Skocz do zawartości
grabarz18

Gf7600gs / Gf7300gt / Gf6800gs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Do czasu uzbierania jakiejś konkretnej kaski na całkowitą zmianę kompa postanowiłem wymienić samą kartę grafiki. Zaznaczam, że narazie jestem "uwiązany" z AGP. No więc zastanawiam się nad kartę w okolicy 450 zł i w tym przedziale pojawiają się wspomniane w temacie GF7600GS, GF7300GT oraz GF6800GS i teraz pojawia się pytanie - która z nich jest przez was polecana (i dlaczego), może nawet macie propozycję odnośnie konkretnego modelu?

 

Ostatnio nosi mnie również zastanowić się nad jakąś kartą ATI ale jakoś jestem przywiązany do nVidia (jakoś nie mam zaufania do ATI - nie wiem czy słusznie ale jednak). Jeżeli jednak ktoś jest w stanie zaproponować coś lepszego ze stajni ATI spełniającego moje wymagania co do ceny i jest w stanie jakoś to uzasadnić to jestem otwarty na propozycję.

 

Dodatkowo pytanie jeszcze, czy przy założeniu, że mam w swojej budzie Athlona XP 2000+ to czy wystarczy mi mój zasilacz 300W (nie pamiętam marki ale nie ma tam na pewno rewelacji)

 

//EDIT

Znalazłem sobie takie karty:

6800 GS Extreme 256MB 450/1000MHz AGP 1.4 ns

GIGABYTE GF 7600GS 8X 256 zalman

GALAXY 7300GT 128DDR3 1.4ns 500/1400 ZALMAN - czy są może 7300 z 256 MB pamięci?

 

Co myślicie o kartach które wybrałem, która jest polecana, a może coś innego?

 

Pozdrawiam,

grabarz18

Edytowane przez grabarz18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o AGP to brałbym tego GF6800GS, ten 7600GS jest z pamięciami DDR2 więc lipa... Inna kwestia przy tym procesorze taka grafa nie rozwinie skrzydeł. Zasilacz trzeba koniecznie zmienić tani a dobry Fortron 350 spokojnie to pociągnie bo twój zasilacz raczej to uśmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli GF6800GS jest lepszy od GF7600GS? Czy może tak jest w tym konkretnym przypadku (karty które zaproponowałem)?

 

//EDIT:

Skoro procesor będzi mnie trochę blokował to dwa pytania:

- do tego procesora to najlepiej kupić sobię kartę...

- do tej karty to najlepiej kupić procesor...

Jak pisałem na początku nie chę za dużo wkładać w tego kompa bo planuję całkowitą zmiane (ale narazie zbieram kasę) na coś o wiele lepszego. Puki co to chcę aby to co mam jeszcze mi do czasu zmiany posłużyło przy powiedzmy optymalnym nakładzie kasy, a karta która teraz mam to jest śmiech na sali.

Edytowane przez grabarz18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli GF6800GS jest lepszy od GF7600GS? Czy może tak jest w tym konkretnym przypadku (karty które zaproponowałem)?

Tak jest w tym konkretnym przypadku. Generalnie brałbym juz teraz 7600GS/GT, ale wyłącznie z pamięciami DDR3 (różnica w możliwych do osiągnięcia zegarach ogromna).

 

 

Oczywiście zostaje jeszcze kwestia - czy jest jeszcze sens pakować się w karty na AGP. Jesli i tak planujesz wymianę całego sprzętu na coś mocniejszego, to trochę na tym stracisz... Może lepiej poczekać i mieć więcej kasy przy wymianie (zwłaszcza że odpowiedniki tych kart na PCIE są tańsze)?

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LordFury

Geberalnie to nie widziałem nigdzie GF7600GS na pamięciach DDR3 - wszystko jest na DDR2 (przynajmniej ja nie znalazłem innej).

Co do opłacalności to wiem że sie nie opłaca pakowac już w AGP, ale już mnie trafia na tym co mam (FX5200 :mur: ). Pewnie nowego kompa będe kupował w okolicach lutego to coś jeszcze z tej karty uszczkne przy wtórnej sprzedaży.

