Skocz do zawartości
naxt

Trinitron A Gry

Rekomendowane odpowiedzi

Choć niedawno kupiłem 19 CRT ,już teraz przymierzam się do kupna 21CRT.Monitor ten będzie służył do gier.Dzięki tak dużemu monitorowi będe mógł grać w swoje ulubione gry leżąc np wygodnie na sofie przy pomocy pada podłączonego do PC.I teraz pytanie.Przepatrzyłem tysiąc for i testów i wniosek jest prosty najlepsze kineskopy to Trinitron i diamotron .Tylko mają one jedną wadę te dwie poziome kreski na jasnym tle czyli druciki stabilizujące maskę szczelinową.I tu dochodzę do sedna sprawy.Czy te dwie linie będą widoczne podczas grania z odległości 1m i więcej w takich grach jak FAR CRY, Oblivion,Serius Sam czyli w grach o ciepłych kolorach gdzie panuje jasność.Niech się wypowiedzą wszyscy użytkownicy monitorów na tym kineskopie,czy widzą te linie podczas gry.Mam jeszcze inny wariant w zanadrzu-kupno Samsunga lub Beliny 21CRT lecz te podobno nie dorównują jakością obrazu kineskopom Trinitron i diamotron :wink:

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć niedawno kupiłem 19 CRT ,już teraz przymierzam się do kupna 21CRT.Monitor ten będzie służył do gier.Dzięki tak dużemu monitorowi będe mógł grać w swoje ulubione gry leżąc np wygodnie na sofie przy pomocy pada podłączonego do PC.I teraz pytanie.Przepatrzyłem tysiąc for i testów i wniosek jest prosty najlepsze kineskopy to Trinitron i diamotron .Tylko mają one jedną wadę te dwie poziome kreski na jasnym tle czyli druciki stabilizujące maskę szczelinową.I tu dochodzę do sedna sprawy.Czy te dwie linie będą widoczne podczas grania z odległości 1m i więcej w takich grach jak FAR CRY, Oblivion,Serius Sam czyli w grach o ciepłych kolorach gdzie panuje jasność.Niech się wypowiedzą wszyscy użytkownicy monitorów na tym kineskopie,czy widzą te linie podczas gry.Mam jeszcze inny wariant w zanadrzu-kupno Samsunga lub Beliny 21CRT lecz te podobno nie dorównują jakością obrazu kineskopom Trinitron i diamotron :wink:

jakosc obrazu w obu technologiach jest porownywalna a na plus maski perforowanej jest to ze nie posiada tych dwoch paskow :) Edytowane przez ste3an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakosc obrazu w obu technologiach jest porownywalna a na plus maski perforowanej jest to ze nie posiada tych dwoch paskow :)

 

to czemu większość osób na forach chwalą te Trinitrony i piszą żw maska perworafana w porównaniu do Trinitrona to szajs.Czyli taka belina2392664[/snapback]

Ledwie je widać na białym tle a co dopiero w grach.

 

czyli w grach ich nie zobacze?.Cholera szkoda żę nie mogę nigdzie sprawdzić jak te linie wyglądają :mur:

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na teamt monitorow uzywanych sie nie wypowiadam maja one zawyczaj malo wspolnego z tym co jest nowe czyli sa to monitory napewno zjechane :) Inne parametry zachowuje nowy monito a co innego monitor 3 letni niewiadomego pochodzenia itd :) Hmm opinia ta wynika z braku elmentarnej wiedzy na temat obu technologi :)

Edytowane przez ste3an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na teamt monitorow uzywanych sie nie wypowiadam maja one zawyczaj malo wspolnego z tym co jest nowe czyli sa to monitory napewno zjechane :) Inne parametry zachowuje nowy monito a co innego monitor 3 letni niewiadomego pochodzenia itd :) Hmm opinia ta wynika z braku elmentarnej wiedzy na temat obu technologi :)

wiem że można trafić na zjechanego monitora,dlatego zanim coś kupie musze to dokładnie obejrzeć.3 letni monitor może wyglądać i działać jak nowy,zapewniam cię

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na teamt monitorow uzywanych sie nie wypowiadam maja one zawyczaj malo wspolnego z tym co jest nowe czyli sa to monitory napewno zjechane :) Inne parametry zachowuje nowy monito a co innego monitor 3 letni niewiadomego pochodzenia itd :) Hmm opinia ta wynika z braku elmentarnej wiedzy na temat obu technologi :)

Pewnie tak.

 

Ale kilka tygodni temu zamówiłem dwa Samsungi 790 DynaFlat. Na drugi dzień je zwróciłem, miały niedoświetlone rogi, zjechaną geometrię - koszmar.

Obecnie zakup nowego monitora CRT to ruletka, ceny naprawdę bardzo niskie, ale jakość fatalna.

 

Ja bym rozejrzał się za mało używanym Eizo i dokładnie go obejrzał przed ewentualnym zakupem. Ale efekt byłby naprawdę bardzo dobry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tych allegrowiczow co masowo sprzedaja je jako lezaki nie wroze jakosci :) Najwyrzej od goscia ktory uzywal monitor inwildualnie mozesz dostac w niezlym stanie model :) Chetnie bym na zywo porownal taki monitorek 21 cali uzywany z moim nowym phlipsem i bysmy poronali jakosc obrazu nowego a uzywanego 4 latka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od bardzo dlugiego juz czasu jestem uzytkownikiem ctx'a pr711f. Monitor ma juz swoich pare latek a sprawuje sie caly czas bardzo dobrze. co do tych dwoch drucikow stabilizujach to naprawde trzeba sie skupic zeby je dostrzec a w czasie grania ani przez chwile nie zwroca twojej uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak.

