Skocz do zawartości
Gru

Acer D2d Recovery

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam Acera TravelMate 4102WLMi, Wysłałem go na serwis 30 października, dziś wrócił z serwisu...

Wprowadzenie:

 

Wymienili mi dysk (za 1 bad sektora), wyświetlacz (nie przez bad pixele a za plamy na wyświetlaczu, takie jaśniejsze łatki w podświetlaniu), oraz zawiasy (a właściwe to cała klapę).

 

Ale przede wszystkim wymieniając dysk zainstalowali nowy system D2D recorwery, z nową kopią windowsa. :) (no to teraz mam 2 :) )

 

Problem:

 

Ale dysk jest 80GB, a partycja z D2D ma rozmiar 7 GB (jest zajęta przez 2GB plików D2D) wiec C było 30 GB i D Była reszta :(

 

Więc chcę zmienić ten idiotyczny układ partycji na coś takiego D2D 2GB, C: 10GB(system) D 10G (Gry i Programy) praz partycja E: Reszta GB (magazyn na wszystko inne)

 

Problem II:

Nie mogę zmienic rozmiaru partycji D2D za pomocą Partition Magix 8.

 

Pytanie 1:

Jak skopiować MBR tak by można go udostępnić innym posiadaczom Acer którzy przez instalację Systemu OP zniszczyli bot Loadera D2D i nie mogą korzystać z funkcji D2D przez wciśniecie klawiszy Alt+F10, ale zachowali tą partycję z zawartością.

 

Pytanie 2:

Jak zmienić rozmiar tej partycji, nie tracąc systemu D2D, i tegoż wspomnianego BootLogadera D2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zechce to sobie z tym poradzę.

Ale chciałem waszej pomocy, bo chciałem pomóc innym którzy usunęli botloadera (ja ten problem już przerabiałem). Chciałem potem dać gotowe rozwiązanie, proste nie wymagające zasysania Live Linuksa.

 

Ale jak zwykle, kaczki (PIS) i pingwiny zawsze lubią się wywyższać.

Dawać do zrozumienia, że jak ktoś nie jest zoofilem i nie sypia z pingwinem to od razu jest bee (czytaj debilem).

Edytowane przez GRU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy po zmianie rozmiarów i ilości partycji nadal można przywrócić system do stanu fabrycznego?

Pytam ponieważ gdy sam odzyskiwałem system wiele osób pytało mnie czy aby nie pozmieniałem rozmiaru partycji bo wtedy miał bym ponoć ciężko odzyskać system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy po zmianie rozmiarów i ilości partycji nadal można przywrócić system do stanu fabrycznego?

Pytam ponieważ gdy sam odzyskiwałem system wiele osób pytało mnie czy aby nie pozmieniałem rozmiaru partycji bo wtedy miał bym ponoć ciężko odzyskać system.

 

To zależy, możesz zmniejszyć rozmiar partycji d2d do minimum tzn do wielkości zajętej przez pliki, co do pozostałych to jest prosta zasada, winda MUSI być instalowana na FAT32. i lepiej jak by nie było innych partycji.

 

Tak czy inaczej jeśli odpalisz d2d to pierwsze co zrobi instalator to Ukryje ci 3 partycję (tam powinny być inne partycje logiczne nawet kilka) ukrywają ja d2d zapobiega powstawaniu błędów, np przy napotkaniu partycji NTFS

 

Jak zakończy instalować windowsa to zamienia FLAGI w MBR dysku i odkrywa 3 partycjię. i zmienia aktywna partycje na drugą w kolejności.

 

A jeszcze jedno D2D musi być pierwsza partycją.

 

PS. Ja przez to ze użyłem Patritnin Magix rozpaprałem zobie to magiczne F10 :P i h. Po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...