Skocz do zawartości
Cz@rny

Czy To Dobry Wybór ?

Rekomendowane odpowiedzi

Procesor - Socket 939 Athlon64 3500 San Diego (mogę wydać do 320 zł.)

Cooler - Freezer 64 (mogę wydać do 80 zł.)

Płyta główna - Asrock Dual Sata (mogę wydać do 250 zł.)

Grafa - (PCI-E) Galaxy 7300 GT 256MB czy Galaxy 7600 GS 128MB ??? (mogę wydać do 450 zł.)

Pamięć - (DDR) 512MB Kingston czy Goodram ?? (mogę wydać do 200 zł.)

 

= 1300 zł.

 

Może macie inne propozycje ??? Byłbym wdzięczny za wasze zdanie.

Komputer będzie służył najbardziej do grania ale zarówno jak i do filmów i muzyki...

Preferuje zakup na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jaką byście mi poradzili ???

Może GIGABYTE GA-K8N51GMF-9 tyle, zę ma zintegrowana grafike i slyszalem ze jak sie podlaczy swoja to jest kicha z podkrecaniem...

No albo ASUS A8NE : http://www.allegro.pl/item139259275_asus_a...2_m_cy_gwa.html

Tylko, żę jest strasznie tania i cos mi podpada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnei zamowilem ta plyte asusa z allegro. Sa ponoc z nia problemy jesli chodzi o podkrecanie, ale wystarczy znalesc bios. Biosu nie ma na stronie asusa tylko fujitsu-siemens.

Oto jej opis:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=181

bios w ISO: http://asb.superhost.pl/tmp/asus_a8ne_fm_BIOS/

 

Karta gf 7300 za 435zl? Przed wczoraj kupilem 7600gs z ddr3 za 415zl w Poznaniu!

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GALAXY+7600GS+128+P3

Edytowane przez B0RGAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tego skoro w 3dmarku06 nawet po podkreceniu ta karta jest 3x wolniejsza niz 7600gs? A chlodzenie nie-zalmana na tej karcie jest rownie dobre jak zalmana, mozna wyciagnac 1680Mhz bez jego wymiany.

Wiecej ramu na karcie sie przydaje jesli sie bawisz w 3dstudio i masz duzo ramu na plycie. IMO jesli sie nie ma przynajmniej 1GB ram nie ma sensu kupowac karty co ma wiecej niz 128MB ram. Wiem bo mialem gf 6200a, mimo ze mialem 256 na karcie to w wysokich detalach w HL2 co chwile mi dogrywalo do nedznych 512ram na plycie. Lepiej miec duzo fps i lepsze pamieci niz wiecej pamieci i powolna grafike.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecej ramu na karcie sie przydaje jesli sie bawisz w 3dstudio i masz duzo ramu na plycie. IMO jesli sie nie ma przynajmniej 1GB ram nie ma sensu kupowac karty co ma wiecej niz 128MB ram. Wiem bo mialem gf 6200a, mimo ze mialem 256 na karcie to w wysokich detalach w HL2 co chwile mi dogrywalo do nedznych 512ram na plycie. Lepiej miec duzo fps i lepsze pamieci niz wiecej pamieci i powolna grafike.

porownianie do 6200 jest kiepskie ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tego skoro w 3dmarku06 nawet po podkreceniu ta karta jest 3x wolniejsza niz 7600gs? A chlodzenie nie-zalmana na tej karcie jest rownie dobre jak zalmana, mozna wyciagnac 1680Mhz bez jego wymiany.

Wiecej ramu na karcie sie przydaje jesli sie bawisz w 3dstudio i masz duzo ramu na plycie. IMO jesli sie nie ma przynajmniej 1GB ram nie ma sensu kupowac karty co ma wiecej niz 128MB ram. Wiem bo mialem gf 6200a, mimo ze mialem 256 na karcie to w wysokich detalach w HL2 co chwile mi dogrywalo do nedznych 512ram na plycie. Lepiej miec duzo fps i lepsze pamieci niz wiecej pamieci i powolna grafike.

Czytałeś w ogóle o 7300GT? Pomyliło Ci się chyba z 7300GS.

