Skocz do zawartości
Fredek

Pentagram Freezone Hp-100 Alcu Lite

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak i w przypadku HP-100AlCu i wielu innych tej i innych marek robią to firmy, którch nazw nikt z nas nie odważy się dobrze wymówić. Chińskie oczywiście :)

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

 

Mam zamiar kupić Pentagram Hp-120 Karokorum. Mam parę pytań, czy zmieści się do obudowy Colermaster elite 331 ? Czy nie będzie o nic zawadzał w Gigabyte p31, jeżeli ktoś ma to prosiłbym o temperatury procka np. po oc przy tym chłodzeniu.

 

Mam proca E2160 kręcony na 3,0Ghz, temp na box max 69* w stresie. Tak się zastanawiam czy warto wymienić, czy ten Pentagram też będzie OK na przyszłość. Bo jednak te 70zł trzeba dać.

 

Aha i może lepiej Hp-120 ? (zwykle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony wydajnością Karakorum. W połączeniu z Arctic Ceramique, temp. w porównaniu do boxa spadła o 22*C :o

Z montażem było trochę trudności, a po prostu trzeba mocniej przycisnąć (przy montowaniu na mobo w złożonym kompie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja na odwrót

 

Kupiłem Karakorum, miałem trudności z wpięciem go, nałożyłem troszkę pasty as5 przycisnąłem wpiąłem, wchodzę patrze 75* w stresie, gdzie przy box'ie były 69* .. co jest grane ? Ja dziękuję jak wywaliłem 75zł w błoto ? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nałożyłem troszkę pasty as5 przycisnąłem

Jak nakładasz pastę a'la Wolfszary na procesor chłodzony DHT (gołe heatpipy), to się nie ma co dzwić. Nałóż pastę na proca rozsmaruj ładnie przez celofan lub folie i wtedy nałóż Karakorum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm znalazłem takie chłodzenie:

http://www.frostytech.com/articleview.cfm?articleID=2271

 

wg mnie identyczne jak karakorum- wentyl inny i ew brak nazwy na blasze górnej.... ciekawe kto tak naprawdę robi te radiatory.

 

Ciekawe ze ten ma tylko 143mm wzrostu. Rzeczywiscie jest mniejszy, czy tylko ktos mial krzywą miarkę?

143 by mi pasowal - mam (tzn jedzie do mnie ;) ) budę asus szeroką 180mm wg danych szprzedawców.

Myślicie że karakorum sie zmiesci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens robienia szlifu w HP-100? U podstawka jest trochę "porysowana". No i czy wogulę się da bo ciepłowody są zintegrowane z podstawą.

Imo warto, w moim przypadku był spadek temperatur, minimalny ale zawsze ;)

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Ku przestrodze:"

Nie wiem czy juz gdzieś już to na forum było, ale hp-100 AlCu nie wejdzie na płyte DFI DK P35 T2, koszyk wadzi o górny radiator na mofach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie to napisać...

 

czy Silver 5 na 100% nie przewodzi prądu? Bo chce ją połączyć z Karakorum (miedź) no i na PCLab znalazlem takie coś:

 

Jednakże producent nie daje 100% gwarancji bezpieczeństwa podzespołów, których metalowe wyprowadzenia (nóżki) zostaną połączone pastą Arctic Silver 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostatnie pytanie przed zakupem.Czy wentylator jest bezproblemowo regulowany przez płytę,bo jeśli dobrze zauważyłem to posiada wtyczkę 3 pinową a nie jak box na 4 piny.

A drugie pytanie dotyczy hałasu jaki wytwarza ów wentylator.Czy jest znośny i czy musi przy obciążeniu śmigać na dużych obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam nadzieję że w dobrym temacie piszę :) A więc do rzeczy. Zamontowałem Karakorum na mojej IP35-e, ale mam kilka pytań :)

 

1. Tak jak patrzyłem wcześniej ktoś zamontował ten radiator właśnie tak:

Dołączona grafika

 

Natomiast mi haczyło o radiator na mostku i umieściłem go tak:

Dołączona grafika

 

Moje pytanie brzmi czy tak może być? W sensie czy stopka w takim przypadku dobrze dolega? Na AS5 temp spadła o ok. 10-12 stopni, ale jeszcze pasta niewygrzana. Czy jeśli zmienię tak jak na zdjęciu na początku to da to jakiś lepszy efekt? Teraz ramka wentylatora opiera się o radiator mostka, ale to chyba znaczącego problemu nie stanowi?

 

W tym przypadku także wiatrak skierowany jest w dół, a w tym pierwszym przypadku z boku. (jakaś różnica?)

 

2. Wtyczka do wentyla jest 3 pinowa i podpiąłem ją pod sysfan. Czy dobrze? Czy nie powinno być w cpufan w którychś z tych 4 pinów i jeden wolny?

 

3. Czy można jakoś inaczej kontrolować ilość obrotów wentylatora niż ten potencjometr?

 

4. Tak wygląda komputer w całości stojący. Może to pomoże w doradzeniu ;)

Dołączona grafika

 

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam.

Edytowane przez kwiacynty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakładał ktoś któryś z pentków(bardziej mi zależy na odpowiedzi z 100lite bo taki mam :wink: ) na gołe rdzenie? bo jestem ciekaw jak się sprawuje technologia "dajrekt hitpajp tacz" w przypadku małej powierzchni styku, czyli bez ihs'a

coś mi się wydaje że będzie kiszka bo "uzywany" będzie jeden lub dwa hp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...