Skocz do zawartości
rafiki20

Msi Platinum Powerup Edition 975x

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem ta plyte i sprzedalem. Niestety niedopracowany bios i za male napiecie Vcore. Płyta dziala ok jak jej nie podkrecisz. Po podkreceniu nie dziala funkcja restartu. Tzn nie da sie zresetowac kompa ani z przycisku ani spod win. Resetuje sie ok ale potem sie nie uruchamia. Pamieci nie trzymaja timingow ustawionych w biosie. Tzn ustawiasz 4-4-4-12 a masz 4-5-6-18. Nie ma mozliwosci ustawienia mnoznika procesora.

 

PS. Pewnie dales za nia duza kase. Ja sprzedawalem za grosze ale nikt nie chcial kuipic.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do krecenia to krecila sie ok. 410 bez problemu. Niestety nie ma tylu ustawien co w asusach. Niestety proc mnie blokował. Tzn max stabilnie szedl na 3570 a mnoznila mnie dalo sie zmienic. Na 3600 wywalal sie na 3dmarku 2005 w tescie procka ( a orthosa przechodzil ) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Mialem ta plyte i sprzedalem. Niestety niedopracowany bios i za male napiecie Vcore. Płyta dziala ok jak jej nie podkrecisz. Po podkreceniu nie dziala funkcja restartu. Tzn nie da sie zresetowac kompa ani z przycisku ani spod win. Resetuje sie ok ale potem sie nie uruchamia. Pamieci nie trzymaja timingow ustawionych w biosie. Tzn ustawiasz 4-4-4-12 a masz 4-5-6-18. Nie ma mozliwosci ustawienia mnoznika procesora.

Madr Polak po szkodzie. Wlasnie dlatego ta twoja SUPER OKAZJA za 400 zl przy jej cenie cos mi zajezdzala. Ale wiedzialem , ze z O/C na MSI bedzie kiepsko a widze , ze bylo tragicznie (ale o tym slowa w dziale sprzedam nie bylo...). A te ustawienia pamieci to juz lol.

Swoja droga wlasnie rozbraja mnie takie cos. Kolega nic nie napisal , ze z nia przy o/c tak jest. To nie temat o dziale sprzedam ale musialem zareagowac. Wszedzie kity....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aqiulino

Madr Polak po szkodzie. Wlasnie dlatego ta twoja SUPER OKAZJA za 400 zl przy jej cenie cos mi zajezdzala. Ale wiedzialem , ze z O/C na MSI bedzie kiepsko a widze , ze bylo tragicznie (ale o tym slowa w dziale sprzedam nie bylo...). A te ustawienia pamieci to juz lol.

Swoja droga wlasnie rozbraja mnie takie cos. Kolega nic nie napisal , ze z nia przy o/c tak jest. To nie temat o dziale sprzedam ale musialem zareagowac. Wszedzie kity....

Przecież bez podkręcania działała dobrze, a nie każdy nowy nabywca chce kręcić.

 

a czyma ustawienia pamieci tzn timingi

A widzisz jest napisane wyzej?

Naucz się pisać, a potem przyjdź na forum :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madr Polak po szkodzie. Wlasnie dlatego ta twoja SUPER OKAZJA za 400 zl przy jej cenie cos mi zajezdzala. Ale wiedzialem , ze z O/C na MSI bedzie kiepsko a widze , ze bylo tragicznie (ale o tym slowa w dziale sprzedam nie bylo...). A te ustawienia pamieci to juz lol.

Swoja droga wlasnie rozbraja mnie takie cos. Kolega nic nie napisal , ze z nia przy o/c tak jest. To nie temat o dziale sprzedam ale musialem zareagowac. Wszedzie kity....

?? Jakie kity?? Krecila sie bardzo dobrze. :mur: Niektore Asusy nie ida wyzej niz ta MSI.

 

a czyma ustawienia pamieci tzn timingi

Trzyma na biosie 7.16 ktory jest najlepszy jak narazie

 

Za obraze Firekage nalezy sie ban !!!

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

?? Jakie kity?? Krecila sie bardzo dobrze. :mur: Niektore Asusy nie ida wyzej niz ta MSI.

Trzyma na biosie 7.16 ktory jest najlepszy jak narazie

 

Za obraze Firekage nalezy sie ban !!!

popieram + totalnie niekulturalny OT

 

mobo jak za tą cene co Lysyn sprzedawał jest bezkonkurencyjna, a takie wady to kwestia biosówi ustawień, a nie danego egzemplarza...

 

Lysyn - może napisz czy na nowej mobo znacząco sie zmieniło oc przy tym samym Vcore?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niom zainstalowalem system komp smiga ale 1 kontroler IDE mi nie dziala zołty i mam problemy z sieciowka zintegrowana joz droga msi na ktorej mam problem z sieciowka

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

popieram + totalnie niekulturalny OT

mobo jak za tą cene co Lysyn sprzedawał jest bezkonkurencyjna, a takie wady to kwestia biosówi ustawień, a nie danego egzemplarza...

Ban...jestescie smieszni. Nie obrazilem kolegi a na gg rozmawialem i nic nie pisal , ze sie slabo kreci , nie trzyma timingow itd...Wiec kto tu komu...I to kolega z forum....W aukcji z forum tez nie bylo o tym , ze po o/c sie nie uruchamia a resetowanie nic nie daje i ZERO o timingach. Nawet jesli to kwestia biosow to tez powinien o tym napisac.

 

Wisi mi ban. Chcecie to proszcie adminow o to. A ja poprosze o sprawdzenie tego co kolega napisal w aukcji. Bo nawet 400 zl dla niektorych to nie malo , a pisanie , ze jest git itd to sciema skoro nagle w temacie o niej widze to co przeczytalem wyzej. Dobrze wiedziec>>>nie robic interesow na forach.

A to , ze MSI jest stabilna plyta bez o/c to kazdy wie. Ale cos sie nie podobalo wiec ja sprzedal , mogl napisac , ze o/c denne itd wtedy bym rozumial opuszczenie ceny o 300 zl ale tak to kpina.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumuje :

 

Farmazony piszecie : mobo jest tak samo stabilna na stock jak i po maksymalnym oc jakie mozna na niej zrobic, czyli w przypadku E6600 jest to np. 9 x 410MHz - 415MHz bez najmniejszych problemow.

 

To, ze dalej nie idzie to juz wina biosu i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie napisalem ze nie jest stabilna w po podkreceniu. Jest bardzo stabilna. Ja osiagnąlem 410 ale wyzej nie szedl mi procek. Bios 7.16 daje stabilne timingi. Jedynym mankamentem ktorego nie da sie jak narazie usunac jes to ze nie da jej sie po podkreceniu zresetowac. Tzn po resecie komp nie wstaje. Poprostu zamiast komendy reset trzeba zastosowac wyłącz a potem wlaczyc kompa. Ale mozna do tego sie przyzwyczaic. Zreszta uzywa sie tego tylko podcazs instalacji win i sterow. Ale podczas instalacji systemu mozna przeciez nie podkrecac procka.

A nadal uwazam ze za 400 zl to byla super okazja.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...