Skocz do zawartości
Fredek

Pentagram Freezone Hp-100 Alcu Lite

Rekomendowane odpowiedzi

aby się upewnić: nie ma takiej opcji, aby zmieścić karakorum w zamkniętej budzie 18.00 cm?

Raczej marne szanse w moim Tracer Inspire pokrywa boczna lekko się wybrzuszała przy radiatorze Karakorum.

 

 

Czy Karakorum wejdzie na moją płytę ASUS P5Q PRO ? Na Deluxe ponoć nie wchodzi przez wystające zaczepy.

Wydaje mi się że wejdzie, na P5B Premium ..... się mieści a chłodzenie mają podobne. Edytowane przez Qrchak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że wiele osób narzeka na koszyk karakorum i jego docisk, przy okazji wolnej chwili założyłem na niego mocowanie od starego Big Typhoona (z backplate'm), jak na razie różnica ok 1,5stopna na nowym mocowaniu, za 80h - kiedy chłodzenie pochodzi tyle ile chodziło karakorum na koszyku, porównam ostatecznie, ale wydaje mi się że to sumarycznie max 3-4 stopnie różnicy będzie(może mniej).

W sumie niedużo i wydaje mi się że jednak ten koszyk się sprawdza...

 

edit- końcowa różnica po wygrzaniu tylu godzin ile poprzednio na koszyku- ok 2,5 stopnia.... raczej niewiele

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panów, mam problem przy którym przydałby mi sie fachowa porada. Musze jeszcze raz położyć pastę na procka. Zakładanie chłodzenia (Pentagram Freezone Hp-120) obyło się bez większych przeszkód ale teraz nie mam za bardzo pojęcia jak sie zabrać do zdejmowania go :damage_wall: Czy ma ktoś może jakiś link do instrukcji jak zdjąć tego Karakoruma? Ewentualnie jakby mógł mi ktos to opisać (w miare możliwości jak najprościej ;P).

I jeszcze pytanie jak zoorganizować przepływ powietrza w kompie:

 

Dołączona grafika

 

niebieski-miejsce na dwa wentylatory

zielony-zasiłka (Pentagram cav-500) z wiatrakiem skierowanym w dół

czerwony- strasznie grzejący się 4850 gs

 

Buda: ASUS TA-851

Mobo: MSI NEO2-FR

 

Jak dotąd karakorum był skierowany wiatrakiem na tył obudowy.

 

pozdrawiam

 

Edit: jednak udało mi sie to ściągnąć bez większego problemu jednak dalej niewiem jak zorganizować cyrkulację w budzie :/

Edytowane przez yuriii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam następujące pytanko zastanawiam się na tym collerem PENTAGRAM FREEZONE HP-120 AlCu KARAKORUM tylko że dość często jeżdżę z PC i czy podczas przenoszenia jakiś delikatnych uderzę albo jak na przykład by mi PC spadło tak z 3 cm wydaje się niewiele ale czy się nie odepnie koszyk przy takim czymś ? Wiem że dość głupie pytanie ale spadnie taki 700g na kartę grafiki poniżej urwie razem z grafiką złącze i już pół PC do wymiany :D :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj założyłem, nie zmieniałem koszyczka tylko zostawiłem orginalny, obudowa troche się nie domyka ale ogólnie wrażenia dobre. Najbardziej zaskoszyły mnie temperatury, wiem że mam kilka wiatraków w obudowie, może dlatego takie niskie.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam następujące pytanko zastanawiam się na tym collerem PENTAGRAM FREEZONE HP-120 AlCu KARAKORUM tylko że dość często jeżdżę z PC i czy podczas przenoszenia jakiś delikatnych uderzę albo jak na przykład by mi PC spadło tak z 3 cm wydaje się niewiele ale czy się nie odepnie koszyk przy takim czymś ? Wiem że dość głupie pytanie ale spadnie taki 700g na kartę grafiki poniżej urwie razem z grafiką złącze i już pół PC do wymiany :D :damage_wall:

nie ma szans żeby koszyk sie odpiął ,no chyba ze źle je zapniesz,mocowanie pod S775 jest stabilne,nie mam mowy zeby chlodzenie spadło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamontowałem tego coolera nie powiem robi wrażenie temperatury też ok chociaż martwi mnie różnica 1 rdzeń ma 37 a drugi 30 stopni normalne to jest czy źle pastę mogłem nałożyć ? dodam że przy orthosie drugi rdzę zaczyna się nagrzewać jak dojdzie do 37 to dopiero zaczyna się zmieniać temperatura pierwszego i już idą razem obie temperatury do 40*C

 

W real temp po sprawdzeniu czujników taki komunikat wyskakuje ale z ang jestem delikatnie mówiąc do d... także nie wiem co to znaczy :D

Dołączona grafika

Edytowane przez Zweglacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj założyłem, nie zmieniałem koszyczka tylko zostawiłem orginalny, obudowa troche się nie domyka ale ogólnie wrażenia dobre. Najbardziej zaskoszyły mnie temperatury, wiem że mam kilka wiatraków w obudowie, może dlatego takie niskie.

