Skocz do zawartości
Malebolgia

Wybór Obudowy Do 500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

 

Jako że mam okazję, to chcę zakupić nową obudowę do komputera, mój przeszło 5-letni staruszek zasłużył już na emeryturę :wink: Od kilku dni przeglądam oferty różnych firm jak chieftec, thermaltake czy coolermaster, ale tak naprawdę nie mam pojęcia na co się zdecydować. Dlatego proszę o Wasze opinie w tym temacie. Chciałbym, żeby obudowa była z zewnątrz elegancka i miała z boku okno oraz miała zatrzaski zamiast śrub, byłbym wdzięczny za pomoc w wyborze. :)

 

 

 

ps. myślałem nad tą obudową http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=28642, co prawda kosztuje 610zł, więc musiałbym z kupnem trochę poczekać, ale prezentuje się bardzo dobrze...

Edytowane przez Malebolgia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slow, ten antec jest dosyć ciekawy, ale czy nie ma lepszych obudów w cenach 400-500zł?

 

jeśli chodzi o chiefteci to większość ma wliczone w cenę zasilacz, którego nie potrzebuję... z tego co widzę nie polecacie thermaltake'ów, czy macie ku temu jakieś powody?

Edytowane przez Malebolgia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooler Master Mystique 631

Thermaltake Armor Junior

Thermaltake Tsunami

 

spośród tych trzech, którą byście wybrali? :)

Patrząc tylko na wygląd to od dawna Tsunami jest moim faworytem.

Pod względem funkcjonalności też nie ma wiele do zarzucenia.

Wszystko zależy ,co będzie w obudowie(np. chłodzenie wodne) i czego oczekujemy(np. max. cisza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tsunami ma przykre sklonnosci do wpadania w jakies wibracje od dyskow twardych. Pozatym nie ma sie do czego przyczepic (chociaz to akurat pewnie bedzie dotyczylo wszystkich obudow z cienkiego aluminium) ;)

 

Jak juz mialbys dokladac do 600 to P180 powinno byc genialne :)

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1383

 

Ehh a jak kupowalem swoje tsunami to 180 sprowadzali z niemiec na specjalne zamowienie i chcieli 1000+ zeta ehh zycie :(

 

Z klasycznych ksztaltem fajny jest tez lian-li

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1162

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całkiem elegancka jest obudowa Antec Nine Hundred podana przez Andrzeja, pozostałe trochę za drogie i bez okienka (sic!) ;)

 

 

co do kompa to posiadam:

 

mobo: ASUS A8N-SLI SE

proc: AMD Athlon 64 3800+ / Pentagram Freezone QVC-100 Cu+

ram: 2x512MB Patriot 400 Mhz

graf: GeForce 7600GS Galaxy 1.2ns / dołączony went. alu. zalmana

zasilacz: Tagan 480W

 

chłodzenie, wg. tego co wyżej, standardowe, chciałbym żeby komp był na tyle cichy, aby się dało przy nim zasnąć... :)

 

 

 

ps. dziękuje za wasze liczne komentarze.

Edytowane przez Malebolgia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysl jeszcze ile kurzu bedziesz mial w srodku dzieki takim pieknym obudowom jak tt armor czy ten nine hundred.. :]

 

elegancka obudowa jest dla mnie lian li pc7se - piekna w swej prostocie.

 

w granicach 600zl zdecydowalbym sie na antka p180.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elegancja - kwestia gustu

no i taka obudowa to przede wszystkim pierwsza klasa, wyrafinowany smak, to porównanie do jazdy mercedesem klasy S

 

A teraz do rzeczy. Ja mam taka budę co w podpisie, z bocznym panelem okna, dodatkowo 7 wentylków i regulator do niego. Sprawuje się świetnie, łatwy dostęp do wszystkiego, brak śróbek, można zapodać WC bez zastanowienia o miejsce, trochę świecidełek też ma. No i się nie kurzy tak w środku. Na wentylkach mam filtry przeciwpyłowe, czyszczę je co jakiś czas (na pewno nie częściej jak raz w miesiącu). W środku ostatnio szmatką wycierałem jakieś pół roku temu, a poza tym to czystość na pięć z plusem. Na zewnątrz też sie czasem przejedzie specjalnym preparatem do obudów. Po prostu ją szanuję jak swoją kobietę :) Jedynym mankament jaki w niej brakuje a kiedyś powiedział mi to znajomy admin to brak kółek do przemieszczania. No cóz ale nie można mieć wszystkiego. Obecnie pomimo tego, że spokojnie mam kasę na kolejnego high-enda nie kupię nic innego. Widziałem już Sharki, Soprano i Tsunami ale to nie ta sama liga co stary i poczciwy dystyngowany Xaser.

