Skocz do zawartości
nrl

Call Of Duty 4: Modern Warfare

Rekomendowane odpowiedzi

Może jakaś partyjka online z ziomami z PurePC?

Kto ma oryginał ręka do góry i śmigamy, czekam na propozycje.

 

W jaki sposób w CoD4 są chronione profile, bo ani hasła, ani nic innego nie widzę... W BF2 jakoś to logiczniej wyglądało.

 

P.S.

Swoją drogą to EMPiK lekko przegiął z ceną 99 zł, zdecydowanie lepiej śmignąć do MM (79zł). :wink:

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CoD 4 pwnd ;>

 

Co do samej gry: podzielam zdanie przedmówców - dużo się dzieje, wspaniały klimat, niezłe efekty, grafika i optymalizacja. Jedyne co w grze mnie denerwuje, to straszna liniowość. Twórcy mogliby wprowadzić również uproszczone sterowanie swojej ekipie, bo w wielu miejscach jest tak, że my sami biegniemy na 20 przeciwników, a reszta bandy ruszy tyłki, jak już będzie pozamiatane. Gra na Veteranie jest, że tak powiem trochę chora w takich sytuacjach. Ciekawy tryb arcade, niektóre 'cheaty' mnie rozwaliły :D No i jeszcze cała kompania żołnierzy w śmigłowcu - strzelasz sobie do nich, strzelasz, a i tak Ci wyjdzie następny ;D

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Wielkie brawa dla twórców za wstawki w grze, dodatkowo świetnie zrobiony zamach w Prypeci. W ogóle misje w Mieście Duchów miażdżą :> Trochę denerwowały mnie tam kundelki, ale dało się przeżyć :D[/sopiler]

 

Taka dobra 9 ode mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

wkoncu zdobylem wlasna kopie CoD4 :D

 

i powiem ze po przejsciu Prologue jestem w szoku, normalnie czulem sie jak w jakims filmie :D bardzo mi sie podobalo, nie zwrocilem uwagi ze jest liniowo, ale ten sztorm, burza, genialna muzyka ... ehh klimacik :)

 

teraz patrze na Crysis z jeszcze wiekszym przekasem ... i bede uparcie twierdzil ze sama grafika to nie wszystko , trzeba jeszcze umiec ja wykorzystac a ponowie z Infinity udowodnili mi ze zrobili swietna gre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie podoba mi się w MP to, że źle zbilansowali bronie :/ Aka47 strasznie odskakuje przy celowniku laserowym, a taka ciężka maszynówa spokojnie lekko odskoczy i szybko wraca do poprzedniego stanu co ułatwia zabijanie laikom plus to, że pociski przebijają się przez ściane heh ... No i te mapki troche za małe i nie da się snajperem pograć :lol: :P Ale ogólnie system odznaczeń i dodatków wymiata :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opensource - taaa bo Crysis też już miał premierę i jest do czego porównywać lol

Poza tym SP w CoD4 jest świetny jeśli chodzi o klimat i rozgrywkę. Jedna rzecz jest jednak beznadziejna tak samo jak cod2 - skrypty :/ Póki nie dojdziesz do pewnego miesjca wrogowie będą się wysypywać falami, no i ich inteligencja też nie jest najwyższych lotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz jest jednak beznadziejna tak samo jak cod2 - skrypty :/ Póki nie dojdziesz do pewnego miesjca wrogowie będą się wysypywać falami, no i ich inteligencja też nie jest najwyższych lotów.

Niestety takie rzeczy to tylko w Erze ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym coś miał przeciwko CoD4 bo gra jest świetna mimo bugów i niedoróbek, maksymalnego oskryptowania i braku AI przeciwników (no to jest widoczne po prostu brak jakiegokolwiek AI) pomijając MP, SP jest jak to napisał recenzent tej gry z www.gry-online.pl najlepszy interaktywny film jaki w życiu widziałem i myślę, że można się zgodzić z tą opinią.

 

@OpenSource

Co myślisz o AI w CoD4 ?? Bo ostro jechałeś po tym elemencie w topicu Crysis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie bardzo wiem, co takiego miała by posiadać AI w takiej grze - biegną, chowają się za przeszkodami, odrzucają granaty... wystarczy ;)

 

Trochę przeszkadza oskryptowanie, największą wadą są miejsca z nieskończoną ilością przeciwników, co ma zmusić gracza, żeby szedł dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie pomysl jak wylaczyc albo chociaz zmniejszyc glosnosc muzyki w SP ?

