Skocz do zawartości
sesq

Porządek Z Codekami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zawsze mam balagan z codekami, zainstaluje jakis codec pack i potem podaczas ogaldania filmu w trayu 3 ikony ;/

probowalem k-lite, cccp, tsunami i nie jestem zadowolony

z playerami tez problemy, all-player mial pobierac kodeki ktorych nie mam, a nie pobiera, i nie otwiera jakiegos filmu. vlc fajny, ale problem z wpakowaniem do niego napisow, trzeba naraz metoda przeciagania film z napisami wrzucic na niego, a po zaaplikowaniu skina, nie czyta wogle napisow - jak ładować mu napisy ? a jak przesune okno playera, to obraz filmu sie robi czarny, do czasu jak zminimalizuje i przywróce. Ale za to vlc czyta filmy ktorych zwyklym playerem sie nie da otworzyc wiec mi sie to podoba.

 

piszcie co zainstalowac na nowym systemie zeby nie robic burdelu, jaki codec pack, player itp.

Edytowane przez sesq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co ci K-Lite, jak ffdshow odtwarza prawie wszystkie formaty, a do QT i Reala wystarczy Alternative zainstalować??

no mi nie otworzyl dzwieku w jakims filmie .avi a w innym wywalilo błąd

a ten sub-edit player nadaje sie nawet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh, kodeki i playery to ostatnio moja udreka. czasami juz nerwicy dostaje, praktycznie kazdy film czy odcinek jakiegos serialu musze ogladac na innym odtwarzaczu i do tego zonglowac kodekami, masakra.

Bardzo dobry jest najnowszy CrystalPlayer i BSPlayer ale czasami tez maja odchyly. wczesniej procz RealAlternative i QuickTimeAlternative uzywalem kodekow Codecs allin1 i wszystko smigalo na CrystalPlayerze ale ostatnio jest sajgon. co film to musze robic syf z kodekami. chwilowo moj problem naprawily kodeki XP Codec Pack 2.0.6 i jest w miare ok

 

ps. K-Lite to chyba najwiekszy badziew z jakiego mialem nieprzyjemnosc korzystac. nigdy wiecej nie zainstaluje tego shitu, uprzedzam komentarze. nie instalowalem wszystkiego z paczki, wybieralem to co mnie interesowalo a i tak codeki narobiliy mi takiego burdelu w systemie ze meczylem sie pol dnia zeby to naprawic

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak :

kodowanie = Xvid+X264

Dekodowanie: fddshow+real alternative

odtwarzanie : Subedit + MPC

 

 

nie ma mocnych na taki zestaw

 

rownie dobrze radzi sobie CCCP , dziala u siorki na kompiku

nie zdazylo sie jeszcze zeby jakikolwiek film nie poszedl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora tematu wywal wszystkie kodeki i zainstaluj to co radzi Costi i Pietia(lania). Tylko wywal dokładnie (z rejestru też). Ja mam takie same kodeki i bezproblemu.

zainstalowalem nowego windowsa, zainstalowalem najnowszy CCCP, i subedita i niedziała mi jeden film .avi ( kodek xvid jest dzwiek a nie ma obrazu odpowiedzialnego za ffdshow ) Edytowane przez sesq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FFdshow SSE2 + Haali Matroska Splitter + CoreAvc + quick/real alt @ SubEdit. Czasami MPC.

CCCP nie instaluje, bo mi sie nie podoba ich zmodowany ffdshow, psuje mi wymiarowanie obrazu w SubEdit. (Ale jak nie patrzec, u gory sa jego skaldowe ^_^)

Edytowane przez s0n1c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam dobrze znanego playera przez fanów linuxa - mplayer. Jest jego edycja pod windows także z interfejsem graficznym. Zarówno programu jak i kodeków się nie instaluje. Cała sztuka polega na wypakowaniu programu do jakiegoś folderu, następnie wypakowujemy kodeki z oficjalnej strony do katalogu codecs i praktycznie nie ma mocnych na taki zestawik. Dużym plusem jest to, że nie zaśmiecamy sobie Windowsa niepotrzebnymi śmieciami.

 

http://www.mplayerhq.hu/design7/news.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pozwolcie ze o cos zapytam poszukuje jakiegos playera o funkcjonanosci subedita jednak by nie wymagal on bibliotek windowsa ;) macie moze jeszcze jakies proppozycje bo mplayer ma troche malo opcji jedyne co do glowy to mi jeszcze przychodzi allplayer a cos innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie,

Czy ktoś z Was spotkał się z takim małym problemem? Odpalasz filmik, który na pewno wiesz, że trwa np.20 minut a odtwarzacz pokazuje czas trwania np.2 minuty

Na pewno jest to wina kodeka ale nie wiem jakiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pozwolcie ze o cos zapytam poszukuje jakiegos playera o funkcjonanosci subedita jednak by nie wymagal on bibliotek windowsa ;) macie moze jeszcze jakies proppozycje bo mplayer ma troche malo opcji jedyne co do glowy to mi jeszcze przychodzi allplayer a cos innego ?

VLC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BigSpider

a skad te kodeki do mplayer scaignac ? znalazlem tylko tyle http://www.mplayerhq.hu/DOCS/codecs-status.html

rozwiazalem problem z napisami, tylko jak mozna np. zrobic zeby one mialy czarna ramke a nie otoczke ?

nia ma poslkich znaczkow mimo ze czcionka jest polska, wogle mozna zmienic rozmiar napisow ?

ten mplayer pewnie bedzie dobrym rozwiazaniem dla mnie bo fajnie oddtwarza filmy.

 

@Linoge: BSplayer, VLC, Zoom player

 

dziesiąty raz edutuje ten post:

zrobilem poslkie czcionki dopisujac w configu 'subcp=windows-1250'

wciarz neka mnie problem tla napisow i jego rozmiaru, bo na filmie mam hardsuby i to sie miesza i wariuje :S

Edytowane przez sesq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...