 

Pojawiło się hasło TT Armor. Obudowa jest cudna, ale moim zdaniem jako typowa buda serwerowa, bo takie ma predyspozycje. A co do kurzenia, zawsze można kupić filtry antypyłowe i po sprawie.

 

Nie ważne ile wydasz na nią kasy, ważne żeby tobie się podobała i dobrze komponowała się z otoczeniem. Do tego pod ten sam kolor LCD z nieprzeciętnym designem (dla mnie za wzór uchodzą soniaki a szczególnie seria HX) i sukces gwarantowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elegancja - kwestia gustu

no i taka obudowa to przede wszystkim pierwsza klasa, wyrafinowany smak, to porównanie do jazdy mercedesem klasy S

nie wiem czy tak do konca kwestia gustu.

elegancki jest garnitur, ale dres nie.

tak samo dla mnie przebajerowana swiecaca sie obudowa nie jest elegancka.

 

co do filtrow antykurzowych to racja, ale ogranicza one w pewnym stopniu przeplyw i wplyna na wyglad takiej budy z frontem niczym sito :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy tak do konca kwestia gustu.

elegancki jest garnitur, ale dres nie.

tak samo dla mnie przebajerowana swiecaca sie obudowa nie jest elegancka.

 

co do filtrow antykurzowych to racja, ale ogranicza one w pewnym stopniu przeplyw i wplyna na wyglad takiej budy z frontem niczym sito :P

Czasem i dres też trzeba ubrać, bo nie pójdziesz biegać w garniturze. One też potrafią być eleganckie jeśli mają dobry krój, fason, wykończenie i materiały, ale widzę, że masz stereotyp typowego dresiarza, który nic innego nie ubiera.

Większość dobrych obudów ma otwierane fronty, także nic nie zobaczysz co jest w środku. Ja bynajmniej wolę takie rozwiązanie niż ciągle czyścić środek. Z przebajerowaną obudową to się z tobą zgadzam. Nie może wyglądać jak choinka. Ale fajna katoda, albo inne podświetlenie czemu nie, wtedy fajnie widać środek zza okna z plexi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również nie lubię "choinek". moja obudowa powinna mieć stonowane kolory i ciekawy modernistyczny design ;) po krótkich oględzinach stwierdziłem, że wybiorę jedną z trzech obudów, tj. Antec Nine Hundred (jeśli funduszy wystarczy), Thermaltake Armor Junior albo Thermaltake Tsunami (w sumie różnią się jedynie wyglądem?). B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie Antec wydaje sie ciekawą propozycja :D

 

Armor Junior to taki ,,mix: duzego Armora i Tsunami/Soprano

 

Wewnatrz podobnie jak w Soprano, inaczej zaprojektowano miejsce na dyski, okno boczne jak w Soprano /Tsunami a przednie dzwi o ile mozna je tak nazwac identyczne jak W Armorze , musisz tylko uwzglednic miejsce w budzie, czy tyle Ci wystarczy.

Miałem podobny problem , widzialem w realu np Tsunami i przyznam,ze jest dosc mala.

Z tego tez powodu wybralem wkoncu Chiefteca LBX , moze i mniej efektowny ale wkoncu liczy sie ,,power" pod maska :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje osobiste typy obudów:

 

Antec Nine Hundred - Nowość anteca... Poza problematycznym sposobem instalacji HDD, udana obudowa. Gniazda umieczone wysoko, zaraz przy przedniej krawędzi obudowy. Za chłodzenie odpowiadają wyłącznie wentylatory > 120mm. W górną ściąnkę wbudowany wentylator 200mm. Zasilacz montowany na dole. Taka fantazja na temat TT Armora by Antec ;)

 

Antec P180B Black Esencja cichej obudowy. System chłodzenia "podobny" do Nine Hundred ale o niebo cichszy. Fabrycznie wygłuszona. Prezentuje się bardzo prosto i okazale. :) Zasilacz montowany na dole. (Anteca P190 raczej nie polecę bo jego cena grubo przekroczy $400 :/

 

Chieftec DA-01B-D - po prostu klasyka :) Prosta, ciężka, funkcjonalna. Klasyczny wielki klocek, z gniazdami pośrodku przedniej ścianki obudowy. Obszerna to słowo mało oddające jej gabaryty ;) Zasilacz montowany na klasycznie, na górze. Można nad nim umieścić dodatkowo cichą 120'tke :-)

 

Cooler Master Mystique 632 Czarna - bardzo efektowna, prosta w instalacji. Gniazda umieczone wysoko, jednak IMHO za daleko od przodu obudowy. Zasilacz montowany na klasycznie, na górze.

