Skocz do zawartości
stefanor

Laptop Do 5000pln. Compal?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

za kilka tygodni wyjeżdżam za granice i chcę sobie kupić laptopa. Mam do dyspozycji ok 5000pln. Laptop przede wszystkim ma być narzędziem przydatnym do tłumaczenia różnego rodzaju tekstów :D, bo z angielskim stoję średnio oraz być może przyda się w pracy, bo jestem informatykiem. Oczywiście czasami obejrze sobie jakiś film (S-Video) czy sporadycznie rozwale kogoś w FEAR Combat ;) Zastanawiam się nad laptopem firmy Compal model Hel80 (CoreDuo T7200, GF7600, i dodatkowo 2GB RAM 667MHz) za ok. 5300zł. Szczerze powiem, że nie znam tej firmy. Chciałem kupić jakiegoś IBM albo Toshibe, ale wiadomo za równoważny sprzęt jakim dysponuje ten Compal pod marką Toshiby albo IBM musiałbym zapłacic jakis tysiąc złotych więcej. Więc w związku z tym mam pytanie, czy ten Compal to jakiś chiński badziew czy sensowny produkt?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez stefanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

za kilka tygodni wyjeżdżam za granice i chcę sobie kupić laptopa. Mam do dyspozycji ok 5000pln. Laptop przede wszystkim ma być narzędziem przydatnym do tłumaczenia różnego rodzaju tekstów :D, bo z angielskim stoję średnio oraz być może przyda się w pracy, bo jestem informatykiem. Oczywiście czasami obejrze sobie jakiś film (S-Video) czy sporadycznie rozwale kogoś w FEAR Combat ;) Zastanawiam się nad laptopem firmy Compal model Hel80 (CoreDuo T7200, GF7600, i dodatkowo 2GB RAM 667MHz) za ok. 5300zł. Szczerze powiem, że nie znam tej firmy. Chciałem kupić jakiegoś IBM albo Toshibe, ale wiadomo za równoważny sprzęt jakim dysponuje ten Compal pod marką Toshiby albo IBM musiałbym zapłacic jakis tysiąc złotych więcej. Więc w związku z tym mam pytanie, czy ten Compal to jakiś chiński badziew czy sensowny produkt?

 

Pozdrawiam

@satoshie

chyba nietrafiony ten artykul :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

za kilka tygodni wyjeżdżam za granice i chcę sobie kupić laptopa. Mam do dyspozycji ok 5000pln. Laptop przede wszystkim ma być narzędziem przydatnym do tłumaczenia różnego rodzaju tekstów :D, bo z angielskim stoję średnio oraz być może przyda się w pracy, bo jestem informatykiem. Oczywiście czasami obejrze sobie jakiś film (S-Video) czy sporadycznie rozwale kogoś w FEAR Combat ;) Zastanawiam się nad laptopem firmy Compal model Hel80 (CoreDuo T7200, GF7600, i dodatkowo 2GB RAM 667MHz) za ok. 5300zł. Szczerze powiem, że nie znam tej firmy. Chciałem kupić jakiegoś IBM albo Toshibe, ale wiadomo za równoważny sprzęt jakim dysponuje ten Compal pod marką Toshiby albo IBM musiałbym zapłacic jakis tysiąc złotych więcej. Więc w związku z tym mam pytanie, czy ten Compal to jakiś chiński badziew czy sensowny produkt?

 

Pozdrawiam

Z tego co się orientuje to Compal (podobnie jak Quanta) jest jednym z większych producentów laptopów (robi laptopy dla HP, DELL itp.). Teraz sprzedaje swoje kadłubki, do których można dołożyć procek, ram dysk .... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiesz na asus 'a f3jp ?? http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/1986/ napewno jeśli chodzi oo jakosc wykonania jest duzo lepsza od tego compal 'a no i graficzka juz x1700 takze cos nowszego niewiele wydajniejszego poniewaz wydajnosc jest na podobnym poziomie ...

 

ps aha no i w niektórych sklepach niekoniecznie ten coo podałem mozna wyrwac za ok 5300 takze cena ta sama aa jakosc wykonania lepsza

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@satoshie

chyba nietrafiony ten artykul

Nie no, bez przesady - ten artykuł rozumiem w całości :). Być może powinienem napisac, że angielski znam dobrze ale nie bardzo dobrze.

 

a co powiesz na asus 'a f3jp ?? http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/1986/ na pewno jeśli chodzi o jakość wykonania jest dużo lepsza od tego compal 'a no i graficzka juz x1700 takze cos nowszego niewiele wydajniejszego ponieważ wydajność jest na podobnym poziomie ...

Faktycznie, ciekawy sprzęcik. Tylko że kosztem lepszej grafiki dostałbym trochę słabszy procesor i 2x mniej ramu. Porównywałem różne laptopy (allegro) do 5000zł i żaden inny nie oferuje tyle, ile ma do zaoferowania Compal Hel80. Zastanawiam się gdzie tu jest haczyk :).

 

Napisałem do sprzedawcy tego Compala, w odpowiedzi dostałem że Compal Hel80 produkowany jest przez zakłady Toshiby. Ciekawe czy to prawda, a nawet jeśli to jak ma się to do niezawodności i wydajności tego sprzętu.

 

EDIT:

Ten Compal z designu przypomina jakiegoś 5letniego kloca, okropny jest.

Hehe, dokładnie. Na szczęście ten, który chcę kupić jest troche inny (chociaż na tej aukcji niewiele widać). Link do aukcji TUTAJ. Edytowane przez stefanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do sprzedawcy tego Compala, w odpowiedzi dostałem że Compal Hel80 produkowany jest przez zakłady Toshiby. Ciekawe czy to prawda, a nawet jeśli to jak ma się to do niezawodności i wydajności tego sprzętu.

To nie prawda. To Compal produkuje Toshibę :>

Quanta i Compal to dwaj najwieksi producenci lapciaków na świecie. Robią łącznie około 60% sprzętu komputerowego na świecie. Właśnie dla takich firm jak Toshiba, HP, Acer, Dell, Lenovo itd.

Edytowane przez Excray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...