Skocz do zawartości
nrl

Call Of Duty 4: Modern Warfare

Rekomendowane odpowiedzi

FAQ POST#2221

 

Release Date:

- November 2007, no exact date yet

 

Multiplayer:

 

- Experince Based Progression

- Unlockable Player Customization

- Unlockable Weapon Customization

- Unlockable Equipment

- Ability to call in airstrikes

- Ability to man Vehicles

- Ranks are sorted as experience-based progressions

 

Single Player:

 

- Ability to fly aircraft at some point

- All Cut Scenes in 1st Person

- Episodic Storyline

- Missions split into days

- Very cinematic feel

- British SAS playable

- U.S. Marine Corps 'Force Recon' playable

- Captain Price is back!!

- Slimmed down HUD

- Will spawn 15 seconds after death

 

Engine/Graphics:

 

- IW in-house engine, possible with rag doll effect

- Incredible Physics

- Destructible Environment

- Fast load times

- Rim Lighting

- Depth of Field

- Ability to shoot through some materials

- Accurate Nigh Vision

- "Eyes" adjust to light over time

- 60fps

 

Equipment/Weapons:

 

- Night Vision Goggles

- Thermal Goggles

- Tear Gas Grenades

- Flashbangs

- Fragmentation Greande

- M4A1 Assault Rifle

- AK-74 Assault Rifle

- Rocket Propelled Grenade

- Laser Targeted high explosive weapon of sorts

 

Locations:

 

- Middle East, some sort of city

- Middle East, some sort of boggy wasteland

- Russia, unknown specific locations

 

Enemies/Factions:

 

- Al-Asad (Middle Eastern Enemy Leader)

- Zakhaev (Russian Enemy Leader)

- Russian Nationalists

- Middle Eastern (Well-backed) Insurgents of sorts

- British SAS

- U.S Marine Corps 'Force Recon'

 

Platforms:

- PS3

- Xbox360

- PC-DVD

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

First trailer ! :]

 

Call Of Duty 4 Trailer 1 HD

 

 

 

Call Of Duty 4 3D Screen

 

Call Of Duty 4 Trailer 2

 

 

Call of Duty 4 In The Works

 

A reliable source close to the Call of Duty development teams has revealed not only the existence of Call of Duty 4, but vital details surrounding the game as well, including the fact that it will be based on modern combat.

 

According to our source, Call of Duty 4 will be developed by Infinity Ward, the developer behind the first and second installments. The three-way deal established between Infinity Ward, Treyarch, and Activision states that Infinity Ward will develop all even numbered titles while Treyarch develops the odd numbered games, such as Call of Duty 3. Treyarch did develop Call of Duty 2: Big Red One as well, however.

 

As aforementioned, Call of Duty 4 is said to step away from the war torn locales of World War II, instead focusing on the battlefields of present day. It is unknown if it will take the same path as Electronic Arts’ Battlefield franchise, placing the spotlight on the Middle East.

 

The source compared Call of Duty 4’s technical achievements to other games saying that while most shooters have two or three critical points on the head, Call of Duty 4 has 16, saying that you can shoot the side of an opponent’s helmet to make it spin on their head, or knock the helmet clean off. Supposedly you will even be able to shoot an enemy’s ear off.

 

Although Call of Duty’s single player has always been a mainstay of the franchise, the multiplayer is certainly something to write home about. Our source has said that there have been multiplayer bouts with 54 players. PC gamers will be happy to know that they will be able to join the action once again, as Infinity Ward is supposed to be bringing Call of Duty 4 to the PC as well as consoles. Call of Duty 3 is only available on consoles and eventually the PSP.

 

Activision press representatives were unavailable to confirm or deny these reports; however, Amped IGO will continue attempts to gain verification.

Zacieram już rączki :D oby call of duty nie było masówką jak seria BF czy fifki.

Edytowane przez Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wtedy już nie będzie NEXT GEN. :D Zresztą jest to Ciekawa terminologia. :)

 

NEXT-GEN - Gry wprowadzające nowy wymiar grafiki, muzyki i "grywalności". Przykładem może być Double Agent w trybie NextGen, gdzie świat znika i widać same cienie, rozgrywka, w której giną tekstury i ściany robią się przezroczyste i wreszcie SAVE'y, które po 4godzinach grania znikają, aby zachęcić gracza do ponownego startu i wykonaniu misji w inny sposób. Bardzo to ostatnio modne. W G3 podobnie jest z zapisem stanu gry. ;)

 

Jeśli chodzi o samego CoD4 to również czekam. Ale pewnie tylko na wersję z konsolki. Niestety ale trzeba się z tym sprzętem przeprosić bo gierki na PC zaczynają mnie przerażać swoim niedopracowaniem. ;)

 

Dobra. Idę spać. :D

 

Pozdrawiam

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Call of Duty idzie drogą MoHHa przypomnijmy sobie najpierw to było coś nowego potem już tylko grafika Call of Duty też idzie tą drogą. Może jestem wybredny ale latanie z tomsonem czy mp44 ( która to już gra ?) i strzelanie do wszystkiego już mnie nie bawi. Taki kłak w realiach IIWŚ. Do multi wole Red Orchestre a do Single BiA( tam przynajmniej trzeba czasem pomyśleć). Zobaczymy co pokażą ale wielkiego kroku od poprzedników się nie spodziewam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

 

O co tu chodzi, CoD3 nie wydali na PCta a teraz CoD4 juz tak? I co, potem wyjdzie piąta cześć (tylko na konsole) a szosta juz znow na pcta? Troche to dziwne :|.

 

Calkiem spoko ze zmieniaja klimaty, ciekawe jak to im wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że COD4 nie będzie w realiach WW2 :( nic nie daje takiej przyjemności jak zabijanie szwabów :D

rasista ;) ale usprawiedliwiony ;)

 

jak nie w WW2 to w jakich realiach???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rasista ;) ale usprawiedliwiony ;)

 

jak nie w WW2 to w jakich realiach???

Hmmm

As aforementioned, Call of Duty 4 is said to step away from the war torn locales of World War II, instead focusing on the battlefields of present day. It is unknown if it will take the same path as Electronic Arts’ Battlefield franchise, placing the spotlight on the Middle East.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

może by tak przenieśłi w gre w realia 1 wś? osobiscie nie kojarze za bardzo fps'a który jest osadzony w realiach własnie tej wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pograj z klanami z czolowki europy a nie na polskim pobliku to zmienisz zdanie

Ale chodzi mi, ze rozgrywka jest latwa, ze snajperkami deko przesadzili, strzelasz kilka cm od gracza i kule zawse trafiaja, odradzajace sie zycie i wiele innych przykych aspektow, moze da rade to skorygowac modyfikacjami, ale w wersji oryginalnej jest cienko. Poza tym gra jest strasznie okrojona w stosunku do cod1, np. z broni, najfajniejszych map... Jak chce sie zrelaksowac i zrobic masakre to wlaczam sobie wlasnie cod2. ;] Ale koniec juz tego ot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Jak ktoś chce coś ala BF2 to Red Orchestre polecam kilka map jest bardzo dobrych i oddaje klimat wojny ( walki na polach). Ale tam tylko są lekkie pojazdy ( i to nie na wszystkich mapach). Ale za to realizm jest świetny pociski czasem się odbijają od czołgu jak pod kątem się walnie ogólnie dobra gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce coś ala BF2 to Red Orchestre polecam kilka map jest bardzo dobrych i oddaje klimat wojny ( walki na polach).

Pojade offtopem.

Strasznie nie lubie jak ktos pisze, ze gra oddaje klimat wojny, byles na wojnie?, przezyles ją?, ja nie, ale z opowiesci ludzi, ktorzy przezyli wnioskuje, ze byla to straszna rzecz i nikt nie chcialby jeszcze raz sie tam znalezc. Nie sadze zeby jakakolwiek gra kiedykolwiek oddala "klimat wojny".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojade offtopem.

Strasznie nie lubie jak ktos pisze, ze gra oddaje klimat wojny, byles na wojnie?, przezyles ją?, ja nie, ale z opowiesci ludzi, ktorzy przezyli wnioskuje, ze byla to straszna rzecz i nikt nie chcialby jeszcze raz sie tam znalezc. Nie sadze zeby jakakolwiek gra kiedykolwiek oddala "klimat wojny".

Nie łap ludzi za słówka bo to nie ładnie ;>

 

CoD4... Szkoda, że nie 5 odrazu :unsure:

 

Ja nie chce tego widzieć... Odwracam się od CoD'a po tym jak się dowiedziałem, że 3 nie będzie na kompa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cod 4? I znów WWII? Bez przesady, ileż można. To już śmieszne nie jest nawet. Tyle na ile CoD i UO trzymało poziom, to CoD2 już go zaniżyło. Praktycznie nikt nie gra w CoD2 już, scena wymiera. I to bardzo szybko, kilka miechów ta gra przeżyła na mutli, teraz ledwie, ledwie. Taka kaszaniasta komercha, po to przyciągnąć znów ludzi i zarobić. Przecież to już nudne się staje. Co będzie nowego? Ulepszą grafikę, nowe poziomy i na tym się skończy. FPS potrzebują jakieś rewolucji imho, bo to co się teraz dzieje, to tylko siąść i płakać. Wszystko widzieliśmy, te same schematy itp. Tylko powielone i inaczej oprawione. Owszem, są wyjątki, ale nieliczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG :mur: :mur: Najlepiej niech robią na raz CoD 4, CoD 5 i CoD 1234. Jezu co za czasy :? Niedopracowane, robione na kolanie gry to zaczyna być normalka. Zamiast gonic za kasą by lepiej sie przyłożyli do swojej roboty. A tak to ehhhhh. Szkoda klawiatury :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Pojade offtopem.

Strasznie nie lubie jak ktos pisze, ze gra oddaje klimat wojny, byles na wojnie?, przezyles ją?, ja nie, ale z opowiesci ludzi, ktorzy przezyli wnioskuje, ze byla to straszna rzecz i nikt nie chcialby jeszcze raz sie tam znalezc. Nie sadze zeby jakakolwiek gra kiedykolwiek oddala "klimat wojny".

Raczej nie byłem. Ale wojna nie kończy się na aliantach walczących we francuskich wsiach i na plażach. Oglądałem swego czasu troche dokumentów o wojnie i troche filmów kręcinych na polu bitwy. Też mój pradziadek jak byłem młody troche mi poopowiadał. Jak dla mnie Cod2 słabo trafia w ten klimat wojny gdzie walczyło się na też na polach w okopach z karabinami a nie pistoletami maszynowymi latało po domach sprintem i strzelało do niemców. Nie trzeba być na wojnie by stwierdzić, że CoD bardziej stawia na rozrywke i arcadowy styl grania a RO oddaje bardziej działania na polu bitwy. Grałem w CoD po sieci i CoD2 i gdyby nie brak czasu grałbym na powaznie w Red Orchestre. W CoD można było pół mapy przerzucać granatem by wygrać i nie raz ja sam w nie jednej rundzie zabiłęm wszystkich granatami :wink: W RO mapy są ogromne i rzucanie granatów w specjalne miejsca jest nie możliwe. W CoD też rzadko się używało leżenia w RO czasem trzeba czołgać się przez pół mapy by czołg nas nie zauważył. W RO jest również inna rozgrywka walczy się o punkty taktyczne a nie o podkładanie bomb. Zagraj naprawde zobaczysz różnice. No tak klimatu nie odda żadna ale RO jest bliżej ( patrzenie jak koledze z teamu oderwało nogi nie jest miłe ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cod 4? I znów WWII? Bez przesady, ileż można. To już śmieszne nie jest nawet. Tyle na ile CoD i UO trzymało poziom, to CoD2 już go zaniżyło. Praktycznie nikt nie gra w CoD2 już, scena wymiera. I to bardzo szybko, kilka miechów ta gra przeżyła na mutli, teraz ledwie, ledwie. Taka kaszaniasta komercha, po to przyciągnąć znów ludzi i zarobić. Przecież to już nudne się staje. Co będzie nowego? Ulepszą grafikę, nowe poziomy i na tym się skończy. FPS potrzebują jakieś rewolucji imho, bo to co się teraz dzieje, to tylko siąść i płakać. Wszystko widzieliśmy, te same schematy itp. Tylko powielone i inaczej oprawione. Owszem, są wyjątki, ale nieliczne.

hahahah x2

 

1. gdybys czytal uwaznie zauwazyl bys ze cod4 nie bedzie osadzony w czasach IIwś

2. w cod2 juz nikt nie gra? haha nie moglem stargac :D no chyba ze wyznacznikiem "gry" jest dla ciebie clanbase pl to powodzenia... ale nastepnym razem nie wypowiadaj sie na tematy o ktorych nic nie wiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakie czasy ? Wojna w Wietnamie ,a może Zatoka Perska ? W każdym razie czekam niecierpliwie na więcej info. Od WWII trzeba odpocząć. Oczywiście nie rozumiem czemu 4 wyjdzie na PC , a 3 już nie. Mogli by zmienić zdanie i zacząć robić wersje na PC bo jakoś mi nie widzie się grać już w 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...