 

GF7600GT to już jest kwestia około 700-750 zł czyli jakieś 150-200 zł więcej niż 7600GS oraz 6800GT. No dobra załóżmy że bym to kupował, pytanie czy jest sens zakładając, że mam procka, którego mam (Athlon XP 2000+), czyli czy karta nie bedzie się że tak powiem marnować bo procek nie wyrabia? A procka to już kurna wymianiał nie będę.

 

Jak już mówłem patrzyłem teraz na GF, ale może ktoś ma do polecenia coś z ATI? Przyznam że nigdy nie miałem ATI i nie wiem co o nich myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa będzie się nudziła, i to bardzo. Skoro za niedługo będziesz zmieniał sprzęt, to myślę że najlepiej by było kupić jakiegoś Radeona 9700/9800. 200zł i powinien ci wystarczyć przez pewien czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten procesor to nie palomino i płyta główna nie jest tragiczna to można go ładnie podkręcić i karta graficzna znajdzie zajęcie ;)

Procek to Athlon XP 2000+ Thoroughbred

MOBO to EPoX 8KRA2I o ile dobrze pamiętam model.

Może mi podpowiesz gdzie mogę poczytać o podkręceniu tego procka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o podkręcanie to zwrócę uwagę na jeden szczegół który nie został poruszny w przytoczonym wątku.(albo przegapiłem) Chipset via nie posiada blokady pci/ agp więc fsb powinna być ustawiona na 133/166/200. Ustawiając inaczej krzywdzisz własne dyski i napędy optyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko karta tylko, ma jak dla mnie jedna wadę - jest na PCI-E, a ja mam niestety AGP :sad:

 

//EDIT:

raist

To masz jakieś wskazówki w jaki sposób mógłbym coś wycisnąć z tego procka? Może jakieś linki ?

Edytowane przez grabarz18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam stalem niedawno przed podobnym wyborem, tylko ze do tego zestawu dodatkowo zastanawialem sie nad r X800, wybor padl na gf6800 z siga. zadowolony jestem bardzo ;) wczesniej siedzialem na r9550 czyli troszke lepszej karcie niz teraz masz, roznica jest OGROMNA :D

z tych trzech kart tylko 6800 ma 256bitowa magistrale pamieci.

a co do procka u mnie siedzi athlonek 2,1GHz i jako tako daje sobie rade z ta karta, 3dm03 ok 11,5k, 05 ok 4,6k. w grach tez jest bardzo dobrze :-P

ten 6800gs ma 'tylko' 12/5 ale za to nadrabia wysokimi zegarami.

wybor jest prosty 6800 ;)

 

i jeszcze jedno, co to za zasilka?

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... wybor jest prosty 6800 ;)

 

i jeszcze jedno, co to za zasilka?

Właśnie coraz bardziej skłaniam się do tego 6800, a zasilka to jakas noname i jest w planie również wymiana tego - trochę głupio by było jakby mi to wszystko padło przez zasilacz :)

 

//EDIT:

No to pewnie będzie 6800GS ale już w obrębie tego modelu mam małe wątpliwości. Są dwie karty:

6800 GS Extreme 256MB 450/1000MHz AGP 1.4 ns

6800 GS Extreme 450/1200MHz 256MB 256Bit 1.4ns

Niby takie same karty ale pierwsza ma 128 Bit szynę pamięci, a ta druga 256 Bit. Między tymi kartami jest ~120zł różnicy w cenie. Pytanie, czy na tym co mam w kompie różnica będzie na tyle odczuwalna, że warta tej dodatkowej kasy?

Edytowane przez grabarz18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem odpuść sobie na razie tą wymiane - ew. zmień na coś jeszcze tańszego, gdzie nie stracisz tyle.

 

A skoro padł juz temat 6800... Aktualny przekręt na allegro:

http://www.allegro.pl/item141921955_geforc...ns_agp_box.html

"Fajna" ultra :lol:. I oczywiście 4 frajerów sie złapało... :mur: (na innych aukcjach kolejni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

A skoro padł juz temat 6800... Aktualny przekręt na allegro:

http://www.allegro.pl/item141921955_geforc...ns_agp_box.html

"Fajna" ultra :lol:. I oczywiście 4 frajerów sie złapało... :mur: (na innych aukcjach kolejni)

A co nie tak z tą kartą :huh: ?