 

Pozdrawiam

PaPi

Cofnij się 2-3 strony dalej tam ktoś napisał jak się pozbyć muzy w czasie gry. Mi akurat muzyka w czasie gry nie przeszkadza buduje znakomicie klimat. Jestem już po misji z tym samolotem szturmowym, ta misja to po prostu mistrzostwo świata, tak to realnie zrobi że czułem się jak na prawdziwej wojnie masakra, ogólnie to najbardziej mi się podobają jak na razie misje SAS'em. Gra wymiata nie ma co tylko szkoda że krótka :sad: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym coś miał przeciwko CoD4 bo gra jest świetna mimo bugów i niedoróbek, maksymalnego oskryptowania i braku AI przeciwników (no to jest widoczne po prostu brak jakiegokolwiek AI) pomijając MP, SP jest jak to napisał recenzent tej gry z www.gry-online.pl najlepszy interaktywny film jaki w życiu widziałem i myślę, że można się zgodzić z tą opinią.

 

@OpenSource

Co myślisz o AI w CoD4 ?? Bo ostro jechałeś po tym elemencie w topicu Crysis.

Ja myśle ze jest bardzo średnie (ale na podstawie dema bo na kopie własna czekam jeszcze :)). Podobne to MoH:AA. Wkurza mnie ze przeciwnik jest odemnie 5m za samochodem i nagle zaczyna zmieniac pozycje (nie cofając sie twarza do nas tylko plecami do nas - pod ostrzałem ofc :lol:). AI ssie zdeka ale da sie przeżyć bo przecież mp jest najważniejsze :).

 

A no i nie ma co grać na 1 jajku bo są straszne frame dropy :) ale twierdze ze optymalizacja jest bardzo dobra - wystarczy mieć dwa jajka (czyli dzis taki e2160 za 250zł). Czekam na kopie bo sie nie moge doczekać mp :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

@OpenSource

Co myślisz o AI w CoD4 ?? Bo ostro jechałeś po tym elemencie w topicu Crysis.

no wiec juz Ci odpowiadam

AI jest bez rewelacji ale nie ma jakichś koszmarnych wpadek w przeciwienstwie do Crysis.

Widac ze CoD4 ma wiecej skryptow do AI niz Crysis ( aha, nie ma czegos takiego jak rzeczywiste AI, wszystko to i tak skrypty ).

Zeby uwypuklic roznice napisze ze w CoD4 przeciwnicy nie odwrocili sie do mnie tylem ani razu stojac przede mna, wylewaja sie zewszad to prawda ale czesto zmieniaja pozycje i zdarza sie ze laduja nam za plecami ( czego nie widzialem w Crysis ), uciekaja od granatow zamiast glupio sie pytac " what is it?", no i oczywiscie ginie ich o wiele wiecej niz w Crysis ale sa tez bardziej agresywni w swoim postepowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba w nieliniowej (na swoj sposob) grze latwiej o wpadki niz w takim liniowym cod4 ;) A te granaty to zaraz sprawdze w crysisie bo az mi sie wierzyc nie chce ze przed nimi nie uciekaja. Gralem w crysisa lacznie z kilka godzin i rzucilo mi sie w oczy nic podobnego, wiec pewnie wszystko bylo jak nalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec juz Ci odpowiadam

AI jest bez rewelacji ale nie ma jakichś koszmarnych wpadek w przeciwienstwie do Crysis.

Widac ze CoD4 ma wiecej skryptow do AI niz Crysis ( aha, nie ma czegos takiego jak rzeczywiste AI, wszystko to i tak skrypty ).

Zeby uwypuklic roznice napisze ze w CoD4 przeciwnicy nie odwrocili sie do mnie tylem ani razu stojac przede mna, wylewaja sie zewszad to prawda ale czesto zmieniaja pozycje i zdarza sie ze laduja nam za plecami ( czego nie widzialem w Crysis ), uciekaja od granatow zamiast glupio sie pytac " what is it?", no i oczywiscie ginie ich o wiele wiecej niz w Crysis ale sa tez bardziej agresywni w swoim postepowaniu.

Dobra zacznę od początku wpadek jest wiele nie tylko w AI. Co do zmiany pozycji to raczej jest to bezsensowne bieganie jeśli już nieudolnie schował się za beczką i probuje zza niej strzelać to po kiego chu... zaraz wyłazi i biegnie kilometr do następnej, a już wiem po to bym mógł go zastrzelić kiedy nieudolnie będzie biegł w poszukiwaniu następnej beczki. Co do chowania się po co się chowa jak i tak mu łepek wystaje w sam raz do odstrzału. Od granatów to tak samo uciekają jak chłopaki w Crysis raz ucieknie raz nie to zależy nie wiem od czego, ale wiele razy granat rzucony przez mnie padał pod nogi strzelających do mnie gości i żaden nie pokwapił się aby uciec czy go odrzucić, co do tego odrzucania granatów to też śmiesznie wygląda jak granat pada i koleś zamiast uciekać podbiega do niego i probuje odrzucić i wybucha mu w łapach mimo iż granat był w znacznej odległości od niego, ale według skryptu nie ważne ile ma przebiec ważne żeby go sprobować odrzucić. Agresywni oni są po prostu głupi wybiega mi 4-5 pod lufę zza rogu ja rozumiem, że oni mają wybiec, ale chociaż mogliby poczekać, aż wypruję magazynek, a nie załatwię jednego, a zza rogu jeszcze 3-4 kumpli wypada ja rozumiem jakąś solidarność i tęsknotę za zmarłym kolegą, ale bez przesady żeby tak się spieszyć do niego.

 

Na koniec do kolekcji moich ulubionych screenów dołączam kolejny tym razem dzielny wojak zawieszony w czasoprzestrzeni.

Dołączona grafika

 

I na koniec mimo wszystkich tych bugów, niedoróbek ta gra jak każdy CoD ma to coś w sobie co wsysa i nie pozwala się oderwać i właśnie za to lubię IW, że mimo biednego engine'u potrafią stworzyć prawdziwe cudo grę, która wciąga i się nie nudzi, że przeżywa się każdą minutę spędzoną wraz z głównymi bohaterami, widać że najmocniejszą stroną panów z IW jest pomysł, scenariusz i wykonanie jeszcze gdyby tak mieli lepszy engine i zakupili havoka mogłoby być dużo lepiej. Gra jest b. dobra o czym pisałem wcześniej i zasługuje ode mnie na mocną 9 w 10 stopniowej skali mimo niektórych denerwujących skryptów, większość z nich jest genialna prawdziwy interaktywny film z reżyserią godną mistrza, rzekłbym że niektóre skrypty są genialne w swojej prostocie.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

mastertab masz w wielu sprawach racje :)

tylko tak jak wspomniales CoD4 nie pozwala sie oderwac od siebie i ta gra ma klimacik ktory wciaga jak dobry film akcji :). Crysis demko pod tym wzgledem wyglada jak prezentacja engine'u i nie porywa w takim samym stopniu. I w Crysis mimo tego calego zapowiadanego ach och rewolucji nie doczekam sie chyba burzy i deszczu co jest dla mnie wspanialym tlem we wszystkich filmach i grach ( ktos pamieta Matrix:Revolutions i scene finalowa ? :P ale film sredni ) wiec tutaj bede dalej subiektywny.

No i po stronie CoD4 mozemy zauwazyc wieksze przywiazanie do szczegolow, gdzie nie spojrzysz same smaczki :) Moze nie jest za pieknie z efektami graficznymi ( ale brzydko napewno nie jest ) i wodotryskami ale gra mimo wszystko zachwyca.

 

O gustach sie nie dyskutuje i kazdy poswieca swoj czas temu co mu odpowiada. Nie ma sensu ze wy bedziecie przekonywac mnie a ja was - nie o to chodzi.

CoD4 jest dobrze zainwestowanym czasem, natomiast marnowanie czasu na Crysis porownalbym z marnowaniem czasu z "piekna" kobieta ktora mysli tylko o najnowszych ciuszkach, kosmetykach i solarium. Na dluzsza mete szybko sie nudzi, ot mozna popatrzec i sami wiecie co wiecej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam was mam pytanie do was mianowicie jak gram w mp to po jakims czasie wywala mnie punkbaster powiecie mi czemu tak jest i czy jest jakies rozwiazanie z gory dzieki

Aktualizacja Punkbuster'a. Wchodzisz na tą stronę i wszystko pisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie cod4 jak zwykle jest fajna, ale jeśli chodzi o siec, to niestety brakuje mi troszke tych stattystyk i oprawki z BF. Ja szczerze mowiąc nawet nie grałęm w pojedynke, tylko odrazu w sieci, ale zastanawia mnie jedno, czy co przestawiłem czy co, bo mi nie pokazuje mapki u góry i tylko od czasu do czasu sie pojawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...