Skocz do zawartości
nrl

Call Of Duty 4: Modern Warfare

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak z ciekawości zapytam: W ile udało się wam przejść całego SP? Ja tak licząc średnio to ~5h całej gry i SP zrobiony (ale nie mam wszystkich części AI przeciwnika, czy jak to się tam zwie, bo nie mogłem znaleźć jakoś.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem ta gra dostała tyle nagród? Same skrypty, zero wolności. Mam wrażenie, że strzelam do papierowych makiet, a nie przeciwników, których jest jak mrówek, AI nie istnieje. Zabawa w masowego mordercę może trwać wieczność, wystarczy nie ruszać się z miejsca. Nie stanowi żadnej konkurencji dla Crysis-a, a tym bardziej dla Far Cry.

Grafika - owszem- ładna, ale ciągle mam wrażenie, że jest po to, by na nią patrzeć, a nie nią bawić się. Poza tym Amerykanie znowu pokazali, że bez nich świat nie da sobie rady- to już jest beznadziejnie pompatyczne.

Wymagania- wszystko full 1440/900 i jest płynnie. Świetnie, ze korzysta z 2 rdzeni, ale czuć jednak archaizm.

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stanowi żadnej konkurencji dla Crysis-a, a tym bardziej dla Far Cry.

szkoda że tych dwóch nawet nie ukończyłem... w połowie każda ledwo nie zanudziła mnie na śmierć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolności może za dużo w COD4 nie ma ale za to przeżywa się jak film :>

Szczególnie ten moment jak się Zakhayeva zabija ;). Fajnie to wygląda tak jak w filmie. Ale i tak ostatnia akcja z terrorysta w kibelku rox :D

 

btw. to, że ja nie przejde dalej sam (malo mnie nie zabije tych 20 gości po drodze) to zmartwychwstają i jadą dalej - normalnie jakby oni byli Sprite, a gracz pragnienie.

Edytowane przez bociczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika - owszem- ładna, ale ciągle mam wrażenie, że jest po to, by na nią patrzeć, a nie nią bawić się. Poza tym Amerykanie znowu pokazali, że bez nich świat nie da sobie rady- to już jest beznadziejnie pompatyczne.

My gralismy w ta sama gre? Co prawde malo juz z singla pamietam, ale jezeli mnie pamiec nie myli, to amerykanin ktorym gramy ginie w wybuchu bomby atomowej a sytuacje ratuje S.A.S. wiec o co bijesz piane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SAS(siły specjalne Wielkiej Brytanii) + Ruscy (:

 

edit:

sprawdzałem i U.S.M.C czyli marines są od poczatku do końca, ekipy mieszane; rosjanie-anglicy-amerykanie

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem ta gra dostała tyle nagród? Same skrypty, zero wolności. Mam wrażenie, że strzelam do papierowych makiet, a nie przeciwników, których jest jak mrówek, AI nie istnieje. Zabawa w masowego mordercę może trwać wieczność, wystarczy nie ruszać się z miejsca. Nie stanowi żadnej konkurencji dla Crysis-a, a tym bardziej dla Far Cry.

Grafika - owszem- ładna, ale ciągle mam wrażenie, że jest po to, by na nią patrzeć, a nie nią bawić się. Poza tym Amerykanie znowu pokazali, że bez nich świat nie da sobie rady- to już jest beznadziejnie pompatyczne.

Wymagania- wszystko full 1440/900 i jest płynnie. Świetnie, ze korzysta z 2 rdzeni, ale czuć jednak archaizm.

Cod4 to głównie MP. Mimo tego SP też mi sie podobało. Podchodziłem 3 razy i naprawdę fajnie sie grało. Dzięki własnie skryptom tą gre przechodziło sie jak film (ja tak wole - jak w d3 czy w h1 czy w cod1,cod2) a nie niby wolną rekę (jak crysis czy farcry wyjątek stalker ;]).

 

Btw brakuje mi tylko złotego dragona do kompletu aby mieć all ozłocone :lol:. Problem polega na tym ze Dragonov ssie pałe po całości i imo jest najgorszą kampą z cod4. Nabijanie headów trwa wieki ;]. Pochwale sie skrinami 4fun jak all ozłocę ;].

