Skocz do zawartości
sesq

Porządek Z Codekami

Rekomendowane odpowiedzi

chyba nie obsluguje napisow :|
Obsługuje.

Generalnie, wystarczy jeśli napisy mają tę samą nazwę co film.

Albo: File > Open File... > Open: ... Browse (wybierasz film) > zaznaczasz Use a subtitles file i wybierasz ścieżkę do napisów (Browse).

 

Panowie pozwolcie ze o cos zapytam poszukuje jakiegos playera o funkcjonanosci subedita jednak by nie wymagal on bibliotek windowsa ;) macie moze jeszcze jakies proppozycje bo mplayer ma troche malo opcji jedyne co do glowy to mi jeszcze przychodzi allplayer a cos innego ?
Hmm... 2395789[/snapback]
Mam jedno pytanie,

Czy ktoś z Was spotkał się z takim małym problemem? Odpalasz filmik, który na pewno wiesz, że trwa np.20 minut a odtwarzacz pokazuje czas trwania np.2 minuty

Na pewno jest to wina kodeka ale nie wiem jakiego

Wina kodeka? Wydaje mi się raczej, że uszkodzony indeks klatek (naprawa w VirtualDubMod lub DivFix++).

 

ja se instalnołem k-lite ale ten większy i mam fdd - czyli podczas odtwarzania pokazuje się badziewna strzałka w trayu :]
DirectVobSub (VSFilter)?

Kliknij dwa razy na tej strzałce > zakładka General > zmień Loading na Don not load.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mplayer jest najlepszy, ustawilem go, umiem regulowac rozmiar czcionki i grupos lini otaczajacej ja ( boze, duzo szukania i kombinowania bylo )

i jest cacy, scaignolem spakowanego z 20mb codekami ( ktore sa w folderze codecs ) i uruchamia mi sie kazdy film, nawet ogm i mkv bez zadnych dodatkowy pierdół, w dodatku player jest szybki. jedyna wada: w napisach nie przetwarza tych informacji: {F:Comic Sans MS}{C:$cccccc} - a moze da sie jakos to zrobic ?

mplayer najlepsze rozwiazanie na codeki i playery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KL Mega Codec Pack - najlepsza paczka, instaluje tylko ją. Zawiera w sobie bardzo dobry player [ najlepszy jakiego używałem, a było ich naprawde wiele. Świetnie sobie radzi z filmami w x264 ].

Nastepny zsyp, chyba najwiekszy smietnik kodekowy krazacy po necie. A poza tym h.264 jesli juz. Nie wspominam nawet, ze ffdshow (CCCP) radzi sobie z tym formatem wysmienicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam tak cccp+subedit - i tu problem bo mi nie odpala cales sciezki, tj slysze podklad ale nie slysze glosow.

Na Vlc nie mam juz tego problemu mieli elegancko cala sciezke. Gdzie ustawic w cccp jakies mixowanie wszystkich kanalow bo podejzewam ze to moze byc to .

Pozdro ed

//EDIT

chodzi mi o to zeby dzialalo 5.1 na glosnikach i na sluchawkach jao stereo.

Edytowane przez ed00s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W menu start wejdz do ffdshow audio decoder config i tam popatrz - mozliwe, ze masz ustawiony upmix do 5.1 czy cos. Ew. w podstawowej konfiguracji CCCP tez powinna byc opcja ustawienia ilosci glosnikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. nie wiem czy dobre miejsce, ale u mnie wystapil problem. ostatnio musialem zrobic format c i instalnac system od nowa. winxp home sp2. no i teraz nie odpala zaden film. wyglada to tak, ze przy probie uruchomienia komp sie zacina i muli strasznie. film nie rusza. wszystko jedno jaki player. co robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. nie wiem czy dobre miejsce, ale u mnie wystapil problem. ostatnio musialem zrobic format c i instalnac system od nowa. winxp home sp2. no i teraz nie odpala zaden film. wyglada to tak, ze przy probie uruchomienia komp sie zacina i muli strasznie. film nie rusza. wszystko jedno jaki player. co robic?

Zainstaluj sobie CCCP ,albo jakiegoś playera co ma własne kodeki jak VLC (IMO najlepszy player ;) ) czy MPlayer (taka zerżnięta wersja z Linuxa ,ale równie dobra pod Windows). Poczytaj wcześniejsze posty to znajdziesz linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może jest jakiś program żeby przyśpieszyć działanie filmów na słabszych kompach? ew. które kodeki iplayery są najmniej zasobo żerne? bo mam durona 950, 128 ram i gf2, na win2000 większość chodziła ładnie, ale zostałem zmuszony do zainstalowania xp'ka i się tnie :/ próbowałem mpc, vlc i best playerem. w best playerze zawsze najlepiej chodziły filmy. Moje kodeki to k-megapack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozbadz sie tego udajacego codecpack badziewia i zainstaluj zwykly ffdshow lub ew. CCCP - moze pomoze, a zaszkodzic nie powinno. Windows rozumiem maksymalnie odchudzony (wylaczone zbedne uslugi, brak wodotryskow graficznych)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

styl klasyczny, troche odchudzony, wywaliłem i zainstalowałem ffdshow + ac3folter i [gluteus maximus], dalej się zrzyna :/ chyba że w okienku ogladam, to gicior jest :/

Może się wydawać dziwne, ale jeżeli masz naprawdę słaby komputer, przestaw ilość kolorów na 65k. U mojego ojca w pracy na komputerze pomogło, też się cięły filmy (Duron 800 + integra)... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pora odkopać. Nie będę zakładać nowego tematu, poprostu mam duży problem, nie wiem co robić. W WMP, Allplayer, Bestplayer etc filmy, podczas przewijania - gdy przewinę czy to klawą czy myszką chodzą szybciej przez 2-3 sek, a później "wraca" ich normalna prędkość. Na Gry-online filmiki chodzą mi za szybko, dźwięk w nich jest dziwnie zniekształcony, podobnie jest z niektórymi filmami - również występuje w nich zniekształcony dźwięk. Więc zacząłem żąglować kodekami, wcześniej miałem K-Lite, zrobiłem uninstall, poszły XP Codec pack - to samo, FFD show to samo. :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dowalić żeby *.wmv działały dobrze? WMV player chce pobierać kodeki z netu ale jakoś do takich sposobów nigdy nie byłem przekonany.

Mam zainstalowany CCC i Sub-Edit, tylko problem z tym wmv jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okey, działa dzięki drugiemu linkowi. Ale jest kolejny problem. Obraz pokazuje sie dopiero po 5 sekundach i nie ma dzwieku. A na miliard procent plik okey bo kiedyś przy jakiś kodekach działało bez problemu, co z tym zrobic?

 

//

chociaz chyba jednak plik sie zrypal ;/ sprawdzilem w VLC i czasem dzwiek zarywa w innych momentach jest okey w innych nie ma w ogole.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam irytujacy problem, jak ogaldam jakis film to raz na jakis czas on przyspiesza na chwile, np. ktos cos mowi, i przyspiesza podczas jakiegos słowa, ze nie wiem co ktos powiedzial.

wczesniej tez tak mialem, uzywam tylko CCCP na czystym windowsie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na problem ze sterownikami od karty dźwiękowej:

 

http://forum.divx.pl/viewtopic.php?t=14742

 

Zobacz czy coś pomoże jak odtworzysz film w Media Player Classic z ustawieniem karty dźwiękowej na Default WaveOut Device (View --> Options --> Playback --> Output --> DirectShow Audio). Sprawdź też czy podczas odtwarzania (MPC z WaveOut) w momencie "przeskoczenia" filmu do przodu pojawiają się liczby w polach Przerwy oraz Cisza (zakładka Zaawansowane). Okno wywołaj poprzez Play --> Filters --> Default WaveOut Device.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na problem ze sterownikami od karty dźwiękowej:

 

http://forum.divx.pl/viewtopic.php?t=14742

 

Zobacz czy coś pomoże jak odtworzysz film w Media Player Classic z ustawieniem karty dźwiękowej na Default WaveOut Device (View --> Options --> Playback --> Output --> DirectShow Audio). Sprawdź też czy podczas odtwarzania (MPC z WaveOut) w momencie "przeskoczenia" filmu do przodu pojawiają się liczby w polach Przerwy oraz Cisza (zakładka Zaawansowane). Okno wywołaj poprzez Play --> Filters --> Default WaveOut Device.

zrobilem jak mowiles, dalej przeskakuje, zakladce po przeskoczeniu pojawilo sie

przerwy: 2

cisza: 50 ms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sesq jedna odpowiedź: VLC media player jest lekarstwem na wszystko. Chyba że to wina sterów od dźwiękówki. Jaką masz kartę ?

VLC ma tak z napisami, ze nie mozna ustawic dowolnego rozmiaru, obwodki itp. w dodadku i ładowanie - daletgo nie uzywam VLC

mam creative 16 bit jakiegos CT48XX cos w tym stylu

Edytowane przez sesq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić gdy: włączam film wszystko dobrze a po 10s nie ma dźwięku ? Ścieżka dźwiękowa jest w mp3, Gspot pokazuje że wszystko jest ok, wiec niech jakiś mądry człowiek mi powie o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...