Skocz do zawartości
XibalbaPL

Czy Opłaca Się Zmieniać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam w tej chwili starego dobrego Sempronka 2800+ pod 754 "2600Mhz OC"

i dfi Infinity soc.754 i zastanawiam się nad modernizacją.

 

Na C2D nie stać mnie i do tego zmiana ramu z DDR na DDRII, więc myśle o czymś takim:

 

Athlon 3700+ San Diego

 

i

 

DFI LanParty UT RDX200 CF-DR

 

Co o tym sądzicie, opłaca się zmieniać.

Do tego mam już:

 

Grafika X1800XL "402zł mnie kosztowała :) LOL" 402zł :)- 16potokowa - 630Mhz Rdzeń i 650Mhz Pamiątki "na pamiątkach brak radiatorków jutro będą własnej roboty :)"

 

i 1,5 GB RAMU

 

Xibi B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc zupełnie nie widzę sensu. Uzyskasz dzięki temu pewnie jakieś 200MHz na procu i więcej cache, do tego ciut lepszą przepustowość pamięci. W praktyce przyrost wydajności żaden/prawie żaden. Więc moim zdaniem pakuj radosława do obecnego kompa i daj sobie sposób (chyba, że wymiana naprawdę grosze by Cię kosztowała, to ew. można się zastanowić).

 

Generalnie z A64/S64 jak modernizowac sprzęt, to już tylko przechodząc na dwa jajca. W ramach tej samej klasy to trochę wyrzucanie pieniędzy w błoto - zwłaszcza, jeśli już obecny sprzęt dobrze Ci się kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja się podłączę:

 

jest sens wymieniać w takim zestawie:

AXP 1700+ (AXDA 1700 DLT3C JIUHB)

ECS K7VTA3

512MB DDR-400

R9600 128MB

 

proc na A64 3000+ i płytę na s939 ?

 

wymiana na AM2 raczej nie wchodzi w grę - za drogo wyjdzie (nowy ram, nowa grafika)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci mam DDR 400 więc dla C2Duo jedyna płyta obsługująca je to ASRock 775Dual-VSTA, ale cytuje teskst z Pclabu "775Dual-VSTA udostępnia złącze PCI Express x16, które w rzeczywistości pracuje z prędkością tylko x4. W złączu możemy zainstalować dowolną kartę graficzną PCI Express, lecz liczyć się musimy z tym, że nie powinna to być konstrukcja z wyższej półki. Przy takim ograniczeniu przepustowości magistrali zakup wydajnej i drogiej karty graficznej pozbawiony będzie sensu. Karta graficzna tak czy siak nie zdoła rozwinąć skrzydeł."

 

A najtańsze e6400 na allegro stoją po 800zł i w góre :( a nie wiem czy e6300 się kalkuluje kupować do DDR 400. I nie wiem czy da się coś zrobić OC procka.

 

I ta prędkość Pci-E x4 na ASRock 775Dual-VSTA. Musze poczytać o niej na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ddry obsluguje jeszcze asrock twins lepsza od vsata oc max htt jakie widzialem chyba 340 czyli calkiem przyjemnie cena 230zl ale ciezko chyba z dostepnoscia

 

e6300 brac nawet bez OC lepiej miec tego conroe anizeli SD po OC zawsze to dwa rdzenie a powiedzmy za rok kupisz jakiegos wypasniego asusa za 300zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...