Skocz do zawartości
Nick126

Format C, Co Z Programami?

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę na nowo zainstalować windowsa. Na dysku C (gdzie jest winda) mam tylko kilka programów. Reszte instaluje zawsze na D. I mam pytanko, czy należało by te programy z D usunąć ?(bo nie chce robić formata wszystkich partycji, tylko C) Czy mogę zostawić, tam są programy typu - gg,winamp, antyvir, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gg powinno działać, winamp też, antywir raczej niebardzo, z drugiej strony po co Ci gg na D skoro wszystko co z nim związane zapisuje się do Documents and Settings na C więc i tak się to skasuje, nie ma powodu do instalacji jakichkolwiek programów na innej partycji niż C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma powodu do instalacji jakichkolwiek programów na innej partycji niż C

No popatrz, a ja mam wszystko co działa pózniej bez instalacji na innej niz C. I mam do tego powód. Moge korzystac z tych samych programów na kazdym systemie bez potrzeby instalowania ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kazdym systemie

a on ile ma systemów ?

 

jak często formatujesz C żeby kłopotliwe było instalowanie od nowa programów ? tym bardziej jeśli są trzy, może cztery, bo o instalacji sterowników już nie wspomnę, je i tak trzeba instalować po formacie ? a może powodem padnięcia systemu był jeden z tych programów i po formacie będzie to samo i potem pojawiają się tematy: robiłem 10 razy formata i znów mi nie działa, może to pamięci, może to zasilacz i będzie szukał niewiadomo czego, moim zdaniem jest lepiej od nowa zainstalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze pytanie nie do mnie, ale odpowiem ;) . Nowy system stawiam raz na tydzien, czasem sie zdaza 3 razy w ciagu jednego dnia ;) . I wcale nie mam 43 kompow w domu, zazwyczaj 1-2 :D

 

Co do gadu, to wystarczy skopiowac folder C:\Documents and Settings\MaSell\Gadu-Gadu i mamy wszystkie konktakty, archiwa, ustawienia, uzytkownikow itp

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a on ile ma systemów ?

 

jak często formatujesz C żeby kłopotliwe było instalowanie od nowa programów ? tym bardziej jeśli są trzy, może cztery, bo o instalacji sterowników już nie wspomnę, je i tak trzeba instalować po formacie ? a może powodem padnięcia systemu był jeden z tych programów i po formacie będzie to samo i potem pojawiają się tematy: robiłem 10 razy formata i znów mi nie działa, może to pamięci, może to zasilacz i będzie szukał niewiadomo czego, moim zdaniem jest lepiej od nowa zainstalować.

Nie kazdy lubi po instalacji systemu marnowac czas na instalacje kilku GB czegos czego instalowac nie trzeba.

 

Ale widac ze o systemie i oprogramowaniu wiesz nie wiele, bo bys nie pisal bredni o padnieciu systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SGJ, ale jak zrobiłem teraz formata i próbowałem uruchomić programy i gry z innej partycji to większość się nie uruchamia. Więc chyba bardziej się opłaca instalować je na partycje z windą (ale i tak tak nie robie :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nick126, tak czesc sie nie uruchomi. Podstawa to wiedziec co działa bez instalacji, a co nie. Ja mam na C własnie tylko to co wymaga instalacji. A wszystko to co nie wymaga siedzi na innym dysku, a jest tego naprawde duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nick126, tak czesc sie nie uruchomi. Podstawa to wiedziec co działa bez instalacji, a co nie. Ja mam na C własnie tylko to co wymaga instalacji. A wszystko to co nie wymaga siedzi na innym dysku, a jest tego naprawde duzo.

 

to moze Nas oswiecisz i wrzucisz ich liste :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko kilka z pamieci:

wszystkie 3dmarki

winrar

total commander

7zip

winamp

foxit reader

opera

firefox

thunderbird

star office 5.2

allplayer

cdex

subedit

virtualdub

media player classic

super pi

irfan view

aida32

everest

sisoftware sandra

cpuz

bitcomet

dc++

Dreamweaver MX 2004

emule

flashget

tlen

ad-aware

inno-setup

nlite

winiso

riva tuner

procesexplorer

restorator

desktop sidebar

farcry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram SGJ, od dawien dawna wszystko u mnie tak smiga. nawet mam specjalny katalog na dysku D o nazwie "no install" :)

 

mimo iz calkiem sprawnie komp chodzi juz kilka miesiecy i chociaz zdalaby sie reinstalacja, to po prostu nie chce mi sie tego robic, a majac na uwadze ze musialbym instalowac wszystko od nowa, gdzie o polowie pewnie bym zapomnial, to juz w ogole nie chcialoby mi sie tego robic, dlatego tez instalacja, jesli i tak jest juz konieczna, ograniczylaby sie tylko do kilku programow

 

 

w zasadzie to doprowadzilo do tego ze poszukiwalem programow, które by spelnialy ten wymog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale najgorsze to, że gry nie chcą chodzić... trzeba je na nowo instalować :( Troche to chore ;/

praktyka jest taka, że sporo programów trzyma swoje śmieci w rejestrze windows... jeśli usuniesz winde.. usuwasz ustawienia do programów, które być może są konieczne. Druga sprawa.. że programy instalują w windzie swoje pliki dll, które następnie są rejestrowane w rejestrze :). I ta sama sytuacja, usuniesz rejestr, nawet jeśli pliki dll są na inne partycji, to mogą już nie działać, bo nie są zarejestrowane (model COM i te sprawy...)

 

Więc chyba bardziej się opłaca instalować je na partycje z windą (ale i tak tak nie robie :D)

nie wiem jaka to oszczędność w czymkolwiek... :)

 

Przed formatem warto skopiowac cały folder ustawienia aplikacji z document & settings / user

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...