Skocz do zawartości
nrl

Call Of Duty 4: Modern Warfare

Rekomendowane odpowiedzi

Również posiadam już nowego COD4 i gra jest bardzo dobra, rewelacyjna akcja, ciągle coś się dzieje nie ma chwili oddechu, takie gry lubię :D. Co do wymagań to gram na 1024-768 wszystko full i jest naprawdę płynnie a grafika bardzo ładna,, świetna optymalizacja, no nic idę grać dalej.

Jakoś wierzyć mi się nie chce w to co piszesz, chyba, że gra naprawdę solidnie wykorzystuje 2 jaja i mam za słabego procka.

 

Grałem jak na razie w demko i na full miałem koszmarne spadki fps'ow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś wierzyć mi się nie chce w to co piszesz, chyba, że gra naprawdę solidnie wykorzystuje 2 jaja i mam za słabego procka.

 

Grałem jak na razie w demko i na full miałem koszmarne spadki fps'ow.

Hmm, ja gram na niepodkręconym (wiem, wiem, grzech, wezmę się za to jak mi coś za wolno bedzie chodzić ;)) Pentium Dual Core E2180, 1GB RAM i Radeon X1950Pro 512MB (też nie podkręcany) i śmiga - spadki fps najwyżej do 35, choć numerologiem nie jestem i nie patrzę na licznik fps (tak na oko stwierdzam ;)).

 

 

A co do mojego problemu z muzyką, to znalazłem rozwiązanie - podaję je dla pozostałych dziwaków, którzy lubią grać bez muzyki ;)

 

1) otwierami plik iw_11.iwd z folderu main dowolnym programem obsługującym archiwa ZIP

2) wchodzimy do sound\music i rozpakowujemy ten folder gdziekolwiek

3) idziemy do gdziekolwiek ;) i podmieniamy każdą mp3 spreparowanym wcześniej dźwiękiem sekundowej ciszy ;)

4) wrzucamy do folderu Mods\nazwamoda\sound\music

5) uruchamiamy grę z linią poleceń: iw3sp.exe +set fs_game Mods/nazwamoda

 

Wcześniej przygotowana paczka, którą rozpakować trza do podfolderu Mods i uruchamiać jak w punkcie 5 zamieniając nazwamoda na modRelu: http://tragedy.ovh.org/downloads/modRelu.rar

 

Tyle zachodu, żeby wyłączyć muzykę - fantastycznie, nie? :D

Edytowane przez soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś wierzyć mi się nie chce w to co piszesz, chyba, że gra naprawdę solidnie wykorzystuje 2 jaja i mam za słabego procka.

 

Grałem jak na razie w demko i na full miałem koszmarne spadki fps'ow.

Winny może być procek ,chociaż ja też gram na Athlonie64 i spadki mam do 15-20 jak jest mocna rozróba. Ale w poniedziałek już będę miał resztę zestawu pod C2D. Dodam jeszcze ,że warto wyłączyć cienie i Depth of Field. Może Ci troszkę przyspieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś wierzyć mi się nie chce w to co piszesz, chyba, że gra naprawdę solidnie wykorzystuje 2 jaja i mam za słabego procka.

 

Grałem jak na razie w demko i na full miałem koszmarne spadki fps'ow.

Nie gram z włączonym frpasem, ale na moje oko jest całkiem płynnie, nic mi nie przycina, możliwe że w czasie większej rozpierduchy fps spadnie poniżej 30 ale ja tego jakoś nie odczuwam. Było już pisane wcześniej że gra mocno korzysta z 2 rdzeni, więc na jednym ma to prawo gorzej chodzić. Potem zapodam sobie frapsa w czasie gry i dokładnie zobaczę ile jest fps i napisze :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się oderwać od tej gry, wciąga jak diabli, dzwięk rozwala, zwłaszcza na słuchawkach.

Ustawienia na max 1920x1200 żadnych przycinek, muszę sprawdzić ile klatek wyciągam.

Fraps, trochę przycina gre, ale i tak jest znośnie:

Frames: 8438 - Time: 158201ms - Avg: 53.337 - Min: 37 - Max: 61

Warto wydać na tą grę kase, jutro kolo dąłącza i w sieci będziemy pocinać, mam nadzieję że zdąże skończyć SP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak po demie stwierdziłem, że gra jest fajna tak pełna wersja też mnie nie zawiodła. Nie ma to jak miła porządna rozwałka mimo iż jak na razie najbardziej podobała mi się misja w Czarnobylu może dlatego, że mam trochę sentymentu do skradanek i wykańczania typa po cichu. Na koniec mój ulubiony screen.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogolnie zauwazylem ,ze w momencie gdy wlaczymy AA w menu gry sama rozgrywka staje sie malo plynna. Mimo ze jest powiedzmy 50-60FPSow to nadal cos chrupie, szarpie i zwalnia. Wylaczenie AA daje dosc duzo FPSow i plynnosci w momencie gdy duzo dzieje sie na ekranie... przynajmniej u mnie :)

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie macie juz fulla to sie pochwalcie! ;). Jakies sreeny :)

 

Premiera w Polsce juz dzisiaj, i spodziewam sie dzisiaj tej gierki, takze tez zdam relacje.

 

O a moze tak jak za dawnych dobrych czasow z CoD1 i z CoD2, jakis serverik ktos postawi, albo znowu stare TT, takze teraz PT :) ??

