Skocz do zawartości
Xytras

Jakiego Lapika Mam Kupic?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Juz na poczatku przepraszam bo widze ze nizej sa juz pytania o laptopy o podobnej wartosci, ale mysle ze wartaloby cos dobrac pod moje konkretne wymagania... ;)

 

Mam problem jak wyzej.

Chce kupic laptopa tylko nie wiem jaki, o tyle co do marki to by mnie interesowaly np. Toshiby albo Asuski, mam pare wymagan ;)

Chcialbym przeznaczyc na ten cel jakies 2000-2500 mysle ale netto czyli bez vatu ;)

Ma byc brany na firme ;)

 

Jesli chodzi o moje wymagania to chcialbym by mial fajny obraz, zeby mial grafe pozwalajaca zagrac w cokolwiek, wiec intele odpadaj ;) Zagrywam po sieci w Q3 i nie chce sie pozbawiac ten przyjemnosci ;) Czasem zagrywam w inne gierki wiec myslalem tutaj o jakims GF go typu 7300 albo cos podobnego z ati, albo troche slabszego ;)

 

Co do proca to nie mam tutaj jakichs konkretniejszych propozycji :)

 

Ramu musialby miec minimum 512MB ;)

 

Dysk nie gra roli, jakos przezyje jesli nie bedzie mial zbyt wiele GB, zawsze mozna dokupic zewnetrzny pod USB ;)

 

Fajnie by bylo gdyby mial zintegrowana kamerke, tutaj uklon w strone asusa ;)

 

Musiilby miec sieciowki, zwykla i wlan ;)

 

Wymagam tez wyjscia svideo ;)

 

Jesli chodzi o mobilnosc to nie musi byc jakis sprzet ktory wytrzyma pol dnia bez ladowania, ale niech tez cos podziala, a nie ze pol godziny i koniec ;)

 

 

W sumie to chyba tyle, nie pamietam co by taki lapek musial jeszcze miec :hmm:

 

No i jeszcze pytanie, gdzie kupic taki sprzet?? Zalezy mi na tym by miec jak najwiecej za mozliwie male pieniadze dlatego tez chcialbym poznac opinie na temat sklepow gdzie mozna by bylo taki sprzet dostac ;)

 

Co moglibyscie mi doradzic? :)

 

 

 

 

Dzieki z gory ;)

 

pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KaZi Bredzisz właśnie toshiba tania to kicz a asus to naprawdę dobry sprzęt :-) Spróbuj dostać tego co mam w podpisie w tej cenie a będziesz zadowolony jak znajde troszkę czasu to napisze reckę :-) Edytowane przez maczeta10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tych tanich asusow nie kupuj bo to najwiekszy kicz, toshibka ok

 

Pamiętam jak się rozczulałeś nad swoim Asusem , jeżeli się nie mylę to był model A6u.

 

Widzę, że w miarę upływu czasu zmieniłeś zdanie inni też to zrobią tanie modele to zabawki gdzie dla niektórych jest atrakcją badziewiasta torba i kamerka. Niech poczytają na forum Asusa. :D

 

@ maczeta10 reckę to Ty napisz po trzech miesiącach użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lucjan1948 NO przecież że nie teraz :-) pokatuje go i dopiero coś napisze jednak co do twojej wypowiedzi chciałbym napomkąć że mniej więcej ta sama liczba osób sie wypowada i ma problemy z toshibami co z asusami więc nie wiem czemu twierdzicie że jednak toshiba lepsza hehe Ja jednak wybrałem asusa i zobaczymy czy wybór był trafiony pierwsze moje wrażenia jak najbardziej pozytywne :-)

 

 

edit : torba faktycznie jest do duszy i raczej nie polecam jej nikomu lepiej zainwestować w plecaczek, co do myszki to taka jak każda inna mi pasuje :-)

 

edit2: zadałem sobie minimalnie trud i znalazłem jakiego laptopa miałeś KaZi i nie dziwie się twoim problemą akutrat ta seria asusowi kompletnie nie wyszła i nie mam w tej kwestji nic do dodania

Edytowane przez maczeta10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak się rozczulałeś nad swoim Asusem , jeżeli się nie mylę to był model A6u.

 

Widzę, że w miarę upływu czasu zmieniłeś zdanie inni też to zrobią tanie modele to zabawki gdzie dla niektórych jest atrakcją badziewiasta torba i kamerka. Niech poczytają na forum Asusa. :D

 

@ maczeta10 reckę to Ty napisz po trzech miesiącach użytkowania.

ja tam po rozmowach z serwisantami z mts dałem sobie spokój z tośkami-podobno te ponizej 5k wracają jak kiedyś acerki-50% serwisowanych lapków to teraz toshiby wiec tak nie na tym asusie nie wyżywaj...

 

 

ja tam planowałem asusa, skończyło się na zamówieniu hp.Dla mniestylistyka tragiczna ale starszemu to nie przeszkadza za to renoma i bezawaryjność są w hp bezdyskusyjne.

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toshiba Ok ??? buahahaha, m(ialem)am dwie Toshiby i o ile jedna miala solidna obudwoe to miala tez trzy powazne wady produkcyjne. Druga (podpis) wydajna ale obudowa popelina na maxa. Tosihba robi juz kicz, leci na marce i widac co sie dzieje, po mcu obudowa zaczyna trzeszczec a po trzech pekac...Jedynie modele od 2tys dolkow wzywz sa jeszcze ok, ale kto to kupi, kiedy konkurencja sprzedje cos podobnego o 10-20% taniej??