Dołączona grafika

Możliwe, ale pod warunkiem że komp jest za oknem ;). Najprawdopodobniej masz uwalony czujnik. Zobaczysz to widząc, ze proc ma w idle poniżej temperatury pokojowej, co jest po prostu niemożliwe :)

 

Próbował ktoś zrobić jakąś modyfikację, żeby polepszyć docisk na 775 ??? Bo podobno jest on gorszy niż na AM2, gdzie trzeba użyć dużo siły by odpowiednio założyć Karakorum.

Edytowane przez anonymouse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak zrobiłem :) Na poczatek pozbyłem sie resztek tego "zatrzasku" poprzez wypalenie go rozgrzanym gwozdziem. Wsadziłem srubke, zamontowałem na mobo, od spodu gumowa podkładka i nakretka. I trzyma super. Ale to tylko na pare dni bo kupuje TRUE :)

Dzieki za pomoc Qrchak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakupiłem Pentagram Karakorum, faktycznie masywny, dość dobrze wykonany Cooler jak na tą cenę. Aczkolwiek zdziwiła mnie stopa radiatora, która była bardzo słabo wyszlifowana. Na początku zamontowałem je z niedużą ilością pasty i temperatury nie były niższe od mojej starej poczciwej katany. Dziś papierem wodnym w kolejności 800 -> 1500 -> 2500 wyszlifowałem powierzchnię, potem pastą polerską do momentu kiedy mogłem się przejrzeć. Dałem większą ilość pasty - posmarowałem stopę i procesor. Temperatury są średnio o 5-7 stopni niższe. Ktoś powie, że to nie wiele, aczkolwiek dla mnie każdy stopień jest ważny.

 

Tak więc, polecam ten modzik. Dużo zabawy i frajdy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakupiłem Pentagram Karakorum, faktycznie masywny, dość dobrze wykonany Cooler jak na tą cenę. Aczkolwiek zdziwiła mnie stopa radiatora, która była bardzo słabo wyszlifowana. Na początku zamontowałem je z niedużą ilością pasty i temperatury nie były niższe od mojej starej poczciwej katany. Dziś papierem wodnym w kolejności 800 -> 1500 -> 2500 wyszlifowałem powierzchnię, potem pastą polerską do momentu kiedy mogłem się przejrzeć. Dałem większą ilość pasty - posmarowałem stopę i procesor. Temperatury są średnio o 5-7 stopni niższe. Ktoś powie, że to nie wiele, aczkolwiek dla mnie każdy stopień jest ważny.

 

Tak więc, polecam ten modzik. Dużo zabawy i frajdy :)

Nizsze o tyle od tych przed szlifem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, strasznie lipny szlif :/ miedzy heatpipe a podstawka z 0.7mm różnicy...

 

Po drugie, ta pasta co dają w zestawie to straszne ciach!o, na niej miałem w stresie 82stopnie!

 

Dziś musiałem wymienić proca na chwile, a ze nie mam w zapasie pasty, to posmarowałem proca kremem do rąk rumiankowo - sylikonowym :lol2: I tempy odrazu po odpaleniu w stresie max 71stopni :blink:

 

Jutro zabieram się za szlif, i zapodam pastę zalmana STG1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Karakorum da się zamontować na płycie z podstawką AM3? A mianowicie Gigabyte MA790XT-UD4P? Szukam troche po internecie i cos nie ma... na stronie pentagram nie maja tego uwzglednionego...;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zamontowaniu Karakorum temperatura CPU wg Speedfana jest wyższa o ok. 20 stopni niż na BOXowym chłodzeniu wcześniej :/

Mam zamiar jeszcze raz założyć Pentagrama i dać więcej pasty (Arctic Silver Ceramique).. A jak to nic nie zmieni to kupię AS 5..

 

---EDIT---

Jednak nic nie dało ponowne nałożenie pasty.. w IDLE'u mam 50*, a w stresie skocze nawet >80* (Orthos - po 1 minucie 81*, po dwóch minutach 86*).. Na BOXIe miałem 26-32* w IDLE'u..

Zastanawiam się czy to nie jest wina zbyt dużego docisku.. Po świętach planuję też zakup AS5 lub STG1..

