Skocz do zawartości
daar

pasywne chłodzenie radka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam radka 9000pro gigabyte i mam mały kłopot.

Założyłem na procka WC, zasilacz zjechałem do 7V i coolerek na radku wyje (wcześniej nie słyszałem) jak stacja trnsformatorowa.

Jakie pasywne chłodzenie (oprócz WC) można zainstalować na ktej karcie?

Dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedziesz musial nawiercic dziury w radiatorze na sruby i przykrecic wszystko do gpubedziesz musial nawiercic dziury w radiatorze na sruby i przykrecic wszystko do gpubedziesz musial nawiercic dziury w radiatorze na sruby i przykrecic wszystko do gpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem! Zastanawiam się tylko, co będzie się działo jeżeli chłodzenie pasywne będzie zbyt słabe? Czy radeonik jakoś da o tym znać (artefakty i takie tam...) czy po prostu się ugotuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zm80 zalmana i radek 9700 piekielnie sie grzejacy i :

 

przy normalnej pracy poza graniem... bez zadnego wentyla i all ok

w grach takze wyttrzymuje ale dlapewnosc wentylek 80mm thermaltalke skierowany na radiator...

 

i masz pasywne :) i wydajne... ci co mowia zle o zm80 albo nie mieli albo cos spitolili przy montazu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepie sie pod topic :)

Kupilem pare dni temu Sapphirka 9000 Vivo z pasywnym chlodzeniem.

Grzeje sie nie milosernie :(

Dalem wiatrak od zasilacza 80x80x25 puszczony na 5v ze by dmuchal powietrze i jest ok ale wiatrak nie jest przymocowany na stale tylko lezy na kontrolerze scsi i zabiera dwa pci po za tym to wiatrak.

 

Pytanie czy ktos probowal odkleic ten radiator z gpu?

I jeszcze jedno :)

W laminacie nie ma otworkow:(

Czy sa jakies patenty na mocowanie np bloku wodnego do takiej karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie boisz ze Ci ZM80-HP nie starczy (w co bardzo wątpie) to zastosuj jego większą wersje ZM80A-HP ma powieżchnie oddawania większą o 300cm2 (czyli 1300cm2) ale jest bardzo cięzki wazy około 0,5kg!

 

Kiedyś czytałem recenzje tego ostatniego jak siedział na GF4Ti 4600 i GPU przekręcił się lepiej o 6MHz niz na standardowym chłodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem pare dni temu Sapphirka 9000 Vivo z pasywnym chlodzeniem...

Czy sa jakies patenty na mocowanie np bloku wodnego do takiej karty?

8O a po co chcesz dac lepsze chlodzenie - i tak nici z podkrecania, skoro producent dal sam radiator to znaczy ze to wystarczy, a ze sie grzeje, moj stary Viper770 (TNT2) tez sie grzal ale dzialal spokojnie i dziala do tej pory

 

jak chcesz juz miec aktywne to przyklej silikonem do radiatora wentylatorek 50z50x15 i pusc go na 5-7V - przeplyw powietrza bedzie wynosil jakies 5-8 cfm co powinno starczyc, albo pokombinuj z tym wentylem co masz teraz i zrob ramie a'al Zalman FB-165 zeby wial na grafike

 

IMHO nie ma co meczyc ukladu WC dodatkowym obwodem i blokiem (tym bardziej naniepodkrecalnej karcie) - zachowaj moc WC na procka :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam przedewszystkim idzie o cisze dlatego kombinuje :)

no wlasnie - a teraz masz jakies problemy = artefakty, zwiechy, grafika sie wysypuje na 3DMark'u :?:

 

jak nie to IMHO lepiej nie ruszac tego radiatora i zostawic go bez wentylatorka :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zadnych problemow, wszystko dziala OK.

Co do termopoxu to radiator jest przyklejony czyms podobnym.

Mi chodzi o to by go odkleic i zamocowac np blok wodny w taki sposob ze przy ew. uszkodzeniu mozna to zdemontowac i zalozyc(przykleic) spowrotem oryginalny radiator i oddac na gwarancje :)

 

Chce to zrobic bo nie lubie jak cos jest zbyt gorace, karta na samym radiatorze bez wiatraka jest goraca jak cholera :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...