Asus robi dobre kompy sam sie zdziwielm na przykladzie tego swojego taniego wynalazku. Do HPkow nie mam zadnych zastrzerzen, sam chcialem kupic NX9430, obudowa naprawde solidna i z wygladu tez niczego sobie.

Edytowane przez Shantillas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie przeciwko Toshibom nic nie mam, ale musza to byc te juz przynajmniej ze sredniej polki. Modele do 3k to jest po prostu zart i padaka, ostatnio testowalem pare lapkow do 2,5k i Toshiba nie dosc ze miala najgorsze wyposazenie to obudowe miala przetragiczna i ogolnie wypadla ponizej krytyki. Juz duzo lepsze w tej cenie sa IComy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat, mam zamiar kupić to:

 

http://www.allegro.pl/item144885164_asus_s...0_1024_ram.html

 

Lap ma służyć do pracy... z różnymi środowiskami etc. Dlatego chce mocnego meroma i dużo ramu, pewnie i tak do 2gb dokupię. Nic sensowniejszego nie znalazłem, a asusy z 7200 na pokładzie z tych aukcji najtańsze... Grafa mnie nie obchodzi, ale integry intela nie chce bo z nią więcej problemów niż pożytku z zaoszczędzenia 500zł (bo 4.5 kosztuje wersja z właśnie z grafą na chipsecie intela). Pytanie czy możecie polecić w tej cenie coś innego/lepszego ? więcej niż 5k nie mam zamiaru wydać na lapa.

 

No ewentualnie toshibę ale ram od razu trzeba dokupić. Doradźcie coś :). Parametry podobne więc może kwestia budy/ścierania się/rysowania ?

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam, bardzo dobry komputerek, solidna obudowa i wydajnosc na dobrym poziomie. W dziale recenzje znajdziesz linka do mojej recki (pisna na szybkiego wiec taka powierzchowna). Jedyny minius to bateria, ale sam ja skopalem wiec co sie dziwic.

Za Asuem przemawia 1gb ramu, wiekdzy dysk i gwaramcja na dwa lata.

Za Toska napewno lepszy dzwiek z glosnikow oraz czytnik pamieci na 5 a nie 3 rodzaje. Ale niestety gwara na 1 rok no i to jest Toshiba, ja juz tego bym nie kupil. Na bank obudowa bedzie trzeszczec po 1mcu lub po dwoch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shantillas dzięki za odpowiedź :> Reckę przeczytałem zanim napisałem tego posta, i też dzięki za nią bo naprawdę w necie jak na lekarstwo z porządnymi recenzjami, jak w ogóle są. Też tak zdecydowałem i wezmę tego asusa... chyba z TEJ aukcji, bo z wrocka i blisko, na miejscu sobie odbiorę. Cene wynegocjowałem korzystniejszą niż na poprzedniej :). Wersja OEM... bude ma inną patrząc na fotki, osobiście jestem bardziej za ciemną/czarną niż srebrną, więc mi to na rękę, ale czy jest tu gdzieś haczyk ?. Po przeczytaniu problemów z pęknięciami koło zawiasów, odechciało mi się Toshiby z miejsca. Aha oczywiście postaram się zrobić adekwatną reckę, jak dostanę już lapa w tygodniu i znajdę chwile czasu.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej auckji co podales to nie jest S96j. Nie ma opcji aby tak wygladal. Asus jak juz sprzedaje s96j jako swoj to z oznaczeniem z96j i rozni sie lekko gorna obudowa, modulem bluetooth oraz wieksza rozdzielczoscia matrycy (chociaz ostatnie wersje maja identyczna pokrywe co eSka). Goscie robia malego walka ze zdjeciem, nie dziwie sie, zwykla eSka wyglada nieciekawie i szybciej sie cos sprzeda co "niby" lepiej wyglada.

Edytowane przez Shantillas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fotka identyczna jak ta w areście tutaj A6JC.... czekam na odpowiedź od tego pana prowadzącego aukcje. W pon i tak tam pójde osobiście zobaczyć zanim go kupie.

 

Rozmawiałem z nim, i jest jak mówiłeś. Srebrna buda jak u Ciebie. Powiedz mi, czy odbarwiła Ci się ona jakoś ? podatna na rysy ?

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki, co ten laptop bedzie wart?

 

KLIK

 

Jaki ma ekran, jest dosc czytelny? Jak z glosnikami :)

Bo wiele laptopow ogladalem i w sumie tylko Toschibka od kumpla ladnie grala i ma rewelacyjny wyswietlacz(true brite) tylko Toschiby w takiej cenie odradzacie :]

 

A co bylby wart ten? Klik

 

Co jest wart ekran color shine, to cos podobnego do true brite z toschiby? :)

 

Moze cos lepszego w takiej cenie, mysle ze te 2800 to maks, niestety nie dam rady wiecej zaplacic ;/

 

Ew. gdzie kupic zeby bylo w miare tanio i pewnie??

 

Jak jest w ogole z matrycami i bad pixelami, dozwolona jest jakas ilosc padnietych u Asusa??

Edytowane przez Xytras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...