Skocz do zawartości
nrl

Call Of Duty 4: Modern Warfare

Rekomendowane odpowiedzi



Dołączona grafika

.

.

Call of Duty 4: Modern Warfare


Dołączona grafika



1.OPIS

    Call of Duty: Modern Warfare to juz 4 odsłona słynnej i znanej wszystkim serii FPS'ow firm Activision oraz Infinity Ward. Fabuła przenosi nas inaczej niż we wcześniejszych wersjach do czasów współczesnych. 


Call of Duty 4: Modern Warfare to kolejna gra z gatunku FPS, należąca do bestsellerowego cyklu, kojarzonego pierwotnie wyłącznie z II Wojną Światową. W przypadku "czwórki" utalentowani developerzy z firmy Infinity Ward postanowili jednak zerwać z tradycją, serwując nam konflikt zbrojny z przełomu XX i XXI wieku. Za tą wojenną zawieruchą stoi rosyjski skrajny nacjonalista nazwiskiem Zakajew, inspirujący światowy terroryzm, celem odwrócenia uwagi mocarstw od swojej próby zagarnięcia władzy w ojczyźnie.

Przejmujemy oczywiście kontrolę nad postaciami rozmaitych żołnierzy, uczestniczącymi we wspomnianych działaniach militarnych. Hollywoodzki scenariusz w ramach trybu single player gwarantuje graczom emocjonującą i zróżnicowaną zabawę od początku do końca. Przygotowano dla nas m.in. desant z helikoptera UH-60 Black Hawk, działanie głęboko na terytorium wroga w pełnym kamuflażu typu Ghillie Suit i prowadzenie ognia z pokładu samolotu AC-130. Poszczególne misje bojowe zlokalizowano w rozmaitych zakątkach globu ziemskiego. Trafiamy m.in. na Bliski Wschód, gdzie jako żołnierz amerykańskiej piechoty morskiej walczymy z islamskimi terrorystami, a także operujemy na terytorium wschodnioeuropejskim, kierując żołdakiem rosyjskim w wojnie domowej.


Źródło: gry-online.pl


       Call of Duty 4 jest pozycją obowiązkową dla fanów FPS'ow oraz fanów serii CoD'a. Przegrałem w Nią 650 godzin i dopiero po takim czasie stwierdziłem, że wszystko co jest "Old School'owe" jest najlepsze. CoD1 i CoD2 wedlug mnie najlepszymi grami z tej serii, bo niestety im dalej w las tym wiecej drzew... W dalszych FAQ CoD5 oraz CoD6 sami sie o tym przekonacie.

      Call of Duty 4, dzielimy jak zwykle na SP (singleplayer) MP (multiplayer).

W SP mamy do dyspozycji wszystkie bronie współczenych wojen, a także takie kwiatki jak MP44 z II Wojny Światowej. Multiplayer to jak zwykle bardzo dynamiczna rozgrywka w sieci w dalszej częsci opiszę właśnie ten tryb, bo nikt chyba nie kupił tej gry dla singleplayer'a...


2. WYMAGANIA SPRZĘTOWE

Pentium 4 2.4 GHz,

768 MB RAM,

karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza),

8 GB HDD,

Windows XP/Vista


3. KOMENDY

Aby zaczac wpisywac komendy, nalezy przejsc do consoli (tylda ~), nastepnie zgodnie z podanymi nizej wartosciami. Wpisujesz komende - Enter - Nastepna komende.
UWAGA! Aby uruchomic console: Main menu - Options - Game options - Enable Console - Yes.

FPS - /cg_drawfps 1
Lagometer - cg_drawlagometer 1
Zwiekszenie granicy wyswietlania FPS - /com_maxfps 125 lub wiecej (90 to standard) -> 125 dlatego, iż jest to otymalna wartość. Kolejne kroki to 250/333/500.

