Skocz do zawartości
KaszaWspraju

Moje Przyszle Wc - Porady, Opinie, Sugestie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wybralem taki zestaw mojego WC ( narzie to plany, caly czas rozwazam za i przeciw ). Prosze o opinie, moze jakies sugestie odnosnie chlodnicy, plynu Thermaltake Coolant i to co mnie njabradziej trapi: wybor krocy.

 

X2L CPU 89zl

 

Chłodnica COOLTEK EXSTREAM 120 mm Dual 175zl

 

4 x Szybkozłączki skrecane proste SM10 1/4 24zl

ktore lepsze: samouszczelniajace czy te

post-116203-1163529015.jpg

ewetualnie 2 kontowe + 6zl

 

Trojnik lub trójnik skręcany 7-15zl

 

Pompa Coolriver rev. 2 119zl

 

Innovatek PCV 8/10 3m 28,5zl

 

Realitynet AirTrap 29zl

 

Thermaltake Coolant UV 39zl

czy zwykla demineralka + pertygo, borygo?

 

Napewno kiedys bedzie zakladany bloczek gpu ( po zmianie karty graficznej ), nb - mysle ze pasywne rozwiazania daja rade na dzis dzien.

 

Zgory dziekuje za wszelkie porady.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj wybor wlasnie jest oparty na lektorze wielu tematow wc na forum, ja prosze o ocene wybranych przeze mnie czesc ( moze cos do wymiany, ktore kroce lepsze ) jak i calego ukladu ktory z nich powstanie. Naprawde jest sie trudno na cos zdecytowac jesli robi sie to 1 raz i troszke kosztuje.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie chcesz kupić nowe części? Jeśli tak to:

-chłodnica jak najbardziej OK

-AirTapa odpuść sobie - odpowietrzysz układ przez malutki rezik w Coolriverze

-trójnik również niepotrzebny, napełnisz układ strzykawką przez rezik w Coolriverze

-nie warto ładować się w jakieś drogie płyny TT - Petrygo, Borygo, itp + demineralka w zupełności wystarcza

-co do króćców to brałbym obrotowe SK

 

Na Twoim miejscu szukałbym używanych bloczków ;)

Edytowane przez VeGi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu szukałbym używanych bloczków ;)

Z takimi bloczkami czasami różne rzeczy w praniu wychodzą :wink:

Sam się o tym przekonałem.

Sądzę, że lepiej dołożyć parę PLN i kupić nowy.

Co do reszty podzespołów wybór bardzo dobry.

Ta pompka jest bardzo cicha. "Słychać" ja z odległości ok. 8 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do bloczku , chlodnicy i pomki to jestem zdecydowany (95%) , napelnianie ukladu strzykawka hmmm te pare zl moge wydac dla wygody obslugi ukladu. Najbardziej zalezy mi na ocenie krocy ( jeden ma oring drugi slikon?), ktore sa bezpieczniejsze?

 

samhain - ewetualnie zarobisz na pomce , wezu ( 3m to nie za duzo czy nie za malo ?:P), chodnicy, spokojna twoja rozczochrana :lol2:

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do bloczku , chlodnicy i pomki to jestem zdecydowany (95%) , napelnianie ukladu strzykawka hmmm te pare zl moge wydac dla wygody obslugi ukladu. Najbardziej zalezy mi na ocenie krocy ( jeden ma oring drugi slikon?), ktore sa bezpieczniejsze?

 

samhain - ewetualnie zarobisz na pomce , wezu ( 3m to nie za duzo czy nie za malo ?:P), chodnicy, spokojna twoja rozczochrana :lol2:

 

na aukcji nie zarabiam ;) bo nie ja wystawiam ;P

 

co do kroccow obydwa maja oringi tylko samousczelniajacy po skreceniu na maxa uszczelnia sie sam a tego drugiego lepiej kapnac klejem/silikonem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybor jak na pierwsze wc dobry, chlodnice dobra wybrales, weze 8/10 na skrecanych tez dobrze, bloczek jak na nowe cnc jest dobrym wyborem (tutaj jest wiele alternatyw ale x2l jest jak najbardziej ok). Z pompek 12V cenowo to tez dobry wybor, chciaz ja bym rozwazyl cos trwalszego jakies CWU czy cos na takim lozysku (ale nie laing ddc bo wiemy co dzis mozna kupic..). A plyn to dajesz mieszanke borygo z woda i nie trzeba sie bawic w jakied dedykowane drogie specyfiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba to juz moje ostatnie pytanie :

 

czy na wezu Innovatek niebieskim da sie zobaczyc ewetualny osad czy brac dla swietego spokoju przezroczysty?

 

Dodam, ze chlodnica bedzie docelowo na tylnej scianie kompa ( podobnie jak w WC By Martinii ), a pompka pod dyskiem twardym.

 

post-116203-1163537302_thumb.jpg post-116203-1163537482_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba to juz moje ostatnie pytanie :

 

czy na wezu Innovatek niebieskim da sie zobaczyc ewetualny osad czy brac dla swietego spokoju przezroczysty?

 

Dodam, ze chlodnica bedzie docelowo na tylnej scianie kompa ( podobnie jak w WC By Martinii ), a pompka pod dyskiem twardym.

jesli bedziesz sie mocno przygladal to da sie zauwazyc

 

chyba ze osad bedzie bialy i bedziesz mial uv katode ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

Prawie wszystko juz wiem , narazie kombinuje jak przy wyjsciu wezy z tylniej sciany budy umiescic trojnik + airtrap ( ewetualnieinne inne rozwiazanie do napelniania uklau ). Pozostaje jeszcze dogadac sie ze sklepami ( maly rabacik ? :P) i chyba sie zdecyduje na WC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff

 

Zamowione ,kasa wplacona, teraz tylko czekac.

-X2L CPU rev.1

-Alphacool Cape AGB2

-Chłodnica COOLTEK EXSTREAM 120 mm Dual

-Innovatek PCV 8/10 Niebieski 2m

-Pompa Coolriver rev. 2

-Złączka Skręcana Samouszczelniająca 4 szt. 1/4 8/10

 

Cala przygoda 520zl , teraz tylko petrygo i zacznie sie zabawa , oby nie zakrapiana :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...