 

Ale kilka tygodni temu zamówiłem dwa Samsungi 790 DynaFlat. Na drugi dzień je zwróciłem, miały niedoświetlone rogi, zjechaną geometrię - koszmar.

Obecnie zakup nowego monitora CRT to ruletka, ceny naprawdę bardzo niskie, ale jakość fatalna.

 

Ja bym rozejrzał się za mało używanym Eizo i dokładnie go obejrzał przed ewentualnym zakupem. Ale efekt byłby naprawdę bardzo dobry :)

Obecnie sprzedawane monitory nowe sa tylko sprzedawne do typowo amatorskich zadan dlatego jakosc pozostawia wiele do zyczeni ja posiadam nowy 22 calowiec ale to to monitor dla profesionalistow wiec nie mozna generalizowac ze nowe crt to kicha choc przewaznie tak jest ale za wszytsko sie placi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie sprzedawane monitory nowe sa tylko sprzedawne do typowo amatorskich zadan dlatego jakosc pozostawia wiele do zyczeni ja posiadam nowy 22 calowiec ale to to monitor dla profesionalistow wiec nie mozna generalizowac ze nowe crt to kicha choc przewaznie tak jest ale za wszytsko sie placi :)

coz nie wiem jak to teraz jest... moj crt pochodzi jeszcze z zamierzchlych czasow ;) jak na swoje lata moim zdaniem jest bardzo dobry... No ale wtedy kiedy byl kupowany to rzeczywiscie byl chyba jednym z leprzych modeli z tego co pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coz nie wiem jak to teraz jest... moj crt pochodzi jeszcze z zamierzchlych czasow icon_wink2.gif jak na swoje lata moim zdaniem jest bardzo dobry... No ale wtedy kiedy byl kupowany to rzeczywiscie byl chyba jednym z leprzych modeli z tego co pamietam.

A jaki to monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć niedawno kupiłem 19 CRT ,już teraz przymierzam się do kupna 21CRT.Monitor ten będzie służył do gier.Dzięki tak dużemu monitorowi będe mógł grać w swoje ulubione gry leżąc np wygodnie na sofie przy pomocy pada podłączonego do PC.I teraz pytanie.Przepatrzyłem tysiąc for i testów i wniosek jest prosty najlepsze kineskopy to Trinitron i diamotron .Tylko mają one jedną wadę te dwie poziome kreski na jasnym tle czyli druciki stabilizujące maskę szczelinową.I tu dochodzę do sedna sprawy.Czy te dwie linie będą widoczne podczas grania z odległości 1m i więcej w takich grach jak FAR CRY, Oblivion,Serius Sam czyli w grach o ciepłych kolorach gdzie panuje jasność.Niech się wypowiedzą wszyscy użytkownicy monitorów na tym kineskopie,czy widzą te linie podczas gry.Mam jeszcze inny wariant w zanadrzu-kupno Samsunga lub Beliny 21CRT lecz te podobno nie dorównują jakością obrazu kineskopom Trinitron i diamotron :wink:

ostanio kupilem IBM 21 cali na Trinitronie. W tym monitorze sa 2 paski niestety, i to jednoczesnie uwazam za najwieksza wade tego kineskopu/monitora. Mam go ponad miesiac ale jak przegladam jasne www to cholera niestety ciagle widze te 2 cholerne paski ;) . W grach tego nie zauwazysz (poza tym jak np w csie dostaniesz flashem po oczach) w filmach tez, ale przegladajac www jasne zawsze widac :( Jeszcze jedna wada to slaba geometria jednak. Ale po za tymi wadami (tymi cholernymi paskami przede wszystkim) kineskop jest swietny, jasnosc, kolory miod cud i orzeszki ;) Kupilem uzywca z 03 roku na allegro ale wczesniej moglem go dokladnie sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostanio kupilem IBM 21 cali na Trinitronie. W tym monitorze sa 2 paski niestety, i to jednoczesnie uwazam za najwieksza wade tego kineskopu/monitora. Mam go ponad miesiac ale jak przegladam jasne www to cholera niestety ciagle widze te 2 cholerne paski ;) . W grach tego nie zauwazysz (poza tym jak np w csie dostaniesz flashem po oczach) w filmach tez, ale przegladajac www jasne zawsze widac :( Jeszcze jedna wada to slaba geometria jednak. Ale po za tymi wadami (tymi cholernymi paskami przede wszystkim) kineskop jest swietny, jasnosc, kolory miod cud i orzeszki ;) Kupilem uzywca z 03 roku na allegro ale wczesniej moglem go dokladnie sprawdzic.

dzięki za twoją opinię.Jeśli chodzi o neta to będe używał mojego flatrona 19CRT(tam nie ma tych lini) a do gier posłuży mi właśnie 21CRT na Trinitronie skoro w grach tych lini niewidać.Jakoś upakuje te dwa monitory na moim biurku :lol: :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...