 

Cooler Master Praetorian 730 Czarny - dla miłośników LOTR ;) Gniazda umieczone wysoko, jednak IMHO za daleko od przodu obudowy. Pojemna, posiada platformę do montażu płyty głównej. Wydajny system wentylacji. Zasilacz montowany na klasycznie, na górze.

 

Lian Li PC-7 SE-B II Czarna - Nowa rewizja polskiego bestselleru od Lian-Li. Więcej poprawić już niej (prawie) nie można... gdyby nie to gniazda na samym dole obudowy :/ Nawet krawędzie są obłożone tworzywem coby się nie pociąć. Trzy wentylatory 120mm dbąją o ciche chłodzenie wnętrza obudowy. Zasilacz montowany na klasycznie, na górze.

 

Enermax Chakra ECA 3052-B - Czarna - Wysoka jakość wykonania, dobra wentylacja, ergonomiczna - wentylator mozna ustawiać jako wlot powietrza, albo jego wylot. Gniazda umieczone wysoko, zaraz przy przedniej krawędzi obudowy. Jedna z niewielu obudów z zewnętrznym gniazdem e-SATA. Zasilacz montowany na klasycznie, na górze.

 

Thermaltake Shark Czarna z oknem - Piękna, ogromna, funkcjonalna, jednak czyszczenie jej z odcisków palców to ból w... Gniazdami pośrodku wysokości (prawy bok) przy przedniej krawędzi ścianki obudowy. Zasilacz montowany na klasycznie, na górze.

 

Każda z nich jest ciekawą obudową - wybór między nimi to już raczej kwestia indywidualnych preferencji (przepraszam jeżeli pominłąłem jakąś obudowę). ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antec nine houndred albo TT Armor. Ze wskazaniem na tą pierwszą.

 

Dadzą Ci tooonę możliwości modyfikacji, zamontowania chłodzenia wodnego, wyciszenia i w ogóle można się bawić. Przy tym obie są śliczne.

 

gdybym nie miał prawie nowego silverstonea to zbierałbym na tego Anteca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za kolejne opinie, szczególnie dla Zenfista :), o ile fundusze pozwolą to zapewne kupię Anteca, wydaje mi się najciekawszą propozycją :]

 

 

 

ps. czy możecie mi napisać, gdzie można nabyć filtry przeciwkurzowe? nie wiem czy to kwestia nieumiejętnego szukania, ale nie potrafię ich znaleźć :P

Edytowane przez Malebolgia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jednak bym wział tego TT Armora, Antec Nine Hundred troche przerost formy nad trescią, poza tym ten zasilacz montowany na dole jakoś mi nie podchodzi, zresztą w Armor tez jest bokiem postawiony --> takie wariacje producentów ;). Mimo wszystko TT Armor to sprawdzona obudowa, świetna wentylacja i wykonanie obudowy, sporo miejsca w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooler Master Mystique 631 Czarna z oknem <-- ja bym wybrał to ...

a przemawia za nią to że jest w całości aluminiowa,

zatrzaski na napędy etc trzymają mocno i nic się nie telepie,

2 x 120mm wentylatory + dziury obok zasilacza na wyprowadzenie rurek do WC,

posiada filtr przeciw kurzowy = przepływ może i delikatnie mniejszy ale za to nie mamy kilogramy kurzy w naszej ukochanej obudowie, wentyle pracują dłózej i nic nie skrzypi/wibruje bo syfu tyle nie osadza się na łożyskach wentylatorów.

 

Poza tym zawsze byłem zwolennikiem klasycznego wyglądu a nie lampek choinkowych a właśnie dla mnie taki jest ThermalTake...

Co do Antec'a nie wypowiadam się bo nie miałem go w łapkach ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem jeszcze spytać czy gdybym zakupił TT Armora / Antec Nine Hundred to osobne chłodzenie na cpu miałoby sens? taki dodatkowy wiatrak chyba zaburzyłby przepływ powietrza w obudowie?

Edytowane przez Malebolgia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...