 

Dalej nie wie czy przy moim kompie odczuwalna byłaby dla mnie różnica pomiędzy kartą z 128 Bit magistralą a kartą z 256 Bit magistralą pamięci :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za ta roznice 128 256 bit dokup kostke 512 i bedzie wydajniej ;)

Pamięci to chyba mi akuratnie wystarczy bo ostatnio dokupiłem 2x512 Kingston (PC3200, CL3), no i mam jeszcze 256 MB pamięci noname 400 MHz (to co miałem kupione razem z kompem)

 

Więc moje pytanie odnośnie tej magistrali jest nadal aktualne.

 

No zbierając to co mi do tej pory wszyscy mówili i co znalazłem na tym forum waham się i zastanawiam nad wcześniej wspomnianymi:

6800 GS Extreme 256MB 450/1000MHz AGP 1.4 ns

6800 GS Extreme 450/1200MHz 256MB 256Bit 1.4ns

Do tego kłania mi się jeszcze zmiana zasilacza. I tu pytanie czy wystarczy:

CHIEFTEC 350W GPS-350EB-101A BIG FAN PFC

A może konieczne będzie zakup tego (przyznam że koszty które rosną mnie trochę niepokoją):

CHIEFTEC 450AA-101A 24/20pin NOWA WERSJA Gwar.24

A może macie jakieś inne propozycje co do zasilacza?

Co do zasilacza to będzie mi potrzebna moc bo zamierzam wycisnąć coś więcej ze swojego sprzętu:

Procek: Athlon XP 2000+ (Thoroughbred)

MOBO: EPoX 8KRA2I (VIA KT600)

I tu teraz pytanie czy z tego można (teoretycznie) wycisnąć coś więcej? Idąc dalej niestety jestem skazany również na zakup jakiegoś lepszego chłodzenia do swojego procesora - czy takie będzie git:

ARCTIC COOLING COPPER SILENT 3 -Socket A

 

O tak przy okazji pytanie dodatkowe - czy jak mam na płycie złącze SATA to mogę tam podpiąć dyski SATAII i będą mi spoko działać?

Edytowane przez grabarz18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ram zawsze sie przyda ;)

 

ale ok, skoro masz pieniadze to wez wersje 256bitowa, roznica bedzie.

czysto teoretycznie, zeby pamiec pracujaca na magistrali 128 bitowej dorownala pamieci parcujacej na 256bitach, musi miec zegary 2x wieksze. czyli np 700MHz 256bit ~ 1400MHz 128bit, wtedy maja podobna przepustowosc.

 

 

znowu sie rozchodzi o kase ;)

jezeli masz na szefa to go wez, ale do tego zestawu + mocne OC w zupelnosci wystarczy fortron400W cena ok65zl (allegro).

(u mnie siedzi fortron300 napiecia trzyma prawie idealnie )

 

 

co do krecenia procka to loteria, musisz sam sprawdzic jak ten athlon sie kreci, nikt ci nie poda konkretnych wartosci, jezeli ma odblokowany mnoznik to powinienes cos zdzialac, jesli nie to magistrala 166MHz nie powinna mu przeszkadzac (przy wyzszym napieciu ;) )

 

ten arctic to zupelne minimum

 

a co do dysku to sata2 bedzie bez problemu pracowac na kontrolerze sata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw napisz jakie masz teraz temperatury na obecnym.

 

wszystko zalezy jak twoj procek sie podkreci, jezeli niezbyt wiele to ten arctic starczy a jezeli cos wiecej to jakis pentagram 120, 100 lub 80 zalezy jaki ci wejdzie

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw napisz jakie masz teraz temperatury na obecnym.