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy bo mnie krew zaleje :/

 

Muszę zdemontować Karakorum. Ja to zrobić? Siłuję się od ponad 1,5 godziny z tą cholerną zapinką. Jakbym nie wyginał (a wkładam w to naprawdę dużo siły), to nie chcą zejść z tych plastikowych wypustek. Palce mam już mocno zmasakrowane.

 

Proszę o opis co i gdzie ciągnąć/cisnąć, żeby zapinki zeszły z plastikowego koszyczka.

 

Płyta mi tego nie ułatwia - MSI NEO2-FR, ta sama której fotę wrzucił kilka postów wyżej yuriii. Radiator ustawiony tak, że wentyl dmucha na tył budy.

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też u siebie się z tym chwilę bawiłem. Z reszta i tak muszę grafę wyciągać przy montażu/demontażu.

Najpierw zdjąłem wentylator, a potem z jednej strony docisnąłem zapinkę wkładając rękę od boku radiatora, a drugą podważyłem lekko uchwyt i zeskoczył z wypustki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też u siebie się z tym chwilę bawiłem. Z reszta i tak muszę grafę wyciągać przy montażu/demontażu.

Najpierw zdjąłem wentylator, a potem z jednej strony docisnąłem zapinkę wkładając rękę od boku radiatora, a drugą podważyłem lekko uchwyt i zeskoczył z wypustki.

Musiałem iść do pracy i zostawiłem wszystko do popołudnia. W budzie ciężko się operuje, chyba wyjmę płytę na zewnątrz.

 

Oka będę jeszcze kombinował. Przeszkadzają mi heatpipe'y chłodzenia płyty.

Edytowane przez Bleszczynski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zamontowaniu Karakorum temperatura CPU wg Speedfana jest wyższa o ok. 20 stopni niż na BOXowym chłodzeniu wcześniej :/

Mam zamiar jeszcze raz założyć Pentagrama i dać więcej pasty (Arctic Silver Ceramique).. A jak to nic nie zmieni to kupię AS 5..

 

---EDIT---

Jednak nic nie dało ponowne nałożenie pasty.. w IDLE'u mam 50*, a w stresie skocze nawet >80* (Orthos - po 1 minucie 81*, po dwóch minutach 86*).. Na BOXIe miałem 26-32* w IDLE'u..

Zastanawiam się czy to nie jest wina zbyt dużego docisku.. Po świętach planuję też zakup AS5 lub STG1..

Radiator jest chociaż ciepły?

Jeśli zamontujesz teraz ponownie BOXa, temperatury spadają o 20st? Nie wiem, może IHS się wygiął albo coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heatpipy są rczaej ciepłe, ale przez sam Radiator przleatuje raczej chłodne powietrze. Dzisiaj wracam do mojego sprzętu po świętach to jeszcze posprawdzam. Zamierzam też na dniach kupić STG1 i wtedy sprawdzę na BOXie, bo przed jegoo zdjęciem miałem właśnie niskie tempy, a po założniu Karakorum podskoczyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na starym BIOSie (bodajże 15) Na BOXie miałem takie same temperatury jak teraz z Karakorum. Po aktualizacji do najnowszego (23) temperatury spadły, a podskoczyły po założeniu Pentagrama..

 

 

---EDIT---

No i mam zonka, bo po ponownym uruchomieniu kompa (w nocy złapał BSODa) SpeedFan pokazuje temperaturę 30-32*C, czyli tak jak kiedyś na BOXie.. Szkoda, że wtedy nie sprawdziłem na CoreTemp, bo obecnie pokazuje 52* i 60* C, a Everest 38* i 32* oraz 30-32* jako temperatura procesora (ten sam odczyt co SF)..

 

A po kolejnym restarcie SF znów pokazuje wysokie temperatury..

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej , wczoraj wraz z kolega zmontowalem kompa z nowych czesci . chlodzenie na cpu to wlasnie karakorum . musze przyznac ze jestem bardzo zawiedziony tym chlodzeniem , bo o ile temperatury sa ok - to halas juz nie :/ . dalem obroty na min. leci 1100 okolo i dla mnie to nie jest lekki halas a HUK :P . siedze przy kompie od godziny i zaraz mi glowe rozsadzi ;/ , da sie jakos jeszcze bardziej zmniejszyc te obroty ? na jakies 700-800 ? czytalem ze karak ma min. obr. 700 i tyle bym chcial . reszte kompa ma stosunkowo cicha, gpu na 1000 obr. i cisza , zasilka i dysk tez cicho . tylko ten wiatraczek cholerny wyje jak potwor :///

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...