Tu masz mój wykres http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=208193 Dolicz do tej 7300GT jakieś 1000pkt-2000pkt (o tyle jest szybsza galaxy od zwyklej) (chodzi o marka 03)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

być moze BORGAN kieruje sie podobnymi ideami co #Mreko ? takie rzeczy to mozesz na labie wypisywać, ostatnio czytałem wypowiedź jakiegoś kolesia co twierdzi ze na nforce 4 kiepsko się kręci :lol: wolniejsza 3x hmm takie rzeczy to tylko w erze. Cz@rny bierz 7300gt i goodramy razem wesprzemy polski przemysl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta druga aukcja to ten sam kastrat: w opisie stoi "ASUS A8NE/FM/FSC/SI". Widac to tez na zdjeciach. A na koniec jakas "wersja OEM bez kabli"...

 

Niestety normanlne A8N-E kosztuje ok. 300zl (jak nie wiecej). Jak szukasz czegos wzglednie niedrogiego, to Asus A8N5X powinien byc OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze wez przyklad ze mnie i kup:

 

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=141502617

 

+

 

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=141456205

 

 

 

 

Licze ze ktos mi zrobi mila niespodzianke na swieta i dokupi drugiego 7300 GT:D

 

 

Jesli zalezy ci na ASRocku DUAL-SATA2 to moge ci zalatwic w atrakcyjnej cenie:D (przynajmniej postaram sie bo nie wiem czy moje zrodelko nie wyschlo juz)

Edytowane przez Przemas_85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie czy jesli zle podepne kabelki od obudowy (Power SW, Reset Sw) do plyty glownej to czy moge spalic płyte główną ???

Bo nie mam opisu a na płycie jest to napisane strasznie niewyraźnie...

Prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie czy jesli zle podepne kabelki od obudowy (Power SW, Reset Sw) do plyty glownej to czy moge spalic płyte główną ???

Bo nie mam opisu a na płycie jest to napisane strasznie niewyraźnie...

Prosze o odpowiedz

W jakim sensie zle?Ze zamienisz pozycjami te kable, czy zamienisz + z -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Power SW i Reset SW to tylko włączniki, robią zwarcie i nie mają pozycji. Jeśli je zamienisz to pod przyciskiem reset będziesz miał włączanie kompa (a pod włączaniem reset offcorse:). Nic się nie stanie, nic nie zepsujesz.

Co do reszty kabli to nie polecam zamieniać, chociaż elementy powinny to znieść przez krótką chwilę.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Power SW i Reset SW to tylko włączniki, robią zwarcie i nie mają pozycji. Jeśli je zamienisz to pod przyciskiem reset będziesz miał włączanie kompa (a pod włączaniem reset offcorse:). Nic się nie stanie, nic nie zepsujesz.

Co do reszty kabli to nie polecam zamieniać, chociaż elementy powinny to znieść przez krótką chwilę.

Pozdrawiam!

Tak jak kolega mowi. to sa tylko właczniki.Jak chcesz,mozesz sobie kompa zworka odpalac albo srubokretem,nie potrzebny ci jest do tego przycisk.Wystarczy ze zrobisz zwarcie na chwile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę późno, ale za 1300PLN wolałbym:

 

Biostar TForce 550

 

Galaxy 7300GT 256 Zalman

 

Goodram 667CL5 512

 

3000+ AM2

 

+ewentualnie

"fryzjer"

 

Razem 1300 + koszty przesyłki, pewnie można znaleźć taniej.

Jeszcze nie słyszałem, aby komuś nie udało się dobić do 2,5 GHz przy standard vcore+boxcooling.

 

Zalety:

 

Pamięć DDR2 łatwiej będzie sprzedać/wymienić/dokupić do duala.

Na ten socket prawdopodobnie będzie można przez dłuższy czas kupić szybszego procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor - Socket 939 Athlon64 3500 San Diego (mogę wydać do 320 zł.)

Cooler - Freezer 64 (mogę wydać do 80 zł.)

Płyta główna - Asrock Dual Sata (mogę wydać do 250 zł.)

Grafa - (PCI-E) Galaxy 7300 GT 256MB czy Galaxy 7600 GS 128MB ??? (mogę wydać do 450 zł.)

Pamięć - (DDR) 512MB Kingston czy Goodram ?? (mogę wydać do 200 zł.)

 

= 1300 zł.

 

Może macie inne propozycje ??? Byłbym wdzięczny za wasze zdanie.

Komputer będzie służył najbardziej do grania ale zarówno jak i do filmów i muzyki...

Preferuje zakup na allegro

Procek w tej cenie to tylko SAN DIEGO 3700 !!!!!!!!!!!!! , 3500 to sa chyba Venecje

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...