Skocz do zawartości
nrl

Call Of Duty 4: Modern Warfare

Rekomendowane odpowiedzi

No i jestem po krótkiej grze w Call of Duty 4. Moje odczucia są mieszane grafa nie jest taka wybitna jak każdy myśli :] ale też nie jest brzydka. Co w niej głownie mi się nie podobało, a raczej przeszkadzało to migotanie pyłków w powietrzu icon_lol.gif . Bardzo denerwujące.

Animacja postaci wygląda naprawdę ładnie, chyba nie ma tak dobrze zrobionego motion capture w żadnej grze. Jedynie trochę dziwnie wygląda postać w czasie biegu. Jakby się unosiła nad podłożem.

Co do samej rozgrywki to mamy tu do czynienia z COD2 tylko w innej oprawie + bajery w stylu strzelanie przez ściany, szybsze przeładowanie broni, większa siła rażenia ładunków wybuchowych. To co dzieci lubią najbardziej. Jeden z nich wyjątkowo mi się nie spodobał, a dokładnie Last Stand, który polega na http://www.youtube.com/watch?v=U-8XVmczQxg. Doprowadza do szału!

Gameplay jest trochę szybszy niż w COD2. Czegoś takiego jak recoil nie uświadczymy icon_confused2.gif np. M60E4 (lekki karabin maszynowy) w ogóle nie odskakuje icon_biggrin3.gif, a siłą rażenia przewyższa ppsh 5 krotnie icon_biggrin3.gif Broń praktycznie (jeśli w ogóle) nie odskakuje zawsze strzela w promieniu metr na metr od pierwszego strzału icon_biggrin3.gif Mam nadzieję, że to zostanie poprawione inaczej mamy broń, która niszczy wszystko na swojej drodze icon_biggrin3.gif Inne nie są gorsze i mylił się ten, który wcześniej napisał, że postacie w tej grze to cyborgi. Jeden celny strzał i można się pożegnać z tym światem icon_biggrin3.gif

Co mi się naprawdę spodobało w samej grze to możliwość stworzenia własnych postaci. Bardzo przydatne przy zmianie mapy czy też trybu. Ładujemy sobie wcześniej stworzony profil i nic więcej nie musimy robić. Do tego dochodzi jeszcze możliwość wybrania koloru broni itp. mała rzecz, a cieszy icon_smile3.gif

Mapy są bardzo fajnie zaplanowane i w miarę duże, może nie tak jak w BF2, ale tu nie poruszamy się inaczej niż na nogach icon_wink2.gif. Ludzie grający lunetą icon_wink2.gif będą mieli sporo roboty, a zarazem zabawy. O trybach nie napiszę nic bo grałem tylko w TDM, a chyba każdy wie na czym polega ten tryb. Brak czasu nie pozwolił mi na dokładniejsze poznaniu gry.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za informacje, ucieszyło mnie to :).

 

Last stand może być zabroniony na meczach ligowych, albo po prostu usunięty w kolejnych patch-ach... Nie wiadomo co wymyślą.

 

No cóż.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gotfrag.com/cod/story/39459/

a tu wywiad z jednym z najlepszych europejskich graczy cod2 - Fuchsstute, ktory gral w cod4 na pc, on twierdzi ze recoil jest podobny do tego z cod1, a rozgrywka do cod2 :) na xo pewnie zredukowali recoil bo raczj nikt by go nie opanowal padem :P

 

ogolnie plusy i minusy wg fuchsstute:

 

PLUSY

 

- swietna grafika

- Punkbuster

- mniejsze mapy

- gameplay podobny do Cod2

- interface podobny do CoD2

- nowe mapy i mozliwosci?

- wiekszy recoil

 

MINUSY

 

- strzelanie przez sciany

- nie ma rifle'a

- costam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym riflem to ładnie pojechał :D Ale, kto grał np. karem to ma teraz nie lada problem.

Dziwi mnie dlaczego dał plus Maps are small. Przecież nie są takie małe wg. mnie są większe od tych z COD2.

