Skocz do zawartości
LukeXE

Melymel`s Autocascade, Part Two

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowaliśmy porzucić poprzedni projekt z autokaskadą w obudowie, bo już przekonałem się, że bez kompresora rotacyjnego NIE ma co podchodzić do autokaskad.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Prawie skończona, jutro jeszcze zrobie jedno połączenie i będzie działać, wyczyszcze rury i zaizoluje, wiec nie patrzcie na ten pomaranczowy separator, bo on byl w 3 autokaskadach juz i bedzie pod warstwą armaflexu. Ogolnie śmiesznie mała ta autokaskada jest :)

 

Finalnie auto-k ma działać na R22/R23, jutro parę testów z R22/CO2 (zakupiłem 11kg R22, wiec moge testować ;)).

 

Stay tunned

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały update

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Ciśnienia

 

Discharge 15 bar

Suction 0 bar

 

Temperatura HX`a kolo -50*c, evap jak widać, w graniach -85*C.

 

Póki co bez obciążenia, ogólnie kaskada przygotowana jest na spore obciążenia, kapilara bodajże 210cm dla I stage i 230cm dla II stage. W poniedziałek moze bede mial zapinke od maniakalnego, to potestuje na dummy 155 i 215W.

 

Gazy: R22/R290/CO2 i troche R1150.

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare temperaturek z dzisiejszej, porannej sesji. Unit jest zbudowany pod większe obciążenia, z dłuższą kapilara na II stage spokojnie -100*c by było, ale co z tego, jak potem 200W nie utrzyma.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jak coś zjem to postaram się potestować na dummy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko, szybko, chce zobaczyc jak bedzie sie sprawowac ak z takim malym wyminnikiem ;)

To ja ci powiem, że dobrze ;) Wymiennik to 2m rury 12mm, a w niej tyle samo 6mm. Taki sam mam w auto-k dla turka, co I stopień trzymał 155W przy -65*C, tylko tam zawijałem na butli chyba od co2 lub czegoś, tutaj na mappie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie presostat ?

jakbyć dał cpeva byloby -100?

Wsiunkł, nie ma.

 

Byłoby, bo bym go zakręcił :P

 

Z tego co zauważyłem, R1150 w takiej autokaskadzie jedynie podwyższa ciśnienie tłoczenia i daje wcale nie dużo lepsze temperatury idle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsiunkł, nie ma.

 

Byłoby, bo bym go zakręcił :P

 

Z tego co zauważyłem, R1150 w takiej autokaskadzie jedynie podwyższa ciśnienie tłoczenia i daje wcale nie dużo lepsze temperatury idle.

a jaka masz temp na wejsciu/wyjsciu z glownego hx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejścia nie mierzę, na wyjściu -50*C idle (bez obciązenia), no to chyba ten etylen powinien sie skroplić, a tego nie robi.

przy takim cisnieniu statycznym masz moze juz za duzo gazu ogolnie, i podnosi sie tobie cisnienie ssania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz, jaki mam static ? :?

 

Odejmowałem gazu, robilem rozne proporcje, ciśnienie ssania na poziomie 0bar, czasami podciśnienie, temp HX`a ~ -50*C i zero reakcji, żeby etylen sie skroplił dobrze.

gdzies pisales ze masz 15 static :]

 

no to pozostaje jeszcze opcja ze za maly wymiennik masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies pisales ze masz 15 static :]

 

no to pozostaje jeszcze opcja ze za maly wymiennik masz

Discharge 15 bar, to nieznaczy, że static = 15 bar. A static 15bar mam w innej auto-k, nie w takiej malej ;]

 

Static mam 10 bar.

 

Wymiennik jest ok, taki sam mam w auto-k dla turka i działa wyśmienicie, rownie dobrze moglem dac wymiennik metrowej długosci i byloby podobnie, w idle sie powinno skroplić, w grubszej mierze niezaleznie od wielkosci wymiennika.

 

Raczej opcją jest to, że potrzeba R22/ tutaj następny gaz(R23)/R1150 żeby w auto-k to działało jak potrzeba.

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...