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki własnie skryptom tą gre przechodziło sie jak film

Dokładnie tak. Dobrym przykładem może być misja, w której trzeba się czołgać snajperem między żołnierzami. Skrypty i emocje :wink: A co do MP to jest wspaniały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te skrypty biją po oczach i to mocno. Ale sama gra nie jest taka zła. Może właśnie to, że poczułem się jak w filmie sprawiło,ze podszedłem do SP aż 2 razy (Normal i Hard). Teraz pogrywam ostro w MP i jak dotąd to najlepsza gra w jaką grałem. Zaraz po Quake III Arena i COD 1.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafikaO tym jak bardzo nie chciałem skorzystać z okazji, aby zagrać w nową odsłonę Call of Duty, można napisać całkiem obszerny felieton. Broniłem się równie zaciekle, jak ojciec Tadeusz Rydzyk bronił Polski przed wejściem do Unii Europejskiej. Opór okazał się jednak bezcelowy. Okres świąteczny zmusił mnie do dłuższych posiedzeń przy komputerze z racji nadmiaru wolnego czasu oraz nieopisanej chęci odreagowania po rodzinnych posiłkach. Wcześniejszy kontakt z wersją demonstracyjną nie wzbudził we mnie przesadnego entuzjazmu, wręcz przeciwnie - całkowicie mnie zniechęcił. Jednak zaintrygowany pochlebnymi ocenami i rekomendacjami znajomych, postanowiłem zaryzykować. W końcu co mi szkodziło - powiadają, że tylko krowa zdania nie zmienia, ja krową bynajmniej się nie czuję, więc pośpiesznie nadrobiłem zaległości. Miałem, co prawda, do wyboru jeszcze odśnieżanie podjazdu, ale doznałem swoistego olśnienia, że sprawdzenie zawartości pudełka DvD z nową grą Activision, to jednak ciekawsz alternatywa dla tego zajęcia. Komputer wypacza, to prawda. Poza tym, po kilku dniach przyszła odwilż i jak się okazało trud pracy włożony w odśnieżanie byłby daremny.

Pełna treść publikacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Amerykańska cześć słabsza od brytyjskiej

:blink: ? jest krótsza ale nie słabsza, dużo się dzieje i jest nowością w serii CoD

 

i z tym "Beznadziejne A.I." również mocno przesadzone, ani nasi kompani czy przeciwnicy nie stoją jak kołki, prowadza celny ciągły ogień, odrzucają granaty, chowają się, okrążają... w ogóle żeby twierdzić iż jest beznadziejne, sztuczna inteligencja musiałaby być na poziomie z gier "Nina-kroniki agenta" :lol:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Amerykańska cześć słabsza od brytyjskiej

:blink: ? jest krótsza ale nie słabsza, dużo się dzieje i jest nowością w serii CoD

Jak dla mnie byla slabsza - kazdy ma swoje subiektywne odczucia - ot taka zwyczajna odmozdzajaca sieczka :>

 

i z tym "Beznadziejne A.I." również mocno przesadzone, ani nasi kompani czy przeciwnicy nie stoją jak kołki, prowadza celny ciągły ogień, odrzucają granaty, chowają się, okrążają... w ogóle żeby twierdzić iż jest beznadziejne, sztuczna inteligencja musiałaby być na poziomie z gier "Nina-kroniki agenta" :lol:

Takie A.I to juz w czasach CoD 1/2 było, więc wiele od tego czasu nie zmienili, przeciwnicy sa bardzo przewidywalni. Odrzucanie granatow to tez nie wybitny przejaw A.I. a zwykly skrypt, ktorych akurat w CoD 4 nie brakuje. Moze troche surowo potraktowalem ten element, ale po chociazby FEAR ktore ma juz swoje lata, nadal czuje w wielu grach niedosyt i nie tyczy sie to tylko CoD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<p>Dołączona grafikaO tym jak bardzo nie chciałem skorzystać z okazji, aby zagrać w nową odsłonę Call of Duty, można napisać całkiem obszerny felieton. Broniłem się równie zaciekle, jak ojciec Tadeusz Rydzyk bronił Polski przed wejściem do Unii Europejskiej. Opór okazał się jednak bezcelowy. Okres świąteczny zmusił mnie do dłuższych posiedzeń przy komputerze z racji nadmiaru wolnego czasu oraz nieopisanej chęci odreagowania po rodzinnych posiłkach. Wcześniejszy kontakt z wersją demonstracyjną nie wzbudził we mnie przesadnego entuzjazmu, wręcz przeciwnie - całkowicie mnie zniechęcił. Jednak zaintrygowany pochlebnymi ocenami i rekomendacjami znajomych, postanowiłem zaryzykować. W końcu co mi szkodziło - powiadają, że tylko krowa zdania nie zmienia, ja krową bynajmniej się nie czuję, więc pośpiesznie nadrobiłem zaległości. Miałem, co prawda, do wyboru jeszcze odśnieżanie podjazdu, ale doznałem swoistego olśnienia, że sprawdzenie zawartości pudełka DvD z nową grą Activision, to jednak ciekawsz alternatywa dla tego zajęcia. Komputer wypacza, to prawda. Poza tym, po kilku dniach przyszła odwilż i jak się okazało trud pracy włożony w odśnieżanie byłby daremny.</p>

<p>Pełna treść publikacji</p>

@Caleb

 

Pierwsza udana recenzja - pisana przez człowieka który potrafi pisać arty. Jest humor,polot, ironia oraz meritum. Widać że art nie jest pisany przez 12 latka dla 12 latków. Spokojnie art możemy uznać za najlepszy artykuł 2008 na ppc..............poza jedną NIEWYBACZALNA WPADKĄ autor nie napisał do jakiego filmu nawiązuje 1 misja na statku (prolog)......no ale trudno nie można być omnibusem :P

 

dziękuję za art i pozdrawiam

Edytowane przez Abaddon+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza jedną NIEWYBACZALNA WPADKĄ autor nie napisał do jakiego filmu nawiązuje 1 misja na statku (prolog)......no ale trudno nie można być omnibusem :P

ja nie wiem o jaki film chodzi, więc jak możesz to napisz [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caleb

 

Pierwsza udana recenzja - pisana przez człowieka który potrafi pisać arty. Jest humor,polot, ironia oraz meritum. Widać że art nie jest pisany przez 12 latka dla 12 latków. Spokojnie art możemy uznać za najlepszy artykuł 2008 na ppc..............poza jedną NIEWYBACZALNA WPADKĄ autor nie napisał do jakiego filmu nawiązuje 1 misja na statku (prolog)......no ale trudno nie można być omnibusem :P

:oops:

 

Cóz, nie jest źle :> Dzieki w każdym razie, zobaczymy jak się poźniej "spiszę" hehe. Fakt, 12 lat już nie mam choć czasami by się chciało ... :>

 

Co do motywu z prologu, widzialem tam nawiazanie do "Czasu Apokalipsy", ale strasznie dawno ogladalem wspomniany film wiec nie probowalem na sile blyszczec w kazdym aspekcie :)

 

Niebawem będzie więcej smakołyków, tylko niestety na nowości musicie jakis czas poczekać. Ja tez :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wyłaczyć hud w cod4 ? Znaczy kompletnie ze nie widać nawet kto kogo zabił itp.

Jak daje hud_enable na 0 to wyłącza minimape i inne duperela ale większość rzeczy zostaje na ekranie. cg_draw2D nie chce mi sie za hu*a zmienić na 0 :blink:. Macie jakieś pomysły ?

Chociaż na wyłączenie ników po lewej stronie ekranu z infem kto kogo zabił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wyłaczyć hud w cod4 ? Znaczy kompletnie ze nie widać nawet kto kogo zabił itp.

Jak daje hud_enable na 0 to wyłącza minimape i inne duperela ale większość rzeczy zostaje na ekranie. cg_draw2D nie chce mi sie za hu*a zmienić na 0 :blink:. Macie jakieś pomysły ?

Chociaż na wyłączenie ników po lewej stronie ekranu z infem kto kogo zabił.

r_draw 2d 0 ?

