Skocz do zawartości
SGJ

[artykuł] Netcenter 500gb - Dysk Sieciowy Od Western Digital

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio prezentowałem Wam zewnętrzne dyski USB, charakteryzujące się łatwą i szybką obsługą oraz ciekawym wyglądem. Dyski przydatne do archiwizacji zdjęć czy ulubionej muzyki. Teraz do testów trafił do mnie nieco inny produkt, jakim jest zewnętrzny dysk sieciowy podłączany przez złącze typu Ethernet. Zapraszam do recenzji, która zapozna Was nieco bliżej z tym produktem.

Dołączona grafika

Czytaj dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk sieciowy (tego typu) nie musi wyglądać zabójczo elegancko. Musi spełniać moim zdaniem dwie rzeczy:

1. Nie straszyć innych osób, które go zobaczą.

2. Być na tyle wydajny by nasze pieniądze wydane na niego nie były wyrzucone w błoto.

 

Tak jak napisał Lukasrz w recenzji, produkt nie jest w 100% OK, ponieważ go ogranicza prędkość interfejsu no ale cóż to nie dysk w naszym komputerze więc musimy patrzyć na to przychylnym okiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie fajnie, ladne zdjecia na bialym tle / lub bez czyli tak jak prosilem, sa wykresiki piekne od jakiegos czasu - o to tez prosilem, ale jak dla mnie za malo tresci, nie wiem, nie chce by jakims krytykantem, ale skoro mam mozliwosc skomentowania artykulu to robie to - jak czytam test/recenzje to chcialbym ja przeczytac, a nie poogladac fotorelacje, do tego ocena koncowa ktora nijak sie ma do "recenzji"- 4,5/5?

moze przy kontrolerze 1000Mb/s by to uszlo, ale przy transferach 7-8MB/s za 1300zl to dla mnie jest to o jedno oczko za wysoko...

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze przy kontrolerze 1000Mb/s by to uszlo...

przy takiej prędkości twój procesor był by zajęty w ~60% obsługą napływających pakiety, nawet jeżeli jesteś posiadaczem karty która ramki dekoduje w własnym zakresie to i tak procesor musiał by oddać 45% swojego czasu na dokończenie tego co karta sieciowa zaczęła

 

...jak czytam test/recenzje to chcialbym ja przeczytac, a nie poogladac fotorelacje...

recenzja jest dla ludzi a nie do akademickich rozważań, jak przeszkadzają tobie obrazki to je wyłącz

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy takiej prędkości twój procesor był by zajęty w ~60% obsługą napływających pakiety, nawet jeżeli jesteś posiadaczem karty która ramki dekoduje w własnym zakresie to i tak procesor musiał by oddać 45% swojego czasu na dokończenie tego co karta sieciowa zaczęła

recenzja jest dla ludzi a nie do akademickich rozważań, jak przeszkadzają tobie obrazki to je wyłącz

świetnie, dzięki za rady na poziomie

ja po prostu myślałem, że obrazki są dodatkiem do recenzji, ale już się dowiedziałem, że to "recenzja" dla ludzi, tak samo jak kilka dni temu dowiedziałem się, że traktowanie intela suchym lodem to recka dla kowalskiego który ma się dobrze bawić czytając ją - choć gdyby mu pokazano komputer od środku to pomyliłby procesor z zasilaczem

narazie największe wrażenie zrobił na mnie test przeglądarek, było co poczytac, ale już przepraszam za poprzedniego posta sensej, sorry, że skomentowałem i powiedziałem co myślę, wybacz

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ kucyk

 

Osobiście nie widzialem jeszcze takiego dysku 1000mbps, ten spisywal sie bardzo dobrze i wystarczal do wszystkiego. Te kilka MB/s jak na rolę tego urządzenia to wg mnie jest wystarczająco. Zdjęcia, muzyka czy inre nie duze pliki tylko smigaja na dysk. Film (700MB) niecale 2minuty, wszystko działa jak powinno :] Nikt na taki dysk sieciowy nie bedzie nagle wysylal 50GB danych żeby potrzebować zawrotnych szybkosci.

 

Jak dla mnie sprzęt bdb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

przyznasz chyba ze zdecydowanie lepszym sposobem prezentowania wyników testów jest wykres, histogram itd.. a nie tabela z liczbami ?

 

poza tym nie wolno zapomnieć że sposób prezentacji treści ma również przyczynić się do powiększenia rzeszy użytkowników PurePC, aby było to możliwe przekaz musi być możliwie atrakcyjny (czyli obrazki), co do wartość merytorycznej moim zdanie nie ma istotnych braków

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznasz chyba ze zdecydowanie lepszym sposobem prezentowania wyników testów jest wykres, histogram itd.. a nie tabela z liczbami ?