 

wszystko zalezy jak twoj procek sie podkreci, jezeli niezbyt wiele to ten arctic starczy a jezeli cos wiecej to jakis pentagram 120, 100 lub 80 zalezy jaki ci wejdzie

MBM5 pokazuje, że mam teraz 35*C

 

//EDIT:

żeli

Właśnie też się nad tym zastanawiam. Pomiędzy tymi kartami różnica dotyczy szyny pamięci i taktowania pamięci. Dlatego chciałbym wiedzieć czy ta różnica jest warta tych ponad 100 zł

 

//EDIT 2:

Zakupy zrobione:

FORTRON 400W

GEFORCE 6800 GS 256MB EXTREME 1.4ns 520/1400 AGP

 

Co do chłodzenia na mój procesor to na allegro nie znalazłem niczego ciekawego na socket A (przynajmniej tak mi się wydaje) wiec kupie sobie w jakimś sklepie tradycyjnym.

 

Dzięki wszystkim za porady :)

Edytowane przez grabarz18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem podobny dylemat i zdecydowalem sie na GALAXY 7300GT 128DDR3 1.4ns 500/1400 ZALMAN AGPx8 teraz czekam az mi go sprowadza u mnie w miescie tyle ze maja z tym problemy i moze kupie online. Dlaczego nie wybralem 6800GS 256bit ? Raz jest na starym rdzeniu a dwa wielu ludzi ma z ta karta problemy - jakies zwiechy artefakty itp - nie mowie ze u ciebie musi tak byc ale wiem ze wiele osob mialo takie problemyKolejna rzecza jest cena 200PLN wiecej niz 7300GT a wydajnosc tylko troche lepsza.Zobacz http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1819-all 7600Gs vs 6800GT 256bit - wez pod uwage ze 7300GT jest szybszy od 7600GS a jeszcze jak zrobisz o/c na zalmanie to moze i przescignie 6800GS :)) a jest nowszym ukladem.

 

Co do zasilacza sam to przerabialem i dzis dostalem zasilke - chlopaki z forum dokladnie mi wszystko wytlumaczyli bo bylem zielony. Co jest wazne ? Czy twoja plyta ciagnie prad z 12V czy 5V. Bo jesli masz stara plyte to pewnie z 5V natomiast nowe ciagna 12V i musisz kupic zasilke z mocnym 12V - ja taka kupilem tzn http://allegro.pl/item143108944_profesjona...sata_pci_6.html a chcialem kupic dokladnie to samo co ty wskazales czyli starego fortrona 400 ktory ma mocne 5V

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

wez pod uwage ze 7300GT jest szybszy od 7600GS

Chyba nie bardzo, coś sie zmieniło?? IMO są PORÓWNYWALNE. A ten zasilacz to też imo zły wziąłeś. Powinien to być 350 THA-P albo 400 HL-N/GL-N.

 

EDIT: grópl nie troluj :lol: ;] Ale gs też da sie podkręcić.

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie bardzo, coś sie zmieniło?? IMO są PORÓWNYWALNE. A ten zasilacz to też imo zły wziąłeś. Powinien to być 350 THA-P albo 400 HL-N/GL-N.

Moze bez oc sa porownywalne....Ale 73gt potem zostawia 76gs daleko w tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Moze bez oc sa porownywalne....Ale 73gt potem zostawia 76gs daleko w tyle.

Zależy jaki 73 i jaki 76 na AGP obie te karty są w tyle za 6800gs :wink:

Na AGP 73 z DDR3 jest tylko za prawie 400zł i ma 128MB 7600gsa z ddr 3 nie ma na AGP a 6800 ma więcej potoków i przepustowość większa pamięci.

 

ILE RAZY MÓWIŁEM NIE KUPOWAĆ NA ALLEGRO!. Zaoszczędził byś kilkadziesiąt złoty ale co tam ;) Jak jakieś problemy to zapraszamy do działu Nvidi do tematu za 6800gs :wink:

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oczywiscie, z tych trzech 68gs jest najlepszym wyborem.

Ale jezeli mialbym wybierac pomiedzy 73gt galaxy, a 76gs to wybor jest oczywisty....wyzsze zegary robią po prostu swoje i w markach, i w grach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...