Zmniejszanie pingu: 
Wylaczenie Voice Chat: Main Menu - Options - Voice Chat - Off, Recording level - minimum.
/rate 25000
/snaps 60
/cl_maxpackets 60

4. GALERIA

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika


Reszta Galerii


5. MULTIPLAYER

Nowa odsłona CoD'a to już nie tylko urozmaicenie takie jak krzyżyk w momencie trafienia wroga (tak jak to było w CoD2), to ogromy zasób "bajerów" i rożnego typu możliwości eksterminacji wroga. Dodane zostały tak zwane perki (o których mowa będzie później), oraz killstrike'i (które będą już związane w serią CoD'a, aż do 6 edycji). Call of Duty 4 to bardzo dynamiczna rozgrywka, jeśli nie będziemy ostrożni, często zginiemy z rąk snajpera, ale zbyt granie na "czajane" nie przynosi także dobrych skutków, ponieważ liczne dodatki typu UAV, lub nawet sam oddany przez nas strzał powoduje ukazanie nas na radarze przeciwnika. Na pewno trzeba grać zespołowo, a także potrenować trochę, a później zapisać się do ligi CB i zacząć rozgrywki klanowe na PAM MOD'e, który jest oficjalnie zatwierdzony przez clanbase jako sposób rozgrywek klanowych. Jest tam zazwyczaj 10 rund na strone, granie bez perków oraz killstrików, po prostu sama esencja z gry co w połączeniu ze świetnie zgranym zespołem oraz wielu śmiesznych sytuacji na ts'e stwarza nie zapomniany klimat i długo pozostaje w pamieći.

Dodam jako gracz CoD4 byłem graczem klanu, który nie raz wygrał Open Cupa, uwierzcie mi, że emocje na takich rozgrywkach daja sie we znaki. Ogromny stres, a już w ogóle w momencie gdy się zostaje samemu na jednego gracza z drużyny przeciwnej, zasada główna, czyli osoba, która zginęła nie odzywa się na ts'e jest tutaj priorytetem. A więc zapraszam wszystkich, którzy nadal walczą na scenie CoD4 do rozgrywki ;).

6. PROBLEMY

Mam problem z ta gra... Odpala sie normalnie ale po zakonczeniu intro, wychodzi do systemu. W czym tkwi problem? Zaznaczam, ze komputer jest w pelni stabilny, nie ma mowy o wysypywaniu sie z przyczyn hardware'owych. Sterowniki do karty graf. to ForceWare 162.18.

:arrow:

Call of Duty 4 - Modern Warfare Demo\miles\aamssmp3.asi zmień na aamssmp3.bak i powinno smigać, bez muzy ale działa.


w opcjach graficznych jest Sync Every Frame co to za pocja i co daje w grze?

:arrow:

przy szybkich obrotach "kamera" w widoku z oczu w shooterach FPP daje sie zauwazyc ze ramki nie leca razem tylko kazda kolejna goni poprzednia - widac jakby schodkowanie obrazu. po wlaczeniu synchornizacja dajesz dodatkowa robote karcie graficznej ale tego efektu juz nie uswiadczysz dzieki czemu obraz jest lepszej jakosci przy szybkich zmianach sceny ... ale zamieszalem :P


CoD4 dziala tylko na dx9, niestety nie pod dx10.

Tryb SLI jest obsługiwany.


wylaczenie muzyki w grze

1) otwierami plik iw_11.iwd z folderu main dowolnym programem obsługującym archiwa ZIP
2) wchodzimy do sound\music i rozpakowujemy ten folder gdziekolwiek
3) idziemy do gdziekolwiek ;) i podmieniamy każdą mp3 spreparowanym wcześniej dźwiękiem sekundowej ciszy ;)
4) wrzucamy do folderu Mods\nazwamoda\sound\music
5) uruchamiamy grę z linią poleceń: iw3sp.exe +set fs_game Mods/nazwamoda

:D


Dołączona grafika


r_polygonoffsetbias 0
r_polygonoffsetscale 0
r_drawdecals 0

zbindowane odpowiednio pod: 8 9 0
aby zmienic na wartosc standardowa unbind odpowiednio: P [ ]

pb na niektorych serwerach to blokuje, co jest normalne bo znaczaco zwieksza widocznosc poprzez zanikanie trawy w oddali i takie tam

nie wiem kto oryginalnie robil ten config, ale to jest moj, pozmienialem w nim pare rzeczy zeby wygodniej sie gralo:)


7. PRZYDATNE LINKI 


Polskie serwery Call of Duty 4: Modern Warfare

MAPY download

PACTH'e

MODY

DEMO

AKTUALIZACJA PB

Dołączona grafikaDołączona grafika


FAQ by m@ly


Wielkie dzieki dla Domik'a.