 

poza tym nie wolno zapomnieć że sposób prezentacji treści ma również przyczynić się do powiększenia rzeszy użytkowników PurePC, aby było to możliwe przekaz musi być możliwie atrakcyjny (czyli obrazki), co do wartość merytorycznej moim zdanie nie ma istotnych braków

nie zrozumiałeś mnie - moja wypowiedź na temat zdjęć i wykresów nie była cyniczna, ja naprawdę ciesze się z tego, że są zdjęcia, ba - mało że są, to są wykonane profesjonalnie, to widać, zresztą niczego innego spodziewać się nie było można - znam możliwości lukasrz-a z tematu o galerii, jak dla mnie to mogło by być ich jeszcze więcej

o wykresy to ja się upomniałem pierwszy, po tym jak zobaczyłem tabele z liczbami w teście przeglądarek, wykresiki są i prezentują się wyśmienicie, ja tylko chciałem zwrócić uwagę na treść, a zostałem podsumowany przez Ciebie w sposób taki a nie inny

skończmy ten temat, będą następne recki, poczytamy, zobaczymy B)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt na taki dysk sieciowy nie bedzie nagle wysylal 50GB danych żeby potrzebować zawrotnych szybkosci.

I tu sie mylisz. Są 2 opcje. Dysk sieciowy wykorzystywany do backupu - przesyłanie duzych ilosci danych. Dysk z którego korzysta duza ilosc osób - co daje transfery liczone juz nie MB, a KB. Pomijam używanie tego w domu, bo nikt normalny by tego dysku nie kupił.

 

 

Osobiście nie widzialem jeszcze takiego dysku 1000mbps,

Wiekszość urządzeń tego typu ma interfejs 10/100/1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu sie mylisz. Są 2 opcje. Dysk sieciowy wykorzystywany do backupu - przesyłanie duzych ilosci danych. Dysk z którego korzysta duza ilosc osób - co daje transfery liczone juz nie MB, a KB. Pomijam używanie tego w domu, bo nikt normalny by tego dysku nie kupił.

Wiekszość urządzeń tego typu ma interfejs 10/100/1000.

 

Backupy sie na takich dyskach nie robi, bez jaj. Nie na tego typu rozwiazaniach. Poza tym musimy pamietac, ze i szybkosc routera 100Mbps ogranicza nam przeplyw danych, nie ma łatwo, karta sieciowa, router i dysk musza miec 1000mbps a to nie jest zbyt popularny standard, narazie... A wiadomo spzret 1000Mbps i cena idzie w gore... Do malej firmy takie rozwiazanie jest idealne.

 

 

Zakladajac ze w jednym momencie 10 osób będzie cos wysylalo na serwer to i tak transfer powinien kształtowac sie na poziomie 700kB - 1MB/s A w takich firmach nie wysyla siepoteznych rozmiarow danych, pliki biurowe, projekty, zdjecia itp.... Taki dysk swietnie by sie sprawdzil, naprawde porzadny sprzet, 4.5/5 jak najbardziej zasluzona ocena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny sprzet, fajna recenzja. Dla małej sieci nawet w przypadku korzystania z danym w jdnym czasie, przez kilka osob, było by dobrym rozwiazaniem ;) Przeciez, np zamiast sciagnac i obejrzec film, mozna go otoworzyc bezposrednio z tego dysku, a to nie zajmuje duzo łacza ;) Cena troche za wysoka?, wydanosc mogła byc jednak lepsza, ale sprzecicho niezłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do malej firmy takie rozwiazanie jest idealne.

Zakladajac ze w jednym momencie 10 osób będzie cos wysylalo na serwer to i tak transfer powinien kształtowac sie na poziomie 700kB - 1MB/s

 

Oj i tu sie pan myli cos czuje. Obawiam sie niestety, ze jakby 10 osob chcialo z niego korzystac jednoczesnie to byloby dla niego morderstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby urządzenie miało interfejs 1000Mbps, to dysk by nie nadążał i tak średnio można by z niego pobierać z prędkością 50-60MB/s przy jednym użytkowniku, zawsze to więcej niż 7-8MB/s ale to było by zabójstwo dla dysku :D

ja jednak wole jak dysk chodził na łuzie, jest przecież najbardziej zawodną częścią a taki magazyn ma być pewny

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby urządzenie miało interfejs 1000Mbps, to dysk by nie nadążał i tak średnio można by z niego pobierać z prędkością 50-60MB/s przy jednym użytkowniku, zawsze to więcej niż 7-8MB/s ale to było by zabójstwo dla dysku

ja jednak wole jak dysk chodził na łuzie, jest przecież najbardziej zawodną częścią a taki magazyn ma być pewny

Do tego dysku mozna podpiąc jeszcze 2 dodatkowe pod USB. I jak to wykorzystac na 100?

 

Niektóre tego typu 'dyski' mające interfejs 1000 obsługują po kilka dysków(czesto są to zwykłe dyski, które mozna wymieniac) i mają nawet obsługe raid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre tego typu 'dyski' mające interfejs 1000 obsługują po kilka dysków(czesto są to zwykłe dyski, które mozna wymieniac) i mają nawet obsługe raid.

ale to juz inna klasa urządzeń i trzeba dorzucić trochę zł często nawet jedno zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...