Skocz do zawartości
nrl

Call Of Duty 4: Modern Warfare

Rekomendowane odpowiedzi

W tym momencie, to stwierdzam ze cos w moim kompie jest uszkodzone... tyle to ja na swoim zlomie mam :/ ... ehhh trzeba wymienic kompa -.-

 

A tak w ogole, to po paru minutach, albo nawet odrazu demo mi sie zawiesza :/ sypie do windowsa albo calkowicie komp staje -.- ffs

Po co od razu wymieniać kompa. Czystość w windowsie to pierwsza sprawa. Druga sprawa, że Twój komp jest nieco lepszy niż mój kredens.

 

Swoja drogą gram obecnie na 1024x768 /AAx2/AFx8/All normal & medium/ i większa połowa opcji na ON, uzyskując tyle FPS. Nie uważam tego za szczyt, ale elegancko, że moge jeszcze pograć w CoD na czymś co już nie ma racji bytu. :) Choć większość składowiska uważa, że ponad 20 FPS to pokaz slajdów - tak ja uważam, że powinni założyć okulary - najlepiej takie z wygładzaniem od razu i Vsync-em.

Edytowane przez TranceOxide

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co od razu wymieniać kompa. Czystość w windowsie to pierwsza sprawa. Druga sprawa, że Twój komp jest nieco lepszy niż mój kredens.

 

Swoja drogą gram obecnie na 1024x768 /AAx2/AFx8/All normal & medium/ i większa połowa opcji na ON, uzyskując tyle FPS. Nie uważam tego za szczyt, ale elegancko, że moge jeszcze pograć w CoD na czymś co już nie ma racji bytu. :) Choć większość składowiska uważa, że ponad 20 FPS to pokaz slajdów - tak ja uważam, że powinni założyć okulary - najlepiej takie z wygładzaniem od razu i Vsync-em.

Hmm znajomemu padl wiatrak na Chipsetcie, przez co mial problemy z FPS ogolnie... umnie tez juz wiatrak sie nie kreci... moze to jest powodem spadku FPS? ;x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co od razu wymieniać kompa. Czystość w windowsie to pierwsza sprawa. Druga sprawa, że Twój komp jest nieco lepszy niż mój kredens.

 

Swoja drogą gram obecnie na 1024x768 /AAx2/AFx8/All normal & medium/ i większa połowa opcji na ON, uzyskując tyle FPS. Nie uważam tego za szczyt, ale elegancko, że moge jeszcze pograć w CoD na czymś co już nie ma racji bytu. :) Choć większość składowiska uważa, że ponad 20 FPS to pokaz slajdów - tak ja uważam, że powinni założyć okulary - najlepiej takie z wygładzaniem od razu i Vsync-em.

Po 1 to chyba PONIŻEJ 20 jest pokaz slajdów, a nie powyżej. A poza tym, jeśli twierdzisz, że poniżej 20fps-ów jest płynna gra to albo nie widziales plynnej gry albo twoje pojęcie płynnosci jest zdeka spaczone i nie próbuj nikogo tu przekonać, że tak nie jest bo tylko sie ośmieszysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 to chyba PONIŻEJ 20 jest pokaz slajdów, a nie powyżej. A poza tym, jeśli twierdzisz, że poniżej 20fps-ów jest płynna gra to albo nie widziales plynnej gry albo twoje pojęcie płynnosci jest zdeka spaczone i nie próbuj nikogo tu przekonać, że tak nie jest bo tylko sie ośmieszysz.

 

Koleżanka powiem ci szczerze, że mi rodzina nie sponsoruje komputerka co roku na gwiazdke :) być może twoje oczy mogą być wypaczone. Dla mnie <20 to JUŻ płynna gra. Temat rzeka.. nie chce mi sie z tobą gadać na ten temat.

Edytowane przez TranceOxide

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka powiem ci szczerze, że mi rodzina nie sponsoruje komputerka co roku na gwiazdke :) być może twoje oczy mogą być wypaczone. Dla mnie <20 to JUŻ płynna gra. Temat rzeka.. nie chce mi sie z tobą gadać na ten temat.

"Dla mnie <20 to JUŻ płynna gra"

 

Ja staram się być tolerancyjny i szanuję inność ;)

A tak w ogóle to de gustibus non est disputandum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zassałem i co o tym sadzę

+ przyjemna i ciesząca oko grafika, sporo nieźle zrobionych efektów(np. depth of field wygląda fantastycznie).Nie jest to może cudo graficzne, niemniej podobnie jak np.QW :Enemy Territory, grafa jest na wystarczająco dobrym poziomie.A to to tylko demo.

 

+niezła optymalizacja, po czymś takim jak Rainbow Six Vegas nie spodziewałem się ,że nagle zaczną pojawiać się gry, które są naprawdę dopracowane.Docelowo Cod4 na Xbpx 360 ma chodzić w 60 ramkach, i pewnie dev team sporo siedział nad kodem by to się udało.

