Ghz nie? A postawcie się , jak Yoto wspomniał, na miejscu zwykłego zjadacza chleba, który idzie do sklepu i bierze E6600/6700 za ponad 1,2k. Jest to po prostu nie fair.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1 ) Nie 3.9+ bo 3900MHz to on zrobil tylko na powitanie systemu i cya, blue screen.

Ad2 ) Maksymalnym stabilnym taktowaniem, na ktorym wszystko dzialalo bylo 3830MHz na 1.675V --- uwazasz za normalne takie vcore do takiej ilosci MHz ?

Ad3 ) Dla mnie proc cudowny nie jest i tyle, a prockach, ktore mnie nie zadowalaja swoimi wynikami, mowie popularnie gnioty.

Ad4 ) Tuszowanie prawdy ? Ciekawe : wedlug mnie to realne pokazanie mozliwosci podkrecania na ac, widac wyraznie, ze bez wody ( zimnej ) nie ma co startowac do wiecej jak 3.8GHz na normalnym V, bo prawie 1.7V nie jest normalne.

 

 

 

Ja wyrazam swoje zdanie na temat proca i tyle, a Wy musicie sie za przeproszeniem ciepac bo nie podoba Wam sie to, ze nazwalem proca robiacego 3.8GHz na ac gniotem. Zreszta nawet nie ac, bo Tuniq Tower 120 + Delta 120 + Sunon 80 + otwarte okno i 5C na dworze to jest normalne chlodzenie powietrzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...