Edytowane przez ChS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, cos mi sie chrzani cod4 ostatnio. Mianowicie mam co chwile duze spadki fps, z poziomu 125 do ok.80 na ~2s, nie pozwala to plynnie grac. Ma sie wrazenie jakby uciekly 2s gry, w tym czasie czesto po prostu gine. Nie wiem w czym problem, w necie nie za bardzo znalazlem rozwiazanie problemu. Dodam, ze dzieje sie tak na kazdym serwie i kazdej mapie, niezaleznie od pingu. Sprzet to q6600@stock, 4gb ram, hd4850 512mb(najnowsze stery). Gram w 1650x1080 aa4x, aniso tez chyba max. W cfg tylko podstawowe komendy, ogolnie dostepne, nic wiecej nie zmienialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z lagami to jest związane z tym piep...nym punk busterem który laguje grę próbowałem dosłownie wszystkiego każda porada okazała się zbędna a więc punk buster czyni tą grę bezużyteczną dla mnie jeżeli wiecie jak naprawić ten problem to proszę o jak najszybsze napisanie o tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób ma taki problem, nie tylko w CoD ale w wielu innych grach gdzie jest PB. Prawdopodobnie po prostu coś schrzanili przy ostatniej aktualizacji i nie chcą się do tego przyznać <_< I raczej nic na to nie poradzimy :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam nigdy nic nie pomogło z tym problemem. Odkąd pamiętam często zdarzały się takie lagi. Chociaż nie zawsze. Bywało, że grałem po 2 godziny na serwerze i było ok. Problem stoi po stronie Punk Bustera, który i tak jest dla mnie beznadziejny. Jestem Adminem na serwerze Media4 i nie raz musieliśmy wywalać cziterów, bo PB nie reagował. Teraz jest lepiej, ale nadal bez rewelacji.

 

 

ChS Rozumiem że to Twoje FAQ ? Jak możesz to powstawiaj miniaturki. Nie wrzucaj tak dużych zdjęć, bo sporo ludzi korzysta z Pure-Red i na tej skórce nie działa skalowanie. Forum się rozjeżdża.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni mam taki problem.

Przy próbie połączenia się z serwerem w momencie kiedy się połączy po ok 1 sekundzie od połączenia wyłączy mi się komputer i następuje jego restart.

W World at War tego problemu nie ma.W innych grach też.

Skanowałem kompa czym się dało i nic nie znalazłem.

Co może być powodem restartu kompa po połączeniu z serwerem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to może spróbować ustawić w configu.

 

główny katalog gry\players\profiles\nick\config.cfg (lub config_mp jak chcesz zmienić ustawienia w trybie multi). Tam odszukać odpowiednią linijkę. Ale już teraz napiszę Ci, że się nie da i nie wiem po kiego Ci taka rozdzielczość. Masz natywną w monitorze 1680x1050 to taką ustaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest super płynna w 1680x1050 (bez aa/af) tzn. nie mam spadków poniżej 55 klatek (średnio ok 80). Chciałem dodać opcje aa/af i ustawić rozdziałkę 1440x900 z opcjami skalowania (czarne pasy).

w panelu sterowania nvidia nie miałem tej rozdziałki, więc dodałem ją ręcznie.

Wczoraj powalczyłem z cod2. po zmianie aspect ratio na 16:10 pojawiła się 1440x900. W cod4 jeszcze nie zdążyłem sprawdzić czy to zadziała.

 

ustawienie 16:10 i jest opcja 1440x900

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy tylko ja mam aktualnie problem ze znalezieniem normalnie funkcjonującego serwera w COD 4 MW ? Zainstalowałem patcha ze strony gry online, który aktualizuje grę do wersji 1.7, ale problem dalej występuje. Zobaczcie na screeny. Gdy naciskam wyszukaj serwery to pokazuje się lista składająca się z ponad 2600 serwerów o.O

post-218083-0-99389400-1479047548_thumb.jpg

post-218083-0-82410500-1479047553_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...