Edytowane przez st1ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SP - nie gralem

 

MP - coz moge powiedziec... zabawa na publiku wyciela mi wczoraj z zyciorysu prawie 7 godzin :D nigdy gra na publicznym serwerze tak mi sie nie podobala i tak nie wciagala, na poczatku troche irytowalo mnie ze mam kijowe bronie np badziew strzelajacy w serii max 3 naboje co w walce 1on1 przewaznie konczylo sie moim zgonem, ale potem sie do tego przywyczailem, tworzenie klas hmm nowy bajer, ale bez niego zabawa tez by byla przednia :)

 

ale mimo ze mi sie tak podobalo to nienawidze tej gry... bo najprawdopodobniej znowu zawale studia przez Call of Duty... i jest to jedyny argument przeciwko kupowaniu oryginalu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak i demko tak i Full śmiga super. Chodzi płynniutko na Full detalach w 1360x768. Czasami coś się zatnie na ułamek sekundy jak by dysk coś odczytywał. Dziwne trochę przy 2GB ramu ale w ogóle nie wpływa to na rozgrywkę bo jest to nieodczuwalne i rzadkie zjawisko. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,nie wiem czemu ale mam ten sam problem co z demem,gdy pokazuje sie plansza głowna z ustawieniami to wychodzi mi na pulpit,dopiero po zamianie nazwy tego pliku na nazwe np.bak gra chodzi normalnie ale niestety bez muzyki,moze ma ktos pomysl jak to obeisc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

Witam,nie wiem czemu ale mam ten sam problem co z demem,gdy pokazuje sie plansza głowna z ustawieniami to wychodzi mi na pulpit,dopiero po zamianie nazwy tego pliku na nazwe np.bak gra chodzi normalnie ale niestety bez muzyki,moze ma ktos pomysl jak to obeisc?

ktoś tam chciał bez muzyki grac, wiec nie ma tego zlego ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bomba, super grafika, fizyka ludzi, broni i pojazdow tez bez wiekszych zastrzezen. Misje fajna i wciagajace z duza iloscia wrazen :) bo dym jest konkretny. Kule swicza nad glowami az milo :). Swietny klimat, oraz wiele szczegolow. Ogolnie gra robi wrazenie, na moim sprzecie idzie na maxa w powiedzmy 96 % ktores textury mam na medium ustawione, ale zminiajac nie zauwazylem wiekszych roznic a klatki troche spadaja wiec gram tak. Moja uwage przyciagnely cienie i swiatla sa swietne. Szczegolnie fajnie widac w korytarzach ciemnych jak oswietlenie pada z przodu. Cienie naszej ekipy rozchodza sie po scianach wzdloz korytarza, albo w ktores misji na poczatku, gdzie rozbijamy sie smiglowcem i przedzieramy przez bastiony wroga sledzenie przez smiglowiec nieprzyjaciela, w pewnym momencie trafiamy na szklarnie i inne pomieszczenia rolnicze troche rozwalone. wtedy nadlatuje smiglowiec oslepiajacy nas slupem swiatla, ganialnie wrecz wyglada jak swiatlo tego smiglowca przedziera sie przez dziury w dachu do srodka jakies stodoly zdezelowanej albo przez okna, naprawde warto to zobaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Na koniec mój ulubiony screen.

Fajne p90 (o ile to w ogole p90 ;p).

Specular Map odpowiada za oświetlenie/cieniowanie

Glow to chyba ta mgiełka.

 

Mam nadzieję, że to dzisiaj gdzieś dostanę w mieścinie.

Glow to chyba poświata taka ;p.

Tutaj masz jak wyglada glow on i off na przykładzie prey'a: http://www.gamespot.com/features/6154118/p-3.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHCIALEM ZAPYTAC CZY W KAZDEJ MISJI jest muzyka ,moze ktos sie zna jak właczyc muzyke w grze bo u mnie w ogóle niema tylko dzięk jest ogólny

Ja bym się na Twoim miejscu cieszył ;) Muzyka jest w każdej misji, w niektórych momentach zaczyna grać jakaś głupawa przygrywka, przez którą nie słychać skąd do Ciebie strzelają, a pod koniec jednej z misji zemdlałem po usłyszeniu jakiegoś Busta Rhymes, czy innego hiphopa/rapera :D

 

Jeśli masz muzykę w menu, to może po prostu nie zwracasz uwagi na nią w trakcie gry?

 

Specular Map odpowiada za oświetlenie/cieniowanie

Glow to chyba ta mgiełka.

Specular map odpowiada za odbicia - tekstura oznaczone ma odpowiednio elementy, które świecą się mniej lub bardziej, potęguje to efekt bumpmappingu. Edytowane przez soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specular Map odpowiada za oświetlenie/cieniowanie

Glow to chyba ta mgiełka.

A mnie się wydaje, że to jest jednak są odbicia od powierzchni tutaj np: w szkle lunety snajpera.

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Znajome i bez trudu rozpoznawalne miejsca.

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to P90, ale mi chodziło w tym screenie o tego gościa co schował głowę w piasek prawie jak struś bo zdeka przesadził :D

To mnie rozwaliło :P. Koleś wygląda jakby był pociskiem wbitym w ziemie :lol:.

 

Co do skrinów. Prawie jak Stalker ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...