 

Powerslave

 

oby tak było z recoilem! Inaczej będzie nie ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokladnie, w cod1 sie szukalo na cod.wars high skilla to miales pewnosc ze nie wyjdziesz z 5 rund jesli grasz malo, teraz na cod2.wars co drugi szuka highskilled i czasami bijesz ich 20:0 :blink: bez recoila to inna bajka... oby wrocili do korzeni z tym czym trzeba a to co bylo ok w cod2 zostalo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jeśli by wierzyć temu serwisowi to już za niedługo liźniemy troszkę nowego CoD'a. To co napisał nierealny z jednej strony napawa optymizmem, a z drugiej troszkę niepokoi. Brak recoila to troszkę kiepsko może się prezentować. Taki karabin maszynowy M60E4 przy serii powinien ładnie odskakiwać. Zobaczymy jakich zmian dokonali od czasu tej Bety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jeśli by wierzyć temu serwisowi to już za niedługo liźniemy troszkę nowego CoD'a. To co napisał nierealny z jednej strony napawa optymizmem, a z drugiej troszkę niepokoi. Brak recoila to troszkę kiepsko może się prezentować. Taki karabin maszynowy M60E4 przy serii powinien ładnie odskakiwać. Zobaczymy jakich zmian dokonali od czasu tej Bety.

 

Tyle ze nierealny gral na X360, a nie na PC, gracze ze sceny testowali COD4 na PC i tam recoil z tego co pisali jest porownywalny do tego z vCOD'a. Zreszta wiadomo ze na X'a recoil musi byc maly, bo tym padem przy wiekszym recoilu w dom by sie nie trafilo ;d

Edytowane przez Reaktiv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze nierealny gral na X360, a nie na PC, gracze ze sceny testowali COD4 na PC i tam recoil z tego co pisali jest porownywalny do tego z vCOD'a. Zreszta wiadomo ze na X'a recoil musi byc maly, bo tym padem przy wiekszym recoilu w dom by sie nie trafilo ;d

 

Rozumiem. Nie doczytałem że to o x'a chodzi. I to by się zgadzało jeśli chodzi o twoje ostatnie zdanie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wersji na x0 dla mnie jak na razie gra roku...przynajmniej multi. Żeby bardziej przekonać, H3 mnie mniej przykonuje, ale każdy lubi coś innego :) Patent ze zdobywaniem rang, a co za tym idzie nowego ekwipunku jest świetny. Graficznie na konsole takze bdb, na PC zapewne mocarne bebechy sie przydadza ;] Tak czy inaczej miodnosc bedzie nawet na low ustawieniach detali ;] Brac w ciemno!! Wersja PC tania jak barszcz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wersji na x0 dla mnie jak na razie gra roku...przynajmniej multi. Żeby bardziej przekonać, H3 mnie mniej przykonuje, ale każdy lubi coś innego icon_smile3.gif Patent ze zdobywaniem rang, a co za tym idzie nowego ekwipunku jest świetny. Graficznie na konsole takze bdb, na PC zapewne mocarne bebechy sie przydadza ;] Tak czy inaczej miodnosc bedzie nawet na low ustawieniach detali ;] Brac w ciemno!! Wersja PC tania jak barszcz...

Czyli klon BF'a?

W koncu w tej grze sa pojazdy?;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QUOTE(www.shacknews.com)

This is all highly atmospheric and graphically impressive, with the game running at maxed graphical settings throughout. A stealthy dxdiag revealed that the demo machines boasted quad-core Xeon CPUs at 2GHz armed with GeForce 8800GTX video cards and 3GB of RAM. On those machines, I was able to turn the video resolution up to the monitors' native 1900x1200 without suffering negative framerate effects.

nie jest tak źle :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak sie to stalo w CoD:UO... Przez pare dni jest to ciekawe i zabawne, ale potem strasznie nudzi...

Przeciez nikt nie zmusza do gry na mapach z pojazdami, tak samo jak w uo jak i bf2, jedni wola infantry inni mapy z maszynami. Ja osobiscie grajac w cod'a nie przepadam za mordowaniem czyms innym niz bronia reczna. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.infinityward.com/community/foru...pic,1429.0.html

 

Wymagania COD4

 

IMO jest dobrze, nie potrzeba SM 3.0 jak w przypadku MOHA zeby pograc :) a wymagania tez nie sa super mocne... jak dobrze pojdzie to 125FPS przy odpowiedniej konfiguracji pociagne ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no niestety, ja wrocilem o 1, ide na 12 ;]

I sie wlasnie klade ;]

I tak nie wstane na premiere demka ;[

Zapowiada sie masakra :D

 

EDIT:

 

Branoc :lol:

Edytowane przez CBZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...