Albo może to: http://wildcardonline.nl/modules.php?name=...load&cid=16

Edytowane przez bociczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

r_draw 2D nie w spisie ;). Imo na 100% ten cg_draw2D (bo jakimś forum to znalazłem i pomogło kolesiowi wyłaczyć hud) problem polega na tym ze to ustrojstwo nie chce sie przełączyć z 1 na 0 :|.

Znalzłem coś takiego:

http://iwnation.com/forums/index.php?showt...mp;#entry265961

 

Both these cvars exist in COD4. cg_draw2D always used to be cheat protected, so might have to use devmap

Co to jest devmap ;p ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

r_draw 2D nie w spisie ;). Imo na 100% ten cg_draw2D (bo jakimś forum to znalazłem i pomogło kolesiowi wyłaczyć hud) problem polega na tym ze to ustrojstwo nie chce sie przełączyć z 1 na 0 :|.

Znalzłem coś takiego:

http://iwnation.com/forums/index.php?showt...mp;#entry265961

 

 

 

Co to jest devmap ;p ?

http://www.cybergamer.com.au/forums/thread/1183 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przeczytałem całego arty. ale czy autor nawiazał do takiego filmu: Za linia wroga http://www.filmweb.pl/f32008/Za+lini%C4%85+wroga,2001 bo przeciez gra czerpie pelnymi garsciami, jak z reszta poprzednie CoDziszony, ale do rzeczy w grze syn nacjonalistycznego przywódcy ten to odpowiednik tego kolesia z filmu co ganiał bohatera z karabinkiem snajperskim, taki sam niebieskim dress z paskami chyba dwoma no i twarz tak samo zarosniety, fryzura itp, dalej pamietacie scenke z gry na ukrainie jak jada czołgi terorysci przeszukuja centymetr po centymetrze a my w kamuflazu se lezymy obok nich, identyczna sytuacjia jest w filmie na skrawku lasu pokazuja sie czołgi i obok ida bosniacy tak samo wygladajacy jaki ci w grze, chodzi mi o kazdy detal ubrania , czapki broń itp, nawet łaka ktora przeszukuja jest zlota tak jak w grze bo to jesien, dalej lokacjia w filmie wtedy jak Wilson przechodzi miedzy minami przeciez wyglada to jak pipeline, w grze jest jeszcze pare innych scen ale nie chce mi sie za bardzo opisywac, ogólnie dla mnie seria CoD to wszystko co najlepsze w filmach jesli chodzi o singla, natomiast mp to juz zupełnie inna bajka, przede wszystkim najbardziej skillowa gra, UO pod tym wzgledem najlepsze, 2 troche za bardzo plastykowa jesli chodzi o mp, bo singiel trzyma poziom, no i jak zwykle klimat pamietacie UO? mordy szkopów przypominały tepę kozy, a amerykanie wygladali jak wielki przestraszone dzisci biegajace i pokrzykujace cos na polu bitwy, no i rozmowy w mp podczas gry miedzy przeciwnikami, kazdy rozumiał wszystko i se tak gadlismy, szkop jaedno amerykaniec drugie, tutaj troche nie wiadomo o co chodzi bo jak arabus cos krzyknie pies wie o co chodzi ale cos w twarzach amerykanców z dawnego CoDa zostalo i tez jest smiesznie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie za bardzo wiem o jakim filmie mowa. Napiszcie jaki tytuł ma ten film.

 

Świetna recenzja!

Szkoda że nikt nie zgadł :(

 

1 misja na statku nawiązuje do filmu Aliens (ten z 1986roku) .... oczywiście chodzi tutaj bardziej o ścieżkę audio (teksty komandosów) niż oprawę wizualną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 misja na statku nawiązuje do filmu Aliens (ten z 1986roku) .... oczywiście chodzi tutaj bardziej o ścieżkę audio (teksty komandosów) niż oprawę wizualną.

Ogladalem Aliens'ów, ale jakos mi sie nic szczegolnie z tym filmem nie skojarzylo, poza chyba jednym cytatem - trudno sie moiw :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...