Skocz do zawartości
Bliss

Restarty Komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem gdy włączam jakąś gre ( oprócz diablo2 i innych staroci czyli gry 2D ) komputer mi się restartuje najszybciej w carbonie bo nawet nic nie zdąże zobaczyc. Byłem przekonany że to wina zasilacza więc go zmieniłem na Tecens Valeo 480 smart jednak właśnie go włożyłem a problem pozostał. Dodam że pod systemem nie miałem ani jednego resetu. Co może być winą ?

 

Mój sprzęt to :

Ati X1900XT

DFI Lan Party Ultr-d

2x 512MB ramu a-data

dysk WD 80GB

Athlon 3000+

Tecens Valeo 480 smart

 

To chyba wszystko z ważniejszych rzeczy. Prosze o odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to byc problem z karta graficzna i/lub temp jednego z podzespolow. upewnij sie, ze dzialaja wszystkie wiatraczki, a nastepnie sprawdz temperatury (takze na karcie graficznej). mozesz uzyc speedfan'a. miedzy czasie, sprobuj pozyczyc od kogos inna karte dla testow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) a problem pojawil sie po wymianie/dodaniu jakiegos sprzetu czy "tak nagle"?

2) karta grafiki ma jeszcze gwarancje? bo jesli tak to moglbys ja prawdopodobnie oddac do serwisu na bezplatny test...

 

przelec sobie kompa memtestem86 (bez zaladowanej windy - wgraj go na bootowalna dyskietke lub cd) - on czasami wykrywa roznego rodzaju usterki sprzetowe (jak pojawia sie bledy to moze oznaczac, ze uszkodzona jest pamiec lub np. plyta glowna). dalej mozesz sprobowac zmienic sterowniki (grafa), firmware (dvdrw) i bios(plyta glowna). jesli problem bedzie sie powtarzal to sprobuj reinstalki systemu. restarty moga byc spowodowane konfliktami sprzetu lub sterownikow...

Edytowane przez Kacper86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Restarty pojawily się nagle. Poprostu nie gralem przez iles tam czasu w nic wymagajacego tylko w diablo 2 po jakims tam czasie zainstalowalem carbona właczam a tu reset instaluje cos innego i to samo.

Tak karta jest na gwarze ale nie kupywalem jej w pobliskim sklepie tylko jakims wysylkowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...