 

+intensywne doznania -nie ma co narzekać na chaos ,bo pole walki ,to często kompletny chaos(wystarczy obejrzeć filmiki na you tube-wpisać frazę afghanistan/ iraq firefight- by się o tym przekonać.

 

+nieźle zrobione giwerki i cały ten militarny staff ,żołnierze noszą w demku nowe mundurki ACU,broń i zmiana magazynków praktycznie jak w rzeczywistości, np.sposób przeładowywania czy takie szczegóły jak to, że dopiero po całkowitym opróżnieniu magazynka broń jest przeładowywana, a nie jak to bywa w innych grach tego typu,kiedy giwerka zawsze jest przeładowywana. Do tej pory, tylko Americas Army miała dopracowane takie detale.Fajnie też widać w ciemnościach wstawki trytowe, na przyrządach celowniczych (pistolet).

 

 

Minusy ?No cóż to Cod -czyli skrypty, to co już wszyscy znają ,mnie akurat to zbytnio nie przeszkadza ,choć wkurzające jest to ,że nasi przeciwnicy skupiają ogień na nas pomimo tego ,że nasi co mniej rozgarnięci towarzysze włażą im pod lufę...

Parę rzeczy jest niedopracowanych jak celowniki kolimatorowe w M4 ,nie wiem dlaczego w egzemplarzu z granatnikiem, widok z celownika jest jak z optycznego, choć powinien być taki jak w wersji pozbawionej granatnika,dodatkowo jeden z M4 jest w wersji z rączką z przodu ale na ziemi i w rekach naszych kompanów rączki tej nie ma...

 

No ale to szczegóły na które zwrócą uwagę raczej fani militariów, niż typowi gracze lubiący FPS-y, także nie ma co sie czepiać.

 

Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne ,niewygórowane wymagania ,fajna oprawa i efektowna rozwałka-jak ktoś lubi klimaty Black Hawk Down gra powinna się spodobać.

 

Na konfigu z siga w 1440x900 +FSAA x2 v-sync ON ,chodzi 30FPS+choć potrafi chrupnąć ~28FPS, jedynie jedna opcja z wygładzaniem dymu(?) jest wyłączona.Także na singla powinno wystarczyć, o multi na tych ustawieniach można zapomnieć(choć na multi i tak nie mam i nie będę miał czasu).

Użycie CPU średnio 90% / 45% CPU0 / CPU1(przy kilku aplikacjach w tle) widać to na screenie w załączniku.

post-123865-1192319001_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka powiem ci szczerze, że mi rodzina nie sponsoruje komputerka co roku na gwiazdke :) być może twoje oczy mogą być wypaczone. Dla mnie <20 to JUŻ płynna gra. Temat rzeka.. nie chce mi sie z tobą gadać na ten temat.

Faktem jest że da sie grać mając nawet 15-20 fps'ów. Ale spróbuj tak pograć w MP. Poprostu sie nie da....

Sam dość często grywam i jeśli spadki są na poziomie 30-40 to gra się ciężko, dopiero 60 i więcej daje możliwość płynnej gry bez darmowych "fragów"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na konfigu z siga w 1440x900 +FSAA x2 v-sync ON ,chodzi 30FPS+choć potrafi chrupnąć ~28FPS, jedynie jedna opcja z wygładzaniem dymu(?) jest wyłączona.Także na singla powinno wystarczyć, o multi na tych ustawieniach można zapomnieć(choć na multi i tak nie mam i nie będę miał czasu).

Użycie CPU średnio 90% / 45% CPU0 / CPU1(przy kilku aplikacjach w tle) widać to na screenie w załączniku.

BezbronnyPL mógłbyś napisać co zrobić aby w lewym górnym rogu wyświetlały się takie info jak u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użycie CPU średnio 90% / 45% CPU0 / CPU1(przy kilku aplikacjach w tle) widać to na screenie w załączniku.

Jakiego programu użyłeś do pomiaru tych wartości?

 

I parę screenów ode mnie (Fraps oczywiście psuje jakość...):

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Mało co widać, okropnie ciemno :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego programu użyłeś do pomiaru tych wartości?

 

I parę screenów ode mnie (Fraps oczywiście psuje jakość...):

 

 

 

Mało co widać, okropnie ciemno :).

I po co tak robisz screeny?

 

screen -> F12

mierzenie fps'ow -> consola -> /cg_drawfps 1

 

Oto kilki screenow ode mnie ;)

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez st1ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuc sobie 162.18, ja na takich pracuje i z gra nie ma problemu ;]

Wczesniej mi sie pomylilo, na tych wlasnie mialem obraz przesuniety, zainstalowalem najnowsze, czyli 163.71 i juz w CoD 4 jest znacznie lepiej, bo przy rozdzielczosc 640x480, wszystkie detale na low praktycznie sie nie tnie nic. Ale jesli juz zmienie na 800x600, dalej wszystkie detale na low co sie da, to jak jest pole walki, to juz przycina strasznie... Nie wiem co jest :mur: Natomiast znowu jesli chce uruchonić w rozdzielczości 1024x768, to znowu wyskakuje ten DirectX Error... :mur: Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie gierka mi sie podoba. Nawet bardzo.

Akcja dynamiczna, czasami az nadto, tysiace kul w powietrzu.

Ale po demku moge powiedziec ze zachowali troszke klimatu z jedynki...

Biegajaca druzynka, mnogo przeciwnikow.....

 

Czekam na calosc !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ponizej 20 to dla ciebie JUZ plynna gra to przy ponad dwudziestu musisz miec niezly odlot...

Zdecydowanie miałem na myśli stały FPS 20 oraz FPS powyżej 20. Nigdzie nie uwzględnilem informacji dotyczącej mojego zadowolenia z gry sięgającej framerate poniżej 20 FPS. Pomyłka znaków spowodowana późną godziną oraz zbyt małą ilością kofeiny. :)

 

Liniowość gry czasem denerwuje. Następuje autosave, polegam, i dalej już wiem co będzie i czego mogę się spodziewać chociażby wystawiając głowę za róg. Tak czy owak, gra warta pre-ordera i zamieszczenia jej na kolekcjonerskiej półce CoD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to rob screeny BMP a nie JPG ...

Nie jestem ciemny i dobrze wiem, że tak też się da.

 

Z tym, że wtedy przy robieniu screena występuje półsekundowy-sekundowy freez...

 

To samo tyczy się PNG.

 

I po co tak robisz screeny?

 

mierzenie fps'ow -> consola -> /cg_drawfps 1

Czyli jak?, bo wydaje mi się, że nie zrozumiałem.

 

Jeżeli chodzi o zmianę formatu screenów, to wyżej już wspomniałem dlaczego go nie zmieniam...

 

Gdybyś spojrzał na moje screeny i porównał je ze screenami kolegi, któremu zadałem pytanie wiedziałbyś, że ja wspomnianą komendę mam wpisaną - on używa do tego jakiegoś programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ciemny i dobrze wiem, że tak też się da.

 

Z tym, że wtedy przy robieniu screena występuje półsekundowy-sekundowy freez...

 

To samo tyczy się PNG.

Czyli jak?, bo wydaje mi się, że nie zrozumiałem.

 

Jeżeli chodzi o zmianę formatu screenów, to wyżej już wspomniałem dlaczego go nie zmieniam...

 

Gdybyś spojrzał na moje screeny i porównał je ze screenami kolegi, któremu zadałem pytanie wiedziałbyś, że ja wspomnianą komendę mam wpisaną - on używa do tego jakiegoś programu.

CoD jako gra sam w sobie od zawsze ma funkcje robienia zrzuto z ekranu. Bez zadnego fraps'a.

 

Podczas gry wciskasz F12, potem w katalogu gry, w katalogu "MAIN" masz swoje screeny ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę fotek ode mnie, jak wszcześniej mówiłem, wszystko na maxa, rozdzielczośc 1680x1050:

Kolega chyba jednak na "max'a wszystkiego nie ma ;). Trawa i ogolnie tekstury postaci masz slabe, cos mi siw wydaje ze jakies obiekty masz na Low. Bo Max w tej grze to Normal :P.

Teraz już wiem :).

Spox :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiem :).

Moje screeny robiłem wciskając F12, bez frapsa. Mam wrażenie że krócej to trwa. Pozdrawiam.

 

@st1ch "Kolega chyba jednak na "max'a wszystkiego nie ma . Trawa i ogolnie tekstury postaci masz slabe, cos mi siw wydaje ze jakies obiekty masz na Low. Bo Max w tej grze to Normal"

 

Wszystko co dało się ustawic na maxa, to ustawiłem. :wink:

Edytowane przez Corso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje screeny robiłem wciskając F12, bez frapsa. Mam wrażenie że krócej to trwa. Pozdrawiam.

 

@st1ch "Kolega chyba jednak na "max'a wszystkiego nie ma . Trawa i ogolnie tekstury postaci masz slabe, cos mi siw wydaje ze jakies obiekty masz na Low. Bo Max w tej grze to Normal"

 

Wszystko co dało się ustawic na maxa, to ustawiłem. :wink:

różnica między FRAPSem a "F12" jest taka że na Twoich screenach nie ma licznika FPS ;] .... mam wątpliwości co do płynnej gry przy takich ustawieniach ( " wszystko na maxa, rozdzielczośc 1680x1050:" ) na sprzęcie jaki masz w sygnaturze Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...