Skocz do zawartości
Fredek

Pentagram Freezone Hp-100 Alcu Lite

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie trochę wpadka z tym wentylatorem. Ślizgowe łożysko - jak miło ehh :-| Takiego chłodzenia, za taką cenę, nie kupuje się po to, żeby dokupywać potem inny, dobry wentylator. Żeby kupić coś porządnego trzeba wydać ze 35zł, więc de facto produkt staje się mnie konkurencyjny dla Fryzjera, którego wentylator jest po prostu cichy i trwały, w związku z czym nie wymaga wymiany.

 

Niewątpliwie jednak zaletą tego Pentagrama jest to, że w ogóle można wymienić w nim wentylator. Z drugiej strony znów Fryzjer ma 6 lat gwarancji... a nie rok :rolleyes: Zatem jakby wiatrak zaczął hałasować to się go wymieni, bez dodatkowych kosztów.

 

I tak można w kółko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w warszawskim oddziale Angela i sobie to cudeńko z bliska obejrzałem.

 

Nasze dywagacje i porównania z Fryzjerem dotyczą coolera, który jest DUŻO mniejszy od chłodzenia AC. Abstraciach!ąc od zadów i waletów Pentagrama to jego wydajność jest imponująca jak na skromniuteńkie wymiary. Oczywiście jak na chłodzenie typu "wieża".

 

Dopóki się go nie zobaczy to wymiary na stronach internetowych sklepów nie dają zbyt wiele do myślenia.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już zamówiłem Fandera :wink: prawdopodobnie będzie u mnie w piątek B-) , albo na początku przyszłego tygodnia. :?

 

 

EDIT//

Fander już zamontowany, przy 1000obr. jest cisza B-)

Edytowane przez Mateo1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak widać konstrukcja Pentagrama sie sprawdziła jeśli chodzi o odbieranie ciepła, to czy dla kogoś jest cichy czy głośny to pojęcie względne bo dla jednego cicho to 25db a dla drugiego 10db :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp. podniosła się o całe 2' C ;p oczywiście mówię tu o odczycie z diody cpu. Przy zamkniętej obudowie max podczas SP2004 50'C, przy otwartej 44'C więc jest imo nieźle. Wszystkie testy na ustawieniach z podpisu.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochu odkopie.

Ale gdzieś widziałem, w jakiejś gazecie chyba PCWK (jako reklama) nowe chłodzenia pentagrama, oprócz tego co jest opisany w tym wątku to było tam jeszcze coś jak Big Typhon i coś jak thermalrighty na Gpu. Czyżby pentagram się rozkręcał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochu odkopie.

Ale gdzieś widziałem, w jakiejś gazecie chyba PCWK (jako reklama) nowe chłodzenia pentagrama, oprócz tego co jest opisany w tym wątku to było tam jeszcze coś jak Big Typhon i coś jak thermalrighty na Gpu. Czyżby pentagram się rozkręcał?

Tez widziałem, w CD Action. Nazywa sie chyba Pentagram ALCu120 czy coś takiego ;) Faktycznie, wyglądał jak BigTyphoon, cena 119zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co lepiej se kupic fryzjera czy to? i trzeba miec dobrze wentylowana obudowe zeby tego typu coolery idealnie chlodzily?

I jeszczee jedno pytanko :P dozucic 16 zeta na paste AS5 czy "firmowe" pasty na penciaku i fryzjerze daja rade?

Ten hp-100 ma taka "wajche" pomagajaca w montarzu jak cooler boxowy 939 albo fryzjer? mam nadzieje ze sie go nie montuje jak na socA :P

Edytowane przez forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad te informacje - masz jakies testy ? (ale takie powazne nie te co z 1 storny - bo fajnie ze testowali pentagrama na wyzszych obrotach niz freezera)

 

btw. ta podstawka co styka sie z prockiem jakos tak lipnie wyglada ... (np. na golym jajku to by egz nie zdalo)

lepiej gdyby byla cala miedziana imho

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale takie powazne nie te co z 1 storny - bo fajnie ze testowali pentagrama na wyzszych obrotach niz freezera

I na wetylu innej firmy który miał napewno inny airflow nawet gdzyby był na tych samych obrotach, co ty byś chciał żeby na wszystkie chłodzenia montowali takie same wentyle na czas testów? Imo nonsens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na wetylu innej firmy który miał napewno inny airflow nawet gdzyby był na tych samych obrotach, co ty byś chciał żeby na wszystkie chłodzenia montowali takie same wentyle na czas testów? Imo nonsens.

ja niczego takiego nie napisalem ze bym tak chcial :wink: (chodz niezla mysl mozna by wtedy poznac realna wydajnosc samego chlodziwa)

ale jesli test ma byc obiektywny to w moim odczuciu niech chociaz ilosc RPM bedzie taka sama

- bo przy tak podobnych budowach radiatorow - 100 czy 200 rpm w lewo w prawo moga wlasnie zrobic owa roznica 2 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mogli zrobic radiator z Cu :mur:

Tylko po co jak BT jest rowniez z alu i wydajnosc ma olbrzymia jak na AC.

 

Poza tym wiesz ile to byl wazylo??

 

Co do ceny to za duzo max to 90 zł :-|

No bo kto kupi podrobe jak oryginal jest 20zł drozszy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mogli zrobic radiator z Cu :mur: Co do ceny to za duzo max to 90 zł :-|

Z miedzi i jeszcz 90zł? To się nazywa Thermalright lub Zalman, a nie Pentagram wtedy.... i nie kosztuje 90zł :D

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentagram + Fander=

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Na tych fotach widać jaki ten pentagram jest wąski :wink:

 

ja mam zalozonego go odwrotnie wiatrak jest z drugiej strony ...i tak sie zastanawiam czy to dobry wybór czy zalozyc tak jak ty masz.

Mój byly :-) venic 3000+ na ustawieniach 9x300 i v core 1.52 temp w stresie ok 51-